Juventus FC
23' Weston McKennie 43' Alex Sandro 47' Alex Sandro 69' Matthijs de Ligt 90+4' Cristiano Ronaldo
Parma Calcio 1913
25' Gaston Brugman 88' Hernani 90+2' Yann Karamoh
3:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Juventus odniósł przekonujące zwycięstwo z przedostatnim zespołem ligi. Stara Dama co prawda jako pierwsza straciła gola po perfekcyjnym uderzeniu z rzutu wolnego Gastona Brugmana, ale potrafiła konsekwentnie odrobić stratę oraz wypracować sobie przewagę 3:1.

Żółtą kartkę otrzymał Cristiano Ronaldo za niesportowe zachowanie.

Żółtą kartkę otrzymał Yann Karamoh za przytrzymanie przeciwnika.

Doliczone cztery minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Hernani za przewinienie na Dejanie Kulusevskim.

Juventus FC. Schodzi: Paulo Dybala. Wchodzi: Alvaro Morata.

Parma Calcio 1913. Schodzi: Dennis Man. Wchodzi: Yann Karamoh.

Parma Calcio 1913. Schodzi: Giuseppe Pezzella. Wchodzi: Maxime Busi.

Stara Dama pozostaje na połowie przeciwnika. Futbolówka trafiła do Paulo Dybali, który tym razem nie szukał asysty, ani żadnego skomplikowanego rozwiązania, natomiast postanowił spróbować swojego uderzenia. Zatrzymało się ono między podopiecznymi Roberto D'Aversy.

Parma Calcio 1913. Schodzi: Gaston Brugman. Wchodzi: Hernani.

Gol! Strzelił Matthijs de Ligt. Asystował mu Juan Cuadrado.

Konfrontacja praktycznie zamknięta przez holenderskiego defensora. Matthijs de Ligt zachował się z dużym wyczuciem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Juana Cuadrado i pokonał Simone Colombiego po raz trzeci tego wieczoru. Stara Dama na komplet punktów w kieszeniach.

Interwencja na linii bramkowej Arthura Melo! Centymetry od wyrównania byli podopieczni Roberto D'Aversy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Yordan Osorio nie miał blisko siebie żadnego przeciwnika i oddał celne uderzenie. Gianluigi Buffon mógł liczyć na ustawionego w pobliżu pomocnika.

Parma Calcio 1913. Schodzi: Gervinho. Wchodzi: Valentin Mihaila.

Parma prezentuje się bezbarwnie po powrocie z szatni na boisko i nie potrafi zaproponować nic kreatywnego w odpowiedzi na dublet Alexa Sandro. Juventus potrzebuje do stuprocentowego bezpieczeństwa jeszcze jednego trafienia. Na razie wynik pozostaje na styku.

Cristiano Ronaldo dostał piłkę przed polem karnym przeciwnika i postanowił sprawdzić swoim strzałem Simone Colombiego. Nic z tego, ponieważ futbolówka została poskromiona przez ustawionego na linii szesnastki zawodnika w niebieskim stroju z żółtymi elementami.

Stara Dama pozostaje na połowie przeciwnika i próbuje kontrolować boiskowe wydarzenia. Podopieczni Andrei Pirlo wymieniają podania i zmuszają przyjezdnych do biegania za futbolówką.

Gol! Strzelił Alex Sandro. Asystował mu Juan Cuadrado.

Alex Sandro wyrasta na najważniejszego zawodnika wieczoru w Turynie. Drugie trafienie ofensywnie usposobionego defensora. Brazylijczyk strzelił z bliska po dośrodkowaniu Juana Cuadrado. Akcja została rozegrana przytomnie przez Cristiano Ronaldo, który uruchomił Kolumbijczyka ustawionego w okolicy narożnika pola karnego.

Rozpoczęła się druga połowa rywalizacji w Turynie. Juventus niezmiennie nie ma korzystnego rezultatu, dlatego musi napierać na przeciwnika.

Czy Juventus zdobędzie prowadzenie po przerwie?

Przerwa w Turynie. Juventus złapał przeciwnika niewiele przed ostatnim gwizdkiem Piero Giacomellego w pierwszej połowie. Alex Sandro odpowiedział na efektowne uderzenie z rzutu wolnego Gastona Brugmana i po 45 minutach jest 1:1.

Gol! Strzelił Alex Sandro. Asystował mu Matthijs de Ligt.

Wyrównanie jeszcze w pierwszej połowie. Gospodarze nie pozwolili przeciwnikom zabrać prowadzenia do szatni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doszło do pewnego kociołka, a w nim Alex Sandro oddał uderzenie z kilkunastu metrów prosto do siatki. Ogromna energia tego uderzenia i obserwującemu wydarzenia Jasminowi Kurticiowi pozostało bezradnie rozłożyć dłonie.

Simone Colombi mobilizuje swoich obrońców do odpierania kolejnego rozegrania podopiecznych Andrei Pirlo. Gospodarzom pozostało pięć minut na doprowadzenie do remisu w pierwszej połowie spotkania.

Możliwość pokonania Simone Colombiego uderzeniem z rzutu wolnego. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Paulo Dybala. Gracz ofensywny Juventusu starał się przymierzyć do bramki ponad murem, ale futbolówka odbiła się rykoszetem od jednego z przeciwników, przez co przeleciała ponad poprzeczką.

Rozpoczął się kwadrans spotkania poprzedzający przerwę. Juventus z problemami na połowie przeciwnika, natomiast Parma, zbudowana swoim prowadzeniem, jest zdyscyplinowana w obronie. Podopieczni Roberto D'Aversy nie zamierzają ponownie nie zapunktować mimo zdobycia zaliczki.

Pierwsza riposta Juventusu na trafienie Gastona Brugmana. Dobrą pozycję do oddania strzału wypracował sobie Paulo Dybala, przez którego kopnięta piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Simone Colombiego. Nie zabrakło dużo do wyrównania Argentyńczykowi.

Gol! Strzelił Gaston Brugman.

Gianluigi Buffon tylko odprowadził to uderzenie wzrokiem do siatki! Parma na prowadzeniu w Turynie. Skazana na porażkę drużyna długo zastanawiała się nad sposobem wykonania rzutu wolnego aż nareszcie zabrał się za to Gaston Brugman. Futbolówka poleciała prosto do siatki. Było co oklaskiwać.

Żółtą kartkę otrzymał Weston McKennie za przewinienie blisko własnego pola karnego na Gervinho.

Straciły rumieńce rozegrania podopiecznych Andrei Pirlo w ostatnich minutach. Wygląda na to, że przyjezdni zaaklimatyzowali się już na dobre na Allianz Stadium i nie pozwalają swoim przeciwnikom na przedostatnie się w pobliże bramki Simone Colombiego. Dotąd golkiper Parmy został przetestowany jednym groźnym uderzeniem Cristiano Ronaldo.

Weston McKennie nie popisał się na połowie przeciwnika. Brakowało Amerykaninowi spokoju w rozegraniu ataku i tylko sprowokował przeciwników do przeprowadzenia kontry. Parma starała się zagrozić Gianluigiemu Buffonowi dzięki rozpędzonemu na prawej stronie Dennisowi Mannowi.

Juventus przystąpił do meczu w tradycyjnych biało-czarnych pasiakach, a jego przeciwnik z regionu Emilia-Romania w niebieskich koszulkach i spodenkach z żółtymi elementami. Na początku spotkania drużyny podejmowały próby stwarzania sytuacji podbramkowych z wykorzystaniem skrzydeł.

Tym razem dośrodkowania posyłane w pobliże bramki Simone Colombiego. Dobrze bite piłki przez Juana Cuadrado, a możliwości oddania uderzenia do sieci szukał w gąszczu zawodników z Parmy między innymi Cristiano Ronaldo. Uderzenie Portugalczyka zostało poskromione przez golkipera, który interweniował intuicyjnie.

Podniosła się temperatura w pobliżu bramki strzeżonej przez Gianluigiego Buffona po dośrodkowaniu Giuseppe Pezzelli. Żadnemu z podopiecznych Roberto D'Aversy nie udało się oddać uderzenia pod naporem na razie skoncentrowanych defensorów z Piemontu.

Rozpoczęła się konfrontacja w Turynie. Podopieczni Andrei Pirlo są zdecydowanymi kandydatami do odniesienia zwycięstwa, a Parma słyszy już tylko echo ostatniego dzwonka, żeby poderwać się do rywalizacji o utrzymanie w elicie calcio.

Wojciech Szczęsny rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Sędzia: Piero Giacomelli

Przeciwnikiem Juventusu w zaplanowanej na środek tygodnia kolejce będzie praktycznie zdegradowana już Parma. Bianconeri będą mieć możliwość poprawienia się po porażce 0:1 poniesionej w Bergamo i odzyskanie miejsca na podium w tabeli. Przeciwnik z regionu Emilia-Romania spróbuje sprawić niespodziankę w Piemoncie.