AS Roma. Schodzi: Edin Dzeko. Wchodzi: Borja Mayoral.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Francesco Acerbi za przewinienie taktyczne na Edinie Dzeko.

1
1
86'

Lazio bez argumentów praktycznie przez całe spotkanie i trudno spodziewać się zwrotu akcji w ostatnich kilku minutach. Ponadto częstotliwość niebezpiecznych ataków pozostaje niska. Daniel Fuzato prawdopodobnie zachowa w tych okolicznościach czyste konto.

1
1
80'

Pedro Rodriguez przymierzył do bramki na 2:0!

78'

Gol! Strzelił Pedro Rodriguez.

Wszystko jasne w derbach della Capitale! AS Roma przejmie panowanie w mieście. Paulo Fonseca trafił z wprowadzeniem z ławki rezerwowych Pedro Rodrigueza. Hiszpan poradził sobie łatwo z Sergejem Milinkoviciem-Saviciem, podbiegł z futbolówką w pobliże pola karnego i pokonał Pepego Reinę technicznym strzałem z dystansu.

3
1
1
76'

Nareszcie pokazał się Ciro Immobile. Po płaskim dośrodkowaniu reprezentant Włoch oddał strzał krzyżakiem i zatrudnił Daniela Fuzato. Natychmiast odpowiedzieli Giallorossi i otworzyła się możliwość zakończenia derbów della Capitale drugim uderzeniem do bramki.

73'

Lazio. Schodzi: Stefan Radu. Wchodzi: Felipe Caicedo.

73'

Lazio. Schodzi: Adam Marusić. Wchodzi: Mohamed Fares.

wchodzi Wchodzi
Mohamed Fares #96
schodzi Schodzi
72'

AS Roma. Schodzi: Lorenzo Pellegrini. Wchodzi: Gonzalo Villar.

Gonzalo Villar #14
2
1
70'

Paulo Fonseca przygotowuje do wprowadzenia z ławki rezerwowych na boisko między innymi Pedro Rodrigueza. Dotąd dwie roszady personalne zaproponowane przez Portugalczyka.

1
1
68'

Możliwość doprowadzenia do remisu z rzutu wolnego po przewinieniu Marasha Kumbulli na Ciro Immobile. Podobnych okazji może nie być dużo, biorąc pod uwagę częstotliwość stwarzania sytuacji podbramkowych przez Lazio. Seria dośrodkowań i poradzili sobie z nią gospodarze.

1
1
63'

W ostatnich minutach było uderzenie celne na bramkę Biancocelestich. Pepe Reina nie miał prawa do popełnienia błędu po anemicznej próbie Henricha Mchitarjana. Ormianin nie skompletował w ten sposób dubletu. Nie minęła minuta i Edin Dzeko przestrzelił zza szesnastki.

59'

Lazio. Schodzi: Senad Lulić. Wchodzi: Luiz Felipe.

59'

Lazio. Schodzi: Vedat Muriqi. Wchodzi: Andreas Pereira.

Vedat Muriqi #94
57'

Ładna szarża przeprowadzona na lewym skrzydle przez Stephana El Shaarawego. "Faraon" uruchomił miękkim dośrodkowaniem Bryana Cristante, którego uderzenie przeleciało ponad poprzeczką Lazio.

1
55'

Bardzo powoli dzieje się wszystko w derbach della Capitale. Bez porównania mniej pasjonujące spotkanie niż rozegrane późnym popołudniem derby Italii.

1
1
54'

Marash Kumbulla poradził sobie w pobliżu własnej bramki z rozgrywającym anonimowe spotkanie Ciro Immobile. Najskuteczniejszy zawodnik Lazio nie przetestował jeszcze ani jednym strzałem celnym Daniela Fuzato.

52'

Przewinienie blisko pola karnego Lazio. Przesadził Sergej Milinković-Savić w starciu ze Stephanem El Shaarawym. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Lorenzo Pellegrini, którego uderzenie było bardzo niedokładne.

1
1
51'

Poderwali się do ataku krótko po przerwie podopieczni Simone Inzaghiego, ale impetu prawdopodobnie nie wystarczyło na więcej niż kilka minut. Ponownie rywalizacja w centrum boiska, a AS Roma nie pozwoliła stworzyć szansy na pokonanie strzałem Daniela Fuzato.

1
1
1
49'

Obrazki ze Stadio Olimpico.

47'

Żółtą kartkę otrzymał Davide Santon za przewinienie na Manuelu Lazzarim.

46'

Żwawo rozpoczęła się druga połowa meczu i oby był to znać, że rzymianie nie mogli doczekać się wznowienia rywalizacji i chcą zaproponować coś bardziej interesującego po przerwie.