Red Bull Salzburg
41' Dominik Szoboszlai 45' Dominik Szoboszlai 50' Zlatko Junuzović
Lokomotiw Moskwa
19' Eder 75' Witalij Lisakowicz 80' Daniił Kulikow
2:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Zanosiło się na dramatyczną końcówkę po wyrównaniu Witalija Lisakowicza, ale paradoksalnie nie było wielu akcji, które mogły przynieść rozstrzygnięcie meczu. W doliczonym czasie Patson Daka nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Guilherme Marinato i stanęło na remisie 2:2. Nie powinien on w pełni satysfakcjonować ani gospodarzy, ani przyjezdnych. Oba zespoły nie potrafiły utrzymać prowadzenia i muszą pogodzić się z podziałem punktów.

Być może ostatnia szansa na rozstrzygnięcie pojedynku. Patson Daka wybiegł sam na sam z Guilherme Marinato, ale nie wygrał z doświadczonym bramkarzem Lokomotiwu Moskwa. Rewelacyjna interwencja i prawdopodobnie na wagę punktu dla zespołu z Rosji.

Doliczone cztery minuty.

Była szansa na gola Grzegorza Krychowiaka, ale nie porozumiał się idealnie z kompanem z klubie. Zagapił się reprezentant Polski i nie przechwycił futbolówki po pomysłowym podaniu.

Red Bull Salzburg. Schodzi: Zlatko Junuzović. Wchodzi: Noah Okafor.

Żółtą kartkę otrzymał Daniił Kulikow za nierozsądne przewinienie.

Przegrupowanie przed ostatnimi atakami w tym pojedynku. Red Bull Salzburg wydawał się mieć sytuację pod kontrolą, a jednak dał się zaskoczyć Witalijowi Lisakowiczowi. Mało czasu na rozstrzygnięcie pojedynku.

Gol! Strzelił Witalij Lisakowicz. Asystował mu Dmitrij Żywogladow.

Wyrównanie i będzie gorąco w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Piłka trafiła od Grzegorza Krychowiaka do szeroko ustawionego Dmitrija Żywogladowa. Boczny defensor wykonał wypieszczone dośrodkowanie w pobliże bramki Red Bulla Salzburg. Znalazł się tam wprowadzony z ławki rezerwowych Witalij Lisakowicz i główkował z bliska do bramki niezdecydowanego Cicana Stankovicia.

Red Bull Salzburg. Schodzi: Mohamed Camara. Wchodzi: Masaya Okugawa.

Lokomotiw Moskwa. Schodzi: Anton Miranczuk. Wchodzi: Witalij Lisakowicz.

Lokomotiw Moskwa. Schodzi: Eder. Wchodzi: Ze Luis.

Muszą się budzić przyjezdni, ponieważ czasu na zapunktowanie w tym meczu jest coraz mniej. Na razie po gwizdku sędziego usatysfakcjonowani są gospodarze. Zdaniem Holendra było przewinienie Grzegorza Krychowiaka na Mohamedzie Camarze.

Lokomotiw Moskwa. Schodzi: Rifat Żemaletdinow. Wchodzi: Francois Kamano.

Lokomotiw Moskwa. Schodzi: Fiodor Smołow. Wchodzi: Dmitrij Rybczinskij.

Godzina konfrontacji za drużynami. Była krótka przerwa w grze po zderzeniu z udziałem Macieja Rybusa. Na szczęście reprezentant Polski nie doznał poważnego urazu. Również staranowany przez niego gracz Red Bulla Salzburg podniósł się na równe nogi.

Pierwsza szansa na wyrównanie po celnym uderzeniu oddanym przez Zlatko Januzovicia. Eder próbował wykorzystać dośrodkowanie Macieja Rybusa, ale bezskutecznie. Niebawem będzie podwójna zmiana w zespole ze stolicy Rosji.

Piłka niemal nieustannie na połowie mocno trafionego Lokomotiwu Moskwa. Vedran Corluka próbuje jeszcze utrzymać przyjezdnych na powierzchni w tym meczu, ale tak Chorwat, jak i jego kompani z bloku obronnego chwieją się na nogach. Krótko po drugim golu mogła być trzecia bramka Red Bulla, jednak futbolówka po uderzeniu Sekou Koity zatrzymała się na słupku.

Red Bull Salzburg. Schodzi: Sekou Koita. Wchodzi: Mergim Berisha.

Gol! Strzelił Zlatko Junuzović. Asystował mu Patson Daka.

Red Bull Salzburg już znajduje się na prowadzeniu. Zwrot akcji w Austrii. Piłka została wyłożona przez Patsona Dakę do ustawionego kilkanaście metrów przed bramką Zlatko Januzovicia. Ten dorzucił gola do wcześniejszej asysty, a w zaskoczeniu uderzeniem Guilherme Marinato pomógł rykoszet od nieszczęśliwie ustawionego Vedrana Corluki.

Minuty po przerwie wyglądają podobnie jak początek meczu. Również krótko po pierwszym gwizdku sędziego nie brakowało akcji w obu kierunkach boiska.

Rozpoczęła się druga część konfrontacji w Salzburgu i już piłka znalazła się niebezpiecznie blisko bramki Guilherme Marinato. Po płaskim wstrzeleniu Enocka Mwepu była możliwość oddania uderzenia z bliska do bramki przed dwoma zawodnikami Red Bulla.

Pierwsza połowa z dwoma golami. Najbardziej dynamiczny był początkowy kwadrans konfrontacji, a nieco później Eder spożytkował dośrodkowanie z rzutu rożnego i dał prowadzenie 1:0 Lokomotiwowi Moskwa. Również Red Bull Salzburg wykorzystał do zdobycia bramki korner. Po płaskim podaniu huknął na 1:1 Dominik Szoboszlai.

Gol! Strzelił Dominik Szoboszlai. Asystował mu Zlatko Junuzović.

Nie utrzymał prowadzenia do końca pierwszej połowy Lokomotiw Moskwa. Podanie z rzutu rożnego przed pole karne do Dominika Szoboszlaia, a ten huknął z dystansu perfekcyjnie. Futbolówka zanim znalazła się w siatce za kołnierzem Guilherme Marinato odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Żółtą kartkę otrzymał Dominik Szoboszlai za agresywne zaatakowanie Rifata Żamaletdinowa.

Dominik Szoboszlai nie wykonał dobrego podania do Patsona Daki, ale ta akcja jeszcze nie została w stu procentach spalona. Reaktywował ją Mohamed Camara, po którego strzale z dystansu futbolówka przeleciała nieznacznie obok bramki Lokomotiwu Moskwa.

Rifat Żamaletdinow nacisnął pressingiem na będącego na własnej połowie Mohameda Camary, ale nie spowodował błędu. Pomocnik Red Bulla Salzburg wykonał przytomne odegranie do Cicana Stankovicia, a ten nie miał problemu z opanowaniem futbolówki.

Wymiana podań zawodników Red Bulla Salzburg, a podopieczni Marko Nikolicia schowali się w jedenastu na własnej połowie boiska. Karnie przesuwali się przyjezdni i zmusili mistrza Austrii do wykonania bardzo przypadkowego podania prosto pod nogi Guilherme Marinato.

Powędrowała pierwsza kartka z planem taktycznym Red Bulla Salzburg na boisko. Muszą coś zmieniać gospodarze, ponieważ po dwóch kwadransach mają problem w konfrontacji z Lokomotiwem Moskwa.

Guilherme Marinato podłączony do prądu. Bramkarz Lokomotiwu Moskwa znajdował się w odpowiednim miejscu własnego pola karnego i powstrzymał piłkę sunącą po murawie po strzale z dystansu Dominika Szoboszlaia.

Patson Daka wybiegł na czystą pozycję w polu karnym. Do końca twardo na nogach stał Guilherme Marinato, nie dał się położyć i nie dopuścił do wyrównania. Przyjezdni muszą mieć się na baczności, żeby nie dopuszczać do takich sytuacji, ponieważ mogą szybko zostać pozbawieni prowadzenia.

Bohater finału Euro 2016 z golem! Loko na prowadzeniu.

Gol! Strzelił Eder. Asystował mu Rifat Żemaletdinow.

Lokomotiw Moskwa na prowadzeniu w Salzburgu. Kibice, którzy mają możliwość oglądania meczu na żywo, są skonsternowani. Eder główkował w narożnik bramki Cicana Stankovicia po odchodzącym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, które przedłużył jeszcze po drodze Rifat Żemaletdinow.

Guilherme Marinato rzucił się pod nogi przeciwnika i interweniował skutecznie. Bramkarz Lokomotiwu Moskwa przeciął akcję budowaną na prawym skrzydle przez Alberta Vallciego oraz Dominika Szaboszlaia.

Tylko korner dla Red Bulla Salzburg po niebezpiecznym strzale z dystansu. Piłka została strącona poza lustro bramki przez Guilherme Marinato. W zasadzie dosięgnął futbolówkę samymi końcami palców.

Grzegorz Krychowiak pognał za próbującym napędzić atak gospodarzy Mohamedem Camarą. Reprezentant Polski nie pozwolił rozpędzić się przeciwnikowi i wykonać dobrego zagrania. Niewiele później Grzegorz Krychowiak interweniował w konfrontacji z Patsonem Daką. Nie było tam mowy o faulu i podyktowaniu rzutu karnego.

Rifat Żemaletdinow i szybka odpowiedź Lokomotiwu Moskwa. Była możliwość zdobycia prowadzenia dla przyjezdnych, tyle że pomocnik odrobinę za długo zwlekał z oddaniem uderzenia w polu karnym Red Bulla Salzburg. W efekcie pozwolił na wykonanie interwencji wślizgiem Maximilianowi Woeberowi.

Guilherme Marinato nie wiedział, czy interweniować po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Wieloletni bramkarz Lokomotiwu Moskwa został w blokach i miał szczęście, że Patson Daka nie zdążył do zagrania Dominika Szaboszlaia.

Pierwsza riposta w meczu Lokomotiwu Moskwa i mocno zapachniało prowadzeniem zespołu z olbrzymiej metropolii. Futbolówka trafiła w pole karne Red Bulla Salzburg pod nogi Antona Miranczuka, którego uderzenie z ostrego kąta zostało obronione przez Cicana Stankovicia.

Piłka w posiadaniu Red Bulla Salzburg. Rozegrania gospodarzy dookoła stłoczonych na własnej połowie boiska podopiecznych Marko Nikolicia. Z powodzeniem odpierają te ataki gracze z Rosji.

Rozpoczęła się konfrontacja w Salzburgu. Gospodarze w czerwonych strojach z białymi akcentami, natomiast Lokomotiw w białych strojach z czerwonymi oraz zielonymi wstawkami. Trudno wskazać faworyta konfrontacji. Ostatnio dobrze wiedzie się jednym i drugim.

Sędzia: Serdar Gozubuyuk (Holandia)

Klub z Moskwy występuje w fazie grupowej Ligi Mistrzów po raz trzeci z rzędu. W 2018 roku poniósł komplet sześciu porażek. W 2019 roku było odrobinę lepiej. Lokomotiw ponownie zafiniszował na ostatnim miejscu w tabeli, ale przynajmniej wygrał jedno spotkanie 2:0 z Bayerem 04 Leverkusen.

W 2009 roku drużyny rozegrały spotkanie towarzyskie i zwycięstwo 2:0 odniósł Lokomotiw Moskwa. W środę do wywalczenia jest zdecydowanie wyższa stawka, ponieważ pierwsze punkty w nowej edycji Ligi Mistrzów.

Po przerwie reprezentacyjnej Lokomotiw Moskwa zwyciężył 1:0 w meczu na własnym terenie z FK Ufa. Do bramki przeciwnika oddał uderzenie Grzegorz Krychowiak po dograniu niewiele wcześniej wprowadzonego z ławki rezerwowych Ze Luisa.

Trening Lokomotiwu na stadionie Red Bulla.

Lokomotiw Moskwa wykonał ostatnio kilka kroków w górę tabeli Premier Ligi. Od sześciu kolejek drużyna Macieja Rybusa oraz Grzegorza Krychowiaka jest niepokonana, a w czterech poprzednich spotkaniach zwyciężyła.

Przygotowania gospodarzy do meczu.

Red Bull wyłącznie zwycięża od początku sezonu. Po przerwie reprezentacyjnej zmierzył się w Pucharze Austrii z St. Polten i wygrał 3:0 dzięki strzałom Alberta Vallciego, Enocka Mwepu oraz Andrego Ramalho.

Red Bull Salzburg wystąpi w fazie grupowej w drugim sezonie z rzędu. Po trwającym latami paśmie niepowodzeń w eliminacjach Ligi Mistrzów klub z alpejskiego kraju dołączył do europejskiej elity piłkarskiej.