3
1
2
87'

Pozostało kilka minut podstawowego czasu. Lazio praktycznie bez liderów ofensywy, czyli bez Ciro Immobile, Luisa Alberto, Joaquina Correi oraz Sergeja Milinkovicia-Savicia, dlatego zajmuje się już głównie przeszkadzaniem gościom.

1
1
2
2
84'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Strakosha za opóźnianie gry.

84'

Szansa dla piłkarzy z Dortmundu na ponowne złapanie kontaktu z przeciwnikiem. Za wykonanie rzutu wolnego kilka metrów od pola karnego Lazio zabrał się Raphael Guerreiro, którego uderzenie pozostawiało bardzo dużo do życzenia. Wyraźne pudło.

81'
80'

Lazio Rzym. Schodzi: Luis Alberto. Wchodzi: Marco Parolo.

1
1
2
1
1
80'

Ciro Immobile dorzucił asystę do gola. 3:1 dla Lazio.

4
2
1
1
1
78'
1
1
2
2
2
76'

Gol! Strzelił Jean-Daniel Akpa-Akpro. Asystował mu Ciro Immobile.

To się nazywa odpowiedź, ale skoro pojawiła się panika, to potrzeba było lidera. Takim przywódcą Lazialich jest właśnie Ciro Immobile. Po podaniu reprezentanta Włoch w środek pola karnego uderzenie z bliska pozostało oddać Jeanowi-Danielowi Akpie-Akpro i wykonał swoje zadanie. Borussia nie nacieszyła się kontaktem z przeciwnikiem dłużej niż przez pięć minut. Lazio odzyskało dwubramkową przewagę.

75'

Dalsze ataki Borussii Dortmund, a w zespole ze stolicy Włoch zapanowała panika. Futbolówka długo krążyła po obrzeżach pola karnego Lazio. Tym razem obrona nie dała się rozmontować.

1
1
2
1
1
73'

Erling Haaland doprowadził do remisu i Borussia ma realniejszą szansę na zapunktowanie.

2
4
1
2
3
71'

Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu Giovanni Reyna.

Próbował, próbował aż wstrzelił się. Erling Haaland z pierwszym trafieniem w tej edycji Ligi Mistrzów. W zasadzie skoro zganiona została obrona Borussii za zachowanie przy golu Ciro Immobile, to i defensywa Lazio broniła karygodnie. Po podaniu Giovanniego Reyny młody napastnik Borussii Dortmund miał spokój przy oddaniu strzału z centrum pola karnego.

20
5
3
2
1
69'

Przed podwójną zmianą przeprowadzoną przez trenera Simone Inzaghiego była kolejna zmarnowana sytuacja podbramkowa przez zespół z Dortmundu. Raphael Guerreiro nie wykorzystał podania Marco Reusa i strzelił niedokładnie.

1
1
1
1
1
67'

Lazio Rzym. Schodzi: Joaquin Correa. Wchodzi: Vedat Muriqi.

1
67'

Nieco ponad godzina na boisku Łukasza Piszczka. Za niego bardziej ofensywny zawodnik Julian Brandt.

2
2
3
3
2
65'
61'

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Reyna, który miał za dużo do powiedzenia.

Borussia Dortmund
1
1
1
1
2
61'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Delaney za powstrzymanie faulem Sergeja Milinkovicia-Savicia.

1
1
1
1
1
60'

Lazio nie może pozwolić sobie na rozprężenie w ostatnich kilkudziesięciu minutach. Obrona dowodzona przez Francesco Acerbiego poradziła sobie z dośrodkowaniem z prawego skrzydła. Nie dopuściła do oddania uderzenia Erlinga Haalanda.

3
2
3
1
58'

Była możliwość zamknięcia tego meczu, a nawet kilka. Pierwsze uderzenie oddał Joaquin Correa, drugie Ciro Immobile, a i był jeszcze trzeci zawodnik Lazio, ale wszyscy zostali poblokowani przez Marvina Hitza oraz obrońców Borussii.

1
1
1
1
1
56'

Wyraźnie widać, że uaktywnił się Erling Haaland, z którym teraz pojedynkować musi się Wesley Hoedt. Holandra czeka trudne ponad pół godziny, ponieważ napastnik Borussii nie zamierza zejść z boiska bez strzelonego gola.

2
1
2
1
1
53'

Trudno powiedzieć, czy zmiana spowodowana kontuzją czy brakami kondycyjnymi Luiza Felipe. Prawda jest taka, że dopiero co powrócił do składu po leczeniu, ale schodził z małą dozą uśmiechu i pewnym krokiem. Trzeba będzie sprawdzać komunikaty po meczu płynące z obozu Lazio.

1
2
1
51'

Lazio Rzym. Schodzi: Luiz Felipe. Wchodzi: Wesley Hoedt.

50'

Bardzo groźnie i Thomas Strakosha uratował Lazio po uderzeniu Erlinga Haalanda z kilkunastu metrów. Młody napastnik Borussii okazał się być nieuchwytny dla obrońców gospodarzy i ich szczęście, że nie oddał perfekcyjnego strzału.

3
1
48'

Lazio na połowie przeciwnika i postara się być tam jak najczęściej, żeby mijał szybciej czas do końca pojedynku. Sergej Milinković-Savić wpadł w pułapkę ofsajdową zastawioną przez Borussię.

4
1
47'

Na razie to zaatakowało Lazio, a akcja przeprowadzona na skrzydle przez Mohameda Faresa poskutkowała rzutem rożnym. Dośrodkowanie spod chorągiewki Luisa Alberto jak zwykle wyśmienite, jednak poradzili sobie piłkarze z Niemiec.

2
1
1
1
1
46'

Lucien Favre przeprowadził zmianę w swoim zespole, dzięki której gra Borussii w drugiej linii na nabrać rumieńców. Z Giovannim Reyną przyjezdni spróbują przystąpić do zdecydowanego ataku.

2
2
1
1
1
46'

komentarz

Lazio ma na razie powody do zadowolenia.

1
1
1
1
1
Czy Borussia Dortmund wyrówna po przerwie?
1
1
1
1
1
45'

Doliczona minuta.

3
3
2
1
2
44'

Piłka podbita przez defensora po uderzeniu z dystansu Axela Witsela poleciała prosto w rękawice Thomasa Strakoshy. Albańczyk miał w tej sytuacji szczęście, ponieważ takie rykoszety bywają niebezpieczne.

1
2
42'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Alberto za protestowanie po faulu Luiza Felipe na Raphaelu Guerreiro.

1
1
1
1
3
40'

Pozostało kilka minut do zakończenia pierwszej połowy spotkania i sytuacja Borussii nie wygląda za specjalnie. Były szanse na zredukowanie straty do Lazio, ale nie wykorzystali ich Marco Reus oraz Thomas Meunier. Przed momentem strzelał Erling Haaland, jednak w leżącego we własnym polu karnym Luiza Felipe.

2
1
1
38'

Opanowali sytuację na murawie gospodarze i przenieśli grę na połowę przeciwnika z Dortmundu. Szybkie wymiany podań, a obrona z Łukaszem Piszczkiem w szeregach absolutnie zdezorientowana.

3
2
1
1
1
36'

Cała seria rzutów rożnych dla Lazio i Luis Alberto nieomal dokręcił futbolówkę za kołnierz Marvina Hitza. Świetne są te zagrania Hiszpana. W ostatnim momencie wrócił na posterunek Szwajcar i nie dał się zaskoczyć.

2
1
1
35'

Drugi korner dla Lazio i ponownie zapachniało golem. Co prawda Borussia interweniowała skutcznie w pierwszym tempie po dośrodkowaniu Luisa Alberto, ale drugą piłkę zebrał Lucas Leiva i huknął z dystansu. Rykoszet od Matsa Hummelsa okazał się szczęśliwy dla przyjezdnych.

2
1
2
33'

Przedstawiciel Bundesligi zyskuje przewagę pod względem posiadania futbolówki. Lazio po przechwytach organizuje się do szybkiego ataku. Przed momentem rozpoczynał szarżę Joaquin Correa, ale została ona skasowana w zarodku gwizdkiem przez Clementa Turpina. Francuz zobaczył faul Argentyńczyka.

1
1
1
1
1
32'

Poprzedniego gola dla rzymian głową strzelił w Lidze Mistrzów ich trener Simone Inzaghi.

3
1
2
30'

Dwa kwadranse pojedynku za drużynami. Marco Reus próbował podsumować strzałem do bramki Thomasa Strakoshy zagranie z rzutu wolnego, który był konsekwencją faulu na Jude Bellinghamie. Szybsi od Niemca byli obrońcy ze Stadio Olimpico.

1
1
1
1
1
28'

Borussia na razie mniej skuteczna od przeciwnika, ale stwarza zagrożenie i absolutnie nie zamierza poddać się. W poprzednim sezonie przegrywała 0:2 z Interem Mediolan i nie zeszła z boiska pokonana. Akcja Axela Witsela, Erlinga Haalanda oraz Thomasa Meuniera zakończyła się niecelnym strzałem.

1
1
1
1
1
26'

Lazio niesione pozytywnym wynikiem sprawnie operuje futbolówką na połowie przeciwnika. Borussia jakby z większym respektem, ale trudno się temu dziwić po przejęciu dwóch potężnych ciosów od gospodarzy.

3
1
1
1
25'

Simone Inzaghi cieszył się z podopiecznymi po golu Luiza Felipe. Lazio ma czego bronić w swoim debiucie.

1
1
4
23'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Marwin Hitz.

W sytuacji sam na sam z Marvinem Hitzem znalazł się Joaquin Correa. Reprezentant Argentyny strzelił w nogi przeciwnika, ale Lazio miało jeszcze korner. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Luisa Alberto w odpowiednim momencie zaatakował piłkę Luiz Felipe i oddał uderzenie głową na 2:0. Euforia w obozie gospodarzy, ponieważ zaliczka jest już konkretna. Ostatecznie trafienie zapisane jako samobójcze golkipera Borussii, od którego odbiła się piłka przed lądowaniem w sieci.

9
5
3
3
8
21'

Zapachniało wyrównaniem. Zagapiła się obrona Lazio, a kombinacja Borussii pozwoliła Marco Reusowi na oddanie uderzenia z kilkunastu metrów w nogi Thomasa Strakoshy. Niemiec został uruchomiony w tempo przez Erlinga Haalanda.

1
2
20'

Król strzelców Serie A dał prowadzenie gospodarzom.

1
1
1
1
1
18'

Bardzo sprawnie przechodzą rzymianie z fazy obrony do ataku, ale trzeba też zauważyć, że podopieczni Simone Inzaghiego mają dużo miejsca na połowie Borussii. Nie wraca na czas ekipa Łukasza Piszczka.

1
2
1
1
1
15'

Ponownie podanie do Ciro Immobile, który próbował w swoim stylu dokręcić piłkę w kierunku dalszego narożnika bramki. Rozpaczliwym wślizgiem interweniował defensor i nie pozwolił na ominięcie płaskim uderzeniem Marvina Hitza.

1
1
1
1
1
14'

Podanie w pole karne do Ciro Immobile, który nie zastanawiał się nawet przez sekundę i zatrudnił potężnym uderzeniem Marvina Hitza. Bramkarz Borussii znajdował się w odpowiednim miejscu i nie musiał robić nawet kroku w którymkolwiek kierunku, żeby wykonać piąstkowanie.

1
1
1
1
1
14'

Lazio sprytne w szybkim ataku. Piłka rozegrana na prawym skrzydle została dośrodkowana w pobliże bramki Marvina Hitza. Obrońcy nie dopuścili do oddania strzału. Niewiele później ponowienie ofensywy w wykonaniu Biancocelestich i ich kombinacja została przerwana w ostatnim momencie.

1
1
1
1
1
12'

Po odchodzącym dośrodkowaniu z rzutu rożnego było celne uderzenie i zdenerwował się na swoich obrońców Thomas Strakosha. Albańczyk był odpowiednio ustawiony i sparował ponad poprzeczkę futbolówkę, którą główkował Thomas Delaney.

1
1
1
1
1
11'

Borussia prezentuje możliwości w ataku pozycyjnym. Przyjezdni stosunkowo daleko od bramki strzeżonej przez Thomasa Strakoshę. Jedno ich przyspieszenie w wykonaniu Jadona Sancho przyniosło korner.

1
1
1
1
1
8'

Tak się przypomina byłemu klubowi. Wystarczyło kilka minut.

1
1
1
1
1
6'

Gol! Strzelił Ciro Immobile. Asystował mu Joaquin Correa.

Mnóstwo miejsca miał w środku pola karnego Ciro Immobile. To po prostu niewybaczalne zachowanie defensywy z Dortmundu. Musiała być za to kara. Posiadacz Złotego Buta zgrabnie opanował piłkę po podaniu swojego kompana z ataku Joaquina Correi i pokonał strzałem z bliska Marvina Hitza. Wymarzone otwarcie konfrontacji w wykonaniu podopiecznych Simone Inzaghiego. Na trybunach ciche "Ciro, Ciro", ponieważ garstka kibiców może oglądać to na żywo.

15
8
5
5
9
4'

Kombinacja gospodarzy zainicjowana przez Ciro Immobile, który umiejętnie opanował futbolówkę po dalekim podaniu. Zakończyła się ona dośrodkowaniem Mohameda Faresa posłanym na głowę centralnego defensora Borussii.

1
1
1
1
1
3'

Thomas Strakosha czujnie na przedpolu i przeciął on podanie w kierunku Erlinga Haalanda, które Borussia wykonała po kilkunastu sekundach sennego rozegrania. Niemal natychmiast próba uruchomienia będących na desancie Ciro Immobile i Joaquina Correi, ale nieskuteczna.

1
1
1
1
1
2'

Lazio w błękitnych koszulkach z czarnym pasem, a także białych spodenkach i getrach, natomiast Borussia Dortmund w żółto-czarnych strojach. Crossowe podanie Łukasza Piszczka na lewe skrzydło zostało poskromione przez Biancocelestich.

1
1
1
1
1
Czy Ciro Immobile strzeli gola w meczu z Borussią?