Dynamo Kijów
27' Carlos De Pena 37' Denis Garmasz 60' Denis Popow
Ferencvarosi TC
45' Aissa Laidouni 47' Igor Charatin 59' Miha Blazić 85' Isael
1:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Tomasz Kędziora znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie. Reprezentant Polski pomógł swoim przedłużeniem wrzutki z rzutu wolnego Denisowi Popowowi w strzeleniu gola na wagę zwycięstwa 1:0 z Ferencvarosi TC oraz trzeciego miejsca na zakończenie rywalizacji w grupie Ligi Mistrzów. Dynamo Kijów zagra wiosną w Lidze Europy.

Dynamo Kijów. Schodzi: Serhij Sydorczuk. Wchodzi: Ołeksandr Andrijewski.

Doliczone trzy minuty.

Ponownie skuteczna interwencja zawodnika w białym stroju z niebieskimi akcentami. Akcja Ferencvarosi TC została skasowana blisko linii bocznej boiska.

Ferencvarosi TC. Schodzi: Tokmac Nguen. Wchodzi: Franck Boli.

Dynamo Kijów. Schodzi: Benjamin Verbić. Wchodzi: Gerson Rodrigues.

Dynamo Kijów. Schodzi: Wiktor Cygankow. Wchodzi: Bogdan Ledniew.

Żółtą kartkę otrzymał Isael za przewinienie na rozpędzającym się przeciwniku.

Tomasz Kędziora nie wygląda na zmęczonego ponad 80 minutami rywalizacji z zawodnikami Ferencvarosi TC. Reprezentant Polski wyekspediował jedno z coraz liczniejszych dośrodkowań z pola karnego i jeszcze okrzykami mobilizuje swoich kompanów do wysiłku w ostatnich kilku minutach.

Ferencvarosi TC. Schodzi: Ołeksandr Zubkow. Wchodzi: Robert Mak.

Ferencvarosi TC. Schodzi: Gergo Lovrencsics. Wchodzi: Endre Botka.

Niezła próba pokonania strzałem Georgija Buszczana. Ołeksandr Zubkow dostał podanie blisko linii pola karnego Dynama Kijów od Tokmaca Nguena i oddał płaskie uderzenie nieznacznie obok słupka. Ostrzeżenie dla Tomasza Kędziory i spółki.

Ostatnie minuty pod znakiem roszad personalnych, a jedyna warta uwagi sytuacja zakończona strzałem do bramki Denisa Popowa jest zapętlana do znudzenia przed realizatora transmisji. Ostatnia szansa Ferencvarosi TC na pucharową wiosnę. Potrzebuje dwóch bramek.

Ferencvarosi TC. Schodzi: Igor Charatin. Wchodzi: Isael.

Ferencvarosi TC. Schodzi: Myrto Uzuni. Wchodzi: Roko Baturina.

Dynamo Kijów. Schodzi: Denis Garmasz. Wchodzi: Wołodymyr Szepelew.

Dynamo Kijów. Schodzi: Carlos De Pena. Wchodzi: Władysław Supriaha.

Futbolówka wycofana ponownie do Denisa Dibusza. Marne ostatnie minuty w wykonaniu przegrywającego zespołu, a za moment pierwsza roszada personalna w meczu. Stosunkowo późno zdecydowali się na zamieszanie szkoleniowcy, biorąc pod uwagę obraz rywalizacji.

Jest jeszcze czas na reakcję Ferencvarosi TC, ale nie wygląda to optymistycznie. Po zmianie wyniku Dynamo Kijów może jeszcze bardziej koncentrować się na odpieraniu szarż przeciwnika. Chyba najczęściej posiadającymi piłkę podopiecznymi Serhija Rebrowa są wprowadzający ją do przodu Miha Blazić oraz Lasza Dwali.

Tomasz Kędziora asystował przy golu!

Gol! Strzelił Denis Popow. Asystował mu Tomasz Kędziora.

Dynamo Kijów na prowadzeniu i coraz bliżej trzeciego miejsca w grupie. Trzy minuty po pierwszym uderzeniu celnym jest drugie, a piłka zaliczyła lądowanie w siatce. Sympatycy PKO Ekstraklasy wiedzą, co jest potrzebne do otwarcia bezbarwnego widowiska - stały fragment gry. Właśnie po wrzutce z rzutu wolnego Denis Popow przymierzył głową w narożnik bramki Denesa Dibusza. Golkiper Ferencvarosi TC tylko pozorował wykonanie interwencji. Asysta trafiła na konto Tomasza Kędziory!

Żółtą kartkę otrzymał Miha Blazić za zagranie ręką blisko własnego pola karnego.

Celne uderzenie na bramkę Denesa Dibusza i to pierwsze w statystyce Dynama Kijów. Interwencja nie była skomplikowana do wykonania i golkiper Ferencvarosi TC popisał się chwytem na linii.

Ferencvarosi TC nie znalazło sposobu na przedostanie się w pobliże bramki Georgija Buszczana, więc nastąpiło wycofanie piłki aż do Denesa Dibusza w celu wyciągnięcia Tomasza Kędziory i spółki z pozycji obronnych.

Odważniejsze wprowadzenie piłki do gry w wykonaniu Mihy Blazicia. Akcja przyspieszona przez środkowego defensora została skasowana w pobliżu pola karnego Dynama Kijów.

Lasza Dwali nie jest zadowolony z efektu swojej interwencji. Sędzia wskazał na narożnik boiska, więc podopieczni Mircei Lucescu mieli możliwość zagrożenia Denesowi Dibuszowi dośrodkowaniem ze stałego fragmentu gry. Nie została ta szansa wykorzystana.

Żółtą kartkę otrzymał Igor Charatin za ostre przewinienie krótko po przerwie.

Rozpoczęła się druga połowa rywalizacji w Kijowie i nie będzie trudno stworzyć ciekawsze widowisko niż przed przerwą, ponieważ poprzeczka jest nisko zawieszona. Dynamo ponownie zagęszcza środek pola oraz pilnuje organizujących się do ataku przyjezdnych.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Pierwsza połowa spotkania w Kijowie nie przyniosła żadnego przełomu. Dynamo proponuje niewiele interesującego w ofensywie, ale przynajmniej powstrzymuje większość ataków Ferencvarosi TC.

Żółtą kartkę otrzymał Aissa Laidouni za brzydki atak na stopę Benjamina Verbicia.

Przerwa w grze spowodowana urazem Benjamina Verbicia. Carlos De Pena postanowił porozmawiać z arbitrem i doprosić się żółtego kartonika dla przeciwnika z Węgier, ale wywalczył tylko rzut wolny blisko pola karnego Denesa Dibusza. Po wrzutce ze stałego fragmentu gry zamiast strzału, to zagranie ręką Denisa Popowa.

Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie i na zmianę rezultatu nie zanosi się. Ferencvarosi TC miało kolejną szansę na sprawienie problemu gospodarzom po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przez moment zapachniało groźnym strzałem.

Żółtą kartkę otrzymał Denis Garmasz za ostre przewinienie.

1:1 w strzałach, 0:0 w uderzeniach celnych. Nie trzeba tego chyba szerzej komentować.

Lasza Dwali porozumiał się ze swoim kompanem ze środka defensywy Ferencvarosi TC i nie pozwolił Benjaminowi Verbiciowi na rajd w kierunku bramki Denesa Dibusza. Inna sprawa, że napastnik Dynama Kijów był osamotniony na desancie po podaniu prostopadłym z głębi pola.

Za drużynami dwa kwadranse rywalizacji i odrobinę, ale odrobinę lepsze wrażenie sprawia Ferencvarosi TC. Tokmac Nguen zmarnował najlepszą sytuację podbramkową, kiedy to swoim strzałem nie znalazł okienka w bramce Georgija Buszczana.

Żółtą kartkę otrzymał Carlos De Pena za ostre przewinienie na Ołeksandrze Zubkowie.

Tokmac Nguen nie może wybaczyć sobie, że stracił futbolówkę, kiedy miał możliwość zdobycia prowadzenia dla Ferencvarosi TC. Uderzenie napastnika z kilkunastu metrów obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Georgija Buszczana.

Aissa Laidouni postanowił być przebiegłym zawodnikiem i metra kopnął piłkę w wyciągniętą rękę Serhija Sydorczuka. Później oczywiście krzyczał na sędziego i domagał się podyktowania rzutu karnego, ale naprawdę gwizdanie czegoś takiego byłoby sprzecznie z duchem sportu. Dla kapitana Dynama Kijów ostatnie ostrzeżenie, że trzeba trzymać ręce za plecami.

Znudzili się budowaniem ataku pozycyjnego przyjezdni, dlatego futbolówka znalazła się w posiadaniu Dynama Kijów. Na pewno nikt nie obrazi się na zawodników, jeżeli zaczną kreować interesujące sytuacje podbramkowe.

Ferencvarosi TC niezmiennie wymienia podania, ale brakuje w tym ładu i składu, dlatego wszystko dzieje się w bezpiecznej dla Dynama Kijów odległości od bramki Georgija Buszczana. Podopieczni Mircei Lucescu świadomie oddają inicjatywę swoim przeciwnikom i czekają na dogodny moment do przeprowadzenia szybkiego ataku.

Sędzia Andreas Ekberg miał do porozmawiania z gospodarzami, którzy bezpardonowo popełnili kilka przewinień na zawodnikach Ferencvarosi TC. Jeżeli zaś chodzi o walory piłkarskie, to od kilku minut drużyna z Budapesztu znajduje się w posiadaniu futbolówki, a Tomasz Kędziora i spółka przyglądają się jej z odpowiedniego dystansu.

Efektem pierwszego konkretnego przyspieszenia zespołu z Węgier było wywalczenie rzutu rożnego. Piłkarze Ferencvarosi TC gratulowali sobie wypracowania stałego fragmentu gry, ale po jego wykonaniu nie było już absolutnie żadnego powodu do przybijania piątek.

Rozegranie na prawej stronie boiska z wykorzystaniem Tomasza Kędziory. Reprezentant Polski widział przed sobą licznych obrońców Ferencvarosi TC, a to skomplikowało wykonanie dośrodkowania, nie mówiąc już o oddaniu uderzenia na bramkę Denesa Dibusza.

Pierwsza skuteczna interwencja zaprezentowana przez Laszę Dwaliego. Reprezentant Gruzji znany z polskich boisk starał się swoim podaniem uruchomić ustawionych najwyżej zawodników Ferencvarosi TC, ale koncepcja była zdecydowanie ciekawsza od wykonania. Piłka trafiła ponownie w posiadanie Dynama Kijów.

Dynamo Kijów w białych strojach z niebieskimi elementami, a jego przeciwnik wybiegł na boisko w ciemnozielono-czarnych pasiakach. Premierowa akcja przeprowadzona przez posiadacza Superpucharu Ukrainy, ale nie okazała się ona niebezpieczna dla Denesa Dibusza.

Rozpoczęła się konfrontacja, która wyłoni przedostatnią, a przy okazji ostatnią drużynę w grupie Ligi Mistrzów. Dynamo Kijów mierzy się z Ferencvarosi TC.

Sędzia: Andreas Ekberg (Szwecja)

Dynamo Kijów powalczy o pozostanie w europejskich pucharach w meczu na swoim terenie z Ferencvarosi TC. Drużyna lepsza w tym pojedynku będzie rywalizować wiosną w fazie pucharowej Ligi Europy.