Żółtą kartkę otrzymał Franck Kessie za przewinienie na połowie przeciwnika.

90+8'

Christian Eriksen rozstrzygnął pojedynek swoim strzałem.

90+7'

Gol! Strzelił Christian Eriksen.

Perfekcyjne uderzenie z rzutu wolnego i piłka znalazła się ponownie w bramce Cipriana Tatarusanu. Christian Eriksen przymierzył idealnie! Bramkarz Rossonerich nie drgnął i tylko obserwował sytuację. Reprezentant Danii przypomniał o swoich nietuzinkowych umiejętnościach i zagwarantował awans drużynie z czarno-niebieskiej części Mediolanu.

37
23
8
4
6
90+4'

Inter próbuje w ćwierćfinale oszczędzić sobie dodatkowych dwóch kwadransów dogrywki. Suną głównie ataki podopiecznych Antonio Conte w poszukiwaniu decydującego gola. Romelu Lukaku wymieniał podania blisko pola karnego Rossonerich i wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Najgorszym elementem ataku reprezentanta Belgii było właśnie uderzenie. Pudło i od bramki Ciprian Tatarusanu.

1
1
1
90+2'
90'

Doliczone 10 minut do podstawowego czasu.

3
3
7
2
4
90'

w ostatniej minucie podstawowego czasu kolejna kombinacja i coraz bardziej rozpaczliwie bronią się zawodnicy Milanu. Wymiana podań napastników Interu Mediolan i Romelu Lukaku mierzył z dogrania Lautaro Martineza. Broni z ogromnym wyczuciem Ciprian Tararusanu.

89'

Lautaro Martinez ma dużo energii po wbiegnięciu na boisko z ławki rezerwowych. Reprezentant Argentyny poradził sobie w pojedynku biegowym z Diogo Dalotem, jednak nie pokonał swoim płaskim uderzeniem Cipriana Tatarusanu. Bramkarz Milanu pracuje na wysoką notę, a może nawet zostanie zaskakującym bohaterem wieczoru.

85'

AC Milan. Schodzi: Rafael Leao. Wchodzi: Rade Krunić.

83'

Aleksandar Kolarov wybrał się z piłką na połowę przeciwnika. Serb za długo zwlekał z wykonaniem dośrodkowania, dlatego dopadł do niego obrońca i zablokował próbę. Byłemu zawodnikowi rzymskich drużyn udało się wypracować wyłącznie wrzut z autu dla Interu Mediolan.

80'

Kolejna przerwa w grze była spowodowana zderzeniem Romelu Lukaku z Ciprianem Tatarusanu. Ucierpiał rezerwowy bramkarz Rossonerich i to jego drużynie zostało przyznane wznowienie. AC Milan stracił prowadzenie i niezmiennie musi w dziesięciu odpierać ataki jedenastu podopiecznych Antonio Conte.

4
1
78'

Zmiana sędziego i Daniele Chiffi będzie rozstrzygać zamiast kontuzjowanego Paolo Valerego. Nie jest to typowa sytuacja meczowa. Arbiter starał się dojść do siebie, ale ostatecznie uznał, że bezpieczniejsze będzie przekazanie słuchawki i kartek sędziemu technicznemu.

1
1
1
3
2
75'

Romelu Lukaku oddał uderzenie na 1:1.

2
1
1
73'

Romelu Lukaku odpowiedział na gola Zlatana Ibrahimovicia.

71'

Gol! Strzelił Romelu Lukaku.

Reprezentant Belgii doprowadził do remisu z rzutu karnego przyznanego za przewinienie Rafaela Leao na Nicolo Barelli. Romelu Lukaku przymierzył po prostu perfekcyjnie. Piłka zanim znalazła się w siatce, odbiła się od poprzeczki. Ciprian Tatarusanu nie miał szans na jej powstrzymanie.

24
10
3
3
6
70'

Będzie jedenastka za faul Rafaela Leao na Nicolo Barelli.

9
5
3
1
1
70'

Paolo Valeri zastanowi się nad przyznaniem rzutu karnego formalnym gospodarzom.

66'

Ivan Perisić starał się swoim strzałem zdobyć prowadzenie dla Nerazzurrich. Pechowo triumfator Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu. Futbolówka po jego próbie spadła na górnej siatce w bramce Cipriana Tatarusanu.

1
65'

Żółtą kartkę otrzymał Ante Rebić za przewinienie taktyczne.

62'

Ivan Perisić pracuje w tym meczu konsekwentnie i stara się stwarzać niebezpieczeństwo pod bramką Cipriana Tatarusanu. Jego uderzenie było co prawda oddane z dużą energią, jednak zarazem niedokładne.

60'

AC Milan. Schodzi: Brahim Diaz. Wchodzi: Ante Rebić.

58'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Zlatan Ibrahimović za faul na Aleksandrze Kolarovie.

21
27
7
3
7
55'

Płaskie wstrzelenie w pobliże bramki Cipriana Tatarusanu. Piłka została zatrzymana przez ofiarnie interweniującego Fikayo Tomoriego.

2
52'

Żółtą kartkę otrzymał Marcelo Brozović za przewinienie na połowie przeciwnika.

1
50'

Pierwsza szansa na doprowadzenie do remisu w drugiej połowie. Po przewinieniu Soualiho Meite była możliwość pokonania Cipriana Tatarusanu z rzutu wolnego. Rumun sparował uderzenie Aleksandara Kolarova na korner. Po stałym fragmencie gry kolejne uderzenie i ponownie musiał interweniować dubler Gianluigiego Donnarummy.

1
46'

Rozpoczęła się już druga połowa rywalizacji w derbach della Madonnina. Inter Mediolan musi gonić przeciwnika po uderzeniu Zlatana Ibrahimovicia. Antonio Conte zdecydował się na wzmocnienie swojej jedenastki Achrafem Hakimim kosztem bezproduktywnego Matteo Darmiana.

2
2
1
1
1
46'
komentarz

AC Milan ze skromną zaliczką po 45 minutach.

komentarz

Piłkarze Interu muszą gonić przeciwnika po przerwie.

Czy Inter Mediolan strzeli gola w drugiej połowie?
1
45+1'

W czasie doliczonym do pierwszej połowy wrzutka Aleksandra Kolarova z rzutu wolnego. Została ona wybita z pola karnego Milanu, jednak prosto pod nogi Marcelo Brozovicia. Pomocnik Interu oddał sytuacyjne uderzenie z dystansu obok bramki Cipriana Tatarusanu.

45'

Doliczone dwie minuty.

3
1
1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Zlatan Ibrahimović za przepychanki z Romelu Lukaku.

11
9
5
2
45'

Żółtą kartkę otrzymał Romelu Lukaku za przepychanki ze Zlatanem Ibrahimoviciem.

3
2
3
4
6
44'

Po raz pierwszy tak mocno podniosła się temperatura na boisku. Romelu Lukaku jest sfrustrowany przebiegiem widowiska i po faulu Alessio Romagnolego postanowił poważnie porozmawiać z Włochem. Paolo Valeri musi temperować rozgrzanych zawodników.

43'

Podopieczni Antonio Conte ruszyli w kierunku bramki Cipriana Tatarusanu. Przegrywająca drużyna na dobre przejęła inicjatywę, jednak solidni w defensywie Rossoneri nie pozwalają na bombardowanie Romelu Lukaku i Alexisowi Sanchezowi. Spogląda na to z pewnym zdenerwowaniem z ławki rezerwowych Lautaro Martinez.

1
38'

Inter Mediolan musi zainteresować się żwawszym atakowaniem i poszukaniem wyrównania. Piłka po uderzeniu Alexisa Sancheza zatańczyła blisko linii bramkowej Cipriana Tatarusanu. Została ona jednak powstrzymana przez Theo Hernandeza i nie doleciała do sieci. Dlatego podopieczni Stefano Piolego pozostają na prowadzeniu.

35'

Zlatan Ibrahimović i 1:0 dla Milanu!

9
4
3
32'

Zlatan Ibrahimović zapewnił prowadzenie Rossonerim.

31'

Gol! Strzelił Zlatan Ibrahimović. Asystował mu Soualiho Meite.

Trzeci gol strzelony Interowi Mediolan w sezonie przez Zlatana Ibrahimovicia. Piłka zebrana przez najskuteczniejszego zawodnika Milanu na obrzeżach pola karnego po strąceniu Soualiho Meite. Zlatan Ibrahimović miał za dużo czasu, więc ułożył sobie futbolówkę na stopie i oddał płaskie uderzenie. Piłka zanim znalazła się w siatce, odbiła się od słupka. Samir Handanović wyłącznie to obserwował. Rossoneri na prowadzeniu w derbach della Madonnina.

29'

Diogo Dalot odpowiadał za wykonanie rzutu wolnego na połowie Interu Mediolan. Do miękkiej wrzutki wystartował Alessio Romagnoli i wykonał strącenie w kierunku bramki Samira Handanovicia. Słoweniec nie miał prawa do popełnienia błędu i zaprezentował podręcznikowy chwyt.

1
27'

Romelu Lukaku szarżował w polu karnym przeciwnika. Blisko reprezentanta Belgii znajdował się Alesssio Romagnoli i nie dał się ograć. Doświadczony defensor Rossonerich pozostał blisko najskuteczniejszego zawodnika Interu Mediolan i zablokował jego uderzenie.

1
25'

Wysoko przechwycona piłka przez podopiecznych Antonio Conte. Poskutkowało to kolejnym zagrożeniem bramki Cipriana Tatarusanu. Romelu Lukaku nie przymierzył z podania Ivana Perisicia, który na lewej stronie poradził sobie łatwo z Alexisem Saelemaekersem.

24'

Dobra szansa na pokonanie Cipriana Tatarusanu otworzyła się przed Romelu Lukaku. Podanie w tempo do topowego strzelca ligi włoskiej od Matteo Darmiana. Napastnik obrócił się z Alessio Romagnolim na plecach i uderzył po ziemi. Interweniował nogami z odpowiednim refleksem bramkarz Rossonerich.

22'

Stefano Pioli wymienił obciążonego kartonikiem defensora. Ponadto Simon Kjaer nie czuł się w stu procentach gotowy do rywalizacji z formalnymi gospodarzami. Na włoskich boiskach debiutuje Fikayo Tomori, który nie miał wielu szans na potrenowanie z pozostałymi Rossonerimi.

1
1
20'

AC Milan. Schodzi: Simon Kjaer. Wchodzi: Fikayo Tomori.

17'

Żółtą kartkę otrzymał Simon Kjaer za faul na Alexisie Sanchezie blisko linii pola karnego.

1
1
16'

Minął nieco ponad kwadrans rywalizacji i tym razem Inter Mediolan nie pozwolił sobie na poniesienie strat. Podopieczni Antonio Conte próbowali na dodatek wypracować sobie zaliczkę, jednak przed momentem futbolówka po dośrodkowaniu została przechwycona przez Cipriana Tararusanu.

1
1
13'

Piłka po dośrodkowaniu Rafaela Leao przeleciała blisko bramki Samira Handanovicia. Próbował strzelić gola Zlatan Ibrahimović, który wygrał pojedynek w powietrzu z Aleksandarem Kolarovem. Strącenie byłego reprezentanta Szwecji nie było mocno chybione.

1
10'

Przewinienie na Nicolo Barelli. Po odgwizdaniu rzutu wolnego krótkie wznowienie Nerazzurrich. Całe zamieszanie zostało przerwane blisko narożnika pola karnego przez Francka Kessiego, którego starał się zbyt naiwnym zwodem wymanewrować Alexis Sanchez.

1
1
7'

Piłkarze w czerwono-czarnych pasiakach muszą mierzyć się z licznymi dośrodkowaniami. Najgroźniejsze zostało poskromione przez Simona Kjaera. Przed momentem piłka była bita w pole karne Milanu z rzutu rożnego, ale zbyt płasko i nie stanowiła niebezpieczeństwa dla Cipriana Tatarusanu.

1
1
3'

W pole karne Milanu centrował Nicolo Barella. Zagrana przez niego piłka nie została spożytkowana do oddania strzału ani przez Romelu Lukaku, ani przez Alexisa Sancheza. W odpowiedzi akcja kombinacyjna podopiecznych Stefano Piolego. Została ona podsumowana nieznacznie niecelnym uderzeniem przez Rafaela Leao.

14:47

Antonio Conte przed nadchodzącym pojedynkiem.

1
14:47

AC Milan przegrał poprzednie spotkanie 0:3 z Atalantą BC. Przeciwnik z Lombardii pozostaje dla niego szczególnie niewygodny. Przed przerwą Gianluigi Donnarumma skapitulował raz, a w drugiej połowie piłka znalazła się dwukrotnie w jego bramce.

2
14:47

Stefano Pioli przed pucharowymi derbami.

1
14:47

Inter wrócił z punktem z Udine i nie wykorzystał w pełni porażki Milanu.

1
1
14:47

W poprzednim spotkaniu ligowym Inter Mediolan zremisował bezbramkowo z Udinese Calcio. W ten sposób tylko o punkt zmniejszył stratę w tabeli do lidera AC Milanu. Nie wykorzystał swoich sytuacji podbramkowych, a raz miał i szczęście, że nie stracił gola.

14:47

Przygotowania podopiecznych Antonio Conte do derbów.

1
1
14:47

Oba kluby przystąpiły do rywalizacji w poprzedniej rundzie Pucharu Włoch. Inter Mediolan strzelił ACF Fiorentinie decydującego gola na 2:1 w dogrywce. Z kolei AC Milan rozprawił się z Torino FC dopiero w konkursie rzutów karnych. Oba mediolańskie zespoły musiały mocno popracować na awans.

1
14:47

O pierwsze miejsce w półfinałach Pucharu Włoch powalczą we wtorek Inter Mediolan i AC Milan. W pierwszych derbach della Madonnina w sezonie wygrali Rossoneri 2:1. Oba kluby są również mocnymi kandydatami do zdobycia mistrzostwa kraju.