Główka jednego z graczy Legii, przedłuża Kapustka, a Gwilia pudłuje z trzech metrów!

9
14
26
90+3'

Jeszcze rzut wolny dla Legii. Była to jedna z ostatnich szans, ale wybijają obrońcy.

100
60
5
13
21
90+2'

Gliwiczanie mieli rzut rożny. Zagrali oczywiście na czas. Stracili piłkę, ale podeszli wysoko i ją odzyskali. Skąd oni mają jeszcze siły?

130
35
5
11
18
90+1'

Co najmniej trzy minuty dłużej potrwa druga połowa.

26
9
8
15
56
90'

Długa piłka do Tiago Alvesa. Wychodzi Miszta i wybija piłkę. Ryzykownie, ale udanie.

36
8
9
6
13
89'

Piast przetrzymał piłkę pod polem karnym Legii. Nie szukał szansy, ino kradł sekundy.

47
10
8
8
19
88'

Mladenović ściągnął uwagę obrońców i odegrał do Gwilii. Jest strzał z dystansu, ale prosto w Placha.

22
11
6
6
11
87'

Legia nie szuka dośrodkowania od razu, rozgrywa piłkę na 25. metrze od bramki Piasta, nawet po rzucie rożnym.

25
15
8
6
8
86'

Dośrodkowanie wybite przez Konczkowskiego na rzut rożny.

19
4
6
5
21
85'

Faul na Juranoviciu. Piłka spod linii bocznej 25 metrów od bramki Placha z rzutu wolnego za chwilę dla Legii.

11
5
3
3
11
84'

15
83'

Tym razem Bartosz Kapustka na spalonym. Przytomnie zachował się Czerwiński.

23
11
3
6
10
82'

Ale i Piast próbuje jeszcze kontrować. Alves ściął z lewej strony w pole karne Legii i oddał strzał. Broni Miszta.

15
3
4
2
3
81'

Legia rzuciła wszystkie siły do ataku!

20
18
8
3
7
80'
ZMIANA

Legia Warszawa. Schodzi: Luquinhas. Wchodzi: Ernest Muci.

13
8
8
2
4
79'

Znakomita szansa dla Bartosza Kapustki, ale jeszcze lepiej jednorącz broni Plach!

23
11
6
9
16
78'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tiago Alves.

Kosztowna strata Legii na połowie rywala. Piłkę przechwycił Alves i popędził na bramkę Legii. Gonił go Wieteska, ale nie miał szans w pojedynku szybkościowym. 2:1 dla Piasta!

Piast Gliwice
287
134
28
35
48
77'

Szabanow szukał wrzutką partnera w polu karnym, ale żadnego nie znalazł.

6
2
2
1
7
75'
ZMIANA
75'
ZMIANA
11
2
8
2
2
74'
7
1
3
1
4
73'

Piłka z narożnika boiska zagrywana na 11. metr, lecz nie porozumieli się piłkarze Legii między sobą.

4
4
7
4
7
72'

Doskonała szansa dla Gwilii! Strzał z kilku metrów odbity przez obrońców!

5
1
7
4
7
71'

Próba prostopadłego podania do Świerczoka, ale asekuruje Wieteska.

5
69'

Tym razem Świerczok na spalonym.

18
5
1
7
4
68'

I to Legia chce iść za ciosem, już kolejne piłki lecą w stronę pola karnego Piasta.

22
15
1
8
10
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Rafael Lopes. Asystował mu Filip Mladenović.

Najpierw obejrzeliśmy popis umiejętności technicznych Mladenovicia na lewym skrzydle, Pyrka został niemal wkręcony w murawę. Potem Serb kapitalnie dośrodkował górą wzdłuż linii końcowej na głowę Lopesa, który urwał się obrońcom i pokonał bezradnego Placha!

84
47
16
44
86
66'

Legia miała okazję do kontrataku. Wrzucał Juranović, znów czujnie Czerwiński. Jeszcze Kapustka próbował się przedzierać przez obrońców z piłką, ale mu to nie wyszło.

6
2
1
5
6
64'
ZMIANA
64'

Za mocne dośrodkowanie Wieteski. Nikt tego nie sięgnął, nawet obrońcy Piasta.

1
5
1
2
6
63'

Kolejna próba dośrodkowania z prawej strony w pole karne Piasta. Rusyn jednak uprzedzony.

5
3
2
1
2
62'

Gwilia do Kapustki, piłka nie dociera do adresata, ale sygnalizują zagranie ręką warszawianie. Gwizdek sędziego milczy.

9
1
2
2
7
61'
ZMIANA
60'
ZMIANA
60'

Blokowane dośrodkowanie Wszołka. Będzie aut.

3
3
59'

Slisz stracił piłkę na 30. metrze od bramki przeciwnika, ale po chwili ją odzyskał.

4
1
3
1
1
58'

Holoubek dobrze w przechwycie, ale źle w podaniu na dobiegnięcie.

3
4
2
2
2
57'

Był rzut rożny dla Legii, ale nic z niego nie wynikło. Piłka trafiła jeszcze do Juranovicia, który pokusił się o kolejne dośrodkowanie, lecz dobrze ustawiony był Czerwiński.

4
4
1
5
2
56'
ZMIANA
55'

Szybko wznowili grę z autu warszawianie, przyspieszył Wszołek, ale Tomas Huk zatrzymał jego szarżę.

2
1
1
3
4
54'

I znów dwa kroki w przód wykonała cała linia Piasta i Paweł Wszołek na spalonym.

9
7
2
4
12
53'

Piast broni się całym zespołem oprócz Świerczoka.

6
7
4
2
6
52'

Ruszył Świerczok z Jodłowcem. Przenieśli akcję pod pole karne Legii, ale skończyło się na aucie.

6
4
5
6
8
51'

Steczyk i Konczkowski pilnują Luquinhasa tak, że koledzy nie mogą nawet zagrać do niego piłki.

13
2
2
3
7
50'

I kolejny raz Wszołek na spalonym. To się obrońcom Piasta nie znudzi.

12
9
4
5
7
49'

Znów Chrapek nie porozumiał się ze Świerczokiem. A mogło to otworzyć szansę dla Piasta, bo wszystko działo się 30 metrów od bramki Miszty.

4
1
4
2
5
48'

Znów łapie piłkę Plach, tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony.

9
2
4
2
6
47'

Martins chciał przyspieszyć akcję podaniem do Kostorza, ten odwrócił się z piłką, ale strzał po ziemi był słabiutki i łatwy do obrony.

20:26

Drużyny już gotowe do wznowienia gry, za chwilę zaczynamy!

1
45+1'

Martins wykonywał rzut rożny podczas jedynej doliczonej minuty, ale Piast cały czas bardzo szczelny w defensywie.

14
2
2
3
9
45'

Całym zespołem broni się już Piast. Wszyscy skupieni od 25. metra w tył.

3
4
3
3
8
44'

Czerwiński szykował się do pojedynku główkowego z Kostorzem, ale tylko trącił go barkiem. Wszystko - na szczęście dla niego - w środkowej strefie boiska.

1
1
3
1
3
43'

Kapustka próbuje zaskoczyć rywali sztuczkami technicznymi, ale ci nie dali się nabrać. Wszystko działo się pod polem karnym gości.

12
10
5
6
11
42'

Piast miał rzut wolny daleko od bramki Legii, ale nic groźnego z tego nie zbudował.

5
2
3
4
8
41'

Uparli się na prawą stronę Legioniści, ale tam cały czas Koloubek i Jodłowiec łatają dziury.

3
8
2
1
3
40'

Doskonale łapią gliwiczanie rywali w pułapki ofsajdowe. Tym razem Wszołek okazał się ofiarą.

12
3
2
4
5
39'

Ładnie, na jeden kontakt zagrali Chrapek ze Świerczokiem, ale gdy Sokołowski zaczął ścinać z piłką w pole karne, stracił ją.

5
3
2
4
2
38'

Próba podania na dobiegnięcie do Wszołka, ale Plach dobrze wychodzi na 10. metr i łapie piłkę.

8
2
2
4
7
37'

Piast ruszył z kontrą. Świerczok sprytnie, piętą do Steczyka, ale ten... nie zauważył, że piłka była do niego.

9
6
5
3
3
36'

Legia dalej w natarciu. Tomas Huk zmuszony do wybicia na aut.

8
2
1
4
35'

Luquinhas się nie popisał. Widział, że Wszołek wraca ze spalonego, ale i tak zagrał do niego piłkę.

1
33'

Dobrze zastawiony Wszołek. Za mocno wypuścił sobie piłkę i nie przepchnął rywala pod linią końcową.

6
4
1
1
2
32'

Już Piast, już poszukiwania podaniem Pyrki, ale zbyt szarpana była to akcja.

6
1
4
1
1
31'

Znów prawą stroną Legia, ale Czerwiński dobrze przypilnował swojej strefy w obronie.

11
4
2
3
3
30'

6
29'

Ostro potraktowany Holoubek przez Slisza. Mamy przerwę w grze.

1
1
3
4
28'

Centra na głowę Wieteski, który był bardzo bliski szczęścia! Piłka trafiła w słupek!

25
15
3
9
8
27'

Kostorz powalony przez Jodłowca 25 metrów od bramki. Będzie rzut wolny dla Legii.

6
3
5
6
9
26'

I znów Legia w natarciu. Mladenović zagrał po ziemi w stronę Kostorza, lecz Plach wyszedł z bramki i złapał piłkę.

12
6
1
4
5
25'

Wrzutka Chrapka z rzutu wolnego, ale źle zaadresowana. Poradzili sobie Wojskowi.

7
6
2
4
3
24'

Konczkowski wrzuca piłkę z prawej strony, lecz jest tam Andre Martins i wyjaśnia sytuację.

7
3
4
2
1
23'

Pyrka ścigałsię z Szabanowem i przegrał ten pojedynek.

5
3
1
3
1
22'

Dośrodkowanie na głowę Kostorza, ten na przedpole, a tam jest Andre Martins. Pomocnik Legii uderza z dystansu i... piłka jedynie pomiziała górną część siatki od zewnętrznej strony.

9
7
2
8
4
21'

Po interwencji Konczkowskiego Legia miała rzut rożny, ale gliwiczanie oddalili zagrożenie. Przynajmniej na chwilę, bo Pyrka znów wybija piłkę za linię końcową.

9
4
4
2
2
20'

Wszołek próbuje szybkiego dośrodkowania w stronę Kostorza, lecz czujnie w obronie Holoubek.

8
2
2
2
4
19'

Mladenović posłał piłkę w kierunku Kostorza, ale... jest spalony.

5
3
2
2
5
18'

Dośrodkowanie z lewej strony na głowę Wszołka. Jest strzał, Plach się nie ruszył, ale piłka leci obok bramki.

8
4
3
2
3
16'

Rozpędzali się Kostorz z Kapustką, ale obrońcy Piasta przeczytali doskonale zamiary gospodarzy.

12
7
2
2
5
14'

Ruszył z piłką Wszołek, wrzucił piłkę w szesnastkę, tam Mladenović odegrał do Kapustki, ale strzał tego ostatniego bardzo niecelny.

7
4
3
1
6
13'

Lata piłka nad polem karnym Piasta. Próbuje główkować Kapustka, ale piłka leci nad bramką.

10
6
2
3
6
12'

Mladenović i Luquinhas szukali szczęścia lewą stroną, ale go nie znaleźli.

8
4
3
4
3
11'

To był faul przy linii środkowej, więc Legia wznowiła i na swojej połowie ma teraz sporo miejsca.

4
1
3
6
2
10'

3
8'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jakub Świerczok.

Zagranie z lewej strony wybite przez obrońców. Ale z prawej strony wrzucał jeszcze Pyrka. Chrapka Wieteska powstrzymał od strzału, ale obrońcy Legii zapomnieli o Jakubie Świerczoku, który pewnym uderzeniem z kilku metrów pokonał Cezarego Misztę. Piast prowadzi w Warszawie 1:0!

188
92
17
25
42
7'

Wysoki przerzut na lewą stronę do Mladenovicia, ale nieudany.

1
1
2
2
7
5'

Chrapek za plecy do Pyrki. Chyba to nie tak miało wyglądać.

2
1
2
3
4'

A teraz mamy lustrzane odbicie. Gliwiczanie zaczynają akcję przy linii środkowej, a Legioniści podchodzą wysoko.

4
1
1
2
2
3'

Legia zaczyna kreowanie na 40. metrze, ale musi uważać, bo rywale podchodzą pressingiem.

7
1
5
2
2'

Murawa... to sobie trzeba samemu ocenić.

3
1
2
1'

I już przechodzi piłka przez pole bramkowe Piasta, ale... nikt tego nie zamyka!