SportoweFakty
Fortuna Puchar Polski: Ćwierćfinały
03 mar 2021 20:30
20:18
Dobry wieczór! Zabieramy państwa na ostatni ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski: Legia Warszawa kontra Piast Gliwice.
20:26
Jarosław Przybył (Kluczbork) sędziuje dzisiejsze spotkanie.
1
1
czas Start meczu
1'
I już przechodzi piłka przez pole bramkowe Piasta, ale... nikt tego nie zamyka!
5
4
1
1
3
2'
Murawa... to sobie trzeba samemu ocenić.
3
1
2
3'
Legia zaczyna kreowanie na 40. metrze, ale musi uważać, bo rywale podchodzą pressingiem.
7
1
5
2
4'
A teraz mamy lustrzane odbicie. Gliwiczanie zaczynają akcję przy linii środkowej, a Legioniści podchodzą wysoko.
4
1
1
2
2
5'
Chrapek za plecy do Pyrki. Chyba to nie tak miało wyglądać.
2
1
2
3
7'
Wysoki przerzut na lewą stronę do Mladenovicia, ale nieudany.
1
1
2
2
7
8'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Jakub Świerczok.
Zagranie z lewej strony wybite przez obrońców. Ale z prawej strony wrzucał jeszcze Pyrka. Chrapka Wieteska powstrzymał od strzału, ale obrońcy Legii zapomnieli o Jakubie Świerczoku, który pewnym uderzeniem z kilku metrów pokonał Cezarego Misztę. Piast prowadzi w Warszawie 1:0!
188
92
17
25
42
10'
4
11'
To był faul przy linii środkowej, więc Legia wznowiła i na swojej połowie ma teraz sporo miejsca.
4
1
3
6
2
12'
Mladenović i Luquinhas szukali szczęścia lewą stroną, ale go nie znaleźli.
8
4
3
4
3
13'
Lata piłka nad polem karnym Piasta. Próbuje główkować Kapustka, ale piłka leci nad bramką.
10
6
2
3
6
14'
Ruszył z piłką Wszołek, wrzucił piłkę w szesnastkę, tam Mladenović odegrał do Kapustki, ale strzał tego ostatniego bardzo niecelny.
7
4
3
1
6
16'
Rozpędzali się Kostorz z Kapustką, ale obrońcy Piasta przeczytali doskonale zamiary gospodarzy.
12
7
2
2
5
18'
Dośrodkowanie z lewej strony na głowę Wszołka. Jest strzał, Plach się nie ruszył, ale piłka leci obok bramki.
8
4
3
2
3
19'
Mladenović posłał piłkę w kierunku Kostorza, ale... jest spalony.
5
3
2
2
5
20'
Wszołek próbuje szybkiego dośrodkowania w stronę Kostorza, lecz czujnie w obronie Holoubek.
8
2
2
2
4
21'
Po interwencji Konczkowskiego Legia miała rzut rożny, ale gliwiczanie oddalili zagrożenie. Przynajmniej na chwilę, bo Pyrka znów wybija piłkę za linię końcową.
9
4
4
2
2
22'
Dośrodkowanie na głowę Kostorza, ten na przedpole, a tam jest Andre Martins. Pomocnik Legii uderza z dystansu i... piłka jedynie pomiziała górną część siatki od zewnętrznej strony.
9
7
2
8
4
23'
Pyrka ścigałsię z Szabanowem i przegrał ten pojedynek.
5
3
1
3
1
24'
Konczkowski wrzuca piłkę z prawej strony, lecz jest tam Andre Martins i wyjaśnia sytuację.
7
3
4
2
1
25'
Wrzutka Chrapka z rzutu wolnego, ale źle zaadresowana. Poradzili sobie Wojskowi.
7
6
2
4
3
26'
I znów Legia w natarciu. Mladenović zagrał po ziemi w stronę Kostorza, lecz Plach wyszedł z bramki i złapał piłkę.
12
6
1
4
5
27'
Kostorz powalony przez Jodłowca 25 metrów od bramki. Będzie rzut wolny dla Legii.
6
3
5
6
9
28'
Centra na głowę Wieteski, który był bardzo bliski szczęścia! Piłka trafiła w słupek!
25
15
3
9
8
29'
Ostro potraktowany Holoubek przez Slisza. Mamy przerwę w grze.
1
1
3
4
30'
Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Slisz.
19
4
2
3
6
31'
Znów prawą stroną Legia, ale Czerwiński dobrze przypilnował swojej strefy w obronie.
11
4
2
3
3
32'
Już Piast, już poszukiwania podaniem Pyrki, ale zbyt szarpana była to akcja.
6
1
4
1
1
33'
Dobrze zastawiony Wszołek. Za mocno wypuścił sobie piłkę i nie przepchnął rywala pod linią końcową.
6
4
1
1
2
35'
Luquinhas się nie popisał. Widział, że Wszołek wraca ze spalonego, ale i tak zagrał do niego piłkę.
6
4
2
2
3
36'
Legia dalej w natarciu. Tomas Huk zmuszony do wybicia na aut.
8
2
1
4
37'
Piast ruszył z kontrą. Świerczok sprytnie, piętą do Steczyka, ale ten... nie zauważył, że piłka była do niego.
9
6
5
3
3
38'
Próba podania na dobiegnięcie do Wszołka, ale Plach dobrze wychodzi na 10. metr i łapie piłkę.
8
2
2
4
7
39'
Ładnie, na jeden kontakt zagrali Chrapek ze Świerczokiem, ale gdy Sokołowski zaczął ścinać z piłką w pole karne, stracił ją.
5
3
2
4
2
40'
Doskonale łapią gliwiczanie rywali w pułapki ofsajdowe. Tym razem Wszołek okazał się ofiarą.
12
3
2
4
5
41'
Uparli się na prawą stronę Legioniści, ale tam cały czas Koloubek i Jodłowiec łatają dziury.
3
8
2
1
3
42'
Piast miał rzut wolny daleko od bramki Legii, ale nic groźnego z tego nie zbudował.
5
2
3
4
8
43'
Kapustka próbuje zaskoczyć rywali sztuczkami technicznymi, ale ci nie dali się nabrać. Wszystko działo się pod polem karnym gości.
12
10
5
6
11
44'
Czerwiński szykował się do pojedynku główkowego z Kostorzem, ale tylko trącił go barkiem. Wszystko - na szczęście dla niego - w środkowej strefie boiska.
1
1
3
1
3
45'
Całym zespołem broni się już Piast. Wszyscy skupieni od 25. metra w tył.
3
4
3
3
8
45+1'
Martins wykonywał rzut rożny podczas jedynej doliczonej minuty, ale Piast cały czas bardzo szczelny w defensywie.
20:26
Drużyny już gotowe do wznowienia gry, za chwilę zaczynamy!
3
1
1
1
czas Druga połowa
47'
Martins chciał przyspieszyć akcję podaniem do Kostorza, ten odwrócił się z piłką, ale strzał po ziemi był słabiutki i łatwy do obrony.
3
3
3
2
4
48'
Znów łapie piłkę Plach, tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony.
9
2
4
2
6
49'
Znów Chrapek nie porozumiał się ze Świerczokiem. A mogło to otworzyć szansę dla Piasta, bo wszystko działo się 30 metrów od bramki Miszty.
4
1
4
2
5
50'
I kolejny raz Wszołek na spalonym. To się obrońcom Piasta nie znudzi.
12
9
4
5
7
51'
Steczyk i Konczkowski pilnują Luquinhasa tak, że koledzy nie mogą nawet zagrać do niego piłki.
13
2
2
3
7
52'
Ruszył Świerczok z Jodłowcem. Przenieśli akcję pod pole karne Legii, ale skończyło się na aucie.
6
4
5
6
8
53'
Piast broni się całym zespołem oprócz Świerczoka.
6
7
4
2
6
54'
I znów dwa kroki w przód wykonała cała linia Piasta i Paweł Wszołek na spalonym.
9
7
2
4
12
55'
Szybko wznowili grę z autu warszawianie, przyspieszył Wszołek, ale Tomas Huk zatrzymał jego szarżę.
2
1
1
3
4
56'
ZMIANA
57'
Był rzut rożny dla Legii, ale nic z niego nie wynikło. Piłka trafiła jeszcze do Juranovicia, który pokusił się o kolejne dośrodkowanie, lecz dobrze ustawiony był Czerwiński.
4
4
1
5
2
58'
Holoubek dobrze w przechwycie, ale źle w podaniu na dobiegnięcie.
3
4
2
2
2
59'
Slisz stracił piłkę na 30. metrze od bramki przeciwnika, ale po chwili ją odzyskał.
4
1
3
1
1
60'
Blokowane dośrodkowanie Wszołka. Będzie aut.
3
3
60'
ZMIANA
61'
ZMIANA
62'
Gwilia do Kapustki, piłka nie dociera do adresata, ale sygnalizują zagranie ręką warszawianie. Gwizdek sędziego milczy.
9
1
2
2
7
63'
Kolejna próba dośrodkowania z prawej strony w pole karne Piasta. Rusyn jednak uprzedzony.
5
3
2
1
2
64'
Za mocne dośrodkowanie Wieteski. Nikt tego nie sięgnął, nawet obrońcy Piasta.
1
5
1
2
6
64'
ZMIANA
66'
Legia miała okazję do kontrataku. Wrzucał Juranović, znów czujnie Czerwiński. Jeszcze Kapustka próbował się przedzierać przez obrońców z piłką, ale mu to nie wyszło.
6
2
1
5
6
66'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Rafael Lopes. Asystował mu Filip Mladenović.
Najpierw obejrzeliśmy popis umiejętności technicznych Mladenovicia na lewym skrzydle, Pyrka został niemal wkręcony w murawę. Potem Serb kapitalnie dośrodkował górą wzdłuż linii końcowej na głowę Lopesa, który urwał się obrońcom i pokonał bezradnego Placha!
84
47
16
44
86
68'
I to Legia chce iść za ciosem, już kolejne piłki lecą w stronę pola karnego Piasta.
22
15
1
8
10
69'
Tym razem Świerczok na spalonym.
18
5
1
7
4
71'
Próba prostopadłego podania do Świerczoka, ale asekuruje Wieteska.
10
3
4
1
2
72'
Doskonała szansa dla Gwilii! Strzał z kilku metrów odbity przez obrońców!
5
1
7
4
7
73'
Piłka z narożnika boiska zagrywana na 11. metr, lecz nie porozumieli się piłkarze Legii między sobą.
4
4
7
4
7
74'
7
1
3
1
4
75'
ZMIANA
11
2
8
2
2
75'
ZMIANA
77'
Szabanow szukał wrzutką partnera w polu karnym, ale żadnego nie znalazł.
6
2
2
1
7
78'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Tiago Alves.
Kosztowna strata Legii na połowie rywala. Piłkę przechwycił Alves i popędził na bramkę Legii. Gonił go Wieteska, ale nie miał szans w pojedynku szybkościowym. 2:1 dla Piasta!
287
134
28
35
48
79'
Znakomita szansa dla Bartosza Kapustki, ale jeszcze lepiej jednorącz broni Plach!
23
11
6
9
16
80'
ZMIANA
Legia Warszawa. Schodzi: Luquinhas. Wchodzi: Ernest Muci.
13
8
8
2
4
81'
Legia rzuciła wszystkie siły do ataku!
20
18
8
3
7
82'
Ale i Piast próbuje jeszcze kontrować. Alves ściął z lewej strony w pole karne Legii i oddał strzał. Broni Miszta.
15
3
4
2
3
83'
Tym razem Bartosz Kapustka na spalonym. Przytomnie zachował się Czerwiński.
23
11
3
6
10
84'
Żółta kartka dla Czesława Michniewicza.
75
37
13
9
15
85'
Faul na Juranoviciu. Piłka spod linii bocznej 25 metrów od bramki Placha z rzutu wolnego za chwilę dla Legii.
11
5
3
3
11
86'
Dośrodkowanie wybite przez Konczkowskiego na rzut rożny.
19
4
6
5
21
87'
Legia nie szuka dośrodkowania od razu, rozgrywa piłkę na 25. metrze od bramki Piasta, nawet po rzucie rożnym.
25
15
8
6
8
88'
Mladenović ściągnął uwagę obrońców i odegrał do Gwilii. Jest strzał z dystansu, ale prosto w Placha.
22
11
6
6
11
89'
Piast przetrzymał piłkę pod polem karnym Legii. Nie szukał szansy, ino kradł sekundy.
47
10
8
8
19
90'
Długa piłka do Tiago Alvesa. Wychodzi Miszta i wybija piłkę. Ryzykownie, ale udanie.
36
8
9
6
13
90+1'
Co najmniej trzy minuty dłużej potrwa druga połowa.
26
9
8
15
56
90+2'
Gliwiczanie mieli rzut rożny. Zagrali oczywiście na czas. Stracili piłkę, ale podeszli wysoko i ją odzyskali. Skąd oni mają jeszcze siły?
130
35
5
11
18
90+3'
Jeszcze rzut wolny dla Legii. Była to jedna z ostatnich szans, ale wybijają obrońcy.