1
1
2
88'

Pozostało kilka minut tego spotkania, a The Blues, co prawda w mało adekwatnych do przydomka strojach, radzą sobie z wyraźnie zdemobilizowanymi przeciwnikami.

2
1
1
85'

Gol! Strzelił Ben Chilwell.

Uśpili całe towarzystwo podopieczni Thomasa Tuchela i w odpowiednim momencie przyspieszyli! 2:0 dla Chelsea FC. Droga do półfinału stoi otworem. Ben Chilwell poradził sobie w sytuacji sam na sam z Agustinem Marchesinem. Bramkarz nie naprawił koszmarnego błędu Jesusa Corony, który "asystował" przeciwnikowi w pobliżu własnego pola karnego.

15
7
3
2
10
83'

FC Porto. Schodzi: Otavio. Wchodzi: Toni Martinez.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Otavio #25
83'

FC Porto. Schodzi: Moussa Marega. Wchodzi: Fabio Vieira.

Fabio Vieira #50
83'

FC Porto. Schodzi: Wilson Manafa. Wchodzi: Francisco Conceicao.

Francisco Conceicao #85
Wilson Manafa #18
1
83'

Obudził się Sergio Conceicao i za jednym zamachem wprowadzi z ławki rezerwowych trzech podopiecznych.

82'

Szybują dośrodkowania w pole karne Chelsea FC. Najwyraźniej ekipa z Londynu już usatysfakcjonowana swoim wynikiem i koncentruje się na jego utrzymaniu. Na pewno widowisko nie jest równie dynamiczne i dostarczające mocnych wrażeń jak równoległe w Monachium.

1
80'

FC Porto. Schodzi: Reece James. Wchodzi: Thiago Silva.

80'

Chelsea FC. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: N'Golo Kante.

79'

Żółtą kartkę otrzymał Marko Grujić za przewinienie taktyczne na Christianie Pulisiciu.

1
2
77'

Widoczny jest w przodzie Moussa Marega, jednak nic z tego nie wynika. Ponownie poradził sobie z nim Antonio Ruediger i FC Porto musi szukać innego sposobu na dobranie się do bramki strzeżonej przez Edouarda Mendy'ego.

2
2
1
1
1
75'

Ostatni kwadrans pierwszego meczu.

2
2
1
1
1
74'

Zdaniem słoweńskiego sędziego za dużo do powiedzenia ma Sergio Conceicao. Slavko Vincić pofatygował się osobiście do pobudzonego szkoleniowca FC Porto i udzielił mu reprymendy. Najpewniej chodziło o krytykowanie decyzji o braku rzutu karnego.

2
1
72'

Pozostało kilkanaście minut na poprawienie rezultatu i przede wszystkim FC Porto powinno się zainteresować wykorzystaniem tego czasu. Moussa Marega nie doczekał się decyzji Slavko Vincicia o przyznaniu jego drużynie rzutu karnego po starciu z Cesarem Azpilicuetą. Przyjrzeli się temu sędziowie przed monitorami.

1
1
2
69'

Jak na zawołanie, przypomnieli o sobie podopieczni Sergio Conceicao w ofensywie. Płaskie uderzenie Moussy Maregi z okolicy linii pola karnego było banalnym łupem dla nienagannie ustawionego Edouarda Mendy'ego.

2
1
68'

Stracili zapał gospodarze do atakowania. Ponownie łapie się za twarz z niedowierzaniem Moussa Marega, ponieważ nie udało mu się wypracować miejsca do oddania uderzenia w szesnastce w konfrontacji z Antonio Ruedigerem.

1
1
2
67'

Thomas Tuchel zauważył, że spotkanie przestało układać się po myśli jego podopiecznych i zdecydował się na wprowadzenie dwóch naładowanych energią zawodników ofensywnych. Olivier Giroud jest w wysokiej formie strzeleckiej w tej edycji Ligi Mistrzów i na pewno stać go na podwyższenie wyniku.

1
1
1
65'
63'

Żółtą kartkę otrzymał Chancel Mbemba za ostre przewinienie na skrzydle na Benie Chilwellu.

60'

Piłka przetoczyła się nieznacznie obok słupka w bramce niezdarnego Agustina Marchesina. Na szczęście dla zagubionego golkipera FC Porto przed uderzeniem z bliska Kaia Havertza został zasygnalizowany spalony Timo Wernera.

59'

Nie zaproponowali wiele interesującego podopieczni Thomasa Tuchela po powrocie z szatni na boisko. Drobne przebudzenie w przedostatniej minucie zamykającej kwadrans, jednak blokował Zaidu Sanusi i nie pozwolił na dośrodkowanie.

57'

Coraz trudniej nadążyć za zawodnikami z Porto. Przed polem karnym przeciwnika Luis Diaz ułożył sobie futbolówkę na prawej stopie i próbował pokonać płaskim uderzeniem Edouarda Mendy'ego. Futbolówka kopnięta przez napastnika przeleciała nieznacznie obok słupka w bramce Chelsea FC.

1
56'

Stara się cokolwiek zdziałać drużyna z miasta wina. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sędzia Slavko Vincić nie pozwolił na dokończenie ataku gospodarzom. To z powodu spalonego Moussy Maregi próbującego wykonać dobitkę uderzenia Pepego.

1
54'

Korner dla Chelsea FC po połowicznie przegranym pojedynku w polu karnym przez Masona Mounta. Stały fragment gry wykonany na raty, a ostatecznie dośrodkowanie Reece'a Jamesa zostało wyekspediowane przez głęboko cofniętego Moussę Maregę.

1
51'

Po chwili kolejne przyspieszenie FC Porto i otworzyła się możliwość pokonania strzałem Edouarda Mendy'ego. Będący w wysokiej formie bramkarz Chelsea FC skrócił kąt i nie przepuścił piłki do siatki po uderzeniu Moussy Maregi. Nie może w to uwierzyć napastnik portugalskiego zespołu.

2
2
1
1
50'

Wymiana podań w wykonaniu zawodników Sergio Conceicao na połowie przeciwnika. Kompletnie nieudane dośrodkowanie nie nadawało się do oddania strzału ani dla Luisa Diaza, ani dla Moussy Maregi. Futbolówka została odprowadzona poza boisko przez Bena Chilwella.

1
47'

Timo Werner znalazł się w polu karnym przeciwnika po miękkiej wrzutce Masona Mounta. Piłka strącona głową przez reprezentanta Niemiec przeleciała ponad poprzeczką w bramce strzeżonej przez Agustina Marchesina. Zawodnik FC Porto wyłącznie odprowadził ją wzrokiem poza boisko.

46'

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji na Estadio Ramons Sanchez Pizjuan. FC Porto powinno postarać się o poprawienie wyniku przed rewanżem. Przed przerwą miało swoje szanse na pokonanie Edouarda Mendy'ego, jednak ten nie pozwolił sobie na przepuszczenie piłki do bramki.