Skóraś rozpędzony z lewej strony, ale nie poszedł w drybling, tylko szukał prostopadłego podania do Ishaka. Za mocno.

5
5
13
87'

Szansa dla Wisły! Niesygnalizowany strzał zza pola karnego oddał Hugi i poprzeczka uratowała Lecha przed stratą gola! Bednarek stał jak wryty.

17
13
32
7
7
85'

Żółtą kartkę otrzymał Dani Ramirez. Przesadził teraz Hiszpan i zbyt agresywnie zaatakował wślizgiem Młyńskiego.

Lech Poznań
6
3
2
6
14
84'

Przedzierał się prawą stroną Młyński, zagrał do ustawionego przed polem karnym Żukowa, ale strzał został zablokowany.

7
6
1
4
2
83'

Bez wiary piłkarze Wisły. Nawet nie próbują zaatakować wyższym pressingiem. Oni już czekają na końcowy gwizdek.

22
8
5
4
4
82'

Kontratak Lecha, był rozpędzony z lewej strony Skóraś, jednak nie zagrał mu dokładnie Kozubal. Popsuł tę akcję młody piłkarz Kolejorza.

5
6
5
13
5
79'

Lech prowadzi 5:0, a trener Maciej Skorża ciągle stoi przy linii bocznej i podpowiada swoim zawodnikom. Pełne skupienie w zespole Lecha. Oni chcą kolejnych bramek.

58
21
4
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Felicio Brown Forbes.

14
6
4
4
78'

Zwija się z bólu Salamon. Ucierpiał w jednym ze starć obrońca Lecha.

1
1
12
6
77'

Gol! Strzelił Mikael Ishak. Nie myli się z jedenastu metrów kapitan Lecha. Podcinka w sam środek. Ależ wytrzymał nerwy! 5:0!

Lech Poznań
148
58
14
5
10
76'

4
75'

Murawski strzelał z dystansu, prawdopodobnie było zagranie ręką i będzie rzut karny dla Lecha!

50
19
8
3
2
75'

Od kilkudziesięciu sekund Lech utrzymuje się przy piłce na połowie Wisły.

19
7
1
1
73'
19
6
5
6
3
73'
72'

Strata Lecha na własnej połowie. Brown Forbes dostał piłkę przed polem karnym, oddał płaski strzał, jednak nie trafił w bramkę.

6
4
1
1
4
71'

Na spalonym Młyński, który i tak odgrywał niedokładnie w stronę Hugiego.

4
1
1
1
70'

Hanousek z dośrodkowaniem z lewej strony, lecz kolejny raz nie dali się zaskoczyć obrońcy Lecha.

4
1
69'

Szota poszukał długim podaniem Hugiego, ale ten nie zdołał dojść do piłki.

1
1
5
67'
67'

Wreszcie z dobrej strony pokazała się Wisła. Najpierw zablokowany został Skvarka, a po chwili w dobrej sytuacji pudłuje Żukow. To mogła być bramka honorowa.

1
7
66'

Krótko rozegrali ten stały fragment goście, dośrodkowanie w pole karne, ale faulował w ataku jeden z zawodników Wisły.

6
2
1
2
65'

Hugi w indywidualnej akcji lewą stroną i korner dla Wisły.

1
4
64'
63'

Wisła w ataku pozycyjnym, w poszukiwaniu honorowego gola, jednak nie popełniają się błędów w obronie gospodarze.

4
1
60'

Gol! Strzelił Mikael Ishak. Asystował mu Joao Amaral.

CO. ZA. KONTRATAK. Ruszyli jak do pożaru poznaniacy. Ba Loua na jeden kontakt do Joao Amarala, ten przebiegł kilkadziesiąt metrów, dostrzegł niepilnowanego w polu karnym Ishaka, który pewnym strzałem pokonał Kieszka. Pogrom w Poznaniu!

158
65
12
5
11
59'

Potrójna zmiana w Wiśle Kraków. Reaguje trener Adrian Gula, bo jego drużyna nie wyszła na drugą połowę.

1
7
3
1
5
58'

Wisła Kraków. Schodzi: Yaw Yeboah. Wchodzi: Dor Hugi.

2
1
4
1
58'
57'

Płaski strzał Kamińskiego z narożnika pola karnego, jednak dobrze ustawiony był Kieszek i nie wypuścił piłki z rąk.

1
1
1
2
56'

Kamiński strzelał z szesnastego metra, był rykoszet... i Lech ma rzut rożny.

13
1
1
55'

Krótko rozegrany rzut rożny przez Lecha, dośrodkowanie Kwekweskiriego, ale nie opanował piłki w polu karnym Salamon, choć nie miał obok siebie żadnego z rywali.

1
2
2
1
2
53'

A dosłownie chwilę wcześniej bliski gola samobójczego był Frydrych. Wybijał piłkę po strzale Ishaka i trafił w słupek.

2
4
4
3
3
52'

Gol! Strzelił Pedro Rebocho. Asystował mu Joao Amaral.

To już jest demolka! Oblężenie bramki Wisły, płaskie dogranie z prawej strony, akcję na dalszym słupku zamykał Pedro Rebocho i podwyższył prowadzenie Lecha! Ależ to zagrali gospodarze!

139
59
10
6
10
51'

Dość nerwowy początek drugiej połowy w wykonaniu obu drużyn. Ani Lech, ani Wisła nie mogą znaleźć odpowiedniego rytmu, mnożą się łatwe straty.

4
1
6
50'

Żółtą kartkę otrzymał Konrad Gruszkowski. Kolejny piłkarz Wisły z kartką za faul taktyczny.

12
3
1
1
48'

Doskonale wyszli teraz spod pressingu gospodarze. Joel Pereira miał dużo miejsca w środku pola, szukał prostopadłym podaniem Ishaka, ale zagrał za mocno.

1
4
2
1
47'

Yeboah oddał strzał zza pola karnego, ale wyraźnie się pomylił.

6
1
3
46'

Trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

5
2
2
46'

2
Czy Wisła zdoła odwrócić losy meczu po przerwie?

4
45+6'

Sędzia jeszcze nie kończy pierwszej połowy. Akcja Wisły prawą stroną, dośrodkowanie w pole karne, ale wybija piłkę Ba Loua.

5
3
2
2
45+4'

Było blisko kolejnej sytuacji bramkowej, Kamiński miał akcję jeden na jeden z Gruszkowskim w polu karnym Wisły, jednak górą obrońca gości.

10
5
3
9
12
45+2'

W pierwszej połowie piłkarze pograją przynajmniej o pięć minut dłużej.

4
4
2
3
45+1'

Gol! Strzelił Adriel Ba Loua. Asystował mu Pedro Rebocho.

Świetna akcja Lecha! Joel Pereira zagrał miękko na dalszy słupek, Pedro Rebocho odegrał wzdłuż bramki, a z bliska prowadzenie Kolejorza podwyższył Ba Loua!

181
80
13
13
25
45'

3
3
3
2
19
44'

Yeboah zagrywał piłkę z rzutu wolnego, ale bardzo dobrze na przedpolu spisał się Bednarek.

21
5
1
2
3
43'

Żółtą kartkę otrzymał Jesper Karlstrom. Kolejna kartka za faul taktyczny.

6
1
2
4
8
42'

Żółtą kartkę otrzymał Aschraf El Mahdioui. Ba Loua wycięty równo z trawą.

17
6
7
4
12
41'

Zablokowany strzał Brown Forbesa z szesnastu metrów.

9
1
1
3
39'

Centrował Yeboah, ale nie popełnili błędu gospodarze i wyjaśnili sytuację.

15
5
3
4
3
39'

Kalstrom na wślizgu zablokował dośrodkowanie Gruszkowskiego i będzie rzut rożny dla Wisły.

7
1
37'

Zbyt krótko wybili piłkę wiślacy i Kamiński miał okazję do oddania strzału z obrębu pola karnego, lecz tym razem dobrze w bramce spisał się Kieszek.

6
1
3
6
6
36'

Dośrodkowanie Kwekweskiriego z rzutu wolnego, ale dobrze spisał się Gruszkowski i wybił piłkę.

2
4
3
2
5
35'

Żółtą kartkę otrzymał Michal Skvarka.

18
4
1
1
6
35'

Ba Loua faulowany przez Skvarkę nieopodal narożnika boiska.

1
1
1
4
34'

Raz jeszcze nie zrozumieli się Joel Pereira i Ba Loua. Portugalczyk ruszył na obieg, ale kolega z drużyny podawał za mocno w jego kierunku.

1
3
33'

To mógł być zabójczy kontratak Lecha, jednak rozległ się gwizdek arbitra. Kalstrom faulował Hanouska, który pogubił się w dryblingu.

1
2
3
3
7
32'

Niedokładne wybicie Bednarka i Lech dość łatwo oddaje piłkę Wiśle.

1
2
4
4
16
31'

Kliment na spalonym i chwila oddechu dla defensywy Lecha.

9
4
1
2
30'

Wisła mogła natychmiast odpowiedzieć! Brown Forbes był nieatakowany na szesnastym metrze, strzelił mocno, soczyście, ale ofiarnie zablokował to uderzenie Salamon!

11
5
3
3
4
29'

Gol! Strzelił Joao Amaral. Asystował mu Mikael Ishak.

Gospodarze dopięli swego. Mnóstwo swobody przed polem karnym miał Joao Amaral, strzelił po ziemi, dość lekko, ale Kieszek rzucił się w przeciwny róg i przepuścił piłkę przy bliższym słupku.

163
87
15
11
33
27'

Prostopadłe podanie do Brown Forbesa, jednak ten nie upilnował linii spalonego i sędzia asystent podniósł chorągiewkę.

4
6
2
4
3
26'

Joao Amaral podał do Ba Loua, poślizgnął się Frydrych i skrzydłowy Lecha miał dużo miejsca, strzelił zza pola karnego, ale piłka minęła słupek bramki Wisły.

1
4
4
2
5
26'

Dośrodkowanie Gruszkowskiego spod linii bocznej, lecz nie atakował bliższego słupka żaden z partnerów. Lech łatwo wybija piłkę.

6
1
1
2
24'

Kolejny znakomity kontratak poznaniaków. Joel Pereira dostał podanie na linii środkowej, przebiegł kilkadziesiąt metrów i wreszcie oddał mocny strzał zza pola karnego, ale dobrze w bramce spisał się Kieszek. Dobijał jeszcze z ostrego kąta Ishak, jednak trafił tylko w boczną siatkę.

10
10
3
5
4
22'
22'

A tymczasem będzie zmiana w Lechu. Jakiegoś urazu doznał van der Hart.

3
2
4
15
19
21'

Na razie zdecydowanie przeważają piłkarze Lecha, ale Wisła próbuje się odgryzać. Przed momentem Skvarka prostopadłym podaniem starał się uruchomić Klimenta, lecz zagrał zbyt mocno i partner nie opanował piłki.

6
3
1
3
19'

Kwekweskiri centrował z rzutu rożnego, ale piłka całym obwodem opuściła boisko. Nieudany ten stały fragment w wykonaniu Lecha.

2
1
3
9
18'

Lech chce za wszelką cenę strzelić gola. Dwa dośrodkowania Joela Pereiry, oba zablokowane. Korner.

7
1
2
4
17'

Dwójkowa akcja Ba Loua z Joao Amaralem, skrzydłowy Lecha szukał strzału z dwudziestu metrów, jednak nieczysto trafił w piłkę i nie sprawił żadnych problemów Kieszkowi.

4
5
1
7
15'

W odpowiedzi na indywidualną akcję zdecydował się Yeboah. Zejście do lewej nogi, strzał zza pola karnego, ale piłka dość wyraźnie przeleciała nad poprzeczką.

8
5
4
2
2
14'

Ależ wyciągnął się teraz Kieszek. Świetny strzał Kamińskiego z szesnastu metrów, ale jeszcze lepiej broni bramkarz Wisły!

14
2
3
2
6
14'

Świetne podanie Joela Pereiry w pole karne, nabiegał na bliższy słupek Ishak, ale nie trafił w bramkę. Choć i tak napastnik Lecha był na spalonym.

1
4
1
1
1
12'

Yeboah stracił piłkę i momentalnie rozpędził się Lech. Kamiński miał dużo przestrzeni i szukał prostopadłym podaniem Ishaka, jednak zagrał zbyt lekko i futbolówkę przechwycili obrońcy Wisły.

4
2
6
3
9'

Kwekweskiri pokusił się o bezpośredni strzał z rzutu wolnego, jednak wyraźnie nie trafił w bramkę.

1
1
1
3
7
8'

Żółtą kartkę otrzymał Michal Frydrych.

18
8
3
1
6
8'

Joao Amaral powalony przez Frydrycha parę metrów przed polem karnym Wisły.

7
3
1
1
3
8'

Dym powoli przechodzi. Kieszek wznowił grę od własnej bramki.

4
1
2
2
1
6'

Ponownie mamy jakąś przerwę w grze.

1
3
6
4
7
5'

Ależ kontratak gospodarzy! Ba Loua uciekł Plewce z lewej strony, dograł piłkę idealnie na piąty metr, jednak Kamiński nie potrafił z bliska celnie uderzyć.

6
4
5
1
5
4'

Teraz już gra została przerwana.

2
1
1
8
9
3'

Coraz gorsza widoczność. Praktycznie nie widać pola karnego Lecha.

5
2
4
3
5
2'

Akcja Lecha, Ishak podawał płasko w pole karne, jednak Szota uprzedził Joao Amarala i nie pozwolił mu oddać strzału.

2
1
2
7
2'

Kibice Lecha odpalili race. Trochę zadymiło się nad boiskiem. Gra jednak się toczy.