Rzut rożny dla Górnika po akcji Jimeneza. Jedna z ostatnich szans.

4
90+2'
ZMIANA
90+2'

Manneh oddał płaski strzał z dystansu, ale piłka przeleciała w bezpiecznej odległości obok bramki.

5
6
3
3
3
90'

Spotkanie potrwa o minimum trzy minuty dłużej.

2
2
2
3
6
90'

Odegranie Janzy do Podolskiego, ten składał się do strzału, jednak został zablokowany.

4
5
1
1
2
87'
ZMIANA
10
5
3
2
3
86'

Manneh ładnie obrócił się z piłką, od razu podawał prostopadle w kierunku Dadoka, ale ten został zablokowany przez obrońców Wisły i futbolówkę przechwycił Biegański.

3
1
2
1
85'

Minuty upływają, a obraz gry się nie zmienia. Górnik jest bezradny w ofensywie.

9
6
2
1
1
82'

Górnik w ataku pozycyjnym, choć brakuje w tym wszystkim elementu zaskoczenia. Gospodarze grają zbyt wolno. Wisła dobrze się ustawia.

11
3
2
77'

Manneh oddał soczysty strzał z dystansu, był po drodze rykoszet, co ułatwiło interwencję Biegańskiemu.

5
2
2
75'

Kliment urwał się defensywie Górnika, ale strzelił obok słupka z narożnika pola karnego. Zresztą, był na pozycji spalonej, więc gol nie zostałby uznany.

3
4
4
73'

Przechwyt Wisły na połowie rywala. Skvarka był niepilnowany z prawej strony, zagrał płasko na szesnasty metr do wbiegającego Szota, ale ten strzelił zbyt lekko, w środek bramki i ponownie pewnie spisał się Sandomierski.

2
3
4
73'

Rzut wolny dla Wisły. Dośrodkowanie Skvarki, trącił piłkę głową Frydrych, jednak nie na tyle precyzyjnie, by zmusić do interwencji Sandomierskiego.

2
1
1
72'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Gryszkiewicz. Za faul na Starzyńskim.

1
1
2
71'

Przed szansą Skvarka po podaniu Starzyńskiego. Ten urwał się Janickiemu, ale nie trafił czysto w piłkę i oddał niecelny strzał.

1
1
70'

Z rzutu rożnego zagrywał Manneh, piłka odbiła się od Hanouska i wypadła poza boisko. Sędzia jednak nakazał grę od bramki.

2
2
1
2
70'

Dobre dośrodkowanie Janzy, ale Hanousek wybił piłkę na rzut rożny. Musiał to zrobić, bo czekał za jego plecami jeden z rywali.

1
1
68'

Manneh odepchnął Frydrycha. Sędzia zaprosił zawodnika Górnika na rozmowę, ale ponownie skończyło się tylko na słownej reprymendzie.

4
1
1
65'

Wisła agresywnie doskakuje do zawodników Górnika. Ci nie mają możliwości, by przedostać się na połowę rywala.

14
7
2
2
2
64'

Słowne utarczki pomiędzy Skvarką i Janickim. Bez konsekwencji w postaci kartek.

3
2
1
61'

Po rzucie rożnym piłka spadła na dwudziesty metr. Szota nie namyślał się długo i oddał strzał bez przyjęcia, ale trafił w kibiców zasiadających za bramką.

4
6
3
60'

Skvarka zagrał płasko w pole karne, był tam niepilnowany Hanousek, ale miał piłkę na prawej (słabszej) nodze i było to widać. Strzelił wysoko nad poprzeczką.

4
3
6
59'

Przekombinowali gospodarze i zmarnowali ten stały fragment. Manneh został zablokowany przy próbie centry.

1
4
3
1
59'

Prosty błąd Szoty. Górnik za darmo otrzymał rzut rożny.

1
1
4
4
56'

Nie mogą uwierzyć kibice Górnika! Po dośrodkowaniu Dadoka kapitalną sytuację na piątym metrze miał Podolski, ale źle przyłożył nogę do piłki i nie trafił w bramkę!

14
24
4
6
9
54'

Wisła chce iść za ciosem i wykorzystać słabszy moment Górnika. Skvarka wypracował sobie sytuację do strzału na dwudziestym metrze, jednak uderzył za lekko i nie zaskoczył Sandomierskiego.

4
4
3
2
4
53'

Dośrodkowanie Dadoka spod linii końcowej, ale piłka całym obwodem opuściła boisko i nic nie wyszło z tej akcji Górnika.

5
1
2
51'

W międzyczasie ucierpiał jeszcze Starzyński i na moment musi opuścić boisko.

5
3
2
50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Michal Frydrych.

Frydrych miał mnóstwo miejsca przed polem karnym, oddał mocny strzał, po którym piłka wpadła do siatki. Był jeszcze dość wyraźny rykoszet, co kompletnie zaskoczyło Sandomierskiego.

Wisła Kraków
40
18
3
2
7
48'

Zamieszanie w polu karnym Górnika po rzucie rożnym wykonywanym przez Skvarkę. Najpierw składał się do strzału Uryga, potem Frydrych, jednak wybronili się gospodarze.

3
2
2
4
46'
ZMIANA
46'

17:28

Piłkarze wracają na boisko. Szykuje się jedna zmiana w zespole Wisły.

2
2
2
1
2
45+1'

Ależ zamieszanie w polu karnym, z którego wyniknęła świetna szansa dla Górnika. Dośrodkowanie Dadoka, niepewna postawa obrony Wisły, chciał to wykorzystać Jimenez, ale strzelił z kilku metrów wyraźnie nad poprzeczką!

3
8
3
8
5
45'

Minimum dwie minuty doliczyli sędziowie.

4
3
5
4
2
45'

Centra Młyńskiego z prawej strony, po której niecelnie strzelał Brown Forbes.

3
2
4
3
5
44'

Tymczasem Młyński wrócił już na boisko. Wisła w komplecie.

6
4
1
3
1
43'

Zaskakujące uderzenie Kubicy zza pola karnego, ale Biegański przypilnował bliższego słupka.

4
8
1
1
1
43'

Dośrodkowanie Janzy z lewej strony i efektownym szczupakiem wybija piłkę Sadlok. Górnik w natarciu.

1
2
3
2
40'

Dośrodkowanie Skvarki z rzutu rożnego i Podolski wybija piłkę.

3
2
3
1
1
40'

Młyński wstał, jednak wyraźnie utyka. Wisła przez moment w osłabieniu.

1
1
4
3
39'

Młyński cały czas leży na murawie. Ewidentnie cierpi. Nie wygląda to optymistycznie z jego perspektywy.

3
1
38'

Młyński ma jakieś problemy po tym wejściu Janzy. Konieczna jest interwencja lekarzy.

4
2
2
37'

A tymczasem... akcja Wisły. Młyński zakręcił Janzą i był faulowany. Sędzia puścił jednak grę, ale goście wywalczyli jedynie rzut rożny.

3
2
1
37'

Od kilku minut zdecydowaną przewagę mają zawodnicy Górnika Zabrze. Wisła dość dawno nie gościła w polu karnym rywala.

1
2
1
3
35'

Dobra centra Janzy z rzutu rożnego, uwolnił się spod krycia obrońców Podolski, ale jego strzał został zablokowany.

1
1
2
1
34'

Kolejny stały fragment gry dla Górnika. Manneh zagrywał w pole karne, ale żaden z partnerów nie zaatakował piłki i spokojnie złapał ją Biegański.

1
1
1
32'

Dadok upomniany słownie przez sędziego za nierozważne wejście w nogi Skvarki. Na razie jeszcze bez kartki.

2
2
3
2
30'

Po chwili na strzał z czterdziestu metrów zdecydował się Dadok. I uniknął kontrataku.

1
2
30'

Rzut wolny dla Górnika z bocznego sektora boiska. Dośrodkowanie Janzy na bliższy słupek, ale wybijają piłkę goście.

1
2
28'

Dośrodkowanie Dadoka i Krawczykowi zabrakło centymetrów, by zamknąć akcję na dalszym słupku! Ależ oblężenie bramki Wisły.

2
3
1
1
28'

Kolejna akcja Górnika, ale popsuł ją Podolski. Miał w polu karnym Jimeneza i Krawczyka, jednak nie potrafił celnie podać.

2
3
1
27'

Najlepsza szansa dla Górnika w tym meczu! Krawczyk uniknął spalonego, znalazł się w sytuacji sam na sam z Biegańskim, ale górą w tej sytuacji bramkarz Wisły! Po chwili goście wybronili się też przy dobitce Jimeneza.

7
3
2
1
4
26'

Manneh zagrał na klepkę z Podolskim, ten dynamicznie wbiegał w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału. W dodatku przy okazji staranował interweniującego Urygę i sędzia odgwizdał faul.

1
25'

Sporo gry na jeden kontakt z obu stron. Zarówno jedna, jak i druga drużyna gra agresywnie, atakuje wysokim pressingiem i jest niewiele miejsca i czasu, by w ogóle myśleć o przyjmowaniu piłki.

2
2
22'

Płaski strzał Krawczyka z dwudziestu metrów, ale piłka w dość znacznej odległości minęła bramkę Wisły.

2
2
1
20'

Niezłe dośrodkowanie Żukowa, atakował piłkę na bliższym słupku Starzyński, ale uprzedził go Janicki i ofiarnie interweniował. Jeszcze ucierpiał w tym starciu obrońca Górnika.

1
2
1
1
19'

Prosty błąd techniczny Manneha. Chciał przyjąć piłkę podeszwą, ale przepuścił ją na aut.

2
2
3
18'

Frydrych daleko ekspediuje piłkę i oddala zagrożenie.

1
1
1
1
18'

W odpowiedzi akcja Górnika. W zasadzie bliźniacza. Płaska centra Janzy, interwencja obrońcy, w efekcie czego mamy korner.

3
2
1
16'

Dośrodkowanie Skvarki z rzutu rożnego, wygrał walkę w powietrzu Uryga, ale główkował tuż obok słupka!

3
2
3
3
3
15'

Frydrych rozrzucił akcję na prawe skrzydło do Żukowa. Ten szukał dośrodkowania na bliższy słupek, ale zdołał interweniować Gryszkiewicz. Rzut rożny dla Wisły.

3
3
2
1
1
13'

Szybkie tempo tego meczu na jego początku. Raz atakują jedni, raz drudzy. Licznie zgromadzona na trybunach publiczność raczej nie ma powodów, by się nudzić.

3
5
1
1
10'

Ależ mieli teraz okazję gospodarze! Janza odebrał piłkę przy linii bocznej, zagrał przed pole karne do Janickiego, ale ten źle przyłożył nogę i uderzył nad poprzeczką!

8
6
3
3
2
9'

Miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Górnika, ale Sandomierski odważnie wyszedł na przedpole i pewnie złapał pilkę.

4
1
2
1
3
6'

Szansa dla Wisły! Dość przypadkowo piłka trafiła w polu karnym do Starzyńskiego, ten od razu strzelał z dość ostrego kąta, jednak Sandomierski nie dał się pokonać.

1
1
1
1
5'

Strata Frydrycha. Manneh od razu szukał prostopadłym podaniem Jimeneza, ale piłkę przechwycił jeden z obrońców Wisły.

3
4
1
4'

Była szansa na kontrę dla Wisły, ale Gryszkiewicz sprytnie faulował Brown Forbesa w środku pola.

3
1
2
1
3
3'

Praktycznie cały czas utrzymywali się przy piłce zawodnicy Górnika. Przegrywali akcje z prawej strony na lewą. I odwrotnie. W końcu jednak stracili futbolówkę.

2
4
3
czas Start meczu
16:35

Piłkarze wychodzą na boisko. Za kilka chwil początek spotkania.

2
2
1
16:35

Sędzią dzisiejszego meczu jest Bartosz Frankowski z Torunia.