Płaskie dośrodkowanie Długosza, jednak tym razem obrońcy Zagłębia wybijają piłkę poza boisko.

1
1
90+1'

Gol! Strzelił Marko Poletanović.

Ależ pewny strzał z jedenastu metrów. Hładun rzucił się w jeden róg, Poletanović strzelił w drugi. 4:0!

Raków Częstochowa
33
11
4
1
2
90+1'

Decyzja z boiska utrzymana. Rzut karny dla Rakowa.

18
8
3
2
90'

Spotkanie potrwa o minimum pięć minut dłużej.

6
3
4
1
90'

Sprawdzana jest jeszcze na wozie VAR sytuacja z rzutem karnym, choć na pierwszy rzut oka przewinienie było ewidentne.

4
2
1
1
89'

Rzut karny dla Rakowa! Długosz faulowany przez Ratajczyka!

12
8
4
2
88'

Ależ niespodziewana szansa dla Zagłębia! Pieńko z łatwością wbiegł w pole karne, wymanewrował Niewulisa i oddał mocny strzał, ale trafił tylko w boczną siatkę.

3
3
4
1
87'

Szysz faulowany przez Niewulisa. Zagłębie łapie oddech, przez moment nie musi bronić się przed atakami Rakowa.

1
1
2
2
85'
84'
83'

Tylko biegają za piłką zawodnicy Zagłębia. Nie stwarzali zagrożenia, gdy grali po jedenastu. W osłabieniu jest jeszcze gorzej.

1
1
78'

Gol! Strzelił Ivi Lopez. Asystował mu Vladislavs Gutkovskis.

Teraz nie ma już żadnych wątpliwości. Gutkovskis opanował piłkę w polu karnym, poczekał na Ivi Lopeza, a ten strzelił nie do obrony przy dalszym słupku.

40
19
1
3
1
76'

Kwadrans do końca. Osłabione Zagłębie nie istnieje w tym meczu.

2
1
1
1
74'
74'
73'

Jednak nie ma gola. Był spalony.

4
4
6
12
20
71'

Długo trwa sprawdzanie tej sytuacji.

4
5
5
3
3
70'

Czy gol będzie uznany? Decydowały milimetry. Mógł być spalony Lopeza.

10
4
5
2
5
69'

Gol! Strzelił Ivi Lopez. Asystował mu Ben Lederman.

Zabawili się gospodarze. Ivi Lopez z drugim golem w dzisiejszym meczu. Dobre podanie Ledermana, Hiszpan opanował piłkę w polu karnym i mocnym strzałem, z lekką pomocą słupka, trafił do bramki.

37
15
8
1
1
69'

Tym razem Poletanović poszukał strzału z dalszej odległości, była siła i precyzja, ale Hładun nie popełnił błędu.

1
2
3
1
1
68'

Przewaga Rakowa. Kun zagrywał w pole karne, ale nikt nie zdołał oddać strzału. Była jeszcze próba strzału Poletanovicia, jednak pomocnik gospodarzy nie trafił czysto w piłkę.

1
3
1
1
1
67'

Arsenić główkuje tuż obok bramki po dobrym rozegraniu rzutu rożnego.

3
2
65'

Jeszcze jedna szansa dla Rakowa. Gutkovskis wbiegł w pole karne, wycofał piłkę spod linii końcowej w kierunku Poletanovicia, jednak ten nie trafił na wślizgu.

1
1
1
64'

Bliski szczęścia Ivi Lopez. Dobry strzał z rzutu wolnego, jednak piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

2
1
4
3
63'

Obrońca Zagłębia jest wściekły, a to nie jedyny problem gości. Raków ma jeszcze rzut wolny ok. 25 metrów od bramki. Do piłki podchodzi Ivi Lopez.

6
1
62'

Komplikuje się sytuacja gości. Pantić przegrał walkę fizyczną z Gutkovskisem, a po chwili powalił na murawę wybiegającego na czystą pozycję Łotysza.

5
3
4
1
4
62'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Aleksandar Pantić.

KGHM Zagłębie Lubin
16
7
3
1
2
60'

Ależ teraz triumfuje Niewulis. Znakomicie zablokował strzał Chodyny z narożnika pola karnego.

6
1
1
2
2
59'

Słabszy okres spotkania. Niewiele dzieje się na boisku.

3
3
3
3
2
56'

Potężne uderzenie Daniela zza pola karnego, jednak piłka przeleciała obok słupka.

7
3
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Ben Lederman. Zbyt wysoko podniósł nogę, gdy starał się zagrać piłkę przed Żubrowskim. Sędzia ocenił, że konieczna jest kara indywidualna.

2
2
55'

Długie podanie w stronę Daniela, ale doskonale przeczytał do Kovacević i skutecznie interweniował poza własnym polem karnym.

1
54'

Dośrodkowanie Lopeza z rzutu wolnego, ale tym razem nie popełnili błędu goście i wybili piłkę.

1
1
1
1
53'

Raków kontroluje wydarzenia na boisku. Zagłębie gra jeden ze słabszych meczów w tym sezonie, praktycznie nie zagraża bramce Kovacevicia.

5
1
50'

Dośrodkowanie Bartolewskiego, piłka została podbita i po chwili pewnie złapał ją Kovacević. Przy okazji Niewulis przypadkowo wpadł na Arsenicia i potrzebna była chwilowa przerwa w grze.

4
1
4
2
1
48'

Krótka analiza VAR... nie ma spalonego, decydowały centymetry. Gol uznany!

9
9
1
2
47'

Gol! Strzelił Ivi Lopez. Asystował mu Giannis Papanikolaou.

Co za początek drugiej połowy w wykonaniu Rakowa! Papanikolaou popisał się kapitalnym podaniem na kilkadziesiąt metrów, a potem swoje show rozpoczął Ivi Lopez. Efektownie przyjął piłkę, wymanewrował obrońcę Zagłębia i pewnym strzałem lewą nogą podwyższył prowadzenie gospodarzy!

50
23
6
4
8
46'

Do wejścia przygotowany jest też Walerian Gwilia, ale to Zagłębie jako pierwsze przeprowadziło zmianę.

3
3
46'

komentarz

Zawodnicy wracają na boisko. Szykuje się zmiana w zespole Rakowa.

1
44'

Sturgeon uwolnił się spod krycia, szukał prostopadłego podania do Gutkovskisa, ale ten nie zrozumiał intencji kolegi i nie ruszył do piłki.

1
4
4
5
42'

Żółtą kartkę otrzymał Fabio Sturgeon. Ostry wślizg. Nie trafił w piłkę, a w nogę Bartolewskiego.

1
2
3
7
5
42'

Piłka przypadkowo trafiła w polu karnym do Gutkovskisa, który momentalnie poszukał strzału przy bliższym słupku, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

3
1
1
2
41'

Wdowiak mógł mieć asystę, Gutkovskis mógł mieć drugiego gola. Podanie wzdłuż bramki było jednak za mocne i napastnik Rakowa nie doszedł do piłki.

2
3
4
8
40'

Zaskakujące podanie Lopeza do Gutkovskisa, ale Łotysz po raz kolejny nie potrafił minąć rywala i przedrzeć się w pole karne.

4
2
39'

Hładun odważnie wyszedł na przedpole i był faulowany przez Ivi Lopeza. Przeprosił go Hiszpan.

3
1
37'

Odpowiedź Zagłębia, jednak strzał głową Chodyny okazał się niecelny.

1
3
1
1
36'

Kompletnie niepilnowany w polu karnym Kun złożył się do strzału głową z kilku metrów, ale trafił w sam środek bramki. Hładun bez problemu złapał piłkę.

3
3
1
2
35'

Zawodnicy Rakowa na luzie wyszli spod pressingu, miał dużo miejsca Poletanović, zagrał w stronę Gutkovskisa, jednak ten ponownie nie dostał wsparcia od kolegów, wdał się w drybling i stracił piłkę.

2
1
1
34'

Bawią się częstochowianie. Piętki, klepki w okolicach pola karnego Zagłębia. Brakuje jednak konkretów i udokumentowania przewagi drugim golem.

2
4
1
33'

Niecelny strzał Starzyńskiego z dwudziestu metrów. A i tak gol nie zostałby uznany, bo chwilę wcześniej rozległ się gwizdek sędziego. Na spalonym był Daniel.

1
1
1
3
31'

Krótko rozegrany rzut rożny przez Raków, jednak zagranie do Wdowiaka było niedokładne. Piłka opuściła boisko.

3
3
1
2
30'

Raków idzie za ciosem. Ivi Lopez do Kuna, ten nie podniósł głowy i wrzucił trochę w ciemno w pole karne, a był tam osamotniony Gutkovskis i nie zdołał powalczyć o piłkę.

4
2
2
3
28'

Gol! Strzelił Vladislavs Gutkovskis. Asystował mu Ben Lederman.

Ależ asysta Ledermana! Idealne prostopadłe podanie, po którym Gutkovskis znalazł się w sytuacji sam na sam z Hładunem i nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Wcześniej zawalił sprawę Kruk, łamiąc linię spalonego.

44
20
7
6
13
27'

Problemy Gutkovskisa, gra była na moment przerwana, ale wydaje się, że wszystko będzie w porządku z napastnikiem Rakowa.

4
2
1
27'

Przechwyt Zagłębia na połowie boiska, od razu była próba wyjścia z kontrą, jednak podanie do Chodyny było zbyt mocne i ten nie opanował piłki w obrębie boiska.

1
2
1
26'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Wójcicki. Czwarta indywidualna kara dla piłkarza Zagłębia w tym meczu. Taktyczny faul na Kunie.

2
3
2
2
2
25'

Z rzutu rożnego Starzyński, ale wyżej w polu karnym wyskoczyli zawodnicy Rakowa i oddalili zagrożenie.

1
1
2
2
24'

Mocny strzał zza pola karnego oddał Bartolewski, piłka po rykoszecie wyleciała poza boisko. Rzut rożny dla gości.

1
22'

Długie podanie w kierunku Gutkovskisa, ten opanował piłkę na szesnastym metrze i pokusił się o strzał, jednak nie trafił w bramkę.

1
6
2
2
3
20'

Gramy! Wymuszona przerwa dobiegła końca.

12
3
2
2
1
19:11

Planowane wznowienie meczu o godz. 21.20.

17
6
2
3
6
19:11

Wróciło światło na stadionie w Częstochowie! Piłkarze wyszli na dodatkową rozgrzewkę.

49
22
6
5
5
Kiedy zostanie dokończony mecz Rakowa z Zagłębiem?
19:11

Czekamy na jakieś informacje. Jeśli prąd wróci, to mecz powinien zostać rozegrany jeszcze dziś. Jeśli nie, to przy porozumieniu obu drużyn jest opcja dogrania go jutro. A jeśli nie uda się porozumieć, to spotkanie zostanie dokończone w innym terminie.

8
9
11
11
26
34'

Sytuacja nie ulega zmianie. Jedyne co widać w Częstochowie, to ciemność.

18
62
12
6
12
26'

Piłkarze zeszli do szatni.

7
20
14
9
13
24'

Można w ciemno założyć, że gdy tylko wróci światło, mecz zostanie wznowiony.

9
50
4
4
8
23'

Czekamy na jakieś informacje. Pierwsze mówią o tym, że to nie usterka bezpośrednio na stadionie, a problem w całym mieście.

5
13
13
7
10
20'

Kuriozalna sytuacja. Gra oczywiście została przerwana.

6
21
7
5
3
20'

Na stadionie w Częstochowie zgasły światła. Działają tylko bandy reklamowe.

18
93
26
5
8
20'

Świetna kontra Rakowa, a główną rolę odegrał w niej... Niewulis! Dobre dośrodkowanie na dalszy słupek, miał sporo miejsca Sturgeon i oddał celny strzał z woleja, lecz włożył w niego zbyt mało siły. Pewna interwencja Hładuna.

2
2
2
3
19'

Ładna akcja Rakowa w środku boiska, parę podań na jeden kontakt, ale wszystko zakończyło się w momencie, gdy na szesnastym metrze nie opanował piłki Gutkovskis.

1
1
3
2
17'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Kusztal. Nie patyczkuje się z zawodnikami sędzia Krasny. Zbyt wysoko podniesiona noga, nierozważnie zaatakowany Wdowiak i kolejna kara dla piłkarza gości.

1
2
1
2
15'

Doskonałe podanie Poletanovicia w kierunku Wdowiaka. Urwał się defensywie wahadłowy Rakowa, dostrzegł biegnącego w polu karnym Gutkovskisa, ale nie potrafił dograć mu piłki.

1
3
14'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Poręba. Drugi ze środkowych pomocników gości z napomnieniem. Tym razem taktyczny faul na Ivi Lopezie.

1
1
1
2
14'

Ależ zmarnowali okazję gospodarze. Długie podanie do Ivi Lopeza, który przy dobrym przyjęciu piłki mógłby znaleźć się w sytuacji sam na sam z Hładunem, ale nieoczekiwanie Hiszpan miał problemy z opanowaniem futbolówki. Wycofał więc piłkę do Kuna, a ten oddał niecelny strzał z dwudziestu metrów.

2
1
13'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Żubrowski. Faulowany Sturgeon. Spóźnione wejście pomocnika Zagłębia.

1
1
1
11'

Miękka wrzutka Kuna na piąty metr, ale Gutkovskis bardzo niezgrabnie składał się do strzału z powietrza i nie trafił w piłkę.

2
1
2
1
1
10'

Problemy Zagłębia z wyjściem z własnej połowy. Agresywny doskok piłkarzy Rakowa, z którym niezbyt dobrze radzą sobie goście.

1
1
2
8'

Kontra Rakowa, ale Lederman podawał za mocno w stronę rozpędzonego Sturgeona. Ten nie miał szans dobiec do piłki i w pewnym momencie sobie odpuścił.

1
1
7'

Ciekawa akcja Kusztala na lewej stronie, ale w polu karnym był zaledwie jeden piłkarz Zagłębia. Zbyt małą liczbą zawodników atakują przyjezdni, by myśleć o zdobyciu bramki.

1
5'

Kun doszedł do piłki po podaniu Ledermana, zagrał miękko w pole karne, ale szczęśliwie wyjaśnili sytuację goście.

1
2
1
3
4'

Dośrodkowanie Daniela z prawej strony,  odegrał piłkę Kusztal, ale Chodyna za długo zbierał się do oddania strzału i ostatecznie został zablokowany.

1
1
2'

Pewna interwencja Hładuna na przedpolu po dośrodkowaniu z prawej strony. Raków od początku ruszył do ataku.

2
czas Start meczu
19:11

Piłkarze wychodzą na płytę boiska.

2
19:11

Sędzią spotkania będzie Sebastian Krasny z Krakowa.