PKO Ekstraklasa: 27. kolejka
03 kwi 2022 15:00
komentarz

Koniec spotkania! Ależ końcówka w wykonaniu Jagiellonii, która rzutem na taśmę pokonuje Zagłębie Lubin 2:1.

6
4
2
2
90+7'

Gol! Strzelił Marc Gual.

Szaleństwo w Białymstoku! Ostatnia akcja w meczu, Gual długo szukał miejsca do oddania strzału, wreszcie uderzył z szesnastu metrów i nie dał rady z interwencją Bieszczad!

Jagiellonia Białystok
19
11
5
3
23
90+6'

Zagłębie miało rzut rożny, piłka została wybita na szesnasty metr, gdzie był niepilnowany Scekić, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

5
3
1
3
3
90+5'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Pazdan.

9
2
2
3
7
90+5'

Goście rozpaczliwie bronią remisu.

5
3
2
3
3
90+4'

10
90+3'

Zagłębie totalnie rozbite. Jagiellonia idzie po drugiego gola.

3
3
2
1
3
90+2'

Miękka centra Pospisila z rzutu wolnego, Romanczuk wyskoczył najwyżej w polu karnym, jednak tylko podał piłkę do rąk Bieszczada.

3
3
1
3
6
90'

Sędzia doliczył minimum siedem minut!

7
5
3
3
5
90'
90'

Chcą iść za ciosem gospodarze! Świetny drybling Pospisila, wrzutka tzw. fałszem, po której Zagłębie wybija piłkę poza pole karne. Złożył się do strzału z woleja Romanczuk, jednak Bieszczad nie dał się pokonać.

5
1
1
88'

Gol! Strzelił Andrzej Trubeha.

A jednak, mamy wyrównanie! Dośrodkowanie Nasticia, skiksował Balić, który nie potrafił wybić piłki, dopadł do niej Trubeha i wolejem pokonał Bieszczada!

14
8
3
1
12
87'

Soczyste uderzenie Romanczuka z dwudziestu pięciu metrów, jednak w środek bramki. Pewnie broni Bieszczad.

3
3
2
2
2
85'

Koszmarne dośrodkowanie Wdowika. Piłka wyleciała poza boisko. Inna sprawa, że w polu karnym nie było żadnego z partnerów.

2
2
1
2
3
84'

Jagiellonia ma cały czas piłkę, ale atakuje jakby bez pomysłu. Zagłębie mądrze się broni.

3
2
3
3
5
82'
80'

Niepewne, choć skuteczne piąstkowanie Bieszczada po tym rzucie wolnym.

79'
79'

Komplikuje się sytuacja Zagłębia. Spóźniony atak Bartolewskiego, uciekł mu Olszewski i był faulowany metr od bocznej linii pola karnego.

3
1
3
1
2
79'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Mateusz Bartolewski.

3
2
2
2
3
77'

5 194 widzów ogląda dzisiejszy mecz z perspektywy trybun. Współczujemy.

1
2
1
1
1
76'

Żółtą kartkę otrzymał Karol Struski. Odłożona kara za jakiś wcześniejszy faul.

3
1
1
1
1
75'

Hinokio oddala zagrożenie od własnej bramki.

1
2
1
1
1
75'

Santos zagrywał prostopadle do Guala, jednak ten nie był w stanie oddać strzału. Tylko korner dla gospodarzy.

1
1
1
1
1
74'

Jest powtarzalność u Łakomego, ale w złym znaczeniu tego słowa. Druga z rzędu identyczna wrzutka z rzutu wolnego. Teraz równie nieudana.

1
73'

Łakomy z rzutu wolnego, ale żaden z zawodników Zagłębia nie zamykał akcji na dalszym słupku.

1
73'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Pospisil. Zamiast zagrożenia po rzucie rożnym, Zagłębie ruszyło z kontrą. Dieng rozpędził się prawym skrzydłem i został trącony przez Pospisila. Kartka.

2
1
1
1
1
72'

Gra wznowiona. Struski wywalczył rzut rożny dla Jagiellonii.

1
71'

Opatrunek zakładany na kolano obrońcy Zagłębia.

1
1
70'

Przy okazji Bartolewski ucierpiał przy tym wejściu.

1
69'

Akcja toczyła się dalej, Struski uderzał z czternastego metra, ale nie trafił w bramkę.

3
69'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Bartolewski. Puścił korzyść sędzia Frankowski, ale wrócił do faulu na środku boiska.

1
68'

Dolezal wstał, na moment opuścił boisko, natomiast wygląda na to, że będzie mógł kontynuować grę. Najwyraźniej skończyło się na strachu.

1
1
67'

Cały czas trwa przerwa w grze. Dolezal wciąż leży na boisku. Niewykluczone, że potrzebna będzie zmiana. Opatrunek na głowie Czecha.

1
1
66'

Nie wygląda to dobrze, szczególnie dla napastnika Zagłębia. Tiru już wstał.

3
2
3
2
3
65'

Przedziwna sytuacja. Dieng już składał się do strzału z dwudziestu metrów, a tu nagle sędzia przerwał grę. Dolezal i Tiru zderzyli się głowami i nie podnoszą się z boiska.

2
2
4
2
4
64'

Szansa dla Jagiellonii! Prosta strata gości przed własnym polem karnym, Struski przejął piłkę i uderzył soczyście przy bliższym słupku, jednak świetnie broni Bieszczad!

3
3
2
4
4
62'
61'

Przyzwoicie dośrodkowanie Nasticia, lecz Santos uderzał nad bramką.

1
1
1
1
60'

Proste błędy techniczne z jednej i drugiej strony. Ten mecz jest bardzo zły.

1
1
2
1
1
58'

Teraz Jagiellonia. Nastić z rzutu rożnego, ale wybijają piłkę goście. Zagłębie jest dobrze zorganizowane w obronie.

1
1
1
57'

Aż trudno wytłumaczyć taką pomyłkę Alomerovicia!

1
56'

Mogło być już 0:2! Świetne otwierające podanie Starzyńskiego. Szysz wbiegł w pole karne, wycofał piłkę na jedenasty metr, ale Daniel źle dostawił stopę i uderzył minimalnie obok bramki.

1
1
55'

Starzyński z rzutu rożnego i nad bramką główkował Kopacz.

1
1
53'

Szansa Jagiellonii, Pospisil miał piłkę ustawioną na dwudziestym metrze, ale strzelił niecelnie.

1
1
1
1
1
52'

Kolejna akcja gości, jednak Daniel był na spalonym po podaniu Starzyńskiego. Nie upilnował linii, a zapowiadało się to obiecująco z perspektywy Zagłębia.

1
2
50'

Gol! Strzelił Patryk Szysz.

Ależ... kabaret! Niegroźna sytuacja, Alomerović miał piłkę przy nodze, ale podał prosto pod nogi Szysza, który po chwili przelobował golkipera Jagiellonii. Niewytłumaczalny błąd!

6
7
2
7
8
49'

Początek drugiej połowy nie zwiastuje niczego dobrego. Oglądamy powolną grę w środkowej strefie boiska.