PKO Ekstraklasa: 30. kolejka
24 kwi 2022 15:00
komentarz

Raków wygrał 2:1 i wrócił na 1. miejsce w PKO Ekstraklasie. Górnik coraz bliżej spadku.

9
6
1
5
90+3'

Z dystansu uderzył Lokilo, Kovacević z problemami piłkę złapał.

8
3
4
10
14
90+2'

5
90+2'

"Na chaos" - to recepta Górnika na remis. Czasu już goście mają bardzo mało.

4
2
1
2
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

16
6
2
7
90'

Dogranie z rogu, Krzyżak uderzał głową z pięciu metrów, ale piłka wyleciała na...aut boczny.

10
8
4
2
3
87'

Kolejne zamieszanie w polu karnym Rakowa, zabrakło uderzenia. Łęcznianie mają już niewiele czasu.

16
4
4
2
6
85'

Nerwowo grają gospodarze, Górnik poczuł, że może wyrównać i szuka swojej szansy.

25
6
6
5
82'

Zapowiada się ciekawa końcówka. Górnik postawił wszystko na jedną kartę i szuka remisu.

34
14
8
1
7
80'

Raków. Schodzi: Ivi Lopez. Wchodzi: Sebastian Musiolik.

80'

Raków. Schodzi: Mateusz Wdowiak. Wchodzi: Marcin Cebula.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Ivi Lopez.

3
2
2
1
77'

Skurcze złapały Dziwniela. Zawodnik Górnik poza boiskiem.

1
75'

Kwadrans do końca. Raków nie chce oddawać inicjatywy Górnikowi.

4
3
3
73'

Raków. Schodzi: Milan Rundić. Wchodzi: Oskar Krzyżak.

72'

Rundić ma problemy zdrowotne i opuścił boisko.

2
1
2
3
70'

Gol! Strzelił Jason Lokilo. Asystował mu Damian Gąska. Górnik wraca do gry. Gąska do Lokilo, który w sytuacji sam na sam pokonał Kovacevicia.2:1!

20
11
5
3
12
67'

Akcję Rakowa zakończył strzałem z pola karnego Lopez. Pomylił się o metr.

4
4
1
2
65'

Żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Kalinkowski. Szybko rezerwowy zameldował się na boisku.

2
2
1
65'

64'
63'

Rymaniak ma problemy po ostrym wejściu Araka.

1
2
1
63'

komentarz

59'

Raków. Schodzi: Vladislavs Gutkovskis. Wchodzi: Jakub Arak.

59'

Gutkovskis huknął z ośmiu metrów, piłka poszybowała ponad bramką.

2
1
2
57'

Wdowiak pad w polu karnym po starciu z Lokilo, sędzia uznał, że zawodnik gospodarzy symulował.

2
3
3
57'

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Drewniak.

Górnik Łęczna
2
55'

Dalekie zagranie Ledermana do Kuna, szybszy bramkarz, który dobrze interweniował na przedpolu.

2
2
1
1
53'

Lederman przed pole karne, do piłki doszedł Sorescu, ale uderzenie z ok. 16 metrów było niecelne.

2
1
1
1
50'

Gospodarze cały czas na połowie łęcznian. Raków szuka gola numer trzy.

2
3
2
47'

I już Raków w ataku. Strzał Lopeza poszybował jednak ponad poprzeczką.

komentarz

Raków długo czekał na gola, ale kiedy już go strzelił, to nie odpuszcza Górnikowi.

6
4
1
1
45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Kun.

3
3
4
6
45'

Sędzia doliczył minutę.

4
1
44'

W zamieszaniu Petrasek uderzył z pięciu metrów w poprzeczkę.

4
3
3
3
2
43'

Raków nie ustępuje. Gospodarze szukają kolejnych goli. Przed momentem niecelnie uderzył Tudor.

9
7
6
40'

Gol! Strzelił Tomas Petrasek. Lopez lewą stroną wszedł w pole karne, dograł do Papanikolaou, strzał odbił bramkarz na spółkę z obrońcą. Do piłki dopadł Petrasek i z bliska wbił ją do bramki. 2:0!

33
19
4
5
9
37'

Raków dominuje, nie chce popełnić błędu i dać nadziei gościom.

13
8
1
1
34'

Górnik po stracie gola wciąż nie chce się odkrywać. Raków gra na większym luzie.

13
6
2
1
3
32'

Gol! Strzelił Ivi Lopez. Dośrodkował Rundić, strzał głową Lopeza odbił Gostomski, ale przy dobitce lewą nogą szans już nie miał. 1:0!