25
11
22
89'

Powoli dobiega końca spotkanie i poza zmianami oraz przepychankami niewiele się w nim ostatnio dzieje. Nie ma jednak co specjalnie narzekać. Przez większość z 90 minut było interesująco i konfrontacja była napakowana sytuacjami podbramkowymi.

78
21
11
12
9
87'

Bayern Monachium. Schodzi: Josip Stanisić. Wchodzi: Bouna Sarr.

5
84'
16
8
19
15
12
84'
82'

Żółtą kartkę otrzymał Leroy Sane za bezpardonowe staranowanie przeciwnika.

Bayern Monachium
13
13
15
20
44
80'

Manuel Neuer wydziwia poza własnym polem karnym, ale przynajmniej naprawił swój błąd. Niemiec wygrał pojedynek w powietrzu z Erlingiem Haalandem i wygłówkował piłkę w odpowiednie miejsce.

82
24
17
11
13
78'

Borussia Dortmund. Schodzi: Giovanni Reyna. Wchodzi: Marco Pasalić.

Marco Pasalić #46
6
6
4
7
7
77'

Jeszcze próbują cokolwiek zdziałać piłkarze Borussii Dortmund, ale zgasł entuzjazm na jej stadionie. Kibice jeszcze raz oglądają Bayern Monachium, który radzi sobie z ich ulubionym zespołem.

61
20
12
6
15
76'

No tak, znowu on.

236
75
26
8
13
74'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Corentin Tolisso.

Gol! Ponownie Robert! Jeszcze jeden z niezliczonych koncertów Polaka w ważnych meczach na niemieckich stadionach. Lewandowski z dwiema asystami oraz asystą. Wykorzystał on podanie Corentina Tolisso, który blisko pola karnego Borussii Dortmund przechwycił piłkę od nieodpowiedzialnego Manuela Akanjiego.

1205
541
103
34
56
73'
48
11
26
24
21
73'
40
9
11
8
9
70'

Wrzutka Marco Reusa z rzutu wolnego zakończyła lot w rękawicach Manuela Neuera. Bayern Monachium ma jednak problem z długim utrzymaniem się w posiadaniu piłki.

16
7
10
7
24
68'

Podniosła się wrzawa na trybunach. Borussia Dortmund na jeszcze trochę czasu na uratowanie tego spotkania. Po zdobyciu gola kontaktowego gospodarzom nie powinno zabraknąć energii do przeprowadzania kolejnych ataków w kierunku bramki Manuela Neuera.

3
3
8
3
28
66'

Marco Reus efektownie i efektywnie.

20
11
8
19
58
64'

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Jude Bellingham.

Jeszcze będzie ciekawie, jeszcze będzie gorąco! Marco Reus przywrócił nadzieję na zdobycie Superpucharu Niemiec w Dortmundzie. Podanie Jude'a Bellinghama do Marco Reusa, którego fenomenalne uderzenie zza linii pola karnego poleciało prosto do siatki. Nawet Manuel Neuer nie był w stanie nic zdziałać.

Borussia Dortmund
69
32
33
56
202
61'

Drybling i płaskie dogranie Erlinga Haalanda w kierunku Donyella Malena. Wprowadzonemu z ławki rezerwowych zawodnikowi nie udało się wykorzystać odrobinę niedokładnego podania do poprawienia wyniku. Futbolówka tylko prześlizgnęła się mu po stopie.

18
19
7
8
9
58'
57'

Nieudane ataki Borussii Dortmund, a Bayern Monachium stara się wykorzystać pojawiające się wolne przestrzenie na połowie przeciwnika. Atakują często Robert Lewandowski oraz Thomas Mueller, którzy strzelili po golu.

53
19
8
8
11
55'

Thomas Mueller w odpowiednim miejscu i czasie.

61
17
7
3
8
53'

Mogła być ekspresowa odpowiedź Borussii Dortmund, ale nie. Po uderzeniu Erlinga Haalanda do bramki sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Niewiele brakowało reprezentantowi Norwegii.

52
30
16
12
14
50'

Gol! Strzelił Thomas Mueller. Asystował mu Robert Lewandowski.

Idzie po swoje Bayern Monachium. Już dwubramkowe prowadzenie mistrza Niemiec w Dortmundzie. Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła. Adresatem płaskiego dośrodkowania był prawdopodobnie Robert Lewandowski, ale Polak tylko zajął uwagę Gregora Kobela i wykonał przytomne podanie piętą. Ostatecznie przewagę Bayernu Monachium podwoił Thomas Mueller strzałem z bliska do odsłoniętej siatki.

633
213
45
18
33
49'
29
13
14
27
23
48'

Niewykluczone, że będzie spowodowana urazem zmiana Kingsleya Comana. Zrobiło się zamieszanie na ławce zespołu prowadzonego przez Juliana Nagelsmanna. Na razie pomocnik daje do zrozumienia, że chce spróbować swoich możliwości.

3
5
11
11
15
46'

Wznowienie pojedynku w Dortmundzie. Publiczność przekonana o tym, że gospodarzy stać na poprawienie rezultatu po powrocie z szatni na boisko. Bayern Monachium, a w jego szeregach Robert Lewandowski, nie zamierza pozwolić przeciwnikom na wyrównanie.

komentarz

Robert Lewandowski już z trafieniem na koncie, a to nie musi być koniec.

88
21
9
6
4
komentarz

14. z rzędu mecz Bayernu Monachium z golem Roberta Lewandowskiego. Rekord Polaka.

11
Czy Borussia Dortmund wyrówna po przerwie?
20
9
5
9
6
45'

Doliczona minuta.

56
18
15
10
13
43'

Robert Lewandowski na 0:1!

284
96
18
12
29
41'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Serge Gnabry.

Gol! Gol Roberta Lewandowskiego! Ten snajper nie rozczarowuje kibiców Bayernu Monachium. Kapitan reprezentacji Polski przybliżył gości do zdobycia Superpucharu Niemiec. Dynamicznie wkoczył między biernych obrońców Borussii Dortmund i strzałem głową nie dał szans na wykonanie interwencji Gregorowi Kobelowi. Szalona radość Juliana Nagelsmanna po golu "Lewego".

1477
566
129
54
67
39'

Była szansa Roberta Lewandowskiego, poderwał się do ataku Erling Haaland. Norweg nie pokonał swoim uderzeniem Manuela Neuera po świetnym przyjęciu podania z głębi pola między środkowych obrońców Bayernu Monachium.

45
27
23
23
22
38'

Dynamicznie w Dortmundzie, strzałów nie brakuje. Kingsley Coman nie przymierzył między słupki z bardzo ostrego kąta. Zbagatelizowali tę sytuację podbramkową gospodarze i nieomal zobaczyli piłkę we własnej sieci.

25
9
6
14
15
36'

Piłka w bramce Bayernu Monachium, ale nie ma gola Youssoufy Moukoko. Raczej nikt nie miał wątpliwości już przed strzałem, że sędzia Sascha Stegemann nie wskaże na środek boiska z powodu spalonego.

38
15
10
16
9
34'

Gregor Kobel głośno ustawiał jedynego zawodnika stojącego w murze. To chyba za mało. Joshua Kimmich uruchomił sprytnym podaniem z rzutu wolnego Thomasa Muellera, którego uderzenie zostało wybite z okolic linii bramkowej. Jeszcze dobitka Roberta Lewandowskiego, ale również ona zablokowana!

20
5
9
37
16
32'

Żółtą kartkę otrzymał Mahmoud Dahoud za przewinienie na własnej połowie boiska. Publiczność nie zgadza się z tym kartonikiem.

49
19
12
6
14
30'

Minuty zamykające drugi kwadrans spotkania należały do Borussii Dortmund. Płaskie dośrodkowanie zostało zatrzymane przez Manuela Neuera. Nie miał okazji do jego wykorzystania i podsumowania strzałem Erling Haaland.

25
6
8
4
12
28'

Jak dotąd bez klarownych sytuacji podbramkowych Erling Haaland i Robert Lewandowski. Norweg starał się przed momentem wyłuskać futbolówkę blisko pola karnego przeciwnika, jednak został osaczony przez broniących podopiecznych Juliana Nagelsmanna.

27
8
8
8
8
26'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Reus za ostre przewinienie.

7
24'

Marco Reus ustawił sobie piłkę blisko linii pola karnego po przewinieniu Niklasa Suele na Erlingu Haalandzie. Uderzenie z rzutu wolnego ponad poprzeczką i złapali się za głowy gospodarze. Nie udało się nawet przetestować Manuela Neuera.

26
26
5
3
7
22'

Żółtą kartkę otrzymał Niklas Suele za wślizg w nogi Erlinga Haalanda.

9
14
13
16
41
21'

Na trybunach między innymi nowy selekcjoner reprezentacji Niemiec, Hansi Flick. Generalnie na stadionie mogło pojawić się około 20 tysięcy kibiców, a zdecydowana większość z nich sympatyzuje z Borussią Dortmund.

13
12
16
7
8
20'

Rewelacyjna szansa na zdobycie prowadzenia przed Borussią Dortmund! Nie została wykorzystana przez Marco Reusa. Chociaż może lepiej powiedzieć, że została poskromiona przez Manuela Neuera. W sytuacji sam na sam pomocnik gospodarzy przegrał ze znajomym z reprezentacji Niemiec. Świetnie podawał prostopadle Jude Bellingham.

31
15
12
6
10
17'

Joshua Kimmich starał się uruchomić miękką wrzutką z głębi pola Roberta Lewandowskiego. Piłka poszybowała jednak prosto w rękawice Gregora Kobela, który zaprezentował podręcznikowy chwyt na przedpolu.

7
10
10
36
17
14'

Coraz groźniejsi są podopieczni Juliana Nagelsmanna. Podanie z lewego skrzydła do Kingsleya Comana, który był z futbolówką blisko bramki Gregora Kobela. Jego strzał może i z odpowiednią energią, ale zdecydowanie za wysoki. Skrzydłowy ma czego żałować!

5
7
10
24
20
14'

Kombinacja Bayernu Monachium w polu karnym podopiecznych Marco Rose. Manuel Akanji w ostatnim momencie rzucił się rozpaczliwym wślizgiem pod nogi składającego się do oddania uderzenia Thomasa Muellera. Mistrz Niemiec musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

17
5
7
8
4
12'

Kolejne próby przedostania się pod bramkę przeciwnika. Akcja Borussii Dortmund z wykorzystaniem prawego skrzydła, ale w wymianę podań wmieszali się grający w biało-szarych strojach piłkarze Bayernu Monachium.

9
18
10
7
11
6'

Bayern Monachium nie wykorzystał szansy na ukaranie gospodarzy za nieroztropne wyprowadzenie piłki. Znalazła się ona w polu karnym Borussii Dortmund, jednak Serge Gnabry wykonał podanie pod nogi Manuela Akanjiego zamiast Roberta Lewandowskiego.

6
10
15
24
57
5'

Korner dla Borussii Dortmund po ambitnej szarży Marco Reusa. Za jego wykonanie zabrał się Giovanni Reina, którego odchodzące dośrodkowanie zostało poskromione przez pilnującego bliższego słupka Roberta Lewandowskiego.

36
13
10
5
7
4'

Szansa na zagrożenie Gregorowi Kobelowi rozegraniem rzutu wolnego. Joshua Kimmich zagrał chytrze w kierunku bramki Borussii Dortmund, a tam niewiele brakowało do oddania skutecznego uderzenia Thomasowi Muellerowi.

19
2
11
6
5
2'

Minuta skupienia poświęcona Gerdowi Muellerowi.

29
3
2
6
2
19:50

Pierwszy gwizdek poprzedza minuta ciszy poświęcona Gerdowi Muellerowi. Głośne brawa z trybun.

13
5
7
4
1
19:50

Przyjezdni na rozgrzewce w specjalnych koszulkach upamiętniających Gerda Muellera.

14:30

Robert Lewandowski po pierwszym meczu w sezonie.

1
1
2
2
3
14:30

Bayern Monachium rozpoczął pierwszy sezon w Bundeslidze pod wodzą Juliana Nagelsmanna od remisu 1:1 z Borussią M'gladbach. Po 10 minutach stracił gola, jeszcze w pierwszej połowie odpowiedział na niego Robert Lewandowski.