Doskonałe płaskie dośrodkowanie z prawej strony, ale z trzynastego metra minimalnie niecelnie strzelał Angel Gomes!

Lille OSC. Schodzi: Jonathan Bamba. Wchodzi: Edon Zhegrova.

schodzi Schodzi
1
1
84'

W odpowiedzi Lille, jednak Bamba w dogodnej sytuacji strzelił wyraźnie nad poprzeczką.

84'

Kolejny raz strzelał Messi, ale w tym przypadku za lekko. Grbić ze spokojem złapał piłkę.

83'

Żółtą kartkę otrzymał Domagoj Bradarić. Faulowany rozpędzony Mbappe. PSG będzie mieć rzut wolny 25. metrów od bramki.

80'

Ależ szansa dla PSG! Świetne dośrodkowanie Nuno Mendesa, a kompletnie niepilnowany na piątym metrze Marquinhos strzelił nad bramką!

78'

Płaski strzał Gudmundssona z dwudziestu metrów, ale pewnie broni Donnarumma.

76'

Celik nierozważnie zaatakował nogą Marquinhosa i Brazylijczyk potrzebuje chwili, by dojść do siebie.

1
75'

Żółtą kartkę otrzymał Zeki Celik.

Lille OSC
75'

Mógł paść gol na 2:5, ale Gudmundsson zachował się fatalnie przed bramką. Niepotrzebnie przyjmował piłkę, zamiast strzelać z powietrza. Miał idealną okazję.

74'

Zabili to spotkanie goście. Co prawda Lille próbuje coś zdziałać w ofensywie, ale nie ma ku temu zbyt wielu argumentów.

71'

Płaski strzał Verrattiego z dystansu. Zbyt wielu zawodników Lille było jednak ustawionych w linii uderzenia i piłka nie doleciała do bramki.

70'

Lille OSC. Schodzi: Hatem Ben Arfa. Wchodzi: Angel Gomes.

67'

Gol! Strzelił Kylian Mbappe.

Ależ bramka! Kapitalne trafienie Mbappe. Fenomenalny strzał z dwudziestu metrów. W samo okienko!

3
1
1
1
66'

Kontynuują swoją grę goście z Paryża. Mają idealny wynik i umiejętnie trzymają Lille daleko od własnego pola karnego.

63'

Szansa dla Lille, jednak Ben Arfa za długo zwlekał z decyzją o strzale i ostatecznie zażegnali niebezpieczeństwo przyjezdni.

62'

Mocny strzał Paredesa zza pola karnego, ale też bardzo niecelny.

60'

Jedna z niewielu interwencji Donnarummy. Pewnie łapie piłkę Włoch po strzale Bamby z dwudziestu metrów.

60'

Nuno Mendes dostrzegł rozpędzającego się Mbappe, zagrał mu na wolne pole, jednak nie popełnił błędu Fonte i umiejętnie odciął od piłki rywala.

57'

Zrezygnowani piłkarze Lille. Ich kibice się denerwują, widząc bezradność na boisku.

56'

Ależ luz złapał Messi. Znakomicie podał do włączającego się do akcji Hakimiego, ten miał mnóstwo miejsca w polu karnym, jednak nie szukał strzału, a podania do Mbappe. Francuz był pilnowany przez obrońców i nie zdołał oddać strzału.

1
53'

PSG na dużym spokoju rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska.

1
51'

Gol! Strzelił Danilo.

Gbrić fantastycznie obronił mocny strzał Messiego, ale po chwili bramkarz Lille był już bezradny! Danilo strzelił z trzydziestu metrów, piłka odbiła się od Onany i kompletnie zmyliła golkipera gospodarzy.

4
1
50'

Tym razem Messi dużo lepiej podawał do Mbappe! Napastnik PSG wbiegł w pole karne, ale strzelił tylko w boczną siatkę!

2
1
49'

Nieudany strzał Mbappe z powietrza. Piłka wyraźnie minęła bramkę Lille.

48'

Messi zagrywał za mocno w kierunku wbiegającego w pole karne Mbappe. Francuz nie był w stanie nic zrobić z tej akcji.

46'

Strata Lille na własnej połowie, ale nie skorzystał z okazji do kontry Messi. Za daleko wypuścił sobie piłkę i momentalnie ją stracił.

1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

komentarz

Zawodnicy wracają na boisko. Za moment rozpocznie się druga połowa meczu w Lille.

45'

1
45'

Znakomity strzał z rzutu wolnego oddał Messi! Poprzeczka ratuje Lille!

1
1
1
44'

Messi faulowany tuż przed linią pola karnego. To będzie świetna okazja dla gości.

41'

Di Maria dostał pomoc od klubowych lekarzy. Musiał na moment opuścić boisko, ale wszystko z nim w porządku.

1
40'

Leży na murawie Di Maria. Sędzia długo nie przerwał gry, jednak w końcu to uczynił. Protesty miejscowych zawodników, jak i kibiców.

38'

Gol! Strzelił Lionel Messi.

Messi do asysty dorzuca gola! Efektownie, w swoim stylu przerzucił piłkę nad Grbiciem! Było w tym jednak sporo przypadku, gdyż stuprocentową sytuację wypracował mu komicznie interweniujący obrońca Lille.

5
2
1
4
37'

W odpowiedzi kontratak PSG. Messi poczekał na odpowiedni moment, wreszcie podał w pole karne do Mbappe, ale ten skiksował przy próbie strzału i kopnął nad poprzeczką.

36'

Weah minął Donnarummę, ale z linii bramkowej wybił piłkę Marquinhos. Gol nie zostałby jednak uznany, gdyż Weah był w momencie podania na wyraźnym spalonym.

35'

Mieli teraz pretensje zawodnicy Lille, bo sędzia uznał, że Danilo nie faulował rywala przy odbiorze piłki. PSG ruszyło z kontrą, ale Messi podawał niecelnie do włączającego się Danilo.

1
32'

Gol! Strzelił Presnel Kimpembe. Asystował mu Lionel Messi.

Dośrodkowanie Messiego z rzutu rożnego, nie potrafili wybić piłki gospodarze i na wślizgu wpakował ją do siatki Kimpembe, który został kompletnie odpuszczony przez rywali.

2
1
1
1
31'

Z narożnika pola karnego płasko strzelał Hakimi, ale nie trafił w bramkę.

30'

Zyskali pewność siebie gospodarze. Jakby uwierzyli, że są w stanie coś ugrać w dzisiejszym meczu. A przecież po trafieniu na 0:1 przewaga gości nie podlegała dyskusji.

1
28'

Gol! Strzelił Sven Botman. Asystował mu Hatem Ben Arfa.

Mamy wyrównanie! Znakomita indywidualna akcja Ben Harfy, który wykiwał Di Marię przy linii końcowej, zagrał płasko wzdłuż pola karnego, a niepilnowany Botman strzałem z powietrza pokonał Donnarummę!

Sven Botman #4
Lille OSC
1
27'

Bez kartki również w tym przypadku.

1
26'

Kolejne ostre starcie przy linii bocznej. Nuno Mendes faulował Weaha. Cierpią obaj zawodnicy.

24'

Fonte nie przebierał w środkach i dość ostro faulował Mbappe. Skończyło się na słownym upomnieniu.

22'

Jeszcze jeden korner dla Lille, ale tym razem Donnarumma pewnie interweniował na przedpolu. Jeszcze faulował go Onana.

22'

Tuż nad poprzeczką główkował Botman po centrze z rzutu rożnego.

21'

Strata Messiego. Ben Harfa ruszył do kontry, lecz podawał niecelnie w kierunku Davida. Zaprzepaścili dobrą okazję gospodarze.

20'

Teraz dla odmiany uderzenia z dystansu spróbował Di Maria, ale i jemu zabrakło precyzji. Piłka poszybowała nad bramką.

1
18'

Szansa dla Messiego. Miał sporo miejsca 30. metrów od bramki, oddał techniczny strzał lewą nogą, w swoim stylu, jednak minimalnie się pomylił.

17'

Była okazja do kontry dla Lille, ale Weah zlekceważył podanie i nie opanował piłki w obrębie boiska.

16'

Di Maria założył siatkę Gudmundssonowi, ale chwilę po tym upadł na murawę. Sędzia ocenił, że nie było faulu.

15'

Zawodnicy Lille wyglądają na podłamanych straconym w taki sposób golem i nie za bardzo mają pomysł jak odpowiedzieć.

13'

Posiadanie piłki: 61-39 na korzyść PSG. Goście mają pod kontrolą spotkanie w ostatnich minutach.

10'

Świetna akcja Nuno Mendesa na lewym skrzydle, płaskie dośrodkowanie, po którym fatalny błąd popełnił Grbić! Wypuścił piłkę z rąk bramkarz Lille, dopadł do niej Danilo i z bliska dał prowadzenie PSG!

8'

Po rzucie rożnym niecelnie główkował Onana.

1
7'

Weah płasko w pole karne do Ben Harfy, ten opanował piłkę i od razu szukał strzału z ostrego kąta, ale doskonale zablokował go Kimpembe.

6'

Wysoki pressing paryżan. Mają z tym problemy gospodarze.

1
5'

Powoli zarysowuje się przewaga gości. To oni dłużej utrzymują się przy piłce. Na razie jednak konkretów brak.

3'

Świetna akcja Bamby na lewym skrzydle, ale zabrakło precyzji przy płaskim dośrodkowaniu spod linii końcowej. Wybili piłkę goście.

1
2'

Pokazał się Mbappe, dostał podanie z głębi pola, jednak nie zdołał dobiec do piłki przed bramkarzem Lille.

czas Start meczu
20:42

Zawodnicy wychodzą na płytę boiska.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Lille - PSG?
Wygra Lille
Remis
Wygra PSG
20:01

Paryżanie będą chcieli zrehabilitować się za poniedziałkową przegraną w Pucharze Francji z OGC Nice.