Premier League: 20. kolejka
29 gru 2021 20:30
90+1'

Gol! Strzelił Danny Welbeck. Asystował mu Marco Cucurella.

Brighton and Hove Albion doprowadziło do remisu w doliczonym czasie! Pracowali przyjezdni na tego gola i przymierzyli rzutem na taśmę. Danny Welbeck nie spanikował pomiędzy Antonio Ruedigerem i Trevohem Chalobahem. Wykorzystał wrzutkę Marco Cucurelli i umieścił piłkę w samym narożniku bramki bezradnego Edouarda Mendy'ego.

Brighton and Hove Albion
26
11
8
3
3
90'

Doliczone cztery minuty.

4
2
2
88'

Brighton and Hove. Schodzi: Jakub Moder. Wchodzi: Steven Alzate.

wchodzi Wchodzi
Steven Alzate #17
schodzi Schodzi
2
1
3
86'

Podanie do Romelu Lukaku. Napastnik The Blues poradził sobie z jednym przeciwnikiem już wewnątrz pola karnego, ale w pokonaniu Roberta Sancheza przeszkodził interweniujący świetnym wślizgiem Joel Veltman.

1
1
85'

Rozegrania na obrzeżach pola karnego Chelsea FC. Gospodarze interweniowali po wymianie podań na lewej stronie boiska, a także po odrobinę rozpaczliwym uderzeniu z dystansu Joela Veltmana.

81'

Żółtą kartkę otrzymał Yves Bissouma, bo do tanga trzeba duetu.

1
1
1
1
1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Mason Mount za awanturowanie się.

78'

N'Golo Kante ostudził zapał Brighton and Hove Albion. Na razie w natarciu Chelsea FC. Mason Mount nie ominął swoim uderzeniem ustawionego w obronie Marco Cucurellę.

74'

Drugi raz w krótkim okresie strzał po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. Trevoh Chalobah trafił prosto w Roberta Sancheza, a futbolówka trafiła do niego z rzutu rożnego.

1
1
1
1
73'

Szansa na podwojenie prowadzenia z rzutu wolnego po przewinieniu Dana Burna na Romelu Lukaku. Antonio Ruediger oddał strzał po głębokiej wrzutce, ale nie ma gola. Joel Veltman zażegnał niebezpieczeństwo i nie pozwolił na dobitkę Marcosowi Alonso.

70'

Pozostało 20 minut podstawowego czasu. Chelsea FC nieco odsunęła grę od własnego pola karnego. Zobaczymy, czy Jakuba Modera i jego kompanów będzie stać na jeszcze jedno, tym razem skuteczne przyspieszenie.

66'
65'

Adam Lallana przeprasza kompanów z zespołu za uderzenie ponad poprzeczką. Nie brakowało czasu na przymierzenie do sieci.

64'

Żółtą kartkę otrzymał Callum Hudson-Odoi za wślizg w nogi przeciwnika.

63'

Brighton szuka sposobu na doprowadzenie do remisu. Nie było nim długie podanie z głębi pola w szesnastkę uczestnika Ligi Mistrzów. Zostało ono poskromione.

60'

Ogień! Podanie Alexisa Mac Allistera do Neala Maupaya. Bramka Chelsea FC została już częściowo odsłonięta przez Edouarda Mendy'ego, ale uderzenie najskuteczniejszego zawodnika Brighton zostało zablokowane przez defensora.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Mateo Kovacić za faul na Tariqu Lampteyu.

57'

Neal Maupay poradził sobie z Trevohem Chalobahem i strzelił płasko zza szesnastki. Nieznaczne pudło! Gdyby napastnik przymierzył, Edouard Mendy pewnie wyciągnąłby piłkę z bramki.

56'

Odkryli się podopieczni Grahama Pottera, a to prowokuje Chelsea FC do kontrowania i poszukiwania drugiego gola. Ostatnia szarża londyńczyków została koncertowo zmarnowana przez Calluma Hudsona-Odoia.

1
54'

Rozpoczął się ostrzał bramki Chelsea FC. Tym razem Yves Bissouma huknął zza linii pola karnego. Wysoka energia, ale nie nadał piłce odpowiedniej rotacji. Dlatego stała się ona prostym łupem dla Edouarda Mendy'ego.

1
1
52'

Szansa na wyrównanie z rzutu wolnego po przewinieniu Christiana Pulisicia na Solomonie Marchu. Wstrzelenie piłki przez Alexisa Mac Allistera zostało wypiąstkowane przez niezmiennie czujnego Edouarda Mendy'ego.

50'

Starcie Joela Veltmana z Christianem Pulisiciem. Mike Dean nie przyznał Chelsea FC rzutu karnego, natomiast wskazał na korner.

1
47'

Jakub Moder! Nie ma gola, a zabrakło niewiele. Polak oddał sytuacyjne uderzenie pod naporem Antonio Ruedigera. Piłka spadła na poprzeczce nieco zdezorientowanego Edouarda Mendy'ego. To mogło się udać.

1
3
2
46'

Pora na wznowienie rywalizacji. Chelsea FC z jednym golem zaliczki i z dwoma nowymi zawodnikami w porównaniu z wybraną przed meczem jedenastką. Brighton musi zagrać odważniej po zmianie stron.