Arsenal FC
31' Bukayo Saka 55' Granit Xhaka 58' Gabriel Magalhaes 59' Gabriel Magalhaes 64' Bukayo Saka 69' Rob Holding
Manchester City
57' Riyad Mahrez 90+3' Rodri 90+4' Rodri 90+5' Bernardo Silva
1:2

Emocje na początek piłkarskiego roku w Anglii. Arsenal był na prowadzeniu w rywalizacji z liderem Premier League, mimo to nie zapunktował. Riyad Mahrez oraz Rodri Hernandez odpowiedzieli po przerwie golami na wcześniejsze trafienie Bukayo Saki.

Żółtą kartkę otrzymał Bernardo Silva za prowokacje.

Żółtą kartkę otrzymał Rodri za zdjęcie koszulki po golu.

Gol! Strzelił Rodri.

Piłka wpadła do bramki Arsenalu w doliczonym czasie. Rodri prawdopodobnie zostanie bohaterem Citizens. Podopieczni Pepa Guardioli na prowadzeniu 2:1!

Doliczone sześć minut.

Aaron Ramsdale sugeruje, że coś wpadło mu do oka.

Aaron Ramsdale poradził sobie z wstrzeleniem. Pozostało Kanonierom przetrwać jeszcze kilka minut podstawowego czasu i prawdopodobnie przynajmniej pięć doliczonych.

Arsenal FC. Schodzi: Bukayo Saka. Wchodzi: Mohamed Elneny.

Dwie akcje Joao Cancelo. Pierwsza skończyła się niedokładnym strzałem, a druga dośrodkowaniem na głowę odpowiednio ustawionego Bena White'a.

Podopieczni Pepa Guardioli w rozegraniu na połowie przeciwnika, a Arsenal FC koncentruje się na zachowaniu przynajmniej kompromisowego wyniku w rywalizacji dziesięciu na jedenastu.

Akcja lidera Premier League wewnątrz pola karnego przeciwnika. Zakończyła się ona nieco anemicznym, ale przynajmniej pierwszym celnym strzałem z ruchomej piłki. Interweniował bez problemu Aaron Ramsdale.

Piłkarze zajęli się faulowaniem i dyskutowaniem, co nie wpłynęło pozytywnie na obraz spotkania. W ostatnim czasie festiwal żółtych kartek, a nie sytuacji podbramkowych.

Żółtą kartkę otrzymał Rob Holding za przewinienie taktyczne.

Jubileusz nie do świętowania.

Żółtą kartkę otrzymał Bukayo Saka za protestowanie.

Arsenal FC. Schodzi: Martin Odegaard. Wchodzi: Rob Holding.

Dużo dzieje się w Londynie. Była szansa na odzyskanie prowadzenia przez Arsenal. Pierwsze uderzenie zostało zatrzymane blisko linii bramkowej przez Nathana Ake, a drugie było niecelne.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Gabriel Magalhaes za faul na Gabrielu Jesusie.

Żółtą kartkę otrzymał Gabriel Magalhaes za kopanie dołka w miejscu przeznaczonym do wykonania rzutu karnego.

Gol! Strzelił Riyad Mahrez.

Manchester City doprowadził do remisu z rzutu karnego. Riyad Mahrez zabrał się za wykonanie jedenastki, przyznanej za faul Granita Xhaki na Bernardo Silvie. Pewna egzekucja. Aaron Ramsdale nie wyczuł intencji przeciwnika.

Żółtą kartkę otrzymał Granit Xhaka. Do tego będzie rzut karny dla Citizens!

Sędzia przy monitorze.

Bernadro Silva złapał się za głowę, jest przekonany że powinna być jedenastka.

Jeszcze jedno drobne zamieszanie. Po nim wznowienie Arsenalu od rzutu rożnego, choć jego piłkarze domagali się odgwizdania faulu za bezpardonowy wślizg Rodriego Hernandeza w Gabriela Martinelliego.

Thomas Partey zaatakował niebezpiecznie przeciwnika w centrum boiska. Stuart Attwell przyznał Obywatelom wznowienie od rzutu wolnego, ale nie napomniał pomocnika Arsenalu kartonikiem.

Pora na drugą połowę konfrontacji w Londynie. Pierwsza przebiegła na warunkach dynamicznych i agresywnych gospodarzy. Manchester City na pewno ma co poprawiać, żeby zacząć oddawać celne uderzenia.

Citizens muszą gonić.

Arsenal na prowadzeniu.

Czy Manchester City wyrówna po przerwie?

Arsenal na prowadzeniu po pierwszej połowie. Bukayo Saka strzelił gola na 1:0 na początku trzeciego kwadransa. Spotkanie było wyrównane, ale im dłużej trwa, tym Kanonierzy sprawiają większe problemy liderowi Premier League. Pep Guardiola ma o czym rozmawiać z podopiecznymi w szatni.

Doliczone dwie minuty.

Kolejna akcja Arsenalu i po raz drugi tego popołudnia strzelił Gabriel Martinelli. Tym razem pudło.

Arsenal zasłużenie na prowadzeniu.

Manchester City nie odpowiedział na gola Bukayo Saki interesującym atakiem. Na razie zbudowani prowadzeniem gospodarze nie pozwolili nawet pomyśleć o wyrównaniu. Ostatnia akcja Obywateli zakończyła się złym dośrodkowaniem Riyada Mahreza do Gabriela Jesusa.

Bukayo Saka otworzył wynik!

Gol! Strzelił Bukayo Saka. Asystował mu Kieran Tierney.

Gospodarze na prowadzeniu. Na początku trzeciego kwadransa zaatakowali z powodzeniem. Bukayo Saka strzelił gola w trzecim meczu z rzędu. Po podaniu Kierana Tierneya nie szukał skomplikowanego rozwiązania, a uderzył z kilkunastu metrów w narożnik bramki.

Dwa kwadranse meczu za drużynami i pozostaje bezbramkowo. Podniosła się temperatura pod bramkami Aarona Ramsdale'a oraz Edersona, ale żaden zawodnik nie zmusił golkiperów do kapitulacji.

Podopieczni Pepa Guardioli mają problem z utrzymaniem się w posiadaniu piłki. W ostatnich minutach lepiej prezentuje się drużyna z Londynu.

Nieudana kombinacja zaproponowana przez gospodarzy, ale nie pozwalają oni Manchesterowi City na odpowiedzenie atakiem. Skuteczny wysoki pressing zespołu z Londynu.

Sędziowie mieli przez pewien czas techniczny problem z komunikacją.

Przyjezdni na razie z rozregulowanymi celownikami. Ostatnie niedokładne uderzenie oddał Kevin De Bruyne.

Gabriel Martinelli wrzucił wysoki bieg, wparował w pole karne Manchesteru City, ale nie pokonał płaskim uderzeniem odpowiednio ustawionego Edersona. Arsenalowi można zapisać premierowe uderzenie celne.

Dla odmiany w natarciu Manchester City. Długie rozegranie, nagle dośrodkowanie Raheema Stelinga w kierunku Rubena Diasa. Strącenie głową tego ostatniego było niebezpiecznym strzałem tuż obok bramki Aarona Ramsdale'a.

Od rzutu rożnego Kanonierzy, nie ma jedenastki.

Być może sędzia gwizdnie rzut karny po starciu Edersona z Martinem Odegaardem.

Kolejna akcja Arsenalu podsumowana płaskim dośrodkowaniem Bukayo Saki pod nogi broniącego zawodnika Manchesteru City. To był Rodri.

Ederson uprzedził na przedpolu Alexandra Lacazette'a, choć publiczność starała się popchnąć francuskiego napastnika do żwawego sprintu w kierunku piłki.

Po interwencji Gabriela Magalhaesa dwa rzuty rożne dla Manchesteru City. Pierwsze dośrodkowanie zostało poskromione przez Takehiro Tomiyasu, a drugie zostało wykorzystana do oddania niecelnego strzału przez Gabriela Jesusa.

Na razie spokojne wymiany podań. Arsenal w czerwono-białych strojach, a Manchester City również klasycznie, czyli w błękitnych koszulkach i spodenkach.

Nie trzeba długo czekać na pierwszy szlagier Premier League w 2022 roku. Piłka poszła w ruch i niebawem dowiemy się, co mają do zaproponowania zawodnicy kilkanaście godzin po przełomie roku.

Sędzia: Stuart Attwell

Tak trenowali podopieczni Pepa Guardioli.

Tak wyglądał poprzedni mecz Obywateli.

Manchester City wygrał już 10 meczów w Premier League z rzędu.

Manchester City jest niepokonanym od tygodni liderem Premier League. W poprzednim meczu odniósł zwycięstwo z Brentford FC. Do wyniku 1:0 doprowadził swoim uderzeniem Phil Foden po dograniu Kevina De Bruyne'a.

Piłkarze Arsenalu postarają się zatrzymać lidera Premier League.

Mikel Arteta miał problem po świętach Bożego Narodzenia.

Arsenal rozegrał poprzednie spotkanie w Boxing Day. Kanonadę w efektownie wygranym 5:0 meczu z Norwich City rozpoczął już w 6. minucie Bukayo Saka. Później ten sam zawodnik skompletował dublet, a po jednym golu strzelili Kieran Tierney, Alexandre Lacazette i Emile Smith Rowe.

Ostatnie przygotowania Kanonierów w 2021 roku.

Na początek 2022 roku dojdzie do konfrontacji Arsenalu FC z Manchesterem City. Gospodarze byli w całym poprzednim roku czwartą siłą Premier League, a Obywatele zdobyli zdecydowanie najwięcej punktów w angielskiej elicie.