Premier League: 33. kolejka
11 maj 2022 21:15
90+2'

Zespołowa akcja Manchesteru City. Jack Grealish idealnie dograł do wychodzącego na pozycję Joao Cancelo, Portugalczyk trafił tylko w boczną siatkę.

90'

Martin Atkinson doliczył trzy minuty.

89'

Kevin De Bruyne trafia w słupek! Coś nieprawdopodobnego, to mogło jego piąte trafienie w dzisiejszym meczu.

88'

Strzały:

Wolverhampton Wanderers - 6

Manchester City - 14

86'

Raheem Sterling zmarnował doskonałą okazję. Anglik mógł podać do Riyada Mahreza, ale strzelił obok prawego słupka.

85'

Wolverhampton. Schodzi: Joao Moutinho. Wchodzi: Luke Cundle.

wchodzi Wchodzi
Luke Cundle #39
schodzi Schodzi
84'

Gol! Strzelił Raheem Sterling. Asystował mu Joao Cancelo.

Raheem Sterling postawił kropkę nad "i". Błyskawiczny kontratak "The Citizens", Joao Cancelo precyzyjnie zagrał do Raheema Sterlinga, a ten z niewielkiej odległości wpakował piłkę do siatki.

1
1
83'

Mamy kolejną już przerwę w grze. Hee-Chan Hwang był nieprzepisowo powstrzymywany przez rywala, sędzia wrócił do tej sytuacji.

81'
80'

Pep Guardiola nie boi się eksperymentów. Przy stanie 4:1 Fernandinho opuścił plac gry, a Rodri zajął miejsce na środku obrony.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Kevin De Bruyne.

Manchester City
77'

To wyglądało naprawdę groźnie. Raheem Sterling źle trafił w piłkę i zderzył się ze słupkiem. Skończyło się na strachu.

77'
74'

Wymowna statystyka.

70'

Manchester City ma już trzy punkty w kieszeni. Goście spokojnie czekają na ostatni gwizdek Martina Atkinsona.

68'

Leander Dendoncker sprawdził czujność bramkarza Manchesteru City. Ederson świetnie zareagował i złapał piłkę.

1
67'

I znowu Phil Foden! Reprezentant Anglii otrzymał podanie od Kevina De Bruyne, był sam na sam z bramkarzem i trafił w słupek.

66'

Posiadanie piłki:

Wolverhampton Wanderers - 36 proc.

Manchester City - 64 proc.

63'

Phil Foden mógł też wpisać się na listę strzelców. Bramkarz Wolverhampton Wanderers musnął piłkę po jego strzale. Sędzia tego nie zauważył, Jose Sa wznowi grę z piątego metra.

60'

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne.

Kevin De Bruyne po raz czwarty, aż trudno w to uwierzyć! Belgijski pomocnik dopadł do piłki po sporym zamieszaniu w polu karnym i bez trudu wpakował ją do siatki. Jose Sa nie miał żadnych szans.

1
1
58'

Efektowna akcja w wykonaniu Kevina De Bruyne. Belg przerzucił piłkę nad przeciwnikiem i nie zdołał oddać strzału.

57'

Ależ okazja Wolverhampton Wanderers! Z pięciu metrów uderzał Conor Coady i Ederson wykazał się refleksem. Na dodatek arbiter zasygnalizował spalonego.

56'

Aymeric Laporte wrócił do pełni sił. Środkowy obrońca wygrał pojedynek z Raulem Jimenezem w polu karnym.

54'

Zamieszanie w polu karnym Manchesteru City. Ederson minął się z piłką, gospodarze wywalczyli kolejny stały fragment gry.

53'

Aymeric Laporte wciąż za linią boczną. Nie wiadomo, czy reprezentant Hiszpanii będzie w stanie kontynuować grę.

51'

Pep Guardiola martwi się o zdrowie Aymerica Laporte'a. Po starciu z Raulem Jimenezem defensor złapał się za kolano. Nathan Ake już ruszył na rozgrzewkę.

50'

Zespół gości ma dwubramkową przewagę, jednak obraz gry się nie zmienia. Piłkarz Wolverhampton Wanderers czekają na kontrataki.

48'

Raheem Sterling strzelił między nogami bramkarza i piłka w siatce! Martin Atkinson nie uznał tej bramki, Anglik był na ewidentnym spalonym.

1
47'

Niebezpiecznie pod bramką Wolverhampton Wanderers. Raheem Sterling wrzucił piłkę w pole karne i Jonny Otto uratował swoją drużynę.

1
czas Druga połowa
Czy Wolverhampton odrobi straty po przerwie?
45+1'

Zawodnicy Manchesteru City domagają się rzutu karnego. Raheem Sterling nie podnosił się z boiska, a miejscowi wyprowadzili szybki kontratak.

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej części gry.

45'

Mizerny strzał Kevina De Bruyne. Piłka przeleciała daleko obok lewego słupka, Jose Sa tylko odprowadził ją wzrokiem.

43'

Walka w środku pola. Joao Moutinho nie oszczędzał Kevina De Bruyne i odebrał piłkę. W ostatnich minutach gospodarze trochę podostrzyli grę.

41'

Chiquinho stwarza problemy defensorom Manchesteru City. Skrzydłowy zacentrował z prawej strony boiska, ale Ederson pewnie interweniował.

39'

Odważna próba Joao Cancelo. Portugalski obrońca wbiegł w pole karne po długiej wymianie podań i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

38'

Manchester City umacnia się na fotelu lidera Premier League. Aktualnie goście mają trzypunktową przewagę nad Liverpoolem, mistrzostwo jest na wyciągnięcie ręki.

36'

Akcja toczy się pod polem karnym Wolverhampton Wanderers. Kevin De Bruyne nie ma dość i szuka sobie miejsca do strzału.

2
34'

Chiquinho upadł w obrębie pola karnego po wejściu Ołeksandra Zinczenki. Martin Atkinson nie dał się nabrać, będzie rzut rożny dla gospodarzy.

33'

Do tej pory zawodnicy Bruno Lage'a tylko raz zagrozili bramce Edersona. Golkiper Manchesteru City nie musi za bardzo się wysilać.

31'

Podopieczni Pepa Guardioli zrobili swoje, a teraz czekają na ruch rywali. Wolverhampton Wanderers szuka bramki kontaktowej.

2
29'

Kevin De Bruyne trzy razy wpisał się na listę strzelców w ciągu 24 minut. Pod tym względem lepsi byli tylko Sadio Mane i Dwight Yorke.

27'

Uderzenie z dystansu Rodriego. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką, piłkarz "The Citizens" ma rozregulowany celownik.

26'

W ten sposób Kevin De Bruyne pobił swój życiowy rekord. To był jego gol numer 14 w tych rozgrywkach, 30-latek jest najskuteczniejszym graczem Manchesteru City.

24'

On jest niemożliwy! Hat-trick Kevina De Bruyne. Tym razem doświadczony pomocnik fantastycznie przymierzył zza pola karnego. Mocne uderzenie Belga i jest już 1:3.

2
2
22'

Niezłe zagranie z głębi pola. Rodri szukał Bernardo Silvy, lecz bramkarz Wolverhampton Wanderers uprzedził rywala.

20'

Manchester City zaczął regulować tempo gry po szalonych minutach. Teraz "Wilki" nie mają za dużo do powiedzienia.

1
18'

Kevin De Bruyne wraca do optymalnej formy. Filar Manchesteru City miał swój udział już w 20 bramkach w bieżącym sezonie Premier League.

16'

Katastrofalny błąd defensywy Wolverhampton Wanderers. Piłka odbiła się od Jose Sa i trafiła pod nogi Kevina De Bruyne. Belgijski pomocnik nie zmarnował znakomitej szansy, dublet na jego koncie.

2
2
14'

Manchester City dłużej utrzymuje się przy piłce, ale obie drużyny grają na dużej intensywności. Nie brakuje emocji na początku spotkania.

11'

Gol! Strzelił Leander Dendoncker. Asystował mu Pedro Neto.

"Wilki" rozmontowały defensywę Manchesteru City. Pedro Neto przeprowadził akcję na lewym skrzydle i wyłożył piłkę Leanderowi Dendonckerowi. Kolejna bramka Belga w dzisiejszym meczu.

Wolverhampton Wanderers
3
3
9'

Gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć. Chiquinho ruszył prawym skrzydłem, ale przegrał pojedynek. "The Citizens" budują akcję.

1
7'

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Asystował mu Bernardo Silva.

Szybko poszło, Manchester City już na prowadzeniu! Bernardo Silva wypatrzył podaniem Kevina De Bruyne, a reprezentant Belgii strzelił po dalszym słupku. Piłka była poza zasięgiem Jose Sa.

4'

Rayan Ait-Nouri wrzucił piłkę w pole karne Manchesteru City. Dobrze ustawiony był jednak Ołeksandr Zinczenko, Ukrainiec wycofał grę do bramkarza.

2'

Na prawym skrzydle znalazł się Kevin De Bruyne, który płasko dośrodkował. Phil Foden nie przeciął toru lotu piłki!

czas Start meczu
21:13

11 grudnia 2021 roku "The Citizens" byli minimalnie lepsi od Wolverhampton. Mecz na Etihad Stadium zakończył się rezultatem 1:0, a Raheem Sterling strzelił wtedy decydującego gola.

21:09

Sędzia Martin Atkinson poprowadzi spotkanie Wolverhampton Wanderers z Manchesterem City.