(0:1)
Zakończony
Borussia Dortmund
90+6'

Marvin Plattenhardt bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego i trafił w mur. Borussia Dortmund nie zdąży wyprowadzić ataku.

1
3
1
3
90+5'

Żółtą kartkę otrzymał Marin Pongracić.

Marin Pongracić #34
1
1
1
1
90+4'

Akcja cały czas toczy się na połowie Herthy Berlin. Podopieczni Marco Rose nie potrafią jednak przedostać się w pole karne rywali.

3
1
4
1
90+2'

4
90'

Borussia Dortmund ma jeszcze dużo czasu. Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

2
2
5
87'

Hertha Berlin. Schodzi: Jurgen Ekkelenkamp. Wchodzi: Davie Selke.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Jurgen Ekkelenkamp #10
2
87'

Raphael Guerreiro dośrodkował prosto na głowę Erlinga Haalanda. Utalentowany Norweg przeniósł piłkę nad poprzeczką.

1
1
komentarz
1
85'

Niesamowite widowisko na Olympiastadion w Berlinie. Pięć minut do końca, Borussia Dortmund wciąż naciska rywali.

1
1
2
83'

Gol! Strzelił Steffen Tigges. Asystował mu Raphael Guerreiro.

Świetne wejście Steffena Tiggesa. Napastnik Borussii Dortmund chwilę wcześniej pojawił się na placu gry i dał nadzieję kibicom BVB. Tigges uderzył głową po dobrym dośrodkowaniu Raphaela Guerreiro.

Steffen Tigges #27
5
1
1
5
6
81'

Borussia Dortmund. Schodzi: Julian Brandt. Wchodzi: Steffen Tigges.

1
80'

Emre Can miał pretensje do sędziego głównego. Pomocnik Borussii Dortmund chciał wymusić rzut wolny przed polem karnym, ale Marco Fritz nie dał się nabrać.

1
1
78'

Zawodnicy Borussiii Dortmund są wściekli na rywali. Niklas Stark nie podnosi się z murawy po starciu z Erlingiem Haalandem.

3
2
76'

Dortmundczycy opadli z sił i nie potrafią zagrozić bramce Herthy Berlin. Gospodarze nie spieszą się ze wznowieniem gry.

1
1
74'

Kolejna kontuzja w drużynie gospodarzy. Istnieje ryzyko, że Jurgen Ekkelenkamp nie dokończy meczu.

1
2
72'

Hertha Berlin. Schodzi: Marco Richter. Wchodzi: Linus Gechter.

Linus Gechter #44
Marco Richter #23
1
71'

Trzeci gol gospodarzy podłamał zawodników Borussii Dortmund. Marco Rose szykuje potrójną zmianę.

1
1
1
1
69'

Gol! Strzelił Marco Richter.

Julian Brandt popełnił fatalny błąd przed polem karnym. Najpierw Marwin Hitz obronił strzał Ishaka Belfodila, bramkarz Borussii Dortmund nie miał już żadnych szans przy uderzeniu Marco Richtera. Hertha ma dwubramkową przewagę.

9
6
1
4
1
68'

Wygląda na to, że Marco Reus nabawił się kontuzji. Kapitan BVB opuścił plac gry w 58. minucie i jest załamany

1
3
1
66'

Donyell Malen celnie podał do Mahmouda Dahouda, a ten był zupełnie niepilnowany. Środkowy pomocnik ponownie przeniósł piłkę nad poprzeczką

1
65'

Marco Richter miał problemy zdrowotne, ale pozostał na boisku. Erling Haaland sygnalizuje sędziemu, że gospodarze grają na czas.

63'

Strzały celne:

Hertha Berlin - 3

Borussia Dortmund - 3

1
1
61'

Nie mają szczęścia gracze Borussii Dortmund. Erling Haaland strzelił obok Alexandra Schwolowa i Thorgan Hazard dobił piłkę. Norweg został złapany na spalonym.

2
3
60'

Kibice Herthy Berlin nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku drugiej połowy. Borussia Dortmund musi gonić wynik.

3
1
1
1
57'

Gol! Strzelił Marco Richter. Asystował mu Myziane Maolida.

Niesamowicie przymierzył Marco Richter! Myziane Maolida wystawił piłkę lepiej ustawionemu koledze, który nie zastanawiał się i oddał strzał. Piłka była poza zasięgiem golkipera Borussii Dortmund.

1
56'

Karygodny błąd Deyovaisio Zeefuika. Nico Schulz wygrał pojedynek z obrońcą Herthy Berlin i po chwili Alexander Schwolow ugasił pożar.

1
53'

Borussia Dortmund próbuje odpowiedzieć na gola Herthy Berlin. Krótka przerwa w grze. Peter Pekarik upadł na boisko i poprosił o zmianę.

1
1
51'

Gol! Strzelił Ishak Belfodil. Asystował mu Vladimir Darida.

Co za rajd Ishaka Belfodila! Algierczyk z łatwością wyprzedził Axela Witsela, stanął oko w oko z Alexandrem Schwolowem i wpisał się na listę strzelców! To jego pierwszy gol w trwających rozgrywkach.

11
6
3
3
6
50'

Na lewym skrzydle Myziane Maolida zabawił się z defensorami Borussii Dortmund i po chwili dośrodkował w pole karne. Marwin Hitz wyjaśnił sytuację.

1
1
48'

Zagranie Maximiliana Mittelstaedta w pole karne. Erling Haaland wrócił pod własną bramkę i najwyżej wyskoczył do piłki. Borussia buduje akcję.

46'

1
45'

Sędzia Marco Fritz doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

1
1
2
1
2
43'

Radość zawodników Borussii Dortmund była przedwczesna. Axel Witsel strzałem głową pokonał bramkarza Herthy Berlin, ale był na wyraźnym spalonym.

1
1
1
1
1
41'

Podopieczni Marco Rose uspokoili grę i wymieniają podania na własnej połowie. Piłkarze Herthy Berlin czekają na błąd rywali.

2
2
2
3
2
39'

Vladimir Darida podszedł do rzutu wolnego. Po chwili piłka wylądowała pod nogami Jordana Torunarighi, który trafił w boczną siatkę.

2
38'

Mocne dośrodkowanie Mahmouda Dahouda, Alexander Schwolow wykazał się refleksem i odbił piłkę. Niewiele brakowało.

1
36'

Maximilian Mittelstaedt próbował zaskoczyć Marwina Hitza z lewej strony. Bramkarz Borussii Dortmund nie popełnił błędu i wznowił grę.

1
1
1
1
2
35'

Julian Brandt jest bardzo ważnym elementem w układance trenera Marco Rose. Dorobek 25-latka w tym sezonie Bundesligi to 14 występów, pięć trafień oraz cztery asysty.

1
1
33'

Borussia Dortmund próbuje przejąć inicjatywę. Kolejna akcja przyjezdnych, tym razem Mahmoud Dahoud zanotował stratę tuż przed polem karnym.

1
2
31'

Gol! Strzelił Julian Brandt.

Erling Haaland dostrzegł wychodzącego na pozycję Juliana Brandta. Po rykoszecie piłka trafiła do ofensywnego pomocnika Borussii Dortmund, który znalazł sposób na Alexandra Schwolowa. Goście prowadzą od 31. minuty.

1
2
2
2
7
30'

Posiadanie piłki:

Hertha Berlin - 46 proc.

Borussia Dortmund - 54 proc.

28'

Klub Krzysztofa Piątka postawił twarde warunki wiceliderowi Bundesligi. Na początku spotkania to Hertha Berlin miała więcej sytuacji podbramkowych.

1
2
26'

Julian Brandt zagrywał z rzutu wolnego do Marco Reusa. Kapitan gości próbował przyjąć piłkę ręką i zanotował stratę. Hertha kontratakuje.

1
3
25'

Emre Can wypatrzył w polu karnym Erlinga Haalanda. Norweski snajper nie zdołał opanować piłki i Jordan Torunarigha stanął na jego drodze.

23'

Vladimir Darida dobrze wykonał stał fragment gry. Ishak Belfodil odnalazł się w polu karnym gości, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

21'

Do głosu doszedł Mahmoud Dahoud. Po niewielkim zamieszaniu w polu karnym pomocnik Borussii Dortmund zdecydował się na strzał. Piłka wylądowała na trybunach.

1
20'

20 minut za nami. Erling Haaland jest zupełnie odcięty od podań kolegów. Norweski snajper przegrywa pojedynki z Niklasem Starkiem i Jordanem Torunarighą.

1
2
1
1
1
18'

A jednak, nie ma gola dla Herthy Berlin! Myziane Maolida znalazł drogę do siatki, ale chwilę wcześniej Ishak Belfodil był na minimalnym spalonym.

1
1
17'

Sędziowie przyglądają się całej sytuacji. Niewykluczone, że Ishak Belfodil był na pozycji spalonej.

1
1
16'

Hertha Berlin wychodzi na prowadzenie! Gospodarze wykorzystali dekoncentrację obrońców BVB. Peter Pekarik zacentrował z prawej strony boiska do Myziane Maolidy, a ten sfinalizował całą akcję. Marwin Hitz był bezradny.

4
2
1
15'

Jurgen Ekkelenkamp nie będzie miał już lepszej sytuacji. Axel Witsel próbował wybić piłkę po zagraniu z rzutu wolnego i trafił w Marina Pongracicia. Ekkelenkamp zmarnował stuprocentową okazję.

1
13'

Nie radzi sobie Marco Reus. Thomas Meunier dośrodkował z prawej strony idealnie na głowę kolegi i pomocnik Borussii Dortmund minimalnie przestrzelił.

11'

Tym razem przed szansą stanął Marco Reus. Kapitan Borussii Dortmund miał przed sobą tylko bramkarza Herthy Berlin, jednak trafił prosto w Alexandra Schwolowa. Nic z tego.

1
9'

Thomas Meunier wbiegł w pole karne rywali, a następnie płasko dośrodkował do Erlinga Haalanda. Niklas Stark dobrze interweniował wślizgiem i zażegnał niebezpieczeństwo.

8'

Kłopoty Borussii Dortmund. Marwin Hitz źle wybił piłkę i po chwili przed szansą stanął Myziane Maolida. Golkiper BVB miał sporo szczęścia, napastnik Herthy spudłował.

1
1
7'

Marwin Hitz wypiąstkował piłkę po zagraniu z rzutu rożnego i do piłki dopadł Vladimir Darida. Piłkarz gospodarzy nie trafił w światło bramki.

1
6'

Jurgen Ekkelenkamp miał wyborną okazję! Pomocnik Herthy Berlin opanował piłkę w polu karnym, oddał strzał i Marwin Hitz popisał się dobrą interwencją. Tylko rzut rożny.

2
4'

Podopieczni Marco Rose cały czas utrzymują się przy piłce. Julian Brandt fatalnie dośrodkował z prawej strony boiska i Alexander Schwolow wznowi grę od bramki.

3'

Mahmoud Dahoud krótko rozegrał rzut wolny. Pomocnik Borussii Dortmund celnie podał do Marco Reusa, a ten próbował dośrodkować. Piłka została zablokowana przez defensorów gospodarzy.

1'

Borussia Dortmund bardzo szybko ruszyła do ataku. Marco Reus szukał podaniem Erlinga Haalanda i Peter Pekarik wybił piłkę za linię boczną.

18:29

Trybuny w Berlinie świecą pustkami. Tylko pięć tysięcy kibiców pojawiło się na Olympiastadion.

Czy Hertha Berlin urwie punkty Borussii Dortmund?
1
1
18:23

W dzisiejszym spotkaniu głównym rozjemcą będzie Marco Fritz.

1
1
18:21

Erling Haaland poluje na kolejne gole w Bundeslidze. Axel Witsel zagra w roli środkowego obrońcy.

18:18

Wygląda na to, że Tayfun Korkut postawił "krzyżyk" na Krzysztofie Piątku. Polak rozpocznie mecz wśród rezerwowych.

1
1
18:16

W 17. kolejce Bundesligi zespół Krzysztofa Piątka powalczy o punkty z wyżej notowaną Borussią Dortmund. Hertha Berlin chce zmazać plamę po porażce 0:4 z Mainz. BVB spędzi przerwę zimową na pozycji wicelidera. Początek spotkania punktualnie o godz. 18:30.