Fortuna I liga: 12. kolejka
08 paź 2021 17:30
90+2'

To już chyba wymowne podsumowanie meczu. Aż trzech zawodników zaliczyło upadek na boisko w jednej strefie. Wszyscy są gotowi do dokończenia konfrontacji.

2
1
90'

Doliczone cztery minuty.

1
1
1
87'

Seria dośrodkowań skierowanych w pole karne Arki Gdynia. Musieli uwijać się jak w ukropie gospodarze, żeby nie pozwolić żadnemu przeciwnikowi na umieszczenie piłki w bramce.

1
1
2
84'

Interesująca kombinacja zaproponowana przez podopiecznych Dariusza Marca wewnątrz pola karnego. W ostatnim momencie wmieszali się w to wszystko podopieczni Dominika Nowaka i gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem kolejnego rzutu rożnego.

1
1
1
80'

Przerwa w grze była spowodowana urazem Artura Siemaszki.

1
1
1
78'

Beznadziejne dośrodkowanie z lewego skrzydła skierowane prosto w rękawice Daniela Kajzera. Nikt nie przeszkadzał bramkarzowi Arki Gdynia w wykonaniu spokojnego chwytu. Powinien być w pobliżu na przykład Jakub Łukowski.

76'

Już tylko kwadrans generalnie wyrównanego spotkania. Przed momentem gra została przerwana przez sędziego z powodu przewinienia Mateusza Stępnia na Łukaszu Sierpinie.

1
1
komentarz

71'

Coraz mniej czasu pozostało piłkarzom obu drużyn na rozstrzygnięcie konfrontacji. Arka Gdynia powróciła do ataku pozycyjnego, ale liczne podania nie pozwalały jej na zdobycie przestrzeni. W odpowiedzi akcja Korony Kielce zakończona zablokowanym dośrodkowaniem.

68'

Jakub Łukowski próbował przymierzyć do bramki podobnie jak w poprzednim meczu przeciwko Arce Gdynia. Szarża dublera Adama Frączczaka w ataku przyjezdnych wyglądała perfekcyjnie właśnie do momentu oddania strzału. Piłka kopnięta z dystansu przeleciała ponad poprzeczką w bramce Daniela Kajzera.

64'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Milewski za faul w powietrzu na Zvonimirze Petroviciu.

1
1
63'

Niezmiennie sytuacje podbramkowe. Tym razem groźnie zaatakowała Arka Gdynia, a piłka po uderzeniu głową została sparowana przez Konrada Forenca. Akrobatycznie zachował się na linii bramkarz Korony Kielce.

1
1
62'
ZMIANA
60'

Kwadrans po przerwie napakowany sytuacjami podbramkowymi znacznie mocniej niż wcześniejsze. Daniel Kajzer popisał się rewelacyjną interwencją po strzale Marcina Szpakowskiego. Niewiele później poprawka Korony Kielce i piłka została sparowana na korner.

komentarz

57'

Była szansa na zdobycie prowadzenia dla Korony Kielce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka trafiła do nieobstawionego zawodnika, ale jakość jego uderzenia pozostawiała bardzo dużo do życzenia.

55'

Mateusz Stępień autorem celnego uderzenia. Kopnięta zza pola karnego piłka poturlała się prosto w centralnie ustawionego między słupkami Konrada Forenca.

54'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Błanik za faul blisko linii bocznej boiska.

Korona Kielce
52'

Ponownie awantura na boisku. Tym razem zagrzali się gospodarze po przewinieniu Dawida Błanika. Kartonik w dłoniach prowadzącego spotkanie Łukasza Szczecha.

48'

Ostrzeżenie dla posiadającego żółty kartonik na koncie Marcela Gąsiora. Na razie trener Dominik Nowak nie zmienia agresywnie grającego pomocnika, ale pewnie taka koncepcja pojawiła się już w jego głowie.

46'

Druga połowa rozpoczęła się. W pierwszej części umiarkowane emocje i obaj szkoleniowcy postanowili przeprowadzić po jednej zmianie w wybranych przed rozpoczęciem meczu jedenastkach. Na boisku Mateusz Stępień oraz Zvonimir Petrović.