Cagliari Calcio. Schodzi: Charalampos Lykogiannis. Wchodzi: Gaston Pereiro.

schodzi Schodzi
Charalampos Lykogiannis #22
1
84'

Poderwał się Hirving Lozano i poczęstował uderzeniem z dystansu Alessio Cragno. Nie pierwsza tego wieczoru skuteczna interwencja bramkarza Cagliari Calcio i chroni on kompanów z pola przed powrotem na Sardynię ze wstydliwym rezultatem.

83'

Cagliari Calcio jeszcze próbuje cokolwiek zaproponować. Andre-Franck Zambo Anguissa nie pozwolił na przedostanie się w pole karne Joao Pedro. Piłka wylądowała ostatecznie pod nogami Davida Ospiny.

80'

Dośrodkowanie z lewej strony boiska w kierunku Andrei Petagni. Wprowadzony z ławki rezerwowych napastnik nie dosięgnął futbolówki i nie zdołał jej skierować z bliska do bramki strzeżonej przez Alessio Cragno.

2
77'
77'
76'

Żółtą kartkę otrzymał Eljif Elmas za ostre przewinienie.

SSC Napoli
75'

Pozostał jeszcze kwadrans podstawowego czasu i trudno nie odnieść wrażenia, że spotkanie zostało rozstrzygnięte. Napoli jest na połowie przeciwnika, a David Ospina nudzi się praktycznie przez cały pojedynek. Trudno przypomnieć sobie skomplikowaną obronę doświadczonego Kolumbijczyka.

71'

W tej sytuacji dokończenie meczu bez Polaków.

2
1
69'
68'

Cagliari Calcio. Schodzi: Alessandro Deiola. Wchodzi: Keita Balde.

Alessandro Deiola #14
1
66'

Żółtą kartkę otrzymał Victor Osimhen za próbę wymuszenia rzutu karnego.

1
1
1
65'

Zanosiło się na gola Piotra Zielińskiego, który na początku meczu asystował przy trafieniu Victora Osimhena. Uderzenie po ziemi reprezentanta Polski, ale nie przymierzył! Futbolówka kopnięta z okolicy linii pola karnego przeturlała się obok słupka w bramce Alessio Cragno.

1
2
61'

Lorenzo Insigne przymierzył do bramki na 2:0.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Walukiewicz za faul na Piotrze Zielińskim.

1
5
6
57'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Pewna egzekucja rzutu karnego przez kapitana Napoli. Lorenzo Insigne nie dał się ponieść emocjom i pokonał Alessio Cragno strzałem w kierunku lewego narożnika. "Pająk" nie zdołał dosięgnąć piłki, ta przeleciała po jego palcach do siatki. Azzurri podwoili prowadzenie na 2:0 po faulu Diego Godina na Victorze Osimhenie.

1
1
56'

Rzut karny za faul Diego Godina na Victorze Osimhenie.

54'

Lepsze uderzenie niż wspomniane Charalamposa Lykogiannisa i Matteo Politano oddał Victor Osimhen. Nigeryjczyk poczęstował zza linii pola karnego Alessio Cragno. Pewna interwencja zawodnika o przydomku "pająk".

51'

Po zablokowanym uderzeniu Lorenzo Insigne jeszcze wznowienie od rzutu rożnego. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się sam reprezentant Włoch, a całe zamieszanie zostało podsumowane niecelnym strzałem Matteo Politano.

1
49'

Przed szesnastką Napoli znalazł się Charalampos Lykogiannis. Jego uderzenie było beznadziejne i David Ospina nie musiał zrobić nic ponad odprowadzenie futbolówki wzrokiem poza boisko. W taki sposób drużyna z Sardynii na pewno nie doprowadzi do remisu.

1
1
48'

Podanie do Giovanniego Di Lorenzo, którego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Alessandro Deiolę. Złe wykonanie stałego fragmentu gry i Cagliari Calcio bez problemu odzyskało piłkę.

1
46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu w Neapolu. Gospodarze z zaliczką i kontrolą nad wydarzeniami, ale że wynik pozostaje na styku, nie można odbierać zawodnikom Cagliari Calcio szans na uratowanie tego meczu. Po rozmowie z Walterem Mazzarrim powinni zorganizować się do bardziej zdecydowanego natarcia.

komentarz

Napoli ma gola przewagi.

1
komentarz

W niedzielę zwyciężali między innymi Juventus i Lazio.

1
komentarz

Pierwsza połowa na zdjęciach.

komentarz

Drużyna z Sardynii musi gonić.

1
Czy Cagliari Calcio wyrówna po przerwie?
3
1
1
42'

Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie spotkania. David Ospina nie został jeszcze sprawdzony poważnym uderzeniem. Skutecznie interweniują w obronie gospodarzy Mario Rui czy Kalidou Koulibaly.

39'

Nahitan Nandez próbował doprowadzić do remisu strzałem głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. W ostatnim momencie interweniował Mario Rui i nie pozwolił na skierowanie futbolówki z bliska do siatki.

1
37'

Długie ataki pozycyjne Napoli odbierają gościom ochotę do rywalizacji. Ostatnie rozegranie podopiecznych Luciano Spallettiego poskutkowało rzutem rożnym, a po dośrodkowaniu z niego zostało odgwizdane przewinienie Kalidou Koulibalego na Alessio Cragno.

1
34'

Spokojnie sobie grają gospodarze i nie pozwalają pomarzyć zawodnikom Cagliari Calcio o zbliżeniu się do bramki strzeżonej przez Davida Ospinę. Drużyna z Sardynii nie jest zorganizowana w pressingu i głównie przygląda się przeciwnikom w niebieskich koszulkach oraz getrach, a także białych spodenkach.

1
30'

Dwa kwadranse pojedynku za drużynami i generalnie rywalizacja przebiega pod dyktando Napoli. Inna sprawa, że nie jest to jak dotąd spotkanie wypełnione po brzegi sytuacjami podbramkowymi. Bramkarze David Ospina oraz Alessio Cragno nie muszą prezentować żadnych ekwilibrystycznych interwencji między słupkami.

2
28'

Azzurri od rzutu rożnego, ale zrobili to beznadziejnie. Piotr Zieliński musiał gonić za rozpędzonym Gabrielem Zappą, żeby nie pozwolić zawodnikom Cagliari Calcio na przeprowadzenie niebezpiecznego kontrataku po przechwycie.

2
24'

Kolejna szarża zbudowanego strzeleniem gola Victora Osimhena. Trudno było marzyć o przedryblowaniu całej grupki obrońców Cagliari Calcio, dlatego snajper Napoli próbował przymierzyć do bramki z dystansu. Nieznaczne pudło autora dotychczas jedynego trafienia w meczu.

1
2
1
23'

Asysta Piotra Zielińskiego i bramka Victora Osimhena.

3
1
1
20'

Szansa na zagrożenie gospodarzom po dośodkowaniu z rzutu rożnego. Niezła wrzutka, może trochę za wysoka, przez co Diego Godin nie wykorzystał swojej umiejętności gry głową i nie sprawdził formy dnia innego południowca Davida Ospiny.

3
17'

Dłuższa wymiana podań podopiecznych Waltera Mazzarriego, ale kompletnie bez efektu. Przyjezdni tylko sprowokowali zawodników Napoli do przeprowadzenia kontrataku. Momentami drużyna z Kampanii chowa się przed przeciwnikami w jedenastu na własną połowę boiska.

2
1
13'

Victor Osimhen ponownie skuteczny!

1
1
11'

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Piotr Zieliński.

Napoli już na prowadzeniu. Nie potrzebowało dużo czasu na zranienie Cagliari Calcio. Victor Osimhen poradził sobie w pobliżu bramki Alessio Cragno z Sebastianem Walukiewiczem i oddał uderzenie do sieci po płaskim dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego. Polak z Neapolu miał dużo miejsca oraz czasu po podaniu wykonanym na prawe skrzydło przez Andre-Francka Zambo Anguissę. Pracuje nad statystykami Piotr Zieliński!

42
22
6
1
4
9'

Dla odmiany dośrodkowanie posłane w pole karne Cagliari Calcio, ale ponownie piłkarze broniacy okazali się skuteczniejsi niż atakujący. Podopieczni Waltera Mazzarriego nie pozwolili żadnemu z gospodarzy na zorganizowanie testu Alessio Cragno.

7'

Szansa na zaskoczenie Davida Ospiny po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Płasko bita piłka została wyekspediowana przez zawodników Napoli poza boisko. Po chwili poprawka Charalamposa Lykogiannisa, a całe zamieszanie zostało wyjaśnione interwencją Kalidou Koulibalego.

2
1
1
1
1
4'

Przewinienie w centrum boiska. Na razie Napoli nie pcha futbolówki na siłę do przodu, a wznowiło grę krótkim podaniem od rzutu wolnego. Spokojne rozegranie podopiecznych Luciano Spallettiego, a ekipa z Sardynii nie przebiera w środkach.

20:10

Sebastian Walukiewicz również w podstawie w swoim zespole.

20:10

Piotr Zieliński zagra od początku.

1
20:08

Na zakończenie niedzieli w lidze włoskiej mocna propozycja w postaci pojedynku dotąd kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa SSC Napoli. Azzurri postarają się odzyskać prowadzenie w tabeli dzięki kompletowi punktów zdobytemu na Stadio Diego Armando Maradona w konfrontacji z Cagliari Calcio. Szkoleniowcem przyjezdnych został niedawno Walter Mazzarri.