Torino FC
56' Antonio Sanabria 62' Sasa Lukić 65' Rolando Mandragora
Juventus FC
82' Giorgio Chiellini 86' Manuel Locatelli
0:1

Koniec! To nie był najlepszy mecz w historii futbolu, ale Juventus ostatecznie pokonał Torino 1:0 po golu w samej końcówce. Bohaterem gości został Manuel Locatelli.

Mądrze utrzymują się przy piłce goście. Wybijają z rytmu podłamanych piłkarzy Torino.

Wyrzut piłki z autu, strącenie piłki, ale połapał się w tym Szczęsny i spokojnie interweniował.

Kulusevski strzela w słupek z narożnika pola karnego!

Spotkanie potrwa o minimum cztery minuty dłużej.

Juventus FC. Schodzi: Federico Chiesa. Wchodzi: Kaio Jorge.

Gol! Strzelił Manuel Locatelli. Asystował mu Federico Chiesa.

Ależ euforia w sektorach zajmowanych przez kibiców Juventusu! Manuel Locatelli oddał precyzyjny strzał zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki!

Torino FC. Schodzi: Josip Brekalo. Wchodzi: Tomas Rincon.

Żółtą kartkę otrzymał Giorgio Chiellini. Nie kalkulował. Przerwał faulem kontrę gospodarzy.

Ależ szansę mieli goście! Rabiot w pełnym biegu wpadł w pole karne, wyciągnął z bramki Milinkovicia-Savicia, musnął piłkę, jednak nie było na piątym metrze zawodnika, który strzeliłby gola.

Juventus cały czas utrzymuje się przy piłce na połowie przeciwnika. Torino skupione już wyłącznie na defensywie.

Gra wznowiona. Rozpoczyna się ostatni kwadrans derbów Turynu.

Singo ucierpiał po starciu z Rabiotem. Milinković-Savić wybił piłkę poza boisko.

Zamieszanie w polu karnym Juventusu po rzucie rożnym. Piłka spadła pod nogi Linettego, ale strzał Polaka został zablokowany. Po chwili dość niepewnie interweniował Szczęsny, lecz ostatecznie nie miało to dalszych konsekwencji.

Ależ huknął teraz zza pola karnego Locatelli. Miał dużo miejsca, nikt w porę nie doskoczył. Finalnie piłka przeleciała jednak wyraźnie nad poprzeczką.

Dośrodkowanie Chiesy z rzutu rożnego, wygrał walkę w powietrzu Chiellinii, ale nie zdołał oddać strzału. Próba odegrania piłki okazała się zła.

Jakże inaczej wygląda druga połowa w porównaniu do pierwszej. Teraz to goście są stroną przeważającą.

Dośrodkowanie Rodrigueza z lewej strony, jednak nie zaatakował piłki żaden z partnerów. Krzyknął Szczęsny, przepuścił piłkę Chiellini i pozwolił, by ta opuściła boisko.

Torino FC. Schodzi: Sasa Lukić. Wchodzi: Karol Linetty.

Torino FC. Schodzi: Ola Aina. Wchodzi: Cristian Ansaldi.

Żółtą kartkę otrzymał Rolando Mandragora.

Prostopadłe podanie w kierunku Chiesy, ale przeczytał to Milinković-Savić, w porę wyszedł na przedpole i złapał piłkę przed rywalem.

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Lukić. Za faul taktyczny na Alexie Sandro.

Nieudane dośrodkowanie Mandragory z rzutu wolnego. Spokojnie wybija piłkę Cuadrado.

Cuadrado wbiegł w pole karne i został trącony przez rywala. Domagają się rzutu karnego zawodnicy Juventusu, ale sędzia nakazał grać dalej!

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Sanabria. Za uderzenie łokciem w twarz de Ligta.

Kolejna akcja gości! Cuadrado wypracował sobie sytuację strzelecką przed polem karnym, oddał soczysty strzał lewą nogą, ale tym razem bardzo pewnie złapał piłkę bramkarz Torino.

Szansa dla Juventusu! Świetne dośrodkowanie Cuadrado, z kilku metrów strzelał głową Alex Sandro, ale kapitalną interwencją popisał się Milinković-Savić!

Przebiegł kilkadziesiąt metrów Alex Sandro, oddał piłkę Bernardeschiemu, jednak ten nie popisał się przy dośrodkowaniu.

Powoli, mozolnie budują swoje akcje goście. Grają głównie w poprzek boiska, nie zdobywają terenu. W ten sposób trudno będzie im zaskoczyć defensywę lokalnego rywala.

Bernardeschi szukał strzału z narożnika pola karnego, ale został zablokowany.

Juventus FC. Schodzi: Moise Kean. Wchodzi: Juan Cuadrado.

Początek drugiej części spotkania!

Piłkarze wracają na boisko.

Walki było dużo. Gorzej z grą w piłkę.

Koniec pierwszej połowy. Nudne derby Turynu. Bezbramkowy remis do przerwy. Dzieje się naprawdę niewiele.

Kontratak Juve. Kean zagrał wzdłuż bramki, ale nie zdążył ze strzałem Chiesa. Była jeszcze próba dobitki, lecz zablokowana.

Lekkie zamieszanie w polu karnym Juventusu, ale Rabiot wybija piłkę.

Korner dla Torino, dośrodkowanie Brekalo i kolejny niecelny strzał głową. Dobrze wygląda dziś obrona Juventusu przy stałych fragmentach.

Potężne uderzenie Mandragory z ponad trzydziestu metrów, tym razem musiał się wykazać Szczęsny i efektownie odbił piłkę.

Kean urwał się przeciwnikowi na prawej stronie, zagrał na piąty metr, ale żaden z partnerów nie zaatakował piłki na bliższym słupku. Spokojna interwencja Milinkovicia-Savicia.

Kolejna próba z dystansu, tym razem w wykonaniu Brekalo. Piłka poszybowała w okolice Mediolanu.

Pobega strzelał z dalszej odległości, piłka leciała w bramkę, jednak nie sprawiła żadnych problemów Szczęsnemu.

Jedna z nielicznych okazji gości do kontrataku. Pokazywał się na wolne pole Kean, jednak za mocno podawał w jego kierunku Rabiot.

Napastnicy Juventusu ustawieni na 40. metrze od własnej bramki. Zdecydowana przewaga Torino w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynika.

Kolejny daleki wyrzut piłki z autu, ale przeczytał to Szczęsny i szybko przerwał akcję Torino.

Szczęsny faulowany na przedpolu własnej bramki. Sanabria atakował Polaka zbyt agresywnie.

Sporo walki, fauli, sędzia często musi przerywać grę. Mało jest okazji do zachwytu po zagraniach czysto piłkarskich.

Uniknął spalonego Brekalo, zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, ale Singo nie zdążył zamknąć akcji na dalszym słupku. Dobrze w obronie spisał się Alex Sandro.

Brekalo z kolejnym dośrodkowaniem ze skrzydła, Lukić walczył w powietrzu z Chiellinim, ale górą obrońca Juventusu.

Brzydki fragment meczu. Piłka częściej jest w powietrzu niż na murawie.

Dalsze podanie w kierunku Keana, zawahał się Milinković-Savić, jednak nie popełnił błędu wracający za akcją Bremer.

Torino mogło prowadzić. Daleki wyrzut piłki z autu, Lukić wyskoczył najwyżej w polu karnym, ale nie potrafił oddać celnego strzału głową z pięciu metrów.

Dośrodkowanie Singo z prawej strony, zamykał akcję na dalszym słupku Aina, jednak nie zdołał wygrać pojedynku w powietrzu z Danilo.

Singo faulował Chiesę i niebezpieczeństwo zażegnane z perspektywy gości.

Centra Lukicia, interwencja Chielliniego i będzie korner dla Torino. Groźni są gospodarze po stałych fragmentach.

Dośrodkowanie Brekalo z rzutu wolnego i wybija piłkę Alex Sandro. Po chwili futbolówka wróciła w pole karne, ale znalazła się w rękach Szczęsnego.

Wrócił się do defensywy Chiesa, ale faulował Lukicia. Będzie rzut wolny dla Torino z bocznego sektora boiska.

Na razie dłużej w posiadaniu piłki są gospodarze, ale to Juventus jest bardziej konkretny w swoich atakach.

Alex Sandro dostał siatkę od Singo, wydawało się, że będzie dobra szansa dla Torino, ale znakomicie zaasekurował całą sytuację Chiellini.

Ciekawa akcja Singo. Złamał akcję do środka, strzelił z narożnika pola karnego, jednak zabrakło mu precyzji. Piłka przeleciała obok bramki Szczęsnego.

Sporo się dzieje! McKennie zdecydował się na indywidualną akcję, pokusił się o strzał z ok. dwudziestu metrów, lecz wyraźnie się pomylił.

Szansa dla Torino, ale de Ligt wybija piłkę po ostrym dośrodkowaniu Brekalo z lewej strony.

Sędzia uznał, że Danilo czysto zatrzymał szarżującego lewą stroną Brekalo, co oczywiście spotkało się z nerwową reakcją kibiców Torino.

Juventus powinien prowadzić! Rabiot podawał piłkę wzdłuż pola karnego, zamykał akcję McKennie, jednak fatalnie spudłował, gdy miał przed sobą otwartą drogę do bramki!

Wysokie tempo tego spotkania. Na boisku jest niewiele miejsca, momentalnie jest doskok z obu stron. Czuć, że to mecz o dużo większym ciężarze gatunkowym.

A tymczasem kontratak gości. Odebrał piłkę de Ligt, Kean był w polu karnym, ale strzelił obok słupka, choć znacznie lepiej ustawiony był Chiesa. Nie doczekał się jednak podania.

Od początku przy piłce zawodnicy Torino. Akcja cały czas toczy się na połowie Juventusu.