Tak Allegri skomentował triumf w derbach. Co za słowa szkoleniowca

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Massimiliano Allegri
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Massimiliano Allegri

- Byłoby rozczarowujące, gdybym nie wygrał spotkania, które obok pierwszej połowy z Milanem, uważam za najlepsze w tym sezonie - powiedział Massimiliano Allegri po zwycięskich derbach z Torino FC (1:0).

W tym artykule dowiesz się o:

Wygląda na to, że Juventus zażegnał kryzys. Zespół Wojciecha Szczęsnego miał optyczną przewagę przez większą część meczu z Torino FC. Jedyna bramka padła w 86. minucie, Manuel Locatelli zapewnił komplet punktów "Starej Damie".

Podopieczni Massimiliano Allegriego powoli odrabiają straty do czołówki tabeli Serie A. Po sobotnim zwycięstwie Juventus awansował na ósme miejsce w tabeli.

Szkoleniowiec podsumował spotkanie w rozmowie ze stacją "DAZN". - W pierwszej połowie graliśmy zbyt statycznie. Moise Kean spisywał się lepiej przed przerwą, ale zbyt często traciliśmy piłkę. W drugiej połowie piłkarze Torino grali intensywnie i to sprawiło, że też my więcej biegaliśmy - mówił Allegri.

- Locatelli dobrze się zadomowił. Moim zdaniem powinien poprawić tylko utrzymywanie się na swojej pozycji. Byłoby rozczarowujące, gdybym nie wygrał spotkania, które obok pierwszej połowy z Milanem, uważam za najlepsze w tym sezonie - ocenił.

Leonardo Bonucci niespodziewanie został odesłany na ławkę rezerwowych. Po ostatnim gwizdku odniósł się do tej kwestii. - Mógł wejść na boisko w końcówce. Myślę, że Leonardo dojrzał i jest teraz bardziej odpowiedzialny za grupę. Z jednej strony to jest coś pozytywnego, ale z drugiej może oznaczać, że się starzeje - stwierdził, nieco żartobliwie Allegri.