SSC Napoli
7' Piotr Zieliński 10' Dries Mertens 29' Dries Mertens 85' Fabian Ruiz 88' Diego Demme
Lazio Rzym
13' Luiz Felipe 36' Patric 60' Danilo Cataldi 79' Mattia Zaccagni
4:0

Pora kończyć to nierówne spotkanie. Napoli odniosło zasłużone zwycięstwo z Lazio. Ponownie nie miało litości dla Biancocelestich na Stadio Diego Armando Maradona. Pierwszego gola strzelił Piotr Zieliński. Później na miano bohatera wieczoru zapracował Dries Mertens, a wynik ustalił Fabian Ruiz.

Żółtą kartkę otrzymał Diego Demme za faul na Lucasie Leivie.

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Kevin Malcuit.

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Faouzi Ghoulam.

Gol! Strzelił Fabian Ruiz. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Jeszcze jedno trafienie na pięć minut przed końcem podstawowego czasu. Fabian Ruiz spoliczkował Lazio precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego w narożnik bramki. Hiszpan wykorzystał przestrzeń.

Na trybunach na przykład Gianni Infantino.

Pierwsza połowa do dziennika, druga połowa do śmietnika. Publiczność nie traci jednak entuzjazmu i ostatnia wymiana podań podopiecznych Luciano Spallettiego spowodowała zabawę w skandowanie "ole" na trybunach. Lazio niech chowa się do szatni po takim występie.

Żółtą kartkę otrzymał Mattia Zaccagni za faul na Stanislavie Lobotce.

Lazio. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Raul Moro.

Lazio. Schodzi: Danilo Cataldi. Wchodzi: Lucas Leiva.

SSC Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Diego Demme.

Przerwa w grze spowodowana urazem Pedro Rodrigueza, a za moment zejdzie autor gola.

Podanie do Lorenzo Insigne, któremu nie udało się podsumować ataku tak umiejętnie, żeby dorzucić gola do wcześniejszej asysty przy bramce Driesa Mertensa.

Pedro Rodriguez starał się uruchomić dośrodkowaniem Ciro Immobile. Piłka poszybowała nieco za wysoko i jeden z kandydatów do tytułu capocannoniere nie miał możliwości sprawdzenia strzałem Davida Ospiny.

SSC Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Andrea Petagna.

SSC Napoli. Schodzi: Hirving Lozano. Wchodzi: Eljif Elmas.

Kilkanaście minut temu wspominaliśmy, że trudno spodziewać się wielkiego widowiska po takim laniu, jakie sprawiło Napoli gościom w pierwszej połowie. Niestety, realizuje się ten scenariusz i z boiska wieje nudą.

Lazio. Schodzi: Sergej Milinković-Savić. Wchodzi: Toma Basić.

Żółtą kartkę otrzymał Danilo Cataldi za przewinienie taktyczne.

Ponownie Napoli w odpowiedzi na nieudane rozegranie przyjezdnych. Na listę strzelców chciał dopisać się Mario Rui, ale nie przymierzył w bramkę strzeżoną przez Pepego Reinę.

Lazio. Schodzi: Felipe Anderson. Wchodzi: Mattia Zaccagni.

Piotr Zieliński poradził sobie z trzema przeciwnikami i uruchomił podaniem Giovanniego Di Lorenzo. Wrzutka reprezentanta Włoch w kierunku Driesa Mertensa została zneutralizowana przez obrońców Lazio.

Sytuacja na boisku kontrolowana przez podopiecznych Luciano Spallettiego. Gospodarze starają się jak najdłużej pozostawać w posiadaniu piłki, a jednym z uczestników rozegrać jest klasycznie Piotr Zieliński.

Napoli pozostaje w posiadaniu piłki i na połowie przeciwnika. Gospodarze nie chcą oddawać inicjatywy rzymianom, a ci kompletnie zagubieni i nie widać żadnej poprawy po spotkaniu z Maurizio Sarrim w szatni.

Po jednostronnej pierwszej połowie nie jest łatwo o wysokie oczekiwania wobec drugiej części spotkania. Być może Napoli postara się jeszcze o wrażenia artystyczne, a Lazio obudzi się po rozmowie w szatni z trenerem Maurizio Sarrim.

Lazio. Schodzi: Patric. Wchodzi: Manuel Lazzari.

Piłkarze wracają z szatni na boisko.

Lazio w opałach.

Piotr Zieliński rozpoczął strzelanie.

Czy Dries Mertens strzeli w tym meczu hat-tricka?

Pierwsza połowa zdecydowanie dla Napoli. Zresztą wynik mówi sam za siebie. Dwa gole Driesa Mertensa, jedno trafienie Piotra Zielińskiego i Azzurri mają praktycznie w kieszeniach komplet punktów. Kibice Lazio pewnie jeszcze liczą na pobudkę podopiecznych Maurizio Sarriego, ale być może powinni skoncentrować się na uniknięciu pogromu.

Doliczona minuta.

Spokojniejszy fragment spotkania. Napoli jakby nasycone na ten moment trzema golami. Lazio nie ma za wiele do powiedzenia. Było jedno przyspieszenie Biancocelestich, ale stanęło na obronionym strzale Luisa Alberto oraz niecelnym Francesco Acerbiego.

Żółtą kartkę otrzymał Patric za ostre przewinienie.

Kolejna akcja rozpaczliwie próbującego atakować Ciro Immobile. Bez wsparcia reprezentant Włoch nie zdziała nic konkretnego na połowie Napoli. Blisko Ciro Immobile są nieustannie obrońcy Azzurrich.

W roku kalendarzowym tylko jeden pomocnik w topowych ligach europejskich strzelił więcej goli z akcji niż Piotr Zieliński.

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Hirving Lozano.

Dries Mertens się bawi. Napastnik Napoli nie pozwala kibicom swojego klubu rozpaczać za kontuzjowanym Victorem Osimhenem. Już dublet na jego koncie, a nie minęły dwa kwadranse meczu. Belg przymierzył w narożnik bramki eleganckim uderzeniem technicznym po podaniu Hirvinga Lozano.

Riposta rzymian. Luis Alberto huknął z powietrza w bramkę Napoli. Nie ma gola kontaktowego, ponieważ spektakularną robinsonadę zaprezentował na linii bramkowej David Ospina. Po rzucie rożnym jeszcze raz ciekawie, ponieważ Francesco Acerbi oddał strzał w poprzeczkę po dośrodkowaniu.

Kolejne przyspieszenie Napoli. Tym razem piłka została wrzucona w pobliże bramki przyjezdnych do Driesa Mertensa. Dubler Victora Osimhena nie oddał soczystego uderzenia pod naporem defensora Lazio. Całe zamieszanie zostało wyjaśnione przez Pepego Reinę.

Po zablokowanym uderzeniu była szansa na przeprowadzenie kontrataku przed Lazio. Ciro Immobile pobiegł na przebój na połowie Napoli i swoim uderzeniem z ostrego kąta zapewnił pierwsze atrakcje Davidowi Ospinie. Korner dla rzymian.

Bardzo jednostronne spotkanie w Neapolu. Starają się cokolwiek zdziałać na połowie gospodarzy Ciro Immobile oraz Felipe Anderson, ale kompletnie nic z tego nie wynika. David Ospina setnie nudzi się między słupkami i nie musi interweniować po jakichkolwiek uderzeniach Lazialich.

Tak trafił reprezentant Polski.

Piotr Zieliński otworzył wynik! Polski gol na zakończenie kolejki.

Żółtą kartkę otrzymał Luiz Felipe za ratowanie się faulem po stracie.

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Robią co chcą gospodarze z obroną Lazio. Już dwubramkowe prowadzenie Napoli po praktycznie dwóch konkretnych atakach. Crossowe podanie zostało zgranie przez Lorenzo Insigne do Driesa Mertensa. Napastnik poradził sobie z Patriciem i oddał kolejne uderzenie do bramki Pepego Reiny.

Gol! Strzelił Piotr Zieliński.

W posiadaniu piłki na początku spotkania są podopieczni Luciano Spallettiego. Nie trzeba było długo czekać na skuteczne rozegranie. Podanie do Driesa Mertensa. Wzięty w kleszcze Belg nie oddał uderzenia, ale futbolówka spadła pod nogami Piotra Zielińskiego. Gol Polaka! Nie zastanawiał się długo, a po prostu pokonał Pepego Reinę mocnym huknięciem z kilkunastu metrów.

Napoli od rzutu wolnego po przewinieniu na starającym się transportować piłkę do przodu Piotrze Zielińskim. Gospodarze wykonają za moment wznowienie, a Lazio przynajmniej zyskało czas na poprawienie szyków obronnych.

Rozpoczęła się konfrontacja na Stadio Diego Armando Maradona. Gospodarze w niebieskich strojach z białymi elementami adekwatnymi do przydomka Azzurri. Z kolei Lazio w mniej typowych ciemnych koszulkach oraz spodenkach, ale przynajmniej z błękitnymi wstawkami.

Piotr Zieliński zagra od pierwszego gwizdka sędziego.

Sędzia: Daniele Orsato

Wspomnienia Biancocelestich.

Lazio wygrało z Lokomotiwem 3:0.

Lazio rozegrało dobre spotkanie z Lokomotiwem Moskwa i w przeciwieństwie do Napoli ma już w kieszeni awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Rzymianie znaleźli się w teoretycznie skomplikowanym towarzystwie Galatasarayu Stambuł i Olympique Marsylia, ale poradzili sobie.

Laziale w drodze na południe Włoch.

Azzurri powrócili na tarczy z Rosji.

Oba zespoły gościły w środku tygodnia w Rosji. Nie popisało się Napoli, które po dwóch zwycięstwach z Legią Warszawa, było o krok od awansu do fazy pucharowej Ligi Europy. Sprawa skomplikowała się na skutek porażki 1:2 poniesionej w meczu ze Spartakiem Moskwa.

Luciano Spalletti przed meczem przeciwko Lazio.

Piłkarze SSC Napoli muszą uważać na siebie na szczycie tabeli ligi włoskiej. Po 13 kolejkach prowadzili w rywalizacji o mistrzostwo kraju po dziesięciu wygranych, dwóch remisach oraz porażce w poprzednim meczu z Interem Mediolan.