AS Roma. Schodzi: Lorenzo Pellegrini. Wchodzi: Edoardo Bove.

wchodzi Wchodzi
Edoardo Bove #52
schodzi Schodzi
86'

Akcje Lazialich wykonywane przez prawe skrzydło i biegającego tam dynamicznie Manuela Lazzariego. Nic nie wychodzi formalnym gościom i zapewne chcą oni już schować się przed wzrokiem rozczarowanych kibiców do szatni.

84'

Po pierwsze Rui Patricio interweniował z powodzeniem po strzale Ciro Immobile, a po drugie autor dośrodkowania Manuel Lazzari był na spalonym. Nawet w razie trafienia napastnika Lazio, nie byłoby uznanego gola.

80'

Lazio próbowało poprawić wynik strzałem z rzutu wolnego. Z podobnej pozycji perfekcyjne uderzenie oddał w pierwszej połowie Lorenzo Pellegrini. Tym razem za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Danilo Cataldi. Jego strzał był zdecydowanie gorszej jakości.

76'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu, a Lazio nie potrafi przeprowadzić ani jednego ataku. Postawa Biancocelestich jest w tym meczu skandalicznie zła.

74'
ZMIANA

AS Roma. Schodzi: Nicola Zalewski. Wchodzi: Matias Vina.

Matias Vina #5
73'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Nicola Zalewski za ostry faul na Luce Romero.

70'

Tammy Abraham miał szansę na skompletowanie hat-tricka po błędzie Francesco Acerbiego, ale nie przymierzył odpowiednio w sytuacji sam na sam z Thomasem Strakoshą. Po chwili była krótka przerwa spowodowana urazem Anglika, ale na szczęście nie musiał on zmieniać autora dubletu.

65'
ZMIANA

Lazio. Schodzi: Lucas Leiva. Wchodzi: Danilo Cataldi.

65'
ZMIANA

Lazio. Schodzi: Felipe Anderson. Wchodzi: Luka Romero.

61'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Leiva za faul na Lorenzo Pellegrinim.

Lazio Rzym
60'

Henrich Mchitarjan wywalczył korner dla gospodarzy. AS Roma starała się ponownie wykorzystać po dośrodkowaniu Tammy'ego Abrahama, lecz tym razem piąstkowanie na przedpolu zaprezentował Thomas Strakosha.

55'

Biancocelesti od rzutu wolnego po kolejnym ostrym przewinieniu Ricka Karsdorpa na Adamie Marusiciu. Piłka była jednak ustawiona daleko od bramki będącej na wyraźnym prowadzeniu drużyny Jose Mourinho.

53'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Mancini za niesportowe zachowanie.

52'
ZMIANA

Lazio. Schodzi: Elseid Hysaj. Wchodzi: Manuel Lazzari.

50'

Biancocelesti w natarciu. Podanie Pedro Rodrigueza do Ciro Immobile, którego uderzenie z kilkunastu metrów zostało zablokowane. Łupem napastnika Lazio był jedynie korner.

48'

Żółtą kartkę otrzymał Rick Karsdorp za ostre przewinienie.

47'

Po przerwie Lazio próbowało odpowiedzieć przynajmniej jednym trafieniem i rozpocząć pościg. Uderzenie Pedro Rodrigueza zostało odprowadzone wzrokiem poza boisko przez Ruiego Patricio.

46'

Druga połowa.

Czy Nicola Zalewski strzeli gola w derbach?
Tak
Nie
komentarz

Pierwsza połowa zdominowana w stu procentach przez Giallorossich. Z Lazio nie ma czego zbierać i pachnie bardzo wysokim wynikiem. Były dwa gole Tammy'ego Abrahama, perfekcyjne uderzenie z rzutu wolnego Lorenzo Pellegriniego, a także stuprocentowa sytuacja Nicoli Zalewskiego czy poprzeczka po strzale Henricha Mchitarjana.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Pedro Rodriguez również za niesportowe zachowanie.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Patric za protestowanie.

Lazio Rzym
40'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lorenzo Pellegrini.

To, co nie udało się Nicoli Zalewskiemu, zrobił Lorenzo Pellegrini. W 40. minucie Włoch podwyższył przewagę Giallorossich na 3:0. Francesco Totti wstał z miejsca i bił brawo na stojąco, ponieważ obecny kapitan zespołu oddał perfekcyjne uderzenie z rzutu wolnego.

38'

Wyczekiwane uderzenie celne Lazio, ale nie ma gola kontaktowego. Luis Alberto nie pokonał z okolicy linii pola karnego odpowiednio ustawionego i skoncentrowanego Ruiego Patricio. Portugalczyk niezmiennie z czystym kontem.

36'

Przerwa w grze spowodowana urazem Lorenzo Pellegriniego.

34'

Maurizio Sarri nie kryje poddenerwowania. Tymczasem jego podopieczni pozwolili gospodarzom na przeprowadzenie kolejnego ataku zakończonego strzałem. Lorenzo Pellegrini nie przymierzył pod poprzeczkę w bramce Thomasa Strakoshy.

32'

Próbował cokolwiek zdziałać rajdem indywidualnym Pedro Rodriguez. Na Hiszpana zadziałała jednak siła złego na jednego i nie przedarł się w pobliże bramki Ruiego Patricio przez mur defensorów w bordowych strojach z pomarańczowymi elementami.

30'

Rządzą na boisku Giallorossi.

27'

Lazio straciło grunt pod nogami i jeszcze ani jedna akcja podopiecznych Maurizio Sarriego nie była niebezpieczna dla Ruiego Patricio. Z kolei AS Roma robi swoje i szansę na pokonanie Thomasa Strakoshy miał Nicola Zalewski po podaniu Henricha Mchitarjana.

22'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tammy Abraham. Asystował mu Rick Karsdorp.

W 22. minucie Tammy Abraham skompletował dublet i wyrasta na absolutnego bohatera wieczoru w Rzymie. Gracze Lazio tylko bezradnie przyglądali się i rozkładali ręce po dośrodkowaniu Ricka Karsdorpa oraz wykończeniu Anglika. AS Roma idzie po panowanie w mieście!

21'

Lazio próbowało przeprowadzić atak z wykorzystaniem Ciro Immobile. Napastnik przyjmował piłkę w powietrzu po podaniu z głębi pola, jednak nie potrafił zabrać się z nią w kierunku bramki Ruiego Patricio.

18'

AS Roma uspokoiła sytuację na własnej połowie boiska i wymieniła podania w centrum boiska. Nicola Zalewski oraz spółka nie spieszyli się z przeprowadzeniem kolejnego ataku i konsekwentnie spychali Lazialich w pobliże bramki Thomasa Strakoshy.

15'

Nieodpowiedzialne zachowanie Nicoli Zalewskiego na zakończenie pierwszego kwadransa. Polak trafił pod nogi przeciwnika i ma szczęście, że inni Giallorossi zdążyli z asekuracją i nie pozwolili Lazio na nic ponad wywalczenie rzutu rożnego.

1
12'

Niebezpieczne uderzenie w twarz Sergeja Milinkovicia-Savicia przez Rogera Ibaneza.

10'

Zdecydowanie konkretniejsza w działaniu jest AS Roma, a jej ataki są napędzane przez Lorenzo Pellegriniego. Ostatnią akcję próbował zakończyć dobrym strzałem Nicola Zalewski, ale wpadł na grającego w błękitno-białym stroju przeciwnika.

5'

Katastrofalne rozpoczęcie meczu przez podopiecznych Maurizio Sarriego. Lazio musi od razu organizować się do odrabiania strat. Piłka wylądowała w bramce formalnych gości zanim tak naprawdę zdążyli się z nią przywitać.

1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tammy Abraham.

AS Roma strzeliła na 1:0 zanim minęła minuta derbów della Capitale. Tammy Abraham ponownie z golem! Szaleństwo przeważających sił na trybunach Stadio Olimpico. Anglik zachował się najbardziej przytomnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.