Gol na miarę rekordu gwiazdora Lazio

Wygrana 1:0 z Venezią FC dała rzymianom awans na piąte miejsce w tabeli ligi włoskiej. Zwycięskiego gola zdobył Ciro Immobile i został najlepszym strzelcem Lazio w historii rywalizacji w Serie A.

Ciro Immobile PAP/EPA / RICCARDO ANTIMIANI / Na zdjęciu: Ciro Immobile
Weekend układał się dobrze dla Biancocelestich. Co prawda wygrała zainteresowana powrotem do europejskich pucharów Fiorentina, ale Atalanta i Roma rozczarowały i zremisowały z zespołami z dolnej połowy tabeli. Lazio mogło wskoczyć na piąte miejsce w tabeli przed derbami della Capitale, a warunkiem było nie powtórzenie błędów włoskich pucharowiczów.

Piłkarze Lazio spędzali dużo czasu na połowie beniaminka, ale nie wykorzystywali swoich szans na objęcie prowadzenia w pierwszej połowie. Brakowało dokładności czy to strzałowi Sergeja Milinkovicia-Savicia z rzutu wolnego, czy to próbie Felipe Andersona w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Brazylijczyk wyrzucił się za bardzo do boku, co utrudniło przymierzenie do siatki. Gracze Venezii byli namolni i nie pozwalali na oddawanie strzałów między innymi Ciro Immobile.

Dobrą wiadomością dla rzymian był powrót po kontuzji do podstawowego składu Francesco Acerbiego, a złą - żółta kartka dla Mattii Zaccagniego wykluczająca go z derbów Rzymu. Po przerwie Ciro Immobile zakończył ładną akcję kombinacyjną strzałem do bramki, ale sędziowie anulowali trafienie z powodu spalonego w momencie podania Milinkovicia-Savicia.

Kolejna wideo weryfikacja była już przychylna dla Lazio. Gospodarze dostali rzut karny za faul na Luizie Felipe i z niego gola na 1:0 strzelił Ciro Immobile. 144 gole w Serie A sprawiają, że Włoch jest najlepszym strzelcem w historii Lazio. Z kolei 21 trafień w tym sezonie dają Immobile pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców ligi. Od 57. minuty rzymianie byli na prowadzeniu.

Gospodarze nie stracili przewagi. Zagrażał im Thomas Henry, ale w jednej z sytuacji główkował ponad poprzeczką po wrzutce Naniego, a w drugiej był na spalonym. Z kolei Lazialim zabrakło do podwyższenia wyniku dobrego ostatniego podania.

Lazio - Venezia FC 1:0 (0:0)
1:0 - Ciro Immobile (k.) 57'

Lazio: Thomas Strakosha - Patric (79' Manuel Lazzari), Luiz Felipe, Francesco Acerbi, Elseid Hysaj - Sergej Milinković-Savić, Lucas Leiva, Luis Alberto (84' Toma Basić) - Felipe Anderson, Ciro Immobile, Mattia Zaccagni (73' Pedro Rodriguez)

Venezia: Niki Maenpaa - Ales Mateju (46' Tyronne Ebuehi), Mattia Caldara, Marco Modolo, Ridgeciano Haps - Domen Crnigoj (64' Sofiane Kiyine), Luca Fiordilino (88' Arnor Sigurdsson), Ethan Ampadu - Gianluca Busio (79' Nani) - Jean-Pierre Nsame (64' Thomas Henry), David Okereke

Żółta kartka: Mateju (Venezia)

Sędzia: Gianluca Manganiello