89'

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Pinamonti za zdjęcie koszulki po golu.

88'

Gol! Strzelił Andrea Pinamonti. Asystował mu Nedim Bajrami.

Rewelacyjny finisz beniaminka! Odwrócił on wynik w końcówce. Szybki atak i kolejne uderzenie Andrei Pinamontiego.

1
85'
83'

Gol! Strzelił Andrea Pinamonti.

Niewiele po golu kontaktowym, piłka znalazła się ponownie w bramce Napoli. Andrea Pinamonti dobiegł pressingiem do Alexa Mereta i nie pozwolił na wykopnięcie piłki. Koszmarne zachowanie bramkarza gości sprawiło, że w meczu zrobiło się 2:2.

1
1
1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Petar Stojanović za niesportowe zachowanie.

80'

Gol! Strzelił Liam Henderson.

Wejście Piotra Zielińskiego w 68. minucie ponownie nie okazało się szczęśliwe dla Napoli, ponieważ goście stracili gola. Akcja bramkowa Empoli rozpoczęła się przechwytem Szymona Żurkowskiego, a piłka trafiła nieco szczęśliwie do Liama Hendersona. Zmiennik nie pozwolił Alexowi Meretowi na zachowanie czystego konta.

Liam Henderson #8
Empoli FC
2
1
1
1
75'

Niewiele czasu do zakończenia spotkania. Była szansa na poprawienie wyniku i zarazem skompletowanie dubletu przed Lorenzo Insigne. Piłka kopnięta przez reprezentanta Włoch nie poleciała w bramkę strzeżoną przez Guglielmo Vicario.

1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Mattia Viti za ostre przewinienie.

Mattia Viti #42
Empoli FC
1
72'

W ostatnich minutach głównie festiwal zmian, między którymi dzieje się niewiele interesującego. Ataki Empoli nie są groźne dla przeciwnika, który generalnie kontroluje przebieg boiskowych wydarzeń.

1
70'

Empoli. Schodzi: Kristjan Asllani. Wchodzi: Leo Stulac.

wchodzi Wchodzi
Leo Stulac #5
schodzi Schodzi
Kristjan Asllani #23
1
68'
66'

Empoli. Schodzi: Valerio Verre. Wchodzi: Nedim Bajrami.

61'

Empoli. Schodzi: Filippo Bandinelli. Wchodzi: Liam Henderson.

Filippo Bandinelli #25
61'

Empoli. Schodzi: Fabiano Parisi. Wchodzi: Liberato Cacace.

Liberato Cacace #34
Fabiano Parisi #65
59'

Filippo Bandinelli nie sprawił dużego problemu bramkarzowi gospodarzy swoim uderzeniem zza pola karnego. W odpowiednim miejscu Alex Meret i nie pozwala na razie na pozbawienie siebie czystego konta.

56'

Lorenzo Insigne i 2:0 dla Napoli!

53'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Andre-Franck Zambo Anguissa.

Napoli poszło za ciosem i w 53. minucie powiększyło prowadzenie na 2:0. W tych okolicznościach sytuacja przyjezdnych jest już komfortowa. Lorenzo Insigne dostał podanie w pole karne po przechwyceniu piłki na połowie beniaminka. Reprezentant Włoch wykorzystał dogodną szansę. Gwizdy na trybunach pod adresem niezdarnych graczy Empoli.

50'

Empoli po przerwie próbuje odpowiedzieć gościom na gola w końcówce pierwszej połowy spotkania. Defensywa jakoś sobie radzi, a doszło w niej do jednej zmiany. Kevin Malcuit gra zamiast obciążonego żółtym kartonikiem Alessandro Zanoliego.

46'

Druga połowa.

46'

SSC Napoli. Schodzi: Alessandro Zanoli. Wchodzi: Kevin Malcuit.

Alessandro Zanoli #59
komentarz

Napoli na prowadzeniu.

Czy Empoli wyrówna po przerwie?
1
komentarz

Pierwsza połowa była przeciętna w wykonaniu Napoli. Przewaga w posiadaniu piłki nie przełożyła się na liczne sytuacje podbramkowe. Generalnie golkiperzy nie musieli radzić sobie z licznymi uderzeniami celnymi. Gol na 1:0 dla Azzurrich padł krótko przed przerwą dzięki strzałowi Driesa Mertensa.

45'

Doliczona minuta.

44'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Victor Osimhen.

W 44. minucie Napoli objęło prowadzenie 1:0. Przyspieszenie z wykorzystaniem Hirvinga Lozano okazało się wystarczające na ospałych graczy Empoli. Victor Osimhen sprytnie przepuścił piłkę do ustawionego za jego plecami Driesa Mertensa. Doświadczony napastnik oddał płaskie uderzenie w narożnik bramki Guglielmo Vicario.

41'

Kristjan Asllani dopadł do piłki wybitej niechlujnie z pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jego uderzenie było pierwszym sprawdzianem dla Alexa Mereta. Bramkarz Napoli interweniował bez zarzutu.

1
40'

Kolejne niecelne uderzenie Hirvinga Lozano.

39'

Napoli próbuje odpowiedzieć na wygraną Interu.

1
37'

Empoli odpowiada swoimi atakami z wykorzystaniem skrzydeł. Na dośrodkowania wbiega w pole karne Szymon Żurkowski, ale jeszcze nie postraszył żadnym niebezpiecznym strzałem Alexa Mereta.

35'

Ponownie ostro potraktowany Andrea Pinamonti.

32'

Nie jest to widowisko wypełnione po brzegi dogodnymi sytuacjami podbramkowymi. Przez ponad dwa kwadranse niewiele było strzałów celnych. Przewaga Napoli pod względem posiadania piłki nie jest zaskoczeniem, ale nie przekłada się ona na liczne szanse na pokonanie Guglielmo Vicario.

1
27'

W pierwszym niedzielnym meczu wygrała Salernitana.

1
25'

Napoli próbowało przyspieszyć w ostatnich minutach. Akcja rozegrana z wykorzystaniem aktywnego na prawej stronie Alessandro Zanoliego, którego dośrodkowanie próbował wykorzystać Victor Osimhen. Wysoki wyskok, ale jednak zabrakło kilku centymetrów do oddania strzału.

1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Zanoli za faul taktyczny na Andrei Pinamontim.

SSC Napoli
1
20'

Podniosła się temperatura pod bramką Empoli. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego o oddanie kolejnego uderzenia starał się Victor Osimhen. Przymierzenie utrudnił defensor, który do końca znajdował się w pobliżu napastnika Azzurrich.

1
17'

Zabrakło zawodnika Napoli zdolnego do zakończenia ataku strzałem po dośrodkowaniu Hirvinga Lozano.

1
15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa Victor Osimhen oddał uderzenie ostrzegawcze w kierunku bramki beniaminka. Na razie piłka nie siadła wygodnie na stopie Nigeryjczyka i Guglielmo Vicario nie musiał prezentować interwencji między słupkami.

1
12'

Gra przerwana po faulu Szymona Żurkowskiego.

1
10'

Napoli w białych strojach z błękitnymi elementami. Kandydat na mistrza Włoch miał możliwość zaskoczenia przeciwników rozegraniem rzutu rożnego, ale zbyt płasko bita piłka została poskromiona przez graczy w granatowych strojach z białymi wstawkami.

1
8'

Napoli również odpowiedziało gospodarzom jednym niebezpiecznym atakiem. W bramce beniaminka wykazał się Guglielmo Vicario.

1
3'

Żółtą kartkę otrzymał Filippo Bandinelli za faul na Lorenzo Insigne.

Empoli FC
1
3'

Andrea Pinamonti miał możliwość strzelenia gola otwierającego wynik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Blisko napastnika Empoli nie było ani jednego przeciwnika, dlatego powinien się on pokusić przynajmniej o oddanie celnego uderzenia.