Smutny powrót Mourinho. Inter mocno rozpędzony

Inter Mediolan strzelił sześć goli w jednym tygodniu i to markowym przeciwnikom. Podopieczni Simone Inzaghiego odnieśli zwycięstwa 3:0 z Milanem i w sobotę 3:1 z Romą. W tabeli ligi włoskiej znaleźli się na pierwszym miejscu.

mecz Inter - AS Roma PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Inter - AS Roma
Inter przeżył w tym roku kryzys, miał problem ze zwyciężaniem, a poza pożegnaniem z Ligą Mistrzów, musiał zmierzyć się ze spadkiem na trzecie miejsce w tabeli Serie A. Nerazzurri ponownie weszli w tryb, który może dać im potrójną koronę w Italii. Posiadacz Superpucharu Włoch i finalista Pucharu Włoch ma los scudetto w swoich rękach. Komplet wygranych do końca sezonu pozwoli obronić tytuł.

Nerazzurri odnieśli drugie prestiżowe zwycięstwo w jednym tygodniu. W wtorek rozbili 3:0 AC Milan w półfinałowych derbach della Madonnina w Pucharze Włoch. Tym razem rozprawili się z zespołem ich byłego szkoleniowca Jose Mourinho. Portugalczyk jako ostatni poprowadził Inter po zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Inter zdobył prowadzenie 1:0 strzałem rozpędzonego Denzela Dumfriesa, a w rozbrojeniu obrony Giallorossich pomogła jedna z dwóch tego dnia asyst Hakana Calhanoglu. W 40. minucie Marcelo Brozović zdobył kolejnego efektownego gola w ostatnich tygodniach. Chorwat przymierzył w okienko po asyście rodaka Ivana Perisicia. W 52. minucie na 3:0 przymierzył Lautaro Martinez - jeden z bohaterów poprzedniego meczu o panowanie w Mediolanie.

AS Roma miała w szeregach jednego piłkarza, który potrafił pokonać strzałem Samira Handanovicia. W 85. minucie Henrich Mchitarjan poprawił wynik na 1:3. Rzymianie ponieśli porażkę przed półfinałem Ligi Konferencji Europy z Leicester City. W ich szeregach przez 73 minuty zagrał Nicola Zalewski.

Inter Mediolan - AS Roma 3:1 (2:0)
1:0 - Denzel Dumfries 30'
2:0 - Marcelo Brozović 40'
3:0 - Lautaro Martinez 52'
3:1 - Henrich Mchitarjan 85'

Inter: Samir Handanović – Milan Skriniar, Stefan de Vrij, Federico Dimarco (64' Alessandro Bastoni) - Denzel Dumfries, Nicolo Barella, Marcelo Brozović (72' Roberto Gagliardini), Hakan Calhanoglu, Ivan Perisić (72' Robin Gosens) - Edin Dzeko (63' Joaquin Correa), Lautaro Martinez (82' Alexis Sanchez)

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Chris Smalling, Roger Ibanez - Rick Karsdorp, Sergio Oliveira (80' Edoardo Bove), Henrich Mchitarjan, Nicola Zalewski (78' Matias Vina) - Lorenzo Pellegrini (64' Jordan Veretout), Stephan El Shaarawy (64' Carles Perez) - Tammy Abraham (78' Eldor Szomurodow)

Żółte kartki: Brozović, Calhanoglu (Inter) oraz Mancini, Oliveira (Roma)