Borussia Dortmund. Schodzi: Julian Brandt. Wchodzi: Ansgar Knauff.

Ansgar Knauff #36
schodzi Schodzi
1
86'

Centra na Haalanda, ale ten strzał głową mógł postraszyć co najwyżej gołębie skubiące słonecznik na stadionie.

3
11
3
1
85'

Ajax podaje, klepie, a z trybun gromkie "Ole!".

2
3
2
83'

Ajax Amsterdam. Schodzi: Sebastien Haller. Wchodzi: Mohamed Daramy.

Mohamed Daramy #30
1
1
1
83'

Ajax Amsterdam. Schodzi: Noussair Mazraoui. Wchodzi: Devyne Rensch.

Noussair Mazraoui #12
2
82'

BVB szuka dośrodkowań, broni się świetnie Ajax.

1
2
79'

Borussia Dortmund. Schodzi: Mats Hummels. Wchodzi: Marin Pongracic.

Marin Pongracic #34
1
1
78'

Haller sam na sam... będzie 5? NIE! Jeszcze Neres chce poprawić, ale ratuje się z tego BVB!

2
2
4
2
76'

Ajax Amsterdam. Schodzi: Antony. Wchodzi: David Neres.

Antony #11
1
75'

Ależ podanie fałszem na Tadicia, ale nie zdążył dołożyć nogi. Tak to byłoby 5:0!

3
1
2
2
74'

Jedna wielka impreza na trybunach, skacze 50 tys. kibiców. Pięknie to wygląda.

4
4
72'

Gol! Strzelił Sebastien Haller. Asystował mu Daley Blind. Idealna wrzutka, Blinda, Hummels z Canem zostali w blokach. Haller pofrunął w powietrzu, uderzył, piłka prześliznęła się tuż pod poprzeczką, Kobel nie był w stanie ruszyć. Koncert Ajaksu!

23
19
4
4
4
69'
67'

Haaland kręci rywalami. Może teraz się uda.... Jest strzał i broni Pesveer, a Timber od razu wybija, nie daje szansy na dobitkę!

5
2
64'

BVB nie daje rady pod presją. Ajax klei akcję. Antony strzela bez rozbiegu, ale obok bramki.

2
1
2
59'

Bellingham zza pola karnego, ale prosto w bramkarza.

1
1
57'

Gol! Strzelił Antony. Asystował mu Sebastien Haller. Haller tylko strącił głową dośrodkowanie. Dalej był Antony, który zdołał nawinąć Cana, znaleźć uliczkę do strzału i perfekcyjnie posłał piłkę tuż przy słupku. Kobel nie miał prawa zareagować. Koncert Ajaksu!

Antony #11
22
13
4
3
1
55'

Antony wygrał wyścig z Canem, ale nie dokręcił dobrze piłki przy strzale. Od bramki Kobel.

1
1
51'

Antony kontra Can, ależ sprytnie skrzydłowy zmusił Cana do wyjścia za linię boczną. Ajax cały czas pod polem karnym.

49'

Tłok pod bramką gości, Gravenberch uderza i broni kolanami Kobel!

1
47'

Świetna piłka na Haalanda, jest strzał pod presją i... poprzeczka! Sparował to cudownie Pesveer!

1
2
3
1
46'

Kontra Ajaksu. Tadić na siódmy metr, ale za plecy Hallera!

2
1
46'
czas Druga połowa
45+1'

Haaland przed szansą, broni bramkarz Ajaksu!

9
2
44'

Ależ oni to grają, jaka swoboda. Haller... upada w polu karnym! Trącił go Akanji, ale sędzia milczy! To powinien być karny!

1
2
3
43'

Gravenberch z wolnego i fenomenalna parada Kobela! Wow!

1
1
42'

Żółtą kartkę otrzymał Axel Witsel. Sprowadził Tadicia do parteru przed linią pola karnego.

Borussia Dortmund
3
2
2
41'

Może teraz Dortmund...? Kombinują na jeden kontakt, ale niedokładnie pod polem karnym...

1
2
38'

Znowu jest Gravenberch, ile on ma miejsca, ale traci równowagę przy strzale, trafia prosto do rąk Kobela...

1
37'

Źle BVB wznawia akcję, szybko traci piłkę. Blind próbuje z dystansu, jednak zablokowany. Mimo to gospodarze wciąż mają futbolówkę.

37'

Wysoka piłka na Gravenbercha, ale jej nie opanował. Gdyby to się udało, byłby sam na sam z bramkarzem.

1
35'

Znowu Mazraoui przedziera się pod bramkę, wywalczył rzut rożny. On jest bardzo aktywny na prawej flance Ajaksu.

1
1
33'

Żółtą kartkę otrzymał Edson Alvarez.

2
1
3
32'

Mazraoui w pole karne, Haller z bliska, ale prosto w Kobela!

1
1
32'

Dortmund nie jest w stanie odebrać piłki i wyjść z własnej połowy.

4
4
1
28'

Próba Berghuisa, ale obok! Lewa strona BVB nie istnieje dzisiaj.

3
26'

Warto dodać, że znowu Reus był zamieszany w utratę gola. Próbował doskoczyć do Hallera i zabrać mu piłkę, ale tym samym odsłonił Blinda.

1
3
25'

Gol! Strzelił Daley Blind. Asystował mu Sebastien Haller. Kilka pojedynków główkowych w kilka sekund, w końcu Haller zgarnia piłkę i wystawia Blindowi, który niskim strzałem z powietrza posyła piłkę do siatki. Ajax odjeżdża!

28
16
2
4
2
23'

Ajax stara się grać spokojnie, z opanowaniem. BVB wygląda na nerwowy zespół, jakby miał problem ze złapanie rytmu.

1
22'

Przerw w grze, Meunier nie podnosi się z murawy. Oberwał w kostkę przy starciu z Blindem. Holender go przeprasza.

19'

Haaland na pole karne, chce to zamknąć Malen, ale mija się z piłką!

4
17'

Tadić na pole karne, wbiega Antony, ale perfekcyjnie wszystko czyta Hummels i czyści akcję.

1
15'

Gra na wymianę na razie chybionych i blokowanych ciosów. Obie strony chcą, ale nie wychodzi to najlepiej.

1
1
3
2
11'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Marco Reus. Tadić uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale Reus strącił delikatnie piłkę głową. Jednak zrobił to tak niefortunnie, że wpadła ona do siatki. Amsterdam w ekstazie, Ajax prowadzi!

23
21
4
2
3
10'

Daley Blind i świetnie Kobel zamyka ostry kąt!

1
1
1
9'

Uwaga, dobra szansa, Antony i blokuje to w ostatniej chwili ktoś z obrony!

1
1
8'

Dortmund w ataku pozycyjnym, ale nie ma przestrzeni do gry.

2
1
6'

Szczęśliwego Nowego Roku!

1
2
4'

BVB gra w obronie, Kobel musi wybijać na oślep, jest tak ograniczona widoczność. Gdyby nie mocno wyróżniające się koszulki (takie wręcz świecące się żółte), byłby to ogromny problem.