Szachtar Donieck. Schodzi: Fernando. Wchodzi: Dentinho.

1
2
1
83'

Szachtar Donieck jeszcze próbuje poderwać się do pościgu i zaliczyć równie udany finisz w drugiej połowie jak w pierwszej. Podopieczni Carlo Ancelottiego wyglądają na odpowiednio zmobilizowanych oraz skoncentrowanych, ale skoro raz rozsypała się ich defensywa, nie jest wykluczona powtórka.

1
1
80'

Szachtar Donieck. Schodzi: Taras Stepanenko. Wchodzi: Georgij Sudakow.

Georgij Sudakow #25
1
79'
78'

Szansa na doprowadzenie do remisu, odrobinę nieuważni w obronie byli ponownie podopieczni Carlo Ancelottiego. Nie skorzystał z tego Taras Stepanenko, przez którego kopnięta futbolówka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Thibaulta Courtoisa.

1
1
75'

Thibault Courtois pod presją nadbiegającego przeciwnika, ale zachował zimną krew i dokładnym wykopem skierował futbolówkę pod nogi Luki Modricia. Szachtarowi Donieck pozostał kwadrans podstawowego czasu na odwrócenie niekorzystnego rezultatu. Dużo to i mało.

73'

Gospodarze domagali się odgwizdania przewinienia po kolizji z udziałem Luki Modricia w centrum boiska. Benoit Bastien tylko przez moment spojrzał w kierunku doświadczonego Chorwata, po czym zastosował przywilej korzyści i nakazał jego kompanom kontynuowanie ataku.

1
3
71'

Szachtar Donieck. Schodzi: Mychajło Mudryk. Wchodzi: Manor Solomon.

Mychajło Mudryk #20
66'

Real Madryt. Schodzi: Dani Carvajal. Wchodzi: Nacho.

2
1
1
1
65'

Marlon wykazał się w defensywie Szachtara Donieck i poradził sobie z zablokowaniem uderzenia Karima Benzemy. Francuz ma już na koncie dwa trafienia i apetyt na zejście z boiska z hat-trickiem.

1
1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Casemiro za ostre przewinienie.

Real Madryt
1
3
1
61'

Gol! Strzelił Karim Benzema. Asystował mu Vinicius Junior.

Trochę uspokoiła się poddenerwowana obrazem meczu publiczność. Real Madryt ponownie na prowadzeniu! Karim Benzema podsumował uderzeniem z bliska do bramki kombinacyjny atak kilku podopiecznych Carlo Ancelottiego. Szachtar Donieck tym razem nie znalazł sposobu na powstrzymanie Królewskich.

24
16
3
1
5
60'

Za drużynami godzina konfrontacji i niezmiennie ani gospodarze, ani goście nie wykonali jednego kroku w kierunku zwycięstwa więcej niż przeciwnik. Szachtar Donieck rozpoczął mecz schowany, ale każda kolejna udana interwencja albo akcja dodawała mu pewności.

3
55'

Próba uruchomienia Karima Benzemy podjęta przez Lukę Modricia. Połapali się w tym wszystkim przyjezdni w ostatnim momencie i nie pozwolili na przejście piłki. Widać, że Szachtar Donieck poczuł się nieco pewniej na Estadio Santiago Bernabeu.

52'

Po zablokowanym uderzeniu Lucasa Vazqueza szansa na odzyskanie prowadzenia dla Realu Madryt po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do piłki dopadł w gąszczu przeciwników Casemiro, ale nie oddał precyzyjnego uderzenia. Anatolij Trubin mógł odetchnąć między słupkami Szachtara Donieck.

1
50'

Zagranie Ferlanda Mendy'ego w kierunku najbardziej wysuniętego Karima Benzemy. W otoczeniu Francuza była grupka podopiecznych Roberto De Zerbiego i nie pozwoliła ona na pokonanie po raz drugi tego wieczoru Anatolija Trubina.

1
46'

Spieszy się Benoitowi Bastienowi oraz zawodnikom i punktualnie zameldowali się ponownie na boisku. Gospodarze zamierzają odzyskać prowadzenie, ale zbudowani wyrównaniem piłkarze Szachtara Donieck równie marzą o wywalczeniu tego wieczoru pełnej puli.

komentarz

Na razie na remis.

1
Czy Real Madryt odzyska prowadzenie po przerwie?
2
1
2
42'

Szachtar potrafił wyrównać!

1
39'

Gol! Strzelił Fernando. Asystował mu Alan Patrick.

Pokazywali od czasu do czasu pazurki goście i dopięli swego. Wyrównanie w Madrycie i jeszcze powinno być interesująco. Fernando skorzystał z podania Alana Patricka i pozbawił Thibaulta Courtoisa możliwości zachowania czystego konta. Duża radość zawodników z Doniecka.

12
9
8
9
13
39'

Żółtą kartkę otrzymał Ferland Mendy za ostre przewinienie.

4
1
1
2
36'

Akcje środkowych pomocników gospodarzy. Tak Casemiro, jak również Toniemu Kroosowi czegoś zabrakło i tym razem Anatolij Trubin został wyręczony przez zawodników Szachtara Donieck grających w polu.

1
33'

To wyglądało ciekawie, a Szachtar Donieck absolutnie nie godzi się z poniesieniem trzeciej porażki w tegorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzów. Fernando utrzymał linię obrońców Realu Madryt i sprawdził poziom koncentracji Thibaulta Courtoisa.

1
1
32'

Mychajło Mudryk poderwał się do szybkiego ataku na skrzydle. Poradził sobie z jednym przeciwnikiem, ale znalazł się kolejny i nie pozwolił na wykonanie dośrodkowania do centralnie ustawionego Fernando.

1
30'

Piłkarze mają za sobą godzinę konfrontacji na Estadio Santiago Bernabeu. Real Madryt prezentuje się lepiej od przeciwnika, miał większą liczbę szans na strzelenie gola, a najskuteczniejszy na boisku jest jak dotąd Karim Benzema.

1
1
1
26'

Real Madryt ma sytuację generalnie pod kontrolą i próbuje coraz to nowych rozwiązań na uspokojenie sytuacji drugim golem. Przed momentem gospodarze starali się przeprowadzić groźny atak z wykorzystaniem dynamicznego na skrzydle Ferlanda Mendy'ego.

1
25'

Karim Benzema autorem jubileuszowego gola!

5
1
1
1
1
22'

Kolejne przyspieszenia zbudowanych zdobyciem prowadzenia gospodarzy. Szachtar Donieck z dużym respektem wobec nadbiegającego Viniciusa Juniora, ponieważ właśnie ten zawodnik dokonał przechwytu krótko przed strzałem do bramki Karima Benzemy.

1
1
18'

Luka Modrić chyba nie odpuści dopóki nie strzeli gola Szachtarowi Donieck. Kolejna próba doświadczonego pomocnika, ale poskromiona przez Anatolija Trubina. Częściowa rehabilitacja bramkarza Szachtara Donieck za zachowanie przy golu Karima Benzemy.

2
1
16'

Piękny jubileusz Królewskich!

5
1
3
14'

Świetne zakończenie pierwszego kwadransa w wykonaniu podopiecznych Carlo Ancelottiego. Real Madryt zdążył w tym fragmencie meczu wyjść na prowadzenie. Piłka przechwycona wysoko i trafiła do Karima Benzemy. Nie trzeba chyba przekonywać, że Francuz doskonale wie, jak oddać uderzenie do bramki przeciwnika. Szachtar Donieck musi gonić.

21
15
1
5
7
11'

Po raz pierwszy tak niebezpieczni byli piłkarze Szachtara Donieck. Przyspieszyli najpierw Dodo, a następnie Alan Patrick. Ten drugi oddał niebezpieczne uderzenie i Thibaultowi Courtoisowi mogło podnieść się ciśnienie.

3
1
1
8'

David Alaba wykazał się w bloku obronnym Królewskich. Skuteczna interwencja reprezentanta Austrii, a zainicjowana przez niego akcja przyniosła Realowi Madryt rzut rożny. W tej sytuacji defensor wybrał się w pole karne Szachtara Donieck i do kompletu zabrakło tylko strzału celnego po dośrodkowaniu.

1
1
1
6'

Ponownie Luka Modrić i coraz mocniej pachnie prowadzeniem Królewskich. Pomocnik Realu Madryt starał się pokonać Anatolija Trubina z rzutu wolnego i niewiele brakowało do szczęścia. Ekipa z La Ligi nie zamierza czekać na ruch przyjezdnych, a sama naciska od początku meczu.

2
3'

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze uderzenie w meczu. Gospodarze zameldowali się na obrzeżach pola karnego Szachtara Donieck, a stamtąd mierzył Luka Modrić. Chorwat trafił w jednego z defensorów i nawet nie przetestował bramkarza.