Ponownie strzał z dystansu, ponownie Jarmolenko. Nad poprzeczką.

2
9
5
90+1'

Zablokowane uderzenie Jarmolenki. Ofiarnie grają gospodarze. Ucierpiał w tym starciu Neco Williams.

11
1
1
4
7
90'

Sędzia doliczył minimum pięć minut.

15
2
3
2
3
89'

Aż złapał się za głowę Sydorczuk. Miał sytuację na dwudziestym piątym metrze, jednak z woleja uderzył bardzo niecelnie.

13
2
3
4
4
88'

Problemy zdrowotne Daviesa. Konieczna pomoc medyczna.

5
1
1
3
16
87'

Soczyste uderzenie Mykołenki z dystansu i kolejny raz pewnie broni Hennessey.

9
2
2
1
2
86'

Wilson strzelił w mur z rzutu wolnego z ok. trzydziestu metrów.

6
4
3
1
3
84'

Hennessey ratuje Walię! Kapitalne dośrodkowanie Mykołenki i bramkarz gospodarzy z najwyższym trudem broni strzał głową Dowbyka!

16
8
4
6
6
83'
ZMIANA

Walia. Schodzi: Gareth Bale. Wchodzi: Harry Wilson.

80'

Kolejna próba z dystansu. Tym razem Sydorczuk. Mocno, ale idealnie tam, gdzie ustawiony był Hennessey.

5
1
1
1
4
77'

Groźnie w walijskim polu karnym. Davies blokuje jednak uderzenie Jarmolenki z jedenastu metrów!

8
4
3
2
1
77'
ZMIANA

Ukraina. Schodzi: Roman Jaremczuk. Wchodzi: Artem Dowbyk.

76'

Jeszcze jedna okazja dla gospodarzy. Niepilnowany Bale w polu karnym, ale strzał prosto w Buszczana!

14
8
1
2
1
75'

Rezerwowy Johnson strzela w słupek! To mógł być decydujący cios!

13
6
1
1
1
75'

Ukraina długo utrzymuje się przy piłce, ale gra głównie w poprzek boiska.

2
3
2
4
4
74'

Bardzo niecelny strzał z dystansu oddał Szaparenko.

2
1
1
1
3
73'

Akcja gości, ale dośrodkowanie Mykołenki było niedokładne. Zbyt blisko bramki leciała piłka i pewnie interweniował Hennessey.

4
1
3
2
71'
ZMIANA

Walia. Schodzi: Daniel James. Wchodzi: Brennan Johnson.

wchodzi Wchodzi
Brennan Johnson #9
schodzi Schodzi
3
2
1
70'
ZMIANA
68'

Nerwowo wybijają piłkę gospodarze. Bardzo dobry pressing Ukrainy.

4
4
2
1
2
66'

Minimalnie niecelny strzał Malinowskiego z dystansu! Hennessey stał jak wryty!

3
3
2
2
1
64'

Walijczycy momentami bronią się naprawdę rozpaczliwie.

6
5
1
62'

Tymczasem blisko gola na 2:0 po kolejnej kontrze gospodarzy. Ramsey prostopadle do Jamesa, ale jego uderzenie z powietrza blokuje Matwijenko, a następnie na linii bramkowej broni jeszcze Buszczan.

6
1
2
4
1
59'

Znakomite podanie Zinczenki do Cyhankowa, ten od razu zagrywał prostopadle do Jarmolenki, ale fantastycznie w obronie zachował się Davies.

5
2
4
2
58'

Z minuty na minutę rośnie przewaga Ukrainy w posiadaniu piłki. Coraz bliżej gola wyrównującego.

10
2
2
55'

Co za szansa dla gości! Świetne płaskie dośrodkowanie Mykołenki, po którym musnął piłkę Cyhankow, ale instynktownie broni Hennessey! Futbolówka spadła pod nogi Jaremczuka, jednak ten uderzył obok słupka!

5
2
3
6
5
54'

Ramsey szczęśliwie opanował piłkę przy linii końcowej. Próbował zagrywać płasko do Moore'a, ale w ostatniej chwili interweniował jeden z obrońców gości.

1
53'

Mykołenko zagrywał niedokładnie w kierunku Cyhankowa. Piłka w rękach Hennesseya.

1
51'

Goście cały czas w posiadaniu piłki. Zapewne tak ten mecz będzie wyglądał w drugiej połowie. Jedni muszą grać w ataku pozycyjnym, drudzy z kontry.

4
48'

Znakomity kontratak Walijczyków! Powinno być 2:0! Moore niepilnowany na lewej stronie, miał dużo miejsca, odegrał do Ramseya, jednak ten fatalnie spudłował z jedenastu metrów!

9
3
1
1
46'

Oba zespoły bez zmian w składach.

4
1
1
1
46'

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Dobre spotkanie w Cardiff. Ukraina sprawiała lepsze wrażenie, ale to Walijczycy prowadzą.

2
5
3
1
6
45'

Sędzia doliczył minimum dwie minuty.

4
1
1
45'

Zinczenko z rzutu rożnego, było spore zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie łapie piłkę Hennessey.

2
43'

Zderzenie Jamesa z Karawajewem. Protestują gospodarze, bo chcieliby rzut wolny, ale sędzia ocenił, że było czysto. Walijczycy wychodzili z groźną kontrą.

4
1
1
41'

Dziwna sytuacja. Jarmołenko uprzedził Allena, zagrał piłkę, a po chwili był wyraźnie kopnięty. Sędziowie sprawdzili sytuację na VAR i uznali, że nie doszło do przewinienia.

7
5
4
8
17
40'

Ale być może będzie rzut karny dla gości! Jarmołenko był ewidentnie faulowany!

17
9
1
3
11
40'

Kolejne bardzo groźne uderzenie Zinczenki z dystansu! Hennessey z trudem broni!

3
2
1
1
2
37'

Ukraińcy chcieliby jak najszybciej odpowiedzieć, ale Walia teraz może grać dużo spokojniej. Niewiele wskazywało na tego gola, bo to goście byli w ostatnich minutach stroną przeważającą.

5
1
1
4
34'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Andrij Jarmolenko.

Średniej jakości strzał z rzutu wolnego oddał Bale, ale piłka odbiła się od głowy Jarmołenki i wpadła do siatki obok zaskoczonego Buszczana. Walia prowadzi 1:0!

38
21
13
25
37
33'

James faulowany przez Malinowskiego i będzie groźny rzut wolny dla Walii. Do bramki ok. 30 metrów.

5
2
1
32'

Żółtą kartkę otrzymał Witalij Mykołenko. Faulowany przy linii bocznej James.

31'

Rozkręcają się przyjezdni! Malinowski na jeden kontakt do Cyhankowa, ale Hennessey przeczytał tę akcję i w ostatniej chwili uprzedził rywala.

4
3
30'

Kolejna sytuacja dla Ukrainy! Zinczenko oddał bardzo groźny strzał zza pola karnego i z trudem broni Hennessey!

3
1
1
2
1
28'

Ponownie zaskoczona defensywa gospodarzy. Jaremczuk zagrał w tempo w kierunku Cyhankowa, ale ten fatalnie spudłował w sytuacji sam na sam. Ponadto tuż po strzale sędziowie zasygnalizowali spalonego.

3
1
2
26'

Zablokowane uderzenie Zinczenki z ponad trzydziestu metrów. Znokautowany Ampadu.

1
2
1
3
25'

Tymczasem Buszczan w dalszym ciągu sprawia wrażenie, jakby coś mu dolegało.

1
1
5
1
24'

Szybka akcja Walijczyków. Ramsey dostał podanie na prawym skrzydle, od razu centrował w pole karne, ale minimalnie spóźniony był Moore i nie trafił w piłkę.

3
2
2
22'

Ależ szansa dla Ukrainy! Świetnie pograli, Zinczenko na lewą stronę do Cyhankowa, ten mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ale w dogodnej sytuacji skiksował Karawajew! Miał jeszcze okazję do dobitki, jednak został zablokowany. To powinien być gol!

5
4
2
21'

Pierwszy strzał Bale'a z dystansu. Do zapomnienia. Źle trafił w piłkę i ta poleciała wysoko nad poprzeczką.

4
2
1
20'

Szybka interwencja sztabu medycznego. Buszczan kontynuuje grę.

4
1
19'

Jakieś problemy zdrowotne Buszczana. Wskazuje na prawą nogę ukraiński bramkarz.

2
3
7
2
17'

Korner dla Walijczyków. Krótkie rozegranie, jednak faulowany był Buszczan, a poza tym Rodon był na spalonym w momencie dośrodkowania.

2
1
16'

Teraz dla odmiany role się odwróciły. Walia była w ataku pozycyjnym, doszło do straty piłki i momentalnie uruchomiony został długim podaniem Jaremczuk. Nie zdołał jednak ograć obrońcy na czterdziestym metrze. W przeciwnym razie byłby na czystej pozycji.

3
2
14'

Ukraińcy bardzo pewnie czują się dziś na boisku. Prowadzą grę, dłużej utrzymują się przy piłce. Walijczycy nieco wycofani, czekają na okazję do kontry.

4
1
3
12'

Kapitalne prostopadłe podanie z własnej połowy! Jaremczuk wyszedł na czystą pozycję, ale trochę się podpalił. Strzelił płasko i Hennessey dość pewnie interweniował.

4
1
11'

Malinowski nie opanował piłki na dwudziestym metrze. Zabrakło dobrego przyjęcia, a miałby pomocnik gości dobrą okazję do oddania strzału.

3
9'

Kąśliwe dośrodkowanie Cyhankowa, był rykoszet i niewiele brakowało, a piłka wpadłaby za kołnierz bramkarza Walii. Ten jednak odbił futbolówkę.

1
3
2
3'

Dobre spotkanie od pierwszych minut oglądamy w Cardiff.

4
2
8'

Odpowiadają goście! Mokra murawa w Cardiff, więc tym razem Cyhankow pokusił się o uderzenie z dystansu. Z problemami broni Hennessey.

1
1
8'

Świetna akcja Neco Williamsa. Efektownie zgubił rywala na skrzydle, zejście na prawą nogę, jednak zabrakło precyzji przy strzale z dwudziestu metrów. Piłka przeleciała obok bramki.

2
6'

James zagrywał mocno z rzutu rożnego, ale Buszczan nie pomylił się na przedpolu i pewnie wypiąstkował piłkę.

1
1
5'

Wreszcie do konkretów przeszli gospodarze. Dwie groźne centry z lewej strony, jednak bronią się Ukraińcy.

2
1
1
4'

Malinowski z rzutu wolnego już zgodnie z przepisami, ale pewnie broni Hennessey.

2
1
1
3
2
3'

Padła bramka po szybkim strzale z rzutu wolnego, ale sędzia nie mógł jej uznać. Po kartce gra się na gwizdek.

3
2
3
2
2'

Żółtą kartkę otrzymał Joe Allen. Nie patyczkuje się arbiter. Ostry faul Allena i od razu pokazana kartka.

4
3
1
1
2
1'