(0:0)
Zakończony
Sporting Lizbona
90+3'

Raheem Sterling miał stuprocentową sytuację i nie zdołał pokonać Antonio Adana. Piłkarz Manchesteru City trafił tylko w boczną siatkę.

90+2'

John Stones najwyżej wyskoczył do piłki po zagraniu z rzutu rożnego i minimalnie przestrzelił. Golkiper Spotingu Lizbona miał sporo szczęścia.

90+1'

Fantastyczna akcja w w wykonaniu Riyada Mahreza. Filar Manchesteru City przedryblował czterech obrońców, piłka po jego strzale przeleciała obok słupka.

90'

Halil Umut Meler doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89'
ZMIANA

Sporting Lizbona. Schodzi: Luis Neto. Wchodzi: Zouhair Feddal.

wchodzi Wchodzi
Zouhair Feddal #3
schodzi Schodzi
89'
ZMIANA

Sporting Lizbona. Schodzi: Islam Slimani. Wchodzi: Rodrigo Ribeiro.

Rodrigo Ribeiro #91
88'

Bezpośrednie uderzenie Riyada Mahreza. Antonio Adan był dobrze ustawiony i pewnie chwycił piłkę.

86'

Manchester City wyprowadził szybki kontratak. James McAtee zagrał ręką w polu karnym i arbiter przerwał grę. Sporting próbuje wydostać się z własnej połowy.

84'
ZMIANA

Manchester City. Schodzi: Aymeric Laporte. Wchodzi: Luke Mbete.

Luke Mbete #79
82'

Zespołowa akcja Manchesteru City. Raheem Sterling zgrał piłkę do Riyada Mahreza i kolejne uderzenie Algierczyka zostało zablokowane.

80'

Zbliżamy się do końca spotkania. Sporting Lizbona przebudził się w drugiej odsłonie i stwarza sobie więcej sytuacji bramkowych.

78'
ZMIANA

Sporting Lizbona. Schodzi: Paulinho. Wchodzi: Nuno Santos.

Nuno Santos #11
Paulinho #21
78'

Paulinho zderzył się ze Scottem Carsonem, obaj nie podnoszą się z murawy. Mamy przerwę w grze.

76'

Kapitalnie dogranie Marcusa Edwardsa do Paulinho. Nic z tego, napastnik Sportingu Lizbona trafił prosto w Scotta Carsona!

74'

I kolejna akcja Portugalczyków. Tym razem Pedro Porro uderzył z dystansu, ale nie trafił w światło bramki. Piłkarz Sportingu Lizbona jest tylko wypożyczony z Manchesteru City.

73'
ZMIANA

Manchester City. Schodzi: Ederson. Wchodzi: Scott Carson.

Pep Guardiola zdecydował się na zmianę bramkarza.

73'

Szybki atak Sportingu Lizbona. Matheus Reis spróbował swoich sił i piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

72'

Riyad Mahrez mógł strzelać, ale zdecydował się na dośrodkowanie. Doświadczony Algierczyk zmarnował dobrą sytuację.

71'

James McAtee miał dobrą pozycję do strzału i Manuel Ugarte ratował się faulem. Manchester City wywalczył rzut wolny tuż przed polem karnym rywali.

1
69'

Po wrzutce Marcusa Edwardsa piłka odbiła się od Aymerica Laporte'a. Zawodnicy Sportingu Lizbona sygnalizowali zagranie ręką, sędzia nie zareagował.

1
67'

Znakomitą okazję miał Riyad Mahrez. Skrzydłowy zagrywał do Gabriela Jesusa i Sebastian Coates uchronił swoją drużynę przed stratą bramki.

66'

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Zawodnicy Pepa Guardioli nadal kontrolują wydarzenia boiskowe. Przyjezdni czekają na kontrataki.

64'

Marcus Edwards wyróżnia się na boisku. Wychowanek Tottenhamu Hotspur napędza akcje Portugalczyków.

1
62'

Riyad Mahrez szukał w polu karnym Raheema Sterlinga. Po dośrodkowaniu Algierczyka Antonio Adan oddalił grę od własnej bramki.

1
60'

Marcus Edwards debiutuje w Lidze Mistrzów i mógł wpisać się na listę strzelców. Pomocnik Sportingu Lizbona poradził sobie z Ołeksandrem Zinczenko, lecz nie zdołał pokonać Edersona.

1
58'
ZMIANA

Sporting Lizbona. Schodzi: Pablo Sarabia. Wchodzi: Marcus Edwards.

Marcus Edwards #23
57'

Pierwszy celny strzał Sportingu Lizbona. Bruno Tabata zszedł do środka boiska i uderzył w kierunku bramki. Ederson nie dał się zaskoczyć.

56'

Kolejna szansa Gabriela Jesusa. Brazylijski napastnik przełożył sobie piłkę na prawą nogę i zmusił do interwencji Antonio Adana. Bramkarz z trudem interweniował.

54'

Gabriel Jesus zagrał na jeden kontakt z Jamesem McAteem. Skuteczną interwencją popisał się Luis Neto, który wybił piłkę na rzut rożny.

52'

Posiadanie piłki:

Manchester City - 68 proc.

Sporting Lizbona - 32 proc.

50'

Po zmianie stron Riyad Mahrez pojawił się na murawie i dał impuls swojej drużynie. Przypomnijmy, że w bieżącej edycji Ligi Mistrzów Algierczyk uzbierał już sześć goli.

48'

Gabriel Jesus był jednak na minimalnym spalonym! Halil Umut Meler ostatecznie anulował bramkę Manchesteru City.

47'

Ależ wejście Riyada Mareza! Algierczyk przeprowadził indywidualną akcję i zagrał do Gabriela Jesusa, który miał bardzo dużo miejsca. Brazylijczyk strzelił obok interweniującego bramkarza.

46'
ZMIANA
46'

Rozpoczęła się druga połowa!

44'

Podopieczni Rubena Amorima nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Kibice Sportingu Lizbona wciąż czekają na pierwszy celny strzał na bramkę Edersona.

42'

Akcja duetu Bernardo Silva - Gabriel Jesus. Ten drugi miał sporo miejsca na prawej stronie boiska i niecelnie dośrodkował. Sporting ruszył z kontratakiem.

40'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Islam Slimani.

39'

Żółtą kartkę otrzymał Gabriel Jesus.

38'

Phil Foden kapitalnie wypuścił podaniem Raheema Sterlinga. Skrzydłowy próbował przelobować Antonio Adana, jednak się przeliczył.

37'

Manchester City ma przewagę w posiadaniu piłki, ale Antonio Adan nie ma zbyt dużo pracy. Akcja toczy się na połowie gości.

35'

Phil Foden stracił piłkę w środku pola, ale szybko się zrehabilitował. Młody zawodnik wrócił pod własne pole karne i naprawił swój błąd.

33'

Sytuacje bramkowe:

Manchester City - 3

Sporting Lizbona - 0

1
31'

Manchester City jest coraz bliżej bramki gości. Bernardo Silva szukał sobie miejsca do strzału, jednak został zablokowany.

29'

Manchester City w natarciu. Raheem Sterling trochę przekombinował i stracił piłkę w polu karnym rywali. Później Sporting wyprowadził kontratak, na spalonym został złapany Paulinho.

27'

Fernandinho dograł z głębi pola, a Sebastian Coates zostawił piłkę bramkarzowi Sportingu Lizbona. Antonio Adan zażegnał niebezpieczeństwo.

26'

Aymeric Laporte był zupełnie niepilnowany po zagraniu z rzutu wolnego. Hiszpan nieczysto trafił w piłkę.

24'

Odważna próba Phila Fodena. Reprezentant Anglii przetestował Antonio Adana, który wypiąstkował piłkę na rzut rożny.

23'

Gabriel Jesus płasko dośrodkował w pole karne, ale Raheem Sterling nie sięgnął piłki. Luis Neto przeszkodził piłkarzowi Manchesteru City.

22'

Szybki kontratak Portugalczyków. Islam Slimani dynamicznie wbiegł w pole karne i w ostatniej chwili został powstrzymany przez Aymerica Laporte'a.

21'

Phil Foden ruszył środkiem boiska, a następnie szukał Bernardo Silvy w polu karnym. Bramkarz Sportingu Lizbona uprzedził rywala.

19'

Niezły rajd Bernardo Silvy. Reprezentant Portugalii ograł dwóch defensorów i Matheus Reis stanął na jego drodze. Sporting przy piłce.

17'

Manchester City jest stroną przeważającą. Piłkarze Sportingu Lizbona cały czas są zamknięci pod własnym polem karnym.

15'

Żółtą kartkę otrzymał Paulinho.

14'

Phil Foden dośrodkował z narożnika boiska. Fernandinho wygrał pojedynek powietrzny i Antonio Adan bez trudu złapał piłkę.

13'

CJ Egan-Riley zagrywał w kierunku Raheema Sterlinga i sytuację wyjaśnił Pedro Porro. Tylko rzut rożny dla "The Citizens".

11'

Trwa walka o każdy centymetr boiska. Raheem Sterling szukał sobie miejsca przed polem karnym i przegrał pojedynek z Luisem Neto. Sporting buduje akcję.

9'

Z rzutu wolnego dogrywał Phil Foden. Po chwili Gabriel Jesus upadł namurawę, arbiter tym razem nie dopatrzył się faulu. Nie będzie "jedenastki" dla gospodarzy.

7'

Niepewna interwencja Goncalo Inacio. Phil Foden odnalazł się pod bramką rywali, lecz nie zdołał utrzymać się przy piłce.

6'

Manuel Ugarte przechwycił piłkę w środku pola i napędził kontratak Sportingu Lizbona. Sędzia przerwał grę, Bernardo Silva został sfaulowany przez pomocnika gości.

4'

Sporting Lizbona próbuje utrzymać się przy piłce na połowie gospodarzy. Podopieczni Pepa Guardioli od pierwszych minut stosują wysoki pressing.

2'

Zagranie z głębi pola do Raheema Sterlinga. Skrzydłowy mocno naciskał Antonio Adana, jednak bramkarz gości nie popełnił błędu.

Jakim wynikiem zakończy się dzisiejszy mecz?
Wygra Manchester City
Będzie remis
Wygra Sporting Lizbona
1
20:56

Sporting Lizbona stoi przed niezwykle trudnym wyzwaniem. Żaden zespół w historii Ligi Mistrzów nie odrobił pięciobramkowej straty z pierwszego meczu.

20:54

Sędzia główny: Halil Umut Meler (Turcja).

20:52

Portugalczycy nie składają broni. - Wystawimy najlepszy skład, ale młodzi piłkarze będą mieli swój czas. Jak zwykle zamierzamy powalczyć o zwycięstwo - stwierdził Ruben Amorim.

20:48

- Mam tylko 14 dostępnych zawodników - zaznaczył Pep Guardiola na przedmeczowej konferencji prasowej. Do składu "The Citizens" wskoczył CJ Egan-Riley. 19-letni obrońca zadebiutuje w Lidze Mistrzów.

20:43

W pierwszym meczu gołym okiem można było dostrzec różnicę klas. Manchester City rozbił Sporting Lizbona 5:0, a na listę strzelców wpisali się Bernardo Silva (dwie bramki), Riyad Mahrez, Raheem Sterling oraz Phil Foden.

1
1
20:41

Manchester City jest o krok od awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W środę podopieczni Pepa Guardioli zagrają na własnym stadionie ze Sportingiem Lizbona, który nie ma nic do stracenia i postara się o niespodziankę. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 21:00.