Koniec meczu! Włochy - Niemcy 1:1 w meczu 1. kolejki Ligi Narodów.

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Cancellieri.

Matteo Cancellieri #20
Włochy
90+4'

Kontra gości, ale Raum źle to wykończył. Mocno zagrywał w pole karne i skutecznie interweniuje Donnarumma.

90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

89'

Żółtą kartkę otrzymał Timo Werner.

88'

Dimarco uderzał niecelnie z dystansu.

86'

Włochy. Schodzi: Davide Frattesi. Wchodzi: Samuele Ricci.

wchodzi Wchodzi
Samuele Ricci #6
schodzi Schodzi
85'

Włochy. Schodzi: Gianluca Scamacca. Wchodzi: Matteo Cancellieri.

84'

Druga połowa jest lepsza niż pierwsza, ale o to nie było trudno. Po golu wyrównującym Niemcy ponownie są lepszym zespołem.

83'

Żółtą kartkę otrzymał Kai Havertz.

81'

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Bastoni.

80'

Niemcy. Schodzi: Serge Gnabry. Wchodzi: David Raum.

David Raum #3
80'

Włochy. Schodzi: Sandro Tonali. Wchodzi: Tommaso Pobega.

Tommaso Pobega #4
79'

Ładna akcja gości. Mnóstwo miejsca przed polem karnym miał Kimmich, uderzył soczyście, ale po raz kolejny dobrze zachował się w bramce Donnarumma.

78'

Gundogan strzelał lewą nogą z osiemnastu metrów, jednak Donnarumma przypilnował bliższego słupka i pewnie złapał piłkę.

78'

Gra wznowiona.

76'

Przerwa na picie, tzw. cooling break.

1
74'

Polscy sędziowie sprawdzali jeszcze sytuację na wozie VAR, ale nie dopatrzyli się nieprawidłowości. Bramka uznana.

1
73'

Gol! Strzelił Joshua Kimmich.

Ależ odpowiedź Niemców. Dośrodkowanie Hofmanna, nie trafił w piłkę Werner, ale sporo szczęścia miał Kimmich, bo futbolówka spadła mu idealnie pod nogi. Zawodnik Bayernu nie pomylił się z kilku metrów i mamy remis!

3
3
4
70'

Gol! Strzelił Lorenzo Pellegrini. Asystował mu Wilfried Gnonto.

Włosi na prowadzeniu! Świetny rajd rezerwowego Gnonto, dośrodkowanie wzdłuż pola karnego, nie wybili piłki Niemcy i Pellegrini z bliska otwiera wynik spotkania!

Włochy
Asysta:
Wilfried Gnonto #11
5
5
1
70'

Niemcy. Schodzi: Thomas Mueller. Wchodzi: Kai Havertz.

69'

Niemcy. Schodzi: Leon Goretzka. Wchodzi: Ilkay Gundogan.

68'

Ależ marnują dobre okazje Niemcy. Szybka akcja gości, Goretzka zagrał do niepilnowanego w polu karnym Musiali, ale ten nie trafił czysto w piłkę i oddał bardzo koślawy strzał.

66'

Żółtą kartkę otrzymał Sandro Tonali.

2
1
1
66'

Dośrodkowanie Florenziego z prawej strony, zamykał akcję Pellegrini, ale nie trafił w piłkę.

1
65'

Włochy. Schodzi: Matteo Politano. Wchodzi: Wilfried Gnonto.

2
64'

Politano usiadł na murawie. Nie da rady dokończyć tego meczu.

2
63'

Jak to bywa w tego typu sytuacjach. Sędzia wezwał po jednym zawodniku z każdej z drużyn i wręczył im po żółtej kartce.

1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Florenzi.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Thilo Kehrer.

61'

Zrobiło się nerwowo. Jakieś przepychanki na murawie.

1
60'

Sporo niedokładności w ostatnich minutach. Tak z jednej, jak i z drugiej strony.

59'

Niemcy. Schodzi: Leroy Sane. Wchodzi: Jamal Musiala.

56'

Szansa dla gospodarzy. Politano zakręcił piłkę z ostrego kąta. Po rykoszecie futbolówka przeleciała minimalnie obok bramki.

1
55'

Gnabry na obieg do Henrichsa, ten od razu podawał płasko wzdłuż pola karnego, jednak Werner kompletnie się pogubił, niepotrzebnie przyjmował piłkę. Nic nie wyszło z tej akcji.

54'

Prostopadłe podanie do Wernera, jednak ten przegrał pojedynek fizyczny z rywalem, a na koniec faulował Donnarummę.

53'

Scamacca strzelał z powietrza z kilku metrów, jednak włożył w to zbyt mało siły. Broni Neuer.

52'

Sporo ryzykują Włosi. Grają kombinacyjnie nawet we własnym polu karnym. Są bardzo blisko straty piłki.

1
51'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Pellegrini.

50'

Wreszcie uniknął spalonego Scamacca. Wbiegł w pole karne, zagrał jeszcze do kolegi z drużyny, ale ten źle przyjął piłkę i zdążył z interwencją Neuer.

47'

Zakręcił rywalami na prawym skrzydle Politano, zagrał miękko w pole karne, ale Scamacca w dobrej sytuacji nie trafił czysto w piłkę.

3
1
46'

Oba zespoły przystąpiły do drugiej połowy bez zmian w składach.

1
1
46'

komentarz

Do przerwy w meczu Włochy - Niemcy bezbramkowy remis.

45'

Bez pomysłu przyjezdni. Podają głównie wszerz boiska. Nie zdobywają terenu.

1
1
42'

Szybko wykonali aut goście, lecz Werner za daleko wypuścił sobie piłkę i nie utrzymał jej w boisku. Chyba chciał nabrać sędziego i wymusić faul, ale nic z tego nie wyszło.

1
1
1
1
41'

Pięć minut do końca pierwszej połowy. Niemcy wciąż mają przewagę w posiadaniu piłki, ale grają dość niechlujnie na połowie rywala.

38'

Cóż teraz się działo we włoskim polu karnym! To powinien być gol. Najpierw miał okazję Mueller, ale się zawahał. Potem Mueller cudownie podał w pole karne do Goretzki, jednak i on nie potrafił oddać strzału. Wreszcie futbolówka trafiła do Gnabry'ego, ale ten strzelił nad poprzeczką.

1
37'

I ponownie w akcji Włosi. Frattesi huknął z narożnika pola karnego. Sporo siły, mniej precyzji. Piłka poszybowała nad bramką.

36'

Groźny kontratak gości. Henrichs wycofał piłkę do Goretzki, ale ten po raz kolejny strzelił niecelnie z dwudziestu metrów.

1
35'

Teraz dużo groźniej! Scamacca uderzał płasko z dystansu i piłka trafiła w słupek!

1
1
1
34'

Frattesi strzelił lewą nogą zza pola karnego, ale obok bramki. Niezbyt dobrze trafił w piłkę.

33'

Werner dostał podanie na lewej stronie, złamał akcję na lewą nogę, ale... zabrakło mu boiska. Zagrywał już zza linii końcowej.

32'

Kontra Włochów. Politano zagrał na obieg do Florenziego, ale ten nie miał możliwości, by swobodnie złożyć się do dośrodkowania. Ruediger zakrył bramkę, Florenzi skiksował i grę wznawia Neuer.

1
1
30'

Ostatnie minuty nie są zbyt ciekawe. Spotkanie nie stoi na wybitnym poziomie. Brakuje przede wszystkim sytuacji podbramkowych.

28'

Dośrodkowywał spod linii końcowej Florenzi, jednak nie było w polu karnym żadnego z partnerów. Neuer łapie piłkę bez żadnych problemów.

26'

Kolejne uderzenie, tym razem Goretzki. Piłka przeleciała jednak wyraźnie obok bramki.

2
1
26'

Szansa dla gości! Przytomne wycofanie piłki na szesnasty metr przez Wernera. Kompletnie niepilnowany był Mueller, ale jego uderzenie zablokował dobrze ustawiony Acerbi.

2
1
24'

Ależ zabawił się teraz w środku pola Pellegrini. Scamacca nie doszedł jednak do prostopadłego podania. Dobra interwencja Kehrera.

21'

Lepszy okres w grze gospodarzy. Już nie są tak stłamszeni, jak w pierwszym kwadransie.

20'

Włączył się do akcji ofensywnej Florenzi, dostał podanie w tempo, starał się od razu zagrywać płasko wzdłuż pola karnego, jednak dobrze ustawiony był Ruediger.

1
1
18'

Suele świetnym wślizgiem powstrzymał biegnącego w polu karnym Pellegriniego.

16'

W odpowiedzi z dystansu strzelał Frattesi. Nie musiał interweniować Neuer.

1
1
15'

Dobra interwencja Donnarummy. Gnabry strzelał z ostrego kąta, ale bramkarz PSG nie popełnił błędu. Po chwili uderzał jeszcze Henrichs, ale... kopnął w aut.

14'

Reprezentacja Niemiec zdecydowanie przeważa od samego początku.

1
1
13'

Dobre podanie otrzymał na piętnastym metrze Goretzka, ale za długo składał się do strzału i zdołał wygarnąć mu piłkę interweniujący Acerbi.

10'

I tym razem kontratak gości. Prostopadłe podanie w kierunku Wernera, ten wbiegł w pole karne, ale nie potrafił celnie dograć do partnera z drużyny. Zmarnowali szansę Niemcy.

9'

Kontra Włochów, ale Scamacca był na wyraźnym spalonym w momencie podania.

8'

Faul w ataku Muellera. Za daleko odskoczyła mu piłka. Faulowany Acerbi. Mogą żałować goście, bo sytuacja miała miejsce na szesnastym metrze.

6'

Gnabry miękko wrzucał piłkę na dalszy słupek, wygrał walkę w powietrzu Mueller, jednak miał trudną sytuację i po jego lekkim uderzeniu pewnie broni Donnarumma.

4'

Włosi mają spore problemy z ominięciem pierwszej linii pressingu rywala. Są zamknięci na własnej połowie.