Juventus FC

90+1'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Lorenzo Venuti.

Ale cyrk! Po dośrodkowaniu Juana Cuadrado gospodarze wbili piłkę do własnej bramki. Trzeba składać CV do kabaretu. Juventus ma przewagę.

Lorenzo Venuti #23
6
5
6
8
7
90'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Torreira za faul na Arthurze Melo.

2
1
4
1
2
88'

Ostatnie szarże w meczu.

2
2
4
2
2
86'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego żaden zawodnik Juventusu nie zdołał oddać strzału. Mattia Perin szalał na przedpolu, ale ostatecznie ani nic nie naprawił, ani niczego spektakularnie nie zepsuł.

1
1
1
2
2
84'

ACF Fiorentina. Schodzi: Jonathan Ikone. Wchodzi: Nicolas Gonzalez.

3
82'

Jeszcze kilka minut. Gospodarze jakby nieco opadli z sił, a Juventus konsekwentnie nie spieszy się do atakowania. Bianconeri koncentrują się na bronieniu i czekają na dogodny moment do wymierzenia decydującego ciosu.

1
1
1
1
1
79'

Żółtą kartkę otrzymał Mattia De Sciglio za faul taktyczny.

3
1
1
1
1
78'

Szalone dni z Pucharem Włoch. AC Milan - Inter 0:0, Fiorentina - Juventus 0:0. Na Stadio Artemio Franchi jet jeszcze nadzieja na gola. Dusan Vlahović uruchomił podaniem Juana Cuadrado, po którego strzale zadrżała boczna siatka.

1
1
1
1
2
74'

Juan Cuadrado zabrał się za wykonanie rzutu wolnego przyznanego za faul Nikoli Milenkovicia. Kolumbijczyk trafił w ustawionego w murze Giacomo Bonaventurę. Jeszcze korner, a po nim niecelne uderzenie Danilo.

2
2
2
2
3
72'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Milenković za faul na Alvaro Moracie.

3
1
1
1
2
71'

Żółtą kartkę otrzymał Giacomo Bonaventura za faul na Juanie Cuadrado.

3
1
1
2
1
70'

Nie ma w końcówce meczu ani jednego Polaka na boisku. Na razie nie wygląda na to, żeby rozpoczęła się zabawa. Fiorentina próbowała zaatakować z wykorzystaniem zmiennika Krzysztofa Piątka, Arthura Cabrala, ale jego presja spowodowała tylko wywalczenie rzutu rożnego.

1
1
1
2
6
65'
65'

ACF Fiorentina. Schodzi: Riccardo Saponara. Wchodzi: Riccardo Sottil.

Riccardo Sottil #33
1
1
3
2
4
63'

Giacomo Bonaventura szarżował blisko pola karnego Juventusu. Jego próba została zablokowana. Jeszcze poprawka Gaetano Castrovilliego, ale niedokładna.

1
1
2
1
2
60'

Kwadrans po przerwie również na zero. Przed momentem piłka uciekła Riccardo Saponarze poza boisko. Fiorentina straciła futbolówkę, ale pozostała na połowie Juventusu i ponownie zaangażowała się w wysoki pressing.

1
1
1
1
3
59'

Juventus FC. Schodzi: Moise Kean. Wchodzi: Alvaro Morata.

1
2
2
1
2
57'

Żółtą kartkę otrzymał Luca Pellegrini za faul blisko własnego pola karnego.

3
1
1
1
3
56'

Fiorentina szuka sposobu na wypracowanie sobie zaliczki przed rewanżem. Po dośrodkowaniu na piłkę ruszyli Krzysztof Piątek oraz Gaetano Castrovilli. Strzelił ten drugi, ale na posterunku raz jeszcze Mattia Perin. W odpowiedzi Dusan Vlahović przegrał pojedynek z Pietro Terracciano.

2
1
1
1
2
52'

Jonathan Ikone jeszcze raz oswobodził się spod opieki broniących podopiecznych Massimiliano Allegriego. Po wypracowaniu sobie przestrzeni, oddał uderzenie, ale prosto w odpowiednio ustawionego Mattię Perina.

2
1
1
1
3
48'

Rewelacyjna szansa na gola i to druga Jonathana Ikone. Po podaniu Lucasa Torreiry poradził sobie z Mattią de Sciglio, miał sporo miejsca, ale trafił wyłącznie w słupek w bramce Bianconerich!

1
1
1
1
4
46'

Massimiliano Allegri szeroko uśmiechnął się do kamery, kiedy wychodził z szatni. Wyglądało na to, że udała mu się rozmowa z piłkarzami Juventusu. Pora na wznowienie meczu po przerwie.

1
1
1
1
4
46'

Juventus FC. Schodzi: Marley Ake. Wchodzi: Juan Cuadrado.

Marley Ake #38
1
1
1
1
2
46'

ACF Fiorentina. Schodzi: Alvaro Odriozola. Wchodzi: Lorenzo Venuti.

1
45'

Doliczona minuta.

2
2
2
1
1
40'

Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu kombinacja podopiecznych Vincenzo Italiano. Piłka powędrowała od Krzysztofa Piątka do Lucasa Torreiry, którego uderzenie zostało zahamowane dosłownie w ostatnim momencie.

3
2
3
3
2
38'

Świetne podanie prostopadłe Giacomo Bonaventury do Krzysztofa Piątka. Zdążył do futbolówki Polak, ale swoim płaskim wstrzeleniem w centrum pola karnego nie wywalczył żadnego łupu dla Fiorentiny.

2
4
4
3
3
36'

Zagotowała się publiczność na Stadio Artemio Franchi. Tak ona, jak również Gaetano Castrovilli domagali się odgizdania przewinienia. Gwizdek sędziego milczał, a w zamieszaniu Lucas Torreira strzelił mocno ponad poprzeczką w bramce Bianconerich.

1
1
1
1
1
34'

Riccardo Saponara nie opanował piłki blisko linii bocznej boiska. Fiorentina musiała ustawić się w obronie, ponieważ wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane Juventusowi.

2
2
2
2
2
31'

Przerwa w grze spowodowana urazem Moisego Keana.

1
1
1
1
2
30'

Była jedna bardzo dobra szansa na zdobycie prowadzenia. Mattia Perin tylko odprowadził wzrokiem poza boisko piłkę po strzale Jonathana Ikone. Gracz Fiorentiny starał się umieścić ją przy dalszym słupku w bramce Juventusu. Za nami dwa bezbramkowe kwadranse.

1
1
1
1
1
26'

Podeszli wysokim pressingiem gospodarze, ale nie sprowokowali do popełnienia błędu Arthura Melo. Sprytnie zastawił dostęp do piłki Brazylijczyk.

2
2
2
2
2
23'

Cristiano Biraghi zdobywał już w tym sezonie gole z rzutów wolnych, ale jakoś ostatnio rozregulował się jego celownik. Przed momentem tylko postraszył obecnością przy piłce Mattię Perina.

1
1
2
1
1
18'

Giacomo Bonaventura zgarnął piłkę wybitą z pola karnego Juventusu. Dobra akcja Violi zakończyła się płaskim strzałem w Mattię Perina. Bonaventura w środę stara się zrehabilitować za osłabienie zespołu czerwoną kartką w poprzednim meczu ligowym przeciwko Sassuolo.

2
2
2
2
4
17'

Dla odmiany, miękkie podanie skierowane w pole karne Fiorentiny. Dusan Vlahović nie miał szansy na przedostanie się przez skoncentrowanych gospodarzy i futbolówka została wyłapana przez Pietro Terracciano.

2
2
1
1
1
14'

Na razie stosunkowo spokojnie na boisku, a piłkarze nie spieszą się z organizowaniem do dynamicznego ataku. Próbował to wszystko przyspieszyć Krzysztof Piątek, ale Luca Pellegrini nie pozwolił Alvaro Odriozoli dojść do piłki kopniętej przez reprezentanta Polski.

1
2
3
3
1
10'

Fiorentina próbowała stworzyć przewagę w ataku pozycyjnym. Piłka trafiła na prawą stronę do ustawionego szeroko Alvaro Odriozoli, ale nie znalazł on sposobu na ominięcie czujnych podopiecznych Massimiliano Allegriego.

1
1
1
1
1
7'

Podanie do Riccardo Saponary, którego strzał był pierwszym egzaminem dla Mattii Perina ustawionego w bramce Bianconerich. Spokojnie były bramkarz Genoi CFC, a obecnie dubler Wojciecha Szczęsnego.

1
2
1
2
1
5'

Fiorentina w fioletowych strojach z białymi elementami, a jej przeciwnik z Turynu w biało-czarnych pasiakach. Juventus próbował rozegrać piłkę na połowie przeciwnika, ale rozstawili się na swoich pozycjach podopieczni Vincenzo Italiano.

2
1
1
1
1
3'

Trybuny na Stadio Artemio Franchi wypełniły się w większości. Kibice we Florencji witają przeraźliwą mieszanką gwizdów oraz buczenia swojego do niedawna ulubieńca Dusana Vlahovicia.