Gol! Strzelił Danilo. Asystował mu Juan Cuadrado.

To nokaut! Juan Cuadrado ograł dwóch obrońców i kapitalnie podał do Danilo. Z około sześciu metrów brazylijski obrońca wpakował piłkę do siatki. Drągowski nie miał nic do powiedzenia.

2
90+2'

Jednym z bohaterów Juventusu jest Federico Bernardeschi.

90'

Youssef Maleh miał swoją szansę, Mattia Perin instynktownie interweniował nogami. Sędzia doliczył pięć mint!

89'

Krzysztof Piątek zgrał piłkę głową do Arthura Cabrala, a ten wyłożył ją Sofyanowi Amrabatowi. Mattia Perin poradził sobie z jego strzałem.

87'

Kibice Juventusu są już pewni awansu. Gospodarze spokojnie czekają na ostatni gwizdek Daniele Doveriego.

1
85'

Wisiał w powietrzu drugi gol dla Juventusu. Paulo Dybala wrzucił piłkę w pole karne, Matthijs de Ligt ograł rywali i trafił tylko w boczną siatkę.

83'
81'

Krzysztof Piątek zameldował się na boisku i walczył o piłkę z Leonardo Bonuccim. Mattia Perin wznowi grę z piątego metra.

2
79'

ACF Fiorentina. Schodzi: Alfred Duncan. Wchodzi: Youssef Maleh.

wchodzi Wchodzi
Youssef Maleh #14
schodzi Schodzi
1
78'

Jose Callejon idealnie dośrodkował na głowę Arthura Cabrala. Snajper poradził sobie z Matthijsem de Ligtem i strzelił obok bramki.

76'

Denis Zakaria stworzył zagrożenie pod bramką gości. Szwajcar uderzył z powietrza, tym razem Bartłomiej Drągowski nie musiał interweniować.

74'

Paulo Dybala dośrodkował z głębi pola i Matthijs de Light przewrócił się pod bramką "Violi". Daniele Doveri nie dał się nabrać.

72'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Martinez Quarta.

71'

A jednak nie ma bramki! Jak się okazało, Adrien Rabiot był na pozycji spalonej. Gramy dalej.

1
69'

Fatalne wejście zaliczył Jose Callejon. Adrien Rabiot uwolnił się spod opieki Hiszpana i nie dał szans Drągowskiemu na skuteczną interwencję.

1
69'

ACF Fiorentina. Schodzi: Lorenzo Venuti. Wchodzi: Jose Callejon.

Lorenzo Venuti #23
1
1
66'
66'

Do rzutu wolnego podszedł Cristiano Biraghi. Kapitan "Violi" nieźle przymierzył, piłka przeleciała minimalnie obok prawego słupka.

1
64'

Ekipa Bartłomieja Drągowskiego poluje na bramkę wyrównującą. Nicolas Gonzalez wywalczył stały fragment gry tuż przed polem karnym.

62'

ACF Fiorentina. Schodzi: Riccardo Saponara. Wchodzi: Riccardo Sottil.

Riccardo Sottil #33
60'

Strzały (celne):

Juventus - 5 (2)

Fiorentina - 10 (3)

1
58'

Cały czas trwa oblężenie pola karnego Juventusu. Mattia Perin jest praktycznie bezbłędny w dzisiejszym spotkaniu.

1
56'

Juventus był bliski szczęścia. Dusan Vlahović wypuścił podaniem Denisa Zakarię. Szwajcar mocno uderzył, lecz trafił w prawy słupek.

2
55'

Matthijs de Ligt zapędził się pod pole karne Fiorentiny i zabawił się z Igorem Julio. Holenderski obrońca przeszarżował.

53'

Posiadanie piłki:

Juventus - 32 proc.

Fiorentina - 68 proc.

1
51'

Kolejne zagranie z rzutu rożnego. Piłka odbiła się od Mathijsa de Ligta, jednak Mattia Perin wykazał się refleksem. Co za interwencja!

50'

Przyjezdni nie mają nic do stracenia i ruszyli do ataku. Po zmianie stron ACF Fiorentina ma minimalną przewagę.

48'

Mocne dośrodkowanie Cristiano Biraghiego z narożnika boiska. Mattia Perin był dobrze ustawiony i zażegnał niebezpieczeństwo.

1
czas Druga połowa
45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Mattia De Sciglio.

Prawy obrońca przekroczył limit żółtych kartek i na pewno nie zagra w finale.

45'

Do pierwszej połowy doliczono cztery minuty.

43'

Leonardo Bonucci okupił interwencję kontuzją. Kapitan Juventusu potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

41'

To mogła być bramka dla Fiorentiny! Arthur Cabral odzyskał piłkę w polu karnym i uderzył bez zawahania. Skuteczna interwencja Mattii Perina.

40'

W polu karnym gospodarzy pojawił się Alfred Duncan. Leonardo Bonucci poradził sobie z przeciwnikiem i oddalił grę od własnej bramki.

38'

Miejscowi idą za ciosem. Po trafieniu Federico Bernardeschiego gra przeniosła się na połowę Fiorentiny.

1
1
36'

Bartłomiej Drągowski oddala się od podstawowego składu Fiorentiny. Polak przegrywa rywalizację z Pietro Terracciano i nie wykorzystał swojej szansy w krajowym pucharze.

1
34'

Podopieczni Vincenzo Italiano sprezentowali kolejnego gola Juventusowi. W pierwszym meczu Lorenzo Venuti trafił do własnej bramki. Turyńczycy są o krok od awansu do finału.

1
1
32'

Gol! Strzelił Federico Bernardeschi.

Niestety, polski golkiper popełnił kosztowny błąd. Bartłomiej Drągowski minął się z piłką po dośrodkowaniu Alvaro Moraty. Federico Bernardeschi doszedł do głosu i mocno uderzył, piłka znowu była poza zasięgiem kadrowicza.

4
2
2
5
3
31'

Zespół Massimiliano Allegrego próbuje narzucić swoje tempo gry. Juventus zbliża się do bramki Bartłomieja Drągowskiego.

2
2
1
29'

Bartłomiej Drągowski! Dusan Vlahović próbował przelobować reprezentanta Polski, który znakomicie interweniował. Sędzia kolejny raz dopatrzył się spalonego.

1
2
28'

Lucas Torreira był opatrywany przez klubowych lekarzy. Urugwajczyk pozbierał się po dłuższej przerwie i na chwilę opuścił boisko.

1
26'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego odnalazł się Dusan Vlahović. Serb nie trafił w światło bramki.

1
25'

Kapitalnie zagranie Dusana Vlahovicia. Alvaro Morata dynamicznie wbiegł w pole karne i w ostatniej chwili interweniował Lucas Martinez Quarta.

2
24'

Spięcie na linii Cristiano Biraghi - Federico Bernardeschi. Kapitan Fiorentiny przeprosił przeciwnika, nie będzie żółtej kartki.

22'

Dusan Vlahović dał sygnał Juventusowi do ataku. Były piłkarz Fiorentiny szukał sobie miejsca w polu karnym.

1
1
1
20'

Zaskakująca próba Lucasa Torreiry. Bramkarz Juventusu nie ruszył się z miejsca i odprowadził piłkę wzrokiem.

1
2
19'

Jonathan Ikone uaktywnił się w ofensywie. Piłkarz gości huknął z krawędzi pola karnego i piłka wylądowała na trybunach. Wcześniej był spalony.

1
1
17'

Gospodarze zmarnowali niezłą okazję. Alex Sandro dostrzegł lepiej ustawionego Alvaro Moratę i napastnik nie zdołał opanować piłki.

1
1
15'

Pierwszy kwadrans za nami. Co prawda Fiorentina dłużej utrzymuje się przy piłce, lecz to Juventus stworzył sobie więcej sytuacji bramkowych.

3
13'

Groźnie pod bramką Fiorentiny. Tym razem Alvaro Morata podał do Dusana Vlahovicia, a ten celnie uderzył. Bartłomiej Drągowski nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę do boku.

1
1
2
12'

"Stara Dama" budowała akcję, jednak Daniele Doveri niespodziewanie wstrzymał grę. Obie drużyny zaczynają się niecierpliwić.

1
2
10'

Spóźniona interwencja Alexa Sandro, który zaatakował Nicolasa Gonzaleza. Skrzydłowy "Violi" miał pretensje do sędziego, ale nic nie ugrał.

1
1
8'

Dusan Vlahović świetnie obsłużył Alvaro Moratę. Hiszpan był sam na sam z Bartłomiejem Drągowskim i Polak wyszedł z tego obronną ręką. Arbiter zasygnalizował spalonego.

2
1
6'

Jak dotąd turyńczycy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Spotkanie układa się pod dyktando Fiorentiny.

1
4'

Powoli uwidacznia się przewaga gości. Lucas Torreira z niewielkiej odległości trafił w Arthura Cabrala, chwilę wcześniej Mattia Perin został sfaulowany.

1
2'

Spokojny początek meczu. Zawodnicy Juventusu mogą liczyć na wsparcie swoich kibiców, trybuny Allianz Stadium są wypełnione po brzegi.