Liga Mistrzów: Ćwierćfinały, pierwsze mecze
(0:2)
Zakończony
Liverpool FC
komentarz

Liverpool wygrywa w Lizbonie 3:1 i jest na dobrej drodze do półfinału Ligi Mistrzów! Dobra pierwsza połowa w wykonaniu gości, efektowny początek drugiej części spotkania ze strony Benfiki, ale później przyjezdni odzyskali kontrolę nad spotkaniem.

1
2
90+7'

Kolejny raz myli się Otamendi! Fatalny błąd, ale Diogo Jota nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Vlachodimosem!

1
1
3
90+6'

Liverpool szanuje ten wynik i nie angażuje już zbyt dużej liczby zawodników w kontry.

90+5'

Benfica miała rzut rożny, ale przerodziło się to w kontrę gospodarzy. Tyle tylko, że Diogo Jota został łatwo powstrzymany na lewym skrzydle.

90+4'

Otamendi wstał. Fabinho kilkadziesiąt sekund po nim.

90+3'

Wciąż trwa przerwa. Otamendi i Fabinho nie podnoszą się z murawy.

90+1'

Niebezpieczne zderzenie głowami w polu karnym Liverpoolu. Ucierpieli Fabinho i Otamendi. Natychmiast wezwana pomoc medyczna.

90'

Spotkanie potrwa o minimum trzy minuty dłużej.

89'
ZMIANA

Liverpool FC. Schodzi: Naby Keita. Wchodzi: James Milner.

87'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Luis Diaz. Asystował mu Naby Keita.

I chyba mamy po zawodach! Zabójczy kontratak Liverpoolu! Kapitalne prostopadłe podanie Keity, Luis Diaz minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Cały mecz był wygwizdywany przez kibiców Benfiki, a teraz może fetować gola.

1
1
1
1
86'
ZMIANA
86'

Blisko 60 tys. kibiców ogląda dzisiejszy mecz.

85'

Tym razem zza pola karnego spróbował Alexander-Arnold, ale i on został zablokowany. Kolejny rzut rożny dla gości.

84'

Zablokowane uderzenie Diogo Joty z dwudziestu metrów.

83'

Nerwy ze stali Alissona! Na pełnym sprincie ruszył do niego Rafa Silva, ale Brazylijczyk z olbrzymim spokojem okiwał rywala!

82'
ZMIANA
82'

Ależ skiksował teraz Luis Dias! Miał idealną okazję na szóstym metrze, ale nie trafił czysto w piłkę po miękkiej centrze Hendersona!

1
80'

Robertson zagrywał z rzutu wolnego, skakał do piłki van Dijk, ale nie wygrał walki w powietrzu.

1
1
79'

Ładna akcja Liverpoolu, był w polu karnym Diogo Jota, ale dośrodkowanie Hendersona pozostawiło wiele do życzenia.

1
77'

Kontra Benfiki, ale tym razem z centrą Rafy Silvy poradził sobie Alexander-Arnold.

1
75'

Po potrójnej zmianie trenera Kloppa Liverpool zaczął grać o wiele lepiej.

74'

Przechwyt Benfiki, Otamendi od razu szukał długiego podania w kierunku Grimaldo, ale ten nie opanował piłki w obrębie boiska.

73'

Mądra gra Liverpoolu. Praktycznie nie dopuszczają do głosu gospodarzy. Umiejętnie utrzymują się przy piłce, nie forsują tempa.

1
1
68'

Chyba na nic zdadzą się protesty. Wydaje się, że interwencja van Dijka mieściła się w ramach przepisów.

1
67'

Darwin Nunez upadł w polu karnym Liverpoolu, ale sędzia nie dopatrzył się faulu! Potężne gwizdy miejscowych kibiców!

1
1
64'

Liverpool próbuje odzyskać kontrolę nad meczem. Goście starają się dłużej utrzymać przy piłce i przenieść grę jak najdalej od własnego pola karnego. To od kilkudziesięciu sekund się udaje.

63'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Adel Taarabt.

61'
ZMIANA
61'
ZMIANA
60'

Mogło być 2:2! Everton strzelał płasko z szesnastu metrów, ale doskonale broni Alisson!

1
1
60'

Trener Juergen Klopp szykuje podwójną zmianę.

59'

Trwa ofensywa Benfiki! Najpierw potężnie z dystansu huknął Weigl, ale trafił w van Dijka, a po chwili nie udała się wrzutka Gilberto. Łapie piłkę Alisson.

56'

Mógł odpowiedzieć Liverpool, lecz Salah pogubił się w dryblingu w polu karnym i nie oddał nawet strzału.

1
55'

Kolejna okazja gospodarzy! Kapitalne dośrodkowanie Rafy Silvy, uciekł rywalom Darwin Nunez, ale w idealnej sytuacji uderzył nad bramką!

1
1
53'

Liverpool jakby został w szatni. Zdecydowanie lepiej prezentuje się obecnie zespół Benfiki.

52'

Kolejny raz pokazał się Darwin Nunez, ale zza pola karnego uderzył nad bramką.

51'

Od razu ożywili się kibice na Estadio da Luz w Lizbonie. Gospodarze zyskali nową energię, uwierzyli, że są w stanie coś ugrać w tym meczu.

49'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Darwin Nunez. Asystował mu Rafa Silva.

Gol z niczego, ale Benfica łapie kontakt! Rafa Silva urwał się na prawym skrzydle, zagrał płasko w pole karne i fatalny błąd popełnił Konate, przepuszczając piłkę do Darwina Nuneza. Ten skorzystał z prezentu i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce.

3
1
47'

Na spalonym złapany Rafa Silva. Kolejna nieudana próba ataku w wykonaniu Benfiki.