(1:1)
Zakończony
Benfica Lizbona
komentarz

Koniec meczu! Na Anfield oglądaliśmy bardzo dobre spotkanie, choć głównie ze względu na proste błędy w defensywie obu ekip. Liverpool - Benfica 3:3, w dwumeczu 6:4 i to zespół gospodarzy melduje się w półfinale Ligi Mistrzów.

1
1
90+5'

Tym razem jednak nie ma żadnych wątpliwości. Trzy, może nawet cztery metry przed linią napastnik gości.

90+5'

Darwin Nunez strzela gola... i znowu sygnalizacja spalonego.

90+3'

Mogło być 4:3, ale Salah minimalnie pomylił się z szesnastu metrów! Piłka przeleciała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

2
90+1'

Benfica. Schodzi: Gilberto. Wchodzi: Andre Almeida.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Gilberto #2
90+1'

Benfica. Schodzi: Everton. Wchodzi: Gil Dias.

Gil Dias #31
90'

Sędzia doliczył minimum pięć minut.

90'

Fantastyczna akcja Salaha, płaskie podanie na dalszy słupek, Mane co prawda trafił do siatki, ale był na wyraźnym spalonym.

90'

Firmino koncertowo popsuł kontrę. Miał trzy opcje do podania, to za daleko wypuścił sobie piłkę i ją stracił.

89'

Żonglerka Tsimikasa, wycofanie piłki do Konate. Szanują wynik gospodarze.

87'

Benfica buduje atak pozycyjny, ale Liverpool broni się całym zespołem na własnej połowie i trudno jest się przedrzeć.

85'

Mocny, ale i bardzo niecelny strzał Thiago z dystansu.

84'

Momentalnie ożywili się kibice z Lizbony, którzy w komplecie zasiedli w sektorze gości.

83'

Mogło być 4:3 dla gości! Ależ złożył się do strzału z woleja z szesnastu metrów Darwin Nunez, jednak świetnie broni Alisson!

1
82'

Gol! Strzelił Darwin Nunez. Asystował mu Joao Mario.

A jednak ponownie VAR uznał gola dla Benfiki! Długie podanie z linii obrony, Joao Mario musnął piłkę głową, ta trafiła do Darwina Nuneza, który spokojnie strzelił obok Alissona. 3:3 na Anfield!

1
82'

Darwin Nunez w sytuacji sam na sam pokonał Alissona, ale kolejny raz sędzia opatrzył się spalonego.

1
1
81'

Mane zagrywał w pole karne do Salaha... trochę za mocno. Nie ruszył nawet do piłki Egipcjanin.

79'

Ładna akcja gospodarzy. Salah do Mane, ten do Firmino, ale strzał Brazylijczyka został zablokowany przez Grimaldo. Nie może uwierzyć Keita, że Firmino mu nie podał. A przecież był niepilnowany w polu karnym.

78'

Benfica. Schodzi: Goncalo Ramos. Wchodzi: Paulo Bernardo.

Paulo Bernardo #55
77'

Kolejny rzut rożny dla Liverpoolu, centrował Tsimikas, ale tym razem goście wybili piłkę przed pole karne. Złożył się tam do strzału Thiago, jednak dość mocno się pomylił.

1
75'

Co za kontra Liverpoolu. Pokazywał się niepilnowany Mane, zagrywał w jego kierunku Salah, ale ofiarnym wślizgiem zdołał przerwać tę akcję jeden z obrońców Benfiki.

1
1
1
73'

Gol! Strzelił Roman Jaremczuk.

A jednak, bramka uznana! Jaremczuk dostał dobre podanie z głębi pola, znalazł się w sytuacji sam na sam z Alissonem, łatwo ograł Brazylijczyka i strzelił do pustej bramki.

1
2
73'

Czekamy na decyzję VAR.

1
73'

Jaremczuk strzelił gola do pustej bramki po minięciu Alissona, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

72'

Gra wznowiona. Benfica już jakby bez wiary w końcowy sukces. Trudno im się dziwić, wszak mają do odrobienia cztery bramki.

70'

Przerwa w grze. Everton trafiony piłką w twarz z bliskiej odległości.

68'

Zgranie Salaha na dwunasty metr, jednak Keita nie trafił w bramkę.

68'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na połowie przeciwnika. Mają to spotkanie pod dużą kontrolą.

66'

Benfica. Schodzi: Adel Taarabt. Wchodzi: Joao Mario.

66'

Liverpool FC. Schodzi: Luis Diaz. Wchodzi: Sadio Mane.

65'

Gol! Strzelił Roberto Firmino. Asystował mu Kostas Tsimikas.

Obrońcy Benfiki śpią, a Liverpool dalej strzela. Świetne dośrodkowanie Tsimikasa z rzutu wolnego, a kompletnie odpuszczony na piątym metrze Firmino pewnym strzałem umieszcza piłkę w siatce!

63'

Liverpool wyraźnie uspokoił wydarzenia na boisku. Wygląda to tak, jakby niewiele im groziło.

62'

Kolejna efektowna akcja gospodarzy. Sporo podań na jeden kontakt, ale w końcowej fazie Firmino podawał piętą niecelnie w kierunku wychodzącego na czystą pozycję Luisa Diaza.

60'

Mogło być już 3:1, lecz Firmino nie trafił czysto w piłkę przed samą bramką.

1
58'

VAR nie dopatrzył się spalonego, a więc gol został uznany. Liverpool prowadzi 2:1, a w dwumeczu już 5:2.

58'
57'
56'

Analizowana jest ewentualna pozycja spalona Firmino.

55'

Gol! Strzelił Roberto Firmino. Asystował mu Diogo Jota.

Fatalne błędy w obronie Benfiki i Liverpool ponownie na prowadzeniu. Vlachodimos wypuścił piłkę z rąk, potem Vertonghen tak nieudolnie interweniował, że zagrał wprost pod nogi Diogo Joty. Portugalczyk natychmiast zagrał wzdłuż pola karnego do Firmino, a ten z bliska trafił do pustej bramki.

54'

Zbyt małą liczbą zawodników atakują goście i nie potrafią przebić się przez szczelną defensywę Liverpoolu.

51'

Chaotyczna akcja gospodarzy. Firmino złożył się do strzału lewą nogą, ale trafił w stojącego tuż obok Luisa Diaza. Wyszło dość komicznie.

50'

Natomiast postawa Benfiki jest mimo wszystko dość zaskakująca. Dwie bramki straty, a tymczasem nie oglądamy szaleńczego pressingu. W dalszym ciągu wyczekiwanie na jakiś błąd.

49'

Optyczna przewaga Liverpoolu na początku drugiej połowy, choć niewiele z niej wynika.