(1:0)
Zakończony
Katar
komentarz

Koniec. Holandia wygrywa z Katarem 2:0. Gospodarze żegnają się z mundialem, Pomarańczowi wychodzą z grupy z pierwszego miejsca.

2
1
1
1
1
90+3'

Dumfries dogonił piłkę tuż przed linią końcową, dorzucił ją w pole karne, ale na przedpolu pewnie interweniował Barsham.

1
1
1
1
90+2'

Piękny strzał Berghuisa z szesnastu metrów i poprzeczka ratuje Katar!

6
3
1
5
4
90'

Pan sędzia w dobrym humorze, dolicza minimum sześć minut.

6
3
1
2
1
90'

Na stojąco oba zespoły. Z perspektywy czasu trzeba ocenić, że ten mecz nie miał żadnego sensu.

5
2
1
1
2
89'

Wymieniają kolejne podania reprezentanci Holandii. Od prawej do lewej, do tyłu.

3
1
1
87'

Zmiany, zmiany, zmiany. Pewnie niewiele wniosą. Czasu zostało bardzo mało.

3
1
1
86'
ZMIANA
wchodzi Wchodzi
Kenneth Taylor #24
schodzi Schodzi
2
85'
1
85'

Długie podanie w kierunku Weghorsta, ale ten złapany na spalonym.

85'
ZMIANA
Ahmed Alaa #7
Abdulaziz Hatem #6
82'

Muntari trafił do bramki z bliska, ale wcześniej sędzia odgwizdał faul zawodnika Kataru.

2
82'
ZMIANA
81'

Jeszcze dziesięć minut. Katarczycy w natarciu, ale wyraźnie brakuje im jakości w polu karnym.

1
1
79'

Trochę czekał na tego gola.

77'

Abdulaziz Hatem strzelał z dalszej odległości. Lekko, czytelnie, w środek. Bez problemu broni Noppert.

2
1
1
1
76'

Kwadrans do końca. Czekamy na jakiś zryw jednej lub drugiej drużyny, choć raczej trudno to sobie wyobrazić.

1
2
74'

Włączył się do akcji Dumfries, zagrał płasko z prawej strony i niewiele brakowało, by po rykoszecie piłka wpadła do bramki idealnie przy bliższym słupku. Dobrze zachował się jednak Barsham.

1
72'

Katar próbuje rozgrywać piłkę na połowie przeciwnika, ale robi to daleko od bramki. Nie ma mowy o stworzeniu zagrożenia.

1
2
1
1
1
71'

Ekwador doprowadził do remisu w meczu z Senegalem, ale nie ma to wpływu na pierwsze miejsce, które jest już praktycznie pewne dla Holandii.

1
1
1
1
1
69'

Berghuis strzelił do pustej bramki po podaniu Janssena, ale po analizie VAR sędziowie nie uznali gola, bo w początkowej fazie akcji piłkę ręką przyjmował Gakpo.

1
2
1
4
66'
ZMIANA
66'
ZMIANA
65'

Depay łatwo powstrzymany przez katarskich obrońców. Nie udało mu się wbiec w pole karne.

1
64'
ZMIANA
Almoez Ali #19
1
2
64'
ZMIANA
Assim Madibo #23
1
2
64'
ZMIANA
Ali Assadalla #8
Hassan Al-Haydos #10
1
64'

Piłka wybita za boisko. Al-Haydos z problemami zdrowotnymi.

1
1
63'

Dużo podań w poprzek boiska. Bardzo powolna gra Holendrów.

2
1
1
1
62'

Tu możesz obserwować tabelę grupy A na żywo:

59'

Holandia ma korzystny wynik i nie forsuje tempa. Niewiele się zmieniło w porównaniu do pierwszej połowy. Katar nie jest w stanie realnie zagrozić.

1
4
1
56'

Mocne dośrodkowanie Hassana, chyba już zza linii końcowej. Gra nie została przerwana, ale w polu karnym było trzech Holendrów i tylko jeden zawodnik gospodarzy. I oczywiście nie ruszył do piłki.

2
1
55'

W drugim meczu Senegal prowadzi z Ekwadorem, więc póki co do dalszej fazy turnieju przechodzą Holandia i Senegal.

1
54'

Holandia szybko wybiła Katarowi z głowy grę w piłkę. Taki gol na 2:0 ustawia to spotkanie.

1
5
1
52'

Ake nierozważnie zaatakował rywala w powietrzu przy użyciu łokcia.

2
1
2
52'
ŻÓŁTA KARTKA
2
3
2
3
49'
GOOOOOOL!!!

2:0! Dośrodkowanie Klaassena, Depay świetnie opanował piłkę, ale z bliska jego strzał kapitalnie obronił Barsham. Futbolówka odbiła się jednak na tyle szczęśliwie dla Pomarańczowych, że de Jong z bliska wpakował ją do siatki!

14
8
3
5
4
48'

Ładna akcja Kataru, rozrzucona na prawe skrzydło, gdzie sporo miejsca miał Mohammad, zagrał mocno w pole karne, ale nie udało się oddać strzału.

3
1
46'

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Holandia nie zachwyca, ale prowadzi z Katarem 1:0. Mecz jest bardzo słaby. Zawodnicy sprawiają wrażenie, jakby grali za karę.

2
2
4
1
1
45'

Sędzia dolicza minimum trzy minuty. 180 sekund cierpienia więcej.

1
6
44'

Nudny jest to mecz. Holandia nie chce albo nie potrafi wejść na wysokie obroty. Jest to bardzo ekonomiczne granie.

3
2
43'

Bardzo wolno rozgrywa piłkę Katar. Holandia umiejętnie zamyka im wszelkie możliwości podania.

3
1
41'

Odbiór Holendrów, de Roon od razu podawał prostopadle do Gakpo. Szybkie przyjęcie i strzał - nad poprzeczką. Przy okazji był spalony.

1
2
1
39'

Holandia w ataku pozycyjnym. Gestykuluje de Jong, są podania w poprzek boiska i do tyłu. Brakuje przyspieszenia.

1
1
36'

Tym razem akcja prawą stroną. Rozpędzony Pedro Miguel zagrywał płasko wzdłuż linii piątego metra i kolejny raz najlepszy w polu karnym okazał się van Dijk.

1
2
35'

Ruszył lewym skrzydłem Abdelkarim Hassan, ale nie popatrzył w pole karne, a nie było tam żadnego z partnerów. Mimo to zdecydował się na dośrodkowanie. Wybił piłkę van Dijk.

3
34'

Holandia jakby starała się zaprosić rywali do bardziej ofensywnej gry. Ci jednak się do tego nie kwapią. Niewiele dzieje się na murawie.

1
31'

Nie angażują dużej liczby zawodników w swoje akcje ofensywne Katarczycy. W ten sposób nie mają szans stworzyć realnego zagrożenia pod bramką.

1
2
1
29'

Tymczasem drugi celny strzał Kataru. Ismaeel Mohammad uderzył dość koślawo z osiemnastu metrów, na siłę szukał prawej nogi i to go zgubiło. Noppert broni.

1
5
1
29'

W tej chwili Holandia jest na pierwszym miejscu w grupie w wirtualnej tabeli.

4
2
1
2
2
26'
GOOOOOOL!!!

Trzeci mecz na tym turnieju i trzeci gol Gakpo! Mocny, płaski strzał z szesnastu metrów i piłka wpadła do siatki! Piękna akcja Holendrów, wszystko na jeden kontakt.

23
10
4
2
3
26'

Depay pięknie przyjął piłkę w polu karnym, wydawało się, że jest w idealnej sytuacji, ale o sekundę za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

2
2
25'

Dośrodkowanie na bliższy słupek, urwał się spod krycia Abdelkarim Hassan, jednak niepotrzebnie postawił na siłę i strzelił bardzo niecelnie.

1
2
24'

Z trudem wybija piłkę van Dijk. Przy okazji wścieka się na partnerów, którzy zostawili dużo miejsca na skrzydle.

2
1
3
23'

Ładna akcja Katarczyków, ale brakowało decyzji o strzale. Jest jednak rzut rożny.

2
1
1
22'

Tempo spotkania nie jest zbyt wysokie. Holandia zawodzi na tym turnieju i póki co nie widać żadnej poprawy.

2
1
1
2
1
20'

Kontra Kataru, ale Afif zachował się źle już przed polem karnym i podał prosto pod nogi Holendra.

2
19'

Niecelny strzał Klaassena po rzucie rożnym.

3
16'

Nie było tam faulu, więc tylko rzut rożny dla Holandii. Nie było zagrożenia po dośrodkowaniu Gakpo.

4
1
16'

Pretensje Holendrów. Domagają się rzutu karnego za rzekomy faul. Upadł Blind.

2
3
2
2
3
14'

Frenkie de Jong strzelał zza pola karnego, ale trafił w przebiegającego Klaassena. Piłka przypadkowo odbiła się wprost pod nogi Depaya, lecz ten uderzył niecelnie.

4
3
4
4
3
14'

Pomarańczowi z coraz większą przewagą. Praktycznie nie schodzą z połowy rywala.

4
3
2
2
2
12'

Akcja Holandii. Blind zagrywał płasko wzdłuż pola karnego. Najpierw zablokowany został Gakpo, a po chwili piłka nie dotarła do ustawionego na piątym metrze Klaassena.

3
2
1
1
1
10'

Zakotłowało się w polu karnym Holandii, jednak ostatecznie van Dijk daleko wyekspediował piłkę.

2
2
1
1
1
9'

Teraz zderzenie w powietrzu Blinda i Mohammada. Sporo fauli na początku spotkania.

1
2
8'

Dumfries strzelał niecelnie z dystansu, ale wcześniej rozległ się gwizdek sędziego. Klaassen faulował Homama Ahmeda w walce powietrznej.

2
1
7'

Gakpo składał się do strzału z trzydziestu metrów i został zablokowany. Pretensje Depaya, który chyba wiedział, że to nie ma szans powodzenia i czekał na podanie.

2
1
1
6'

Przypomnijmy. Katar nie ma już szans na awans z grupy. Holandia potrzebuje zwycięstwa albo remisu. Teoretycznie możliwy jest też awans w przypadku przegranej, ale wówczas Ekwador musiałby pokonać Senegal.

3
3
2
1
1
4'

Olbrzymie zamieszanie w katarskim polu karnym. Najpierw zablokowany został Depay, po chwili Klaassen, a strzał Blinda z ostrego kąta broni Barsham.

2
1
2
3'

Mamy pierwszy celny strzał. Jego autorem Al-Haydos! Nieoczekiwanie to Katar wyszedł z ciekawą akcją, ale Noppert pewnie złapał piłkę po uderzeniu zza pola karnego.

3
2
5
1
1
1'

Od razu do ataku przechodzą Holendrzy. Van Dijk podawał na kilkadziesiąt metrów, Depay z trudem opanował piłkę w polu karnym i strzelił niecelnie.

4
2
3
1
2
1'

Zaczynamy! Pierwszy gwizdek sędziego.

1
czas Start meczu
15:57

Hymny za nami. Niebawem początek spotkania.

15:53

Zawodnicy Holandii i Kataru wychodzą na boisko.

2
1
15:31

Holandia 4 pkt, Ekwador 4 pkt, Senegal 3 pkt, Katar 0 pkt.