Holandia strzela gola z Katarem! Cody Gakpo z trzecim trafieniem na turnieju [WIDEO]

Reprezentacja Holandii wyszła prowadzenie w swoim ostatnim meczu fazy grupowej przeciwko Katarowi. Gola dla "Oranje" strzelił niezawodny Cody Gakpo.

Rafał Sierhej
Holandia w swoim ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze mierzy się z gospodarzami. Faworyzowany zespół z Europy po 40 minutach gry prowadził z Katarczykami po golu Cody'ego Gakpo.

Jasne było, że w tym meczu według teorii to Holandia musi być górą. Pierwsze 25 minut było jednak bardzo słabe i naprawdę trudno powiedzieć, żeby Holandia zasłużyła na prowadzenie po tym czasie.

Przewagą zespołu prowadzonego przez Louisa van Gaala jest jednak fakt, że mają oni bardzo zdolne indywidualności. Jedną z nich jest Cody Gakpo, czyli prawdopodobnie najlepszy piłkarz Holandii w fazie grupowej.

Ponownie to właśnie skrzydłowy PSV Eindhoven dał prowadzenie swojemu zespołowi. W 26 minucie meczu wykończył dobrym strzałem pierwszą godną uwagi akcję swojego zespołu. W ten sposób wyprowadził Holendrów na prowadzenie trzeci raz w tym turnieju.

Przeciwko słaby Katarczykom szansę na strzelenie gola dostał także Frenkie de Jong. Pomocnik FC Barcelony z metra wbił piłkę do pustej siatki i podwyższył prowadzenie na 2:0 dla "Oranje".

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"