Koniec spotkania! Lechia Gdańsk melduje się w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy!

6
1
1
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Dimitar Mitrovski. Wycięty równo z trawą Biegański. Wrócił do tego przewinienia arbiter.

24
7
10
1
90+1'

Po rzucie rożnym Dimov oddał strzał z kilku metrów, ale mocno się pomylił. Bardzo utrudnił mu zadanie Tobers.

4
2
3
90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty, podobnie jak w pierwszej połowie.

17
6
7
2
7
89'

Stec do Tobersa, ten oddaje piłkę. Po chwili Kuciak. Nie zanosi się na kolejne kłopoty Lechii.

24
8
2
4
2
88'

Ależ przyspieszył Diabate. W ostatniej chwili wślizgiem wybił mu piłkę spod nóg Dimov. Gdyby nie on, byłaby sytuacja sam na sam z bramkarzem.

17
11
6
2
3
86'

Niewiele dzieje się na boisku. Akademija jakby opadła z sił. Lechia też oddycha już rękawami.

11
9
4
2
4
85'

Lechia ma to, czego wszyscy chcieliśmy. Prowadzi, a więc zyska kolejne 0,250 punktu do rankingu. A nie ma co ukrywać, że potrzebujemy tych punktów jako polska piłka.

61
23
3
2
3
82'

Gol! Strzelił Rafał Pietrzak. Asystował mu Flavio Paixao.

Szybka akcja rezerwowych! Flavio Paixao wystawił piłkę do Pietrzaka, a ten pewnym strzałem zaskoczył Alcevskiego. Lechia znów prowadzi!

233
84
8
8
8
81'
80'

Teraz niewiele brakowało. Pietrzak zagrywał z rzutu rożnego i minimalnie obok bramki strzelał piętą Flavio Paixao.

18
9
8
7
2
78'
11
9
3
1
1
78'

Flavio Paixao chciał przelobować bramkarza z połowy boiska. Trochę mu jednak zabrakło.

16
17
8
5
3
76'

Gra wznowiona. Przed nami ostatni kwadrans.

8
2
3
2
76'

Akademija Pandev. Schodzi: Dusan Joković. Wchodzi: Vane Krstevski.

2
76'

Akademija Pandev. Schodzi: Kristijan Velinovski. Wchodzi: Sasko Pandev.

Sasko Pandev #19
3
5
6
5
5
73'

Tak jak w pierwszej połowie, tak i teraz mamy przerwę na napicie się czegoś zimnego.

13
7
3
1
4
73'

Jeszcze raz Clemens. Huknął z ostrego kąta. Bardzo mocno i bardzo niecelne.

1
3
6
3
1
72'

Clemens miał trochę przestrzeni na prawym skrzydle, lecz po jego centrze nie doszedł do strzału Diabate. Dobra interwencja obrońcy.

2
3
6
4
2
72'

Niezła centra Durmusa z rzutu wolnego, ale nie trafił czysto w piłkę Flavio Paixao.

2
1
3
7
3
70'

Akademija swobodnie rozgrywa piłkę na połowie Lechii, gdańszczanie w niskim pressingu, nie kwapią się do odbioru.

2
1
9
10
68'

Lekki pressing i Maloca wybija piłkę na oślep, byle dalej. W ten sposób będzie trudno o wygraną.

5
4
5
14
67'

Gra toczy się głównie na połowie Lechii.

4
2
3
4
18
65'

W odpowiedzi fatalne dośrodkowanie Durmusa. Do nikogo.

3
7
6
9
9
65'

Nieudany strzał Gorgievskiego zza pola karnego. Piłka przeleciała wyraźnie nad bramką Kuciaka.

8
3
2
2
2
64'
63'
61'

Gospodarze zyskali wiatr w żagle. Trudno spodziewać się, by odrobili straty, natomiast sam fakt ewentualnego remisu jest dla Lechii dość przykrą sprawą.

3
10
3
6
10
60'

Akademija Pandev. Schodzi: Ilija Donov. Wchodzi: Dimitar Trajkov.

3
59'

Akademija Pandev. Schodzi: Goran Tomovski. Wchodzi: Martin Gorgievski.

2
59'

Gol! Strzelił Dimitar Mitrovski. Asystował mu Ousman Marong.

No właśnie. Nic tego nie zapowiadało, ale nieodpowiedzialnie stracił piłkę we własnym polu karnym Kałuziński. Wykorzystał to Marong, zagrał do Mitrovskiego, a ten pewnym uderzeniem pokonał Kuciaka.

55
58'

Maloca świetną interwencją zatrzymał na skrzydle Maronga.

20
6
2
1
1
56'

Nie jest to najbardziej dynamiczny mecz w historii futbolu. Lechia robi wszystko, by się nie zmęczyć. Przypomnijmy, że już w niedzielę zagra ligowy mecz w Płocku, a w kolejny czwartek czeka ją wycieczka do Wiednia na spotkanie II rundy eliminacji.

16
3
3
3
1
54'

Dobra wrzutka Conrado, doszedł do strzału Zwoliński, ale posłał piłkę obok bramki. Trochę przeszkadzali sobie z Kubickim w tej sytuacji.

5
4
7
10
7
53'

Przedzierał się w polu karnym Kubicki, nagle się przewrócił, jednak sędzia plastycznym gestem pokazał, że nie było mowy o przewinieniu.

5
2
8
7
7
52'

Durmus strzela gola, ale nie został on uznany. Turek pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki.

6
5
4
8
19
52'

Żółtą kartkę otrzymał Ilkay Durmus.

3
11
3
9
9
51'

Goście spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska. Nie forsują tempa.

7
5
1
49'

Kontra Lechii lewą stroną. Durmus do Conrado, jednak ten nie przyłożył się do dośrodkowania, choć miał sporo wolnej przestrzeni. Bez strzału Lechia w tej sytuacji.

5
3
2
3
6
48'

Szansa na drugiego gola! Zwoliński odebrał piłkę rywalowi i popędził nieatakowany na bramkę. Był sam przed Alcevskim, jednak uderzył źle, fatalnie, zbyt lekko. To była stuprocentowa okazja!

7
5
4
8
18
46'

Długie podanie Kuciaka do Zwolińskiego i... spalony. Nie przypilnował linii napastnik Lechii.

6
2
3
9
2
46'

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi w Skopju 1:0 z Akademiją Pandev w meczu rewanżowym I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W dwumeczu wynik to 5:1 dla gdańszczan.

42
13
3
1
5
45+3'

Zablokowany strzał Conrado z dalszej odległości. Optymistycznie podszedł do tematu Brazylijczyk.

19
7
5
2
2
45+2'

Lechia utrzymuje się przy piłce w okolicach pola karnego gospodarzy.

25
6
1
45+1'

Sezonienko opanował piłkę w polu karnym, ale rywale zdołali zablokować jego strzał. Po chwili poprawiał jeszcze Stec, ale wyraźnie przestrzelił.

10
2
2
2
8
45'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

16
5
5
1
2
43'

Durmus z rzutu rożnego, ale Maloca źle trafił w piłkę i uderzył wyraźnie nad bramką.

9
5
8
4
7
43'

Tym razem przed szansą Gajos! Strzelał z dystansu, odbił piłkę przed siebie Alcevski, jednak nie zdążył do dobitki żaden z partnerów.

17
3
1
3
8
42'

Zaskakujący strzał Tobersa z dwudziestu metrów. Zbyt lekko jednak. W środek bramki. Broni Alcevski.

7
4
4
5
10
42'

Kałuziński z rzutu rożnego i wybijają piłkę gospodarze.

8
1
2
5
41'

Mogło być 0:2! Dobre podanie na wolne pole do Sezonienki, jednak dośrodkowanie młodzieżowca w kierunku Zwolińskiego było minimalnie niedokładne. Atakował piłkę na wślizgu napastnik Lechii, ale nie zdołał w nią trafić.

5
4
1
2
5
40'

Sarkoski uderzył zza pola karnego w stylu "na uniknięcie kontry".

3
6
2
2
1
39'

Pięknie opanował piłkę w polu karnym Joković. Jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany.

11
2
1
3
2
39'

Akademija Pandev mogła natychmiast odpowiedzieć. Uderzał z dystansu Donov, niepewnie tym razem interweniował Kuciak, ale bez konsekwencji. Korner.

5
2
6
2
4
38'

To bardzo istotne. Lechia musi wygrać, dla dobra polskiej piłki. Jesteśmy bardzo nisko w rankingu europejskim, a każde zwycięstwo w pucharach to dodatkowe 0,250 punktów.

41
19
2
3
2
37'

Gol! Strzelił Maciej Gajos.

Ależ bramka! Kapitalne uderzenie Gajosa z dystansu! To był tzw. spadający liść. Bramkarz nie miał najmniejszych szans na obronę!

231
91
16
8
16
36'

Daleki przerzut w kierunku Steca, ale ten nie opanował piłki. Nie miał szans. Nie jest to wybitne spotkanie, szczególnie w wykonaniu Lechii.

1
2
3
5
3
35'

Żółtą kartkę otrzymał Ilija Donov. Faulowany biegnący do kontrataku Durmus.

13
3
5
1
5
32'

Szarżował prawym skrzydłem Stec, ale wślizgiem zatrzymał go Mitrovski. Arbiter uznał, że nie było faulu, choć obrońca Lechii zwija się z bólu. Akademija wybija piłkę w aut.

5
3
5
4
9
31'

Lechia już nie atakuje tak wysokim pressingiem. Warunki pogodowe dają o sobie znać lub po prostu jest to taktyka na ostatnie minuty.

8
6
4
4
5
30'

Sędzia wznowił grę.

4
2
1
2
28'

Mamy przerwę. Zawodnicy mogą się czegoś napić.

17
7
2
2
4
27'

Znakomita centra Durmusa z rzutu rożnego. Piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym i nikt nie zdołał jej trącić.

6
7
3
5
3
27'

Gajos prostopadle do Sezonienki, ale ten trafił obrońcę w głowę przy dośrodkowaniu. Korner dla Lechii.

21
3
1
2
26'

Gra wznowiona. Zwoliński i Dimov uniknęli poważniejszych urazów i wracają na boisko.

18
7
2
1
2
24'

Ostro potraktowany Zwoliński. Faulował go w walce o piłkę Dimov. Obaj zawodnicy nie podnoszą się z murawy. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

4
3
3
18
14
23'

Rzut wolny dla gospodarzy z 30 metrów. Uderzał bezpośrednio Mitrovski, ale wyraźnie nad bramką.

28
7
3
3
4
22'

Lechia ma coraz większe problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Brakuje dokładności, szczególnie w środkowej strefie boiska.

1
6
8
13
18
21'

Zwoliński zderzył się z rywalem na środku boiska i gra była na moment wstrzymana.

4
15
3
2
20'

Gospodarze przejęli inicjatywę. To trochę niepokojący fakt.

8
6
5
4
23
18'

Kuciak jest wściekły na swoich kolegów, bo ci ponownie dopuszczają rywali do wielu sytuacji.

15
3
3
4
23
17'

Ależ zamieszanie w polu karnym Lechii! Marong miał doskonałą okazję strzelecką, ale świetnie na linii bramkowej spisał się Kałuziński, blokując uderzenie Maronga!

6
5
6
5
8
15'

Miękka wrzutka Durmusa z lewego skrzydła, zamykał akcję na dalszym słupku Sezonienko, ale wmieszał się w to Zwoliński i ściągnął piłkę z głowy młodszemu koledze. Zabrakło komunikacji.

3
3
3
19
7
14'

To kolejne ostrzeżenie dla Lechii. Przed tygodniem gdańszczanie popełnili sporo błędów w defensywie i dziś trochę się to powtarza.

3
3
2
6
20
13'

Powinno być 1:0! Świetna akcja gospodarzy, ale Kuciak dwukrotnie ratuje Lechię! Bliski szczęścia Velinovski, jednak Słowak broni rewelacyjnie!

24
8
10
3
12
10'

Tymczasem szansa dla Macedończyków. Mitrovski oddał mocny strzał z dwudziestu metrów. Niewiele brakowało, ale ostatecznie piłka przeleciała obok bramki Kuciaka.

11
4
15
2
7
9'

Wysoki pressing Lechii. Nie pozwalają swobodnie rozgrywać piłki rywalom już przed ich polem karnym.

30
11
2
3
2
8'

Długo utrzymują się przy piłce goście. Zmuszają do biegania miejscową drużynę, co nie należy do przyjemnych rzeczy w takim upale.

22
5
2
2
1
6'

Pierwsze minuty zdecydowanie dla zespołu Lechii. Gospodarze nie za bardzo mają argumenty, by odpowiedzieć.

31
7
1
6'

Zaryzykujemy stwierdzenie, że kibiców Lechii jest dziś więcej niż Akademiji. Mówiło się o ponad 200-osobowej grupie fanów z Gdańska.

20
9
2
2
5'

Kompletnie nieudana wrzutka Durmusa prawą nogą. Najpierw w klasycznym dla siebie stylu przełożył nogi nad piłką, lecz później zagrał bardzo źle.

2
1
4
1
2
4'

Gdańszczanie wyraźnie idą do przodu. Odegranie głową Sezonienki do niepilnowanego Gajosa, ten uderzył z woleja, ale nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała dobry metr obok słupka.

11
3
1
4'

Zablokowane uderzenie Sezonienki. Po chwili z dystansu próbował jeszcze Stec, ale strzelił nad poprzeczką.

7
5
1
1
1
3'

Dobra akcja Lechii lewą stroną, jednak nie popisał się Durmus. Miał dużo miejsca Turek, ale kompletnie nie wyszło mu dośrodkowanie. Korner dla gości.

8
4
3
1
2
2'

Zaskoczony Kuciak, bo piłka nienaturalnie odbiła się po dłuższym zagraniu z głębi pola. Słowak trącił wybiegającego na czystą pozycję Mitrovskiego, ten się przewrócił, jednak arbiter nie podyktował rzutu karnego. Sporo szczęścia po stronie Lechii.

8
14
4
3
4
1'

Od razu długie podanie w kierunku Zwolińskiego, ale dobrze interweniował Dimov.

8
3
2
1
1
1'

Rozpoczynamy mecz Akademija Pandev - Lechia Gdańsk!

12
6
2
1
czas Start meczu
16:57

Zawodnicy i sędziowie pojawili się na boisku. Początek spotkania za kilka chwil.

8
7
16:53

Warunki są dziś nieco wymagające. Temperatura przekracza 30 stopni.

2
5
3
2
2
16:49

Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni.

3
10
4
2
1
16:49

Dzisiejszy mecz sędziować będzie Włoch Daniele Chiffi.