(2:0)
Zakończony
USA
komentarz

Ostatni gwizdek sędziego. Holandia wygrywa 3:1 z USA i jest pierwszym ćwierćfinalistą mistrzostw świata w Katarze!

2
2
1
3
3
90+4'

Okazja dla USA, ale Musah został zablokowany przez van Dijka na szesnastym metrze.

7
4
4
4
3
90+3'
4
2
3
2
2
90+3'
2
2
1
1
1
90+3'

Niewiele dzieje się na boisku. Amerykanie zrezygnowani.

8
2
2
3
3
90+2'
4
90'

Sędzia dolicza minimum sześć minut.

11
7
5
3
4
90'

Przekombinowali teraz Holendrzy. Chcieli zabawić się w polu karnym Bergwijn i Simons, ale zgubili piłkę.

6
5
4
3
4
88'

Holandia wymienia kolejne podania w środku pola i nie kwapi się do kontratakowania.

6
4
3
5
5
87'
10
9
5
5
8
86'

Śmiesznie złożył się do strzału przewrotką Zimmerman. Wyglądało to niezwykle komicznie. Piłka przeleciała obok słupka.

10
9
6
4
6
86'

Pulisić podawał prostopadle w kierunku napastnika, ale van Dijk zapobiegł groźnej sytuacji. Rzut rożny.

7
6
5
5
6
85'

Stracili werwę Amerykanie. Holandia odzyskała dwubramkowe prowadzenie i raczej kontroluje wydarzenia na boisku.

6
5
1
2
6
82'
8
4
4
5
3
81'

Gol! Strzelił Denzel Dumfries. Asystował mu Daley Blind.

Wydawało się, że USA jest blisko wyrównania, a tymczasem kolejny raz fantastycznie zagrała Holandia. Blind po podaniu de Jonga miał mnóstwo miejsca na lewym skrzydle, zagrał niezwykle precyzyjnie na dalszy słupek, a nieatakowany Dumfries do dwóch asyst dokłada gola!

19
10
2
8
12
80'

Noppert pewnie łapie piłkę na przedpolu. Chwila oddechu dla holenderskiej defensywy.

4
2
1
3
1
80'

Rzut rożny dla USA. Holandia przyparta do muru.

9
7
3
2
2
79'

Rozochocili się Amerykanie. Pulisić miał przestrzeń przed polem karnym, ale strzelił zbyt lekko. Noppert pewnie broni.

9
5
3
3
6
77'

Noppert ratuje Holandię! Wright dostał podanie na wolne pole, ale golkiper Pomarańczowych doskonale spisał się poza własnym polem karnym!

4
5
5
6
6
76'

Gol! Strzelił Haji Wright. Asystował mu Christian Pulisić.

Świetna akcja USA! Pulisić miał dużo miejsca z prawej strony, zagrał płasko wzdłuż piątego metra, a tam znakomitym technicznym strzałem do bramki trafił Wright! Będą jeszcze emocje!

6
75'

Co za błąd Depaya! Podawał w kierunku własnego bramkarza, ale szybciej przy piłce znalazł się Wright. Minął Nopperta, ale piłkę z linii wybił Holender!

7
8
4
6
4
75'
2
1
1
1
2
74'

Reyna w indywidualnej akcji. Umiejętnie blokował go van Dijk i zdecydowanie utrudnił oddanie strzału. Skiksował Reyna i strzelił bardzo niecelnie.

2
4
1
2
3
71'

Ależ szansa dla Holandii. Powinno być 3:0! Najpierw zza pola karnego strzelił Koopmeiners, Turner odbił piłkę. Do dobitki dopadł Depay, ale tu fantastycznie wyciągnął rękę amerykański bramkarz. Cóż za interwencja!

2
4
1
5
3
71'

Po rzucie rożnym niewiele nad poprzeczką główkował van Dijk.

2
1
1
1
70'

Pełna kontrola tego meczu przez Holandię.

3
4
1
3
4
69'

Dumfries tym razem centrował górą. Wybijają piłkę obrońcy.

1
1
1
1
1
67'
2
3
1
1
1
67'
Brenden Aaronson #11
2
1
66'

Sędziowie sprawdzili sytuację z Dumfriesem i raczej nie dopatrzyli się przewinienia. Nie powinno być rzutu karnego.

5
1
2
1
1
65'

Cierpi Robinson. Potrzebuje pomocy medycznej. Wreszcie mamy jakąś przerwę.

2
2
1
1
63'

Dumfries przewrócił się w polu karnym. I się nie podnosi. Sędzia na razie pozwala grać dalej, ale pewnie zaraz do tego wróci.

3
2
2
1
1
62'

Strzał Gakpo z osiemnastu metrów zablokowany. Poprawiał jeszcze z podobnej odległości Depay i końcówkami palców broni Turner.

3
2
4
4
3
61'

Holandia ruszyła z kontratakiem w przewadze liczebnej, jednak popsuł wszystko Bergwijn. Zaplątał się w dryblingu.

2
2
1
60'
6
6
4
4
3
60'

Pulisić z rzutu wolnego, ale wyjaśnił wszystko van Dijk. Nie mieli z nim szans w powietrzu Amerykanie.

3
2
1
1
2
57'

Holandia po kilku minutach niepewności wróciła do zachowawczej gry z pierwszej połowy.

3
2
1
3
55'

Bergwijn zdziwiony. Ruszył nieatakowany w kierunku bramki, ale sędzia przerwał grę, dopatrując się faulu.

3
2
4
1
1
53'

Walczą Amerykanie. Dogranie Reyny z lewej strony przed pole karne, McKennie przyjął piłkę, ale strzelił nad poprzeczką.

5
4
1
2
2
53'

Noppert spokojnie broni strzał Pulisicia zza pola karnego. Za lekkie to było.

2
3
1
1
2
52'

Żywy początek drugiej połowy. Dzieje się pod jedną i drugą bramką.

1
1
2
50'

W odpowiedzi Holandia! Dumfries kolejny raz świetnie zagrał płasko w pole karne, a po interwencji Zimmermana instynktownie broni Turner.

49'

Po rzucie rożnym piłka wybita z linii bramkowej! USA blisko gola kontaktowego! Najpierw świetnie po strzale z bliska McKenniego zachował się Noppert, a zmierzającą do bramki piłkę wybił bodaj Gakpo!

1
2
48'

Holandia od razu rzuciła się do ataku po stracie Pulisicia. Tym razem zabrakło jednak lepszego rozegrania, a w konsekwencji strzału.