Karne (3:0)
Zakończony
Hiszpania
komentarz

3:0 ACHRAF HAKIMI SIĘ NIE MYLI. Ależ to zrobił, panenką w środek! MAROKO W ĆWIERĆFINALE!

240
96
27
16
20
komentarz

2:0 Busquets strzela źle i Bounou świetnie na linii!

243
97
24
20
26
komentarz

2:0 Benoun nie strzela, broni Unai Simon!

komentarz

2:0 Ziyech się nie myli! Huknął w środek.

komentarz

Jeszcze ostatnie uwagi dla bramkarzy od sędziego. Jest główna zasada - w momencie strzałów przynajmniej jedna noga bramkarza musi być styczna z linią końcową.

komentarz

Jako pierwsi będą strzelać Marokańczycy.

komentarz

Koniec! Przed nami konkurs rzutów karnych!

150
52
26
16
20
120+3'

Złota szansa dla Hiszpanii! Świetne dośrodkowanie, gdzie był niepilnowany Sarabia, ale ten strzela w słupek!

25
38
18
15
16
120+2'

Ależ blisko gola samobójczego! El Yamiq interweniował na piątym metrze. Na jego szczęście piłka wyleciała poza boisko.

32
19
14
14
22
120+1'

Busquets! Mógł to zakończyć, ale jego uderzenie z szesnastu metrów zostało zablokowane.

34
15
8
6
11
120'

Sędzia dolicza minimum trzy minuty.

10
8
10
10
22
120'

Wrzucał Sarabia, ale najwyżej w polu karnym wyskoczył Cheddira i wyjaśnił sytuację.

11
8
6
3
5
120'
2
120'

Llorente wywalczył rzut rożny. Jedna z ostatnich szans.

5
4
3
9
13
118'
Nico Williams #12
10
9
6
5
8
118'

Hakimi wybił piłkę poza boisko, wydawało się, że będzie rzut rożny, ale w momencie centry Nico Williamsa futbolówka była już poza linią końcową.

9
5
2
3
3
117'

Zrewanżował się Morata. Koszmarnie rozegrał kontrę. Ruszyli Hiszpanie czterech na pięciu, ale podanie do Fatiego było za mocne.

11
10
3
5
3
115'

Kolejny raz zmarnowali kontratak Marokańczycy! Cheddira ruszył do prostopadłego podania, ale kompletnie oszalał w polu karnym, zaplątał się w dryblingu i nawet nie oddał strzału!

9
16
5
7
9
112'

Saiss wraca na boisko, ale wyraźnie utyka. Hiszpania przez moment grała z przewagą zawodnika, jednak nie potrafiła tego wykorzystać.

22
16
8
7
10
111'

Saiss nie wytrzymuje trudów spotkania. Nagle usiadł na murawie. Zgłosił jakiś uraz.

6
8
11
14
8
109'

Hiszpania się spieszy. Za wszelką cenę chce uniknąć rzutów karnych.

21
24
6
7
3
107'

Podanie na wolne pole do Balde. Umiejętnie zablokował go jednak Hakimi i nie pozwolił się rozpędzić. Bounou zaczyna od bramki.

8
7
5
2
4
106'

Tuż po wznowieniu Sabiri poszukał strzału z połowy boiska. Interesujące, ale niecelne.

16
15
6
5
5
106'

Przed nami ostatni kwadrans tego spotkania!

16
7
5
4
3
czas Druga połowa dogrywki
105'

Minimum jedna minuta doliczona.

17
11
8
5
7
104'

Szansa dla Maroka! Ounahi doskonale zagrał w pole karne, Cheddira stanął oko w oko z Unaiem Simonem, ale zostawił nogę Hiszpan i broni w sytuacji sam na sam!

18
15
10
14
25
103'

Rodri podjął rozpaczliwą próbę strzału z dystansu. Niecelnie.

8
9
6
5
6
102'

Coraz trudniej przychodzi bronienie się reprezentacji Maroka. Zmęczenie robi swoje, pojawiają się błędy. Na razie bez konsekwencji.

9
4
4
8
10
100'

Po centrze Llorente z prawej strony było lekkie zamieszanie w polu karnym, Marokańczycy nie potrafili wybić piłki, dopadł do niej Balde, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

8
8
3
3
5
99'

Długie podanie w stronę Fatiego, ale zdążył z interwencją Hakimi. W innym wypadku byłaby stuprocentowa szansa dla Hiszpanii.

12
8
5
5
4
98'
3
5
3
3
1
98'
3
3
4
2
2
97'

Nieudany drybling Nico Williamsa, ale nie zraził się tym. Po kilku sekundach ograł już rywala na skrzydle, zacentrował spod linii końcowej, ale Morata nie dał rady wyskoczyć do piłki.

1
2
2
1
95'

Amrabat popisał się świetnym prostopadłym podaniem, po którym Cheddira biegł nieatakowany na bramkę, ale dał się dogonić i Laporte nie pozwolił mu na strzał. Był jednak na spalonym.

2
1
1
2
2
93'

Pressing Maroka, którzy absolutnie nie wyglądają na zmęczonych.

15
4
1
2
1
91'

Pierwsza część dogrywki rozpoczęta. Doczekamy się goli czy czeka nas nudne 30 minut i seria rzutów karnych?

15
90+5'

Świetne dośrodkowanie Olmo z rzutu wolnego, nikt nie trącił piłki i ta zmierzała w bramkę, ale znakomicie na refleks interweniował Bounou!

15
10
7
10
10
90+4'

Hiszpania nie chce oddać piłki przeciwnikowi. Prawdopodobnie będzie czekać na ostatnią akcję.

3
3
5
4
11
90+2'

Abde naciskał Unaia Simona i niewiele brakowało, a pomyliłby się hiszpański bramkarz.

28
16
8
7
6
90+1'

Dobre dośrodkowanie Solera z rzutu wolnego, z dobrą siłą, na dalszy słupek. Był niepilnowany Morata, jednak uderzył bardzo źle.

10
10
5
4
6
90'

Sędzia doliczył minimum pięć minut.

8
5
5
5
6
90'

Olmo wywalczył rzut wolny z bocznego sektora boiska. Zrobił maksimum, bo w polu karnym nie było żadnego z partnerów.

11
3
2
4
2
90'
2
1
2
1
2
88'

Ależ poklepali Marokańczycy. Ounahi z Hakimim ośmieszyli Hiszpanów na skrzydle, ale zawodnik PSG włożył za dużo siły w ostatnie podanie i nie było mowy o kontynuacji.

13
8
3
4
2
86'

Ruszył prawym skrzydłem Hakimi, zagrał w pole karne na dalszy słupek, odegranie Abde, lecz Cheddira był tyłem do bramki i nie miał z czego uderzyć.

2
1
4
2
2
84'
Jawad El Yamiq #18
Flynn Downes #5
1
83'

Trzy zmiany w zespole Maroka, a ponadto na jakieś problemy zdrowotne narzeka Aguerd.

1
2
6
2
2
82'
Yahia Attiyat Allah #25
3
2
3
1
82'
82'
Walid Cheddira #21
Selim Amallah #15
2
81'

Prostopadłe podanie Nico Williamsa do Moraty, ale ten dopadł do piłki dopiero przy linii końcowej. Oddał strzał, natomiast nie mogło się to udać.

3
4
2
80'

Hiszpania praktycznie cały czas przebywa na połowie Maroka.

6
8
1
1
5
79'

Ruszył prawym skrzydłem Nico Williams, zagrał mocno wzdłuż pola karnego, ale doskonale w obronie spisał się Hakimi. Utrudnił oddanie strzału Olmo.

3
3
3
1
2
78'

Kompletnie nieudany strzał Olmo zza pola karnego. Na wysokości dziesiątego piętra.

7
4
3
5
1
77'

Laporte nadepnął na stopę Hakimiego. Nieuzasadnione pretensje Hiszpana.

4
2
2
2
1
76'
11
5
3
2
2
76'
6
4
3
2
3
74'

Wścieka się Amrabat, bo En-Nesyri był pasywny i nie wystartował w porę do piłki, dzięki czemu posiadanie znów dla Hiszpanii.

5
2
1
3
2
73'

Kolejna przerwana nieźle zapowiadająca się akcja Hiszpanów. Na spalonym złapany Morata.

10
7
2
2
1
72'

Zwiększa się posiadanie piłki na korzyść Hiszpanii, ale w dalszym ciągu nic z tego nie wynika. Maroko umiejętnie przesuwa poszczególne formacje i nie dopuszcza rywala pod pole karne.

13
6
4
3
5
69'

Morata dostał podanie w polu karnym, już szykował się do strzału, ale doskonale wygarnął mu piłkę spod nóg Aguerd.

10
10
10
8
8
68'

Trudny okres dla Maroka. W pierwszej połowie były jeszcze jakieś kontry, drobne szanse. W drugiej z trudem przychodzi im przekroczenie linii środkowej.

11
8
9
10
10
66'
65'

Do znudzenia Hiszpania, ani na moment nie zmienia swojego stylu gry. Niedługo się przekonamy czy obecność napastnika w polu karnym pomoże w jakimś stopniu.

7
8
6
6
7
63'
5
6
6
5
5
63'

Jeszcze ucierpiał przy tym bloku Pedri.

3
4
6
4
4
63'
9
6
5
5
5
62'

Pedri doskonale zablokował mocne dośrodkowanie Ounahiego. Ruszyło z kontrą Maroko, zabrakło precyzji i szybszej decyzji o podaniu.

4
4
4
2
2
61'

Pół godziny do końca podstawowego czasu gry. Szykuje się zmiana, a może nawet dwie w Hiszpanii.

5
5
6
3
3
60'

Hiszpanie cierpliwie, spokojnie. Piłka rozgrywana bardzo powoli. Brakuje przyspieszenia, zaskoczenia rywala jakąś klepką czy dryblingiem.

7
8
6
4
4
59'

Rozgrzewa się Morata. Może to on będzie lekiem na problemy? Na razie w hiszpańskim zespole ewidentnie brakuje środkowego napastnika.

4
2
5
2
4
56'

Stracił piłkę Hakimi na rzecz Olmo, ale zawodnik PSG wrócił za akcją i naprawił swój błąd.

7
8
3
2
3
54'

Pierwszy celny strzał Hiszpanii. Asensio wystawił piłkę Olmo, ten postawił na siłę, ale broni Bounou.

1
6
2
1
1
54'

Gavi faulowany przez Hakimiego kilka metrów od linii bocznej pola karnego. Jeśli nie idzie z gry, to może stały fragment.

4
1
1
3
52'

Jeśli w grze obu drużyn nic się nie zmieni, to wielce prawdopodobna jest dogrywka. Na boisku nuda. Czytelna gra z obu stron i praktycznie brak zagrożenia pod bramką.

2
2
4
2
1
50'

Na spalonym Ferran Torres. Kolejna nieudana akcja reprezentacji Hiszpanii.

5
5
1
1
3
49'

Wyszedł z kontrą Ziyech, jednak podawał odrobinę zbyt lekko do wybiegającego na czystą pozycję Amallaha.

3
1
1
48'

Krótko rozegrany rzut wolny przez Hiszpanię, ale po wrzutce Asensio wybijają piłkę rywale. Nie doszedł do strzału Busquets.