PKO Ekstraklasa: 13. kolejka
15 paź 2022 15:00
komentarz

Koniec! Tragiczny mecz w wykonaniu Lechii i bardzo dobry Rakowa. Zasłużone 3:0 dla gości.

7
6
2
90+2'

Kontra gości, ale Kuciak broni strzał Gutkovskisa z ostrego kąta. Po raz kolejny obrona Lechii stoi i tylko się przygląda. Raków mógł strzelić dziś zdecydowanie więcej goli.

4
2
5
2
2
90'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

1
1
1
1
2
89'

Zwoliński strzelił gola po dośrodkowaniu Conrado, ale w momencie podania był na minimalnym spalonym. Bramka nie została uznana.

1
1
2
1
2
87'

Z rzutu rożnego Pietrzak, ale Gajos uderzył nad bramką.

1
1
1
2
2
86'

Strzał Lechii! To dziś praktycznie się nie dzieje. Próbował z dystansu Terrazzino i Kovacević odbija piłkę na róg.

1
2
2
2
3
83'
2
2
1
2
1
83'
82'

Przerwa w grze, bo na boisku leży kontuzjowany Tudor. Upadając złapał się w okolice pachwiny.

2
2
3
2
3
80'

Kolejny strzał Nowaka zza pola karnego. Obok bramki.

3
3
2
2
80'

Tymczasem na trybunach "pozdrowienia" dla Adama Mandziary i Pawła Żelema.

4
5
1
1
1
79'

Svarnas dostał prezent na piątym metrze, ale nie trafił czysto w piłkę i po prostu podał do Kuciaka.

2
3
1
1
78'

Kontratak gości. Nowak strzelał z dwudziestu metrów i broni Kuciak. Mógł przepuścić piłkę, bo za jego plecami biegł dużo lepiej ustawiony kolega.

1
2
76'

Wrzutka Conrado z lewej flanki, jednak czujny Kovacević uprzedził na piątym metrze Zwolińskiego.

2
4
2
2
75'

Kun sam się zdziwił, że nikt do niego nie podszedł, więc wbiegł z łatwością w pole karne, ale zagrał prosto do rąk Kuciaka.

3
4
3
2
1
73'

A Raków spokojnie, nie forsuje tempa. Jakby zdawał sobie sprawę, że nic już mu w tym meczu nie grozi.

5
5
1
1
1
72'

Raków broni się całym zespołem na własnej połowie, zachęca Lechię do atakowania, ale gdańszczanie raczej nie mają zamiaru skorzystać z zaproszenia.

3
4
1
1
69'
69'

Koczerhin strzelił w aut zza pola karnego.

1
1
1
1
68'
68'
66'

Wdowiak miał dużo miejsca przed polem karnym, oddał soczysty strzał, ale ponownie odbija piłkę Kuciak.

3
1
1
2
65'

Jeszcze jedna akcja Lechii, lecz Svarnas bez problemu radzi sobie z kiepską centrą Conrado.

1
2
64'

Żółtą kartkę otrzymał Vladislavs Gutkovskis.

Raków Częstochowa
1
1
2
2
64'

Żółtą kartkę otrzymał Fran Tudor.

1
2
3
2
63'

Odbiór Zwolińskiego na połowie Rakowa, już pędził w kierunku bramki, ale sędzia dopatrzył się faulu napastnika Lechii.

1
2
1
61'

Kolejna próba Gajosa z dalszej odległości, trafiony w polu karnym Durmus, ale ten rykoszet nie miał prawa zaskoczyć Kovacevicia.

2
3
60'
59'

Uderzenie Gajosa z dystansu zablokowane.

2
3
58'

Gra toczy się w środku pola. Raków ma bardzo komfortową sytuację.

2
1
55'

Obraz gry się nie zmienia. Lechia nie ma sposobu na solidnie grający dziś Raków.

6
3
53'
Lechia Gdańsk
9
2
1
52'

Akcja Lechii! To rzecz rzadsza niż ciepłe dni w grudniu. Dośrodkowanie Pietrzaka, ale strzał głową Gajosa został zablokowany.

2
3
1
51'

Leży na boisku Wdowiak, potrzebna pomoc medyczna. Chwila oddechu dla mocno zapracowanej dziś defensywy gdańskiego klubu.

2
49'

Przedarł się środkiem pola Conrado, zagrał na skrzydło do Pietrzaka, ale ten nie popisał się przy dośrodkowaniu. Raków nie ma większych problemów z grą w defensywie.

1
47'

Gol! Strzelił Mateusz Wdowiak. Asystował mu Stratos Svarnas.

Szybko strzela trzeciego gola Raków! Nowak z rzutu wolnego, Tudor strącił piłkę na dalszym słupku, asystę przewrotką zanotował Svarnas, a z bliska do siatki trafił Wdowiak!

8
4
2
1
2
46'

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Gwizdy żegnają piłkarzy Lechii, która nie wyszła na boisko. Gospodarze nie zrobili absolutnie nic w pierwszej części. W pełni zasłużone prowadzenie Rakowa 2:0. A pewnie jest nawet zbyt niskie.

3
2
1
45+1'

Jeszcze korner dla Rakowa w końcówce po akcji Kuna.

1
1
2
45'

Sędzia dolicza minimum jedną minutę.

1
42'

Nowak ucierpiał i potrzebuje pomocy medycznej.

2
1
5
3
41'

Kolejna bardzo łatwa strata Lechii na własnej połowie. Koczerhin strzelał z dystansu - nad bramką.

4
3
1
1
39'

Irytują się kibice Lechii, bo gospodarze nie potrafią wymienić kilku podań. Od razu następuje strata.

4
4
1
1
36'

Nalepa składał się do strzału przewrotką z osiemnastu metrów. Odważnie. Nie trafił jednak w piłkę i - na szczęście - w rywala.

1
5
2
3
3
35'

Lechia miała kontrę, ale Durmus centrował po prostu beznadziejnie. Cudem gospodarze wywalczyli rzut rożny.

3
4
2
1
4
33'

Nowak z dystansu, Kuciak odbija piłkę na rzut rożny. Nie ma Lechii w tym meczu!

5
6
1
7
32'

Raków z kolejną akcją. Tudor zagrał mocno na szesnasty metr do Nowaka, ale obrońcy Lechii byli na tyle bierni, że zawodnik gości miał czas opanować piłkę, jednak strzelił nad bramką.

11
8
1
30'

Trochę zadymiło się nad boiskiem z powodu rac, ale póki co mecz nie jest przerwany.

1
1
2
13
29'

Raków przed szansą na 3:0! Dośrodkowanie Tudora, który miał bardzo dużo miejsca w polu karnym, Arsenić wygrał walkę w powietrzu, ale jego strzał głową z bliska fantastycznie broni Kuciak!

17
12
2
5
3
29'

Uderzenie Papanikolaou z dystansu, był rykoszet i Raków ma kolejny rzut rożny.

4
4
3
26'

Gwizdy publiczności, bo Lechia nie potrafi wyjść z własnej połowy.

7
8
1
25'

Rzut wolny dla Rakowa, jednak tym razem nie popisał się przy dośrodkowaniu Nowak.

23
23
1
3
2
24'

Lechia na stojąco, a Raków się bawi. Piękna klepka przed polem karnym. Wdowiak wystawił piłkę do Koczerhina, który uderzył potężnie, lecz nad poprzeczką.

4
5
2
1
1
21'

I mamy 0:2! Dośrodkowanie Kuna, nieatakowany Wdowiak strzelił głową, Kuciak odbił piłkę przed siebie, a skuteczną dobitką z kilku metrów popisał się Nowak.

12
4
5
1
29
20'

Tempo meczu nie jest zbyt wysokie, natomiast wpływ na to ma wynik. Raków nie musi atakować za wszelką cenę, z kolei Lechia... chyba nie potrafi.

2
3
1
17'

Lechia potrafi ominąć pierwszą linię pressingu Rakowa, ale później nie za bardzo ma koncepcję na atakowanie.

2
2
1
15'

Nowak na krótko, ale goście nie stworzyli zagrożenia.

3
4
1
1
1
15'

Raków chwilę odsapnął, dał się Lechii wyszumieć, a potem wystarczyły dwa podania i akcja była pod polem karnym gdańszczan. Korner dla Rakowa.

4
2
3
12'

Gdańszczanie nie panikują, non stop próbują grać krótkimi podaniami na własnej bramki. Momentami na bardzo dużym ryzyku.

5
2
1
1
11'

Lechia miała dobrą okazję do kontry, była sytuacja trzech na trzech, ale Clemens, jak to on, podał do rywala zamiast do kolegi z drużyny.

6
2
1
1
9'

Goście bardzo szybko przeszli do konkretów i wydają się kontrolować boiskowe wydarzenia. Lechia na razie nie potrafi odpowiedzieć.

5
3
1
6'

Gol! Strzelił Patryk Kun. Asystował mu Deian Sorescu.

Raków zaczął bardzo dobrze mecz i zdobył zasłużonego gola. Po podaniu przez całe pole karne piłka trafiła do Kuna, który pewnym strzałem przy krótkim słupku pokonał Kuciaka!

13
6
2
1
22
4'

Wciąż atakuje Raków, który praktycznie nie schodzi z połowy Lechii.

3
1
1
2'

Prawą stroną atakował Sorescu, dwukrotnie został zablokowany.

2
1
1
1'

Od początku Raków grał wysokim pressingiem i zabrał piłkę gdańszczanom. Ci jednak zachowali się dobrze w obronie.