PKO Ekstraklasa: 20. kolejka
12 lut 2023 12:30
komentarz

Piast zasłużenie pokonał w Lubinie Zagłębie i wyprzedził rywala w tabeli. Miedziowi znaleźli się w strefie spadkowej.

3
2
1
90+2'

Nie mają koncepcji na zaskoczenie gliwiczan gracze Zagłębia. Goście coraz bliżej kompletu punktów.

1
2
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

1
1
88'

Piast coraz bliżej niezwykle cennych trzech punktów i minięcia Zagłębia w tabeli.

6
2
86'
86'

Po dograniu z rzutu wolnego ręką zagrał jeden z graczy Zagłębia. Sędzia zatrzymał akcję. Piłka dla Piasta.

1
84'

W końcu jeden z graczy Zagłębia doszedł do uderzenia. Próba została zablokowana.

1
1
1
81'
79'

Chodyna zagrywał z rzutu rożnego. Wprost w ręce bramkarza Piasta Gliwice.

2
1
2
77'

Wyjście Piasta, w polu karnym wycofanie do Wilczka. Ten jednak w decydującym momencie skiksował.

2
1
75'
KGHM Zagłębie Lubin
1
1
1
73'

Lubinianie nie potrafią zaskoczyć obrony Piasta. Dogrania w pole karne nie przynoszą efektu.

2
1
70'
68'

Opatrywany jest Katranis. Kolejna przerwa w grze.

1
66'

Korner dla Piasta, ale do dośrodkowania nikt nie doszedł. Przy piłce jednak utrzymali się goście.

1
63'

Dziczek uderzył z dystansu, kilka metrów ponad bramką lubinian.

1
1
2
62'
62'
60'

Z ok. 20 metrów wprost w bramkarza uderzył Kurminowski. Plach cały czas bezbłędny.

2
1
59'
59'

Zagłębie coraz groźniejsze. Po kolejnym dograniu z kornera głową ponad bramką uderzył Kopacz.

1
58'

Starzyński z kornera na głowę Bartolewskiego, a ten zbyt anemicznie z pięciu metrów. Wprost w ręce bramkarza.

1
57'

Składna akcja Zagłębia, ale dogranie z linii końcowej Bartolewskiego wyszło na aut. Od bramki Piast.

1
1
55'

Na murawie leżał Chrapek, do gracza Piasta dobiegł Burić i gracz gości ozdrowiał.

2
54'
1
53'

Z ok. 30 metrów szczęścia poszukał Makowski. Niewiele z tego wyszło.

50'

Zagłębie stara się grać szybciej, ale jak na razie bez klarownej okazji na złapanie kontaktu bramkowego.

47'

Nie ma rzutu karnego! Wcześniej piłka opuściła boisko. Sędzia otrzymał sygnał z VAR-u.

3
1
2
2
1
47'

Rzut karny dla Piasta, sędzia uznał, że Chodyna faulował Chrapka.

1
1
46'

Ostro potraktowany Ameyaw i pierwsza kartka w meczu.

1
czas Druga połowa
komentarz

Zasłużone prowadzenie Piasta. Zagłębie w 1. połowie zagrało fatalnie w ofensywie, gliwiczanie z kolei zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

1
1
1
1
45'

Sędzia doliczył minutę.

3
1
43'

Strzał Makowskiego został zablokowany przez obrońcę. Zagłębie się przebudziło. Trochę późno.

1
1
1
41'

Problemy ma Ameyaw, będzie potrzebna konsultacja z medykiem.

1
2
3
2
2
40'

Chodyna do Adamskiego, ten jednak tragicznie uderzył głową.

3
1
38'

Gol! Strzelił Kamil Wilczek. Asystował mu Arkadiusz Pyrka. Zagłębie ma coraz większy problem. Pyrka urwał się prawą stroną, zagrał wzdłuż pola bramkowego. Ameyaw w piłkę nie trafił, podobnie jak obrońcy. Do piłki doszedł Wilczek i z bliska wbił ją do siatki! 0:2!

14
6
4
2
2
37'

Z ok. 20 metrów przymierzył Tomasiewicz, piłka przeleciała obok słupka.

2
1
36'

Ostrzej zrobiło się na boisku. Jednak jeszcze bez kartek. Wszyscy zdrowi i gotowi do dalszej walki.

1
1
33'

Zivec do Starzyńskiego, strzał głową był jednak bardzo anemiczny. Pierwsza groźniejsza próba Zagłębia.

1
3
2
1
1
32'

Powinno być 0:2! Piłka minęła bramkarza po strzale Chrapka. Wracający Bartolewski z linii bramkowej wybił piłkę!

1
1
1
31'

Dwa kwadranse za nami. Piast może być z nich zadowolony. Zagłębie wręcz przeciwnie. Tragiczny początek gospodarzy.

2
1
1
28'

Piast cały czas gra swoje. Gliwiczanie wciąż bez większych problemów odbierają piłkę gospodarzom na ich połowie i po chwili Burić musi być czujny.

6
2
1
2
1
25'

Miedziowym w końcu udało się oddalić grę od okolic własnego pola karnego. Gospodarze jednak wciąż nie są w stanie zagrozić Plachowi.

2
2
1
22'

Kolejne zamieszanie pod bramką Zagłębia. Sędzia przerwał grę dopatrując się spalonego.

1
1
2
20'

Nie zmienia się obraz gry. Piast wysoko atakuje gospodarzy i cały czas przynosi to efekty. Goście niemal nie opuszczają okolic pola karnego Zagłębia.

3
1
1
17'

Mnożą się indywidualne błędy lubinian. Piast stara się to wykorzystał. Po dograniu Pyrki Ameyaw nie trafił w bramkę.

4
2
2
3
1
16'

A Piast wciąż w ataku! Zagranie Kądziora do Chrapka, ten z obrońcą na plecach przejął piłkę i uderzył tuż obok bramki!

7
4
1
2
13'

Gol! Strzelił Damian Kądzior. Kontra Piasta, z piłką przez pół boiska biegł nieatakowany Kądzior. Precyzyjny strzał z okolic linii pola karnego zatrzymał się w bramce gospodarzy! 0:1!

Piast Gliwice
20
6
6
8
4
11'

Prawą stroną szarżował Pyrka, w końcu sędzia przerwał grę. Piłka opuściła boisko.

1
1
1
10'

Pierwsze wyjście Zagłębia. Bartolewski do Adamskiego, ale szybszy Plach.

3
1
2
8'

Atak Piasta przerwany. Sędzia dostrzegł spalonego.

1
1
1
2
7'

Cały czas w ataku Piast. Goście szukają szybkiego gola. Miedziowi wciąż bardzo spokojni.

3
3
1
4'

Do bezpańskiej piłki w polu karnym doszedł Chrapek. Strzał przeleciał tuż obok bramki Buricia!

2
3
1
3
3'

Piast Gliwice od początku w ataku. Zagłębie spokojnie, gospodarze swój plan na mecz mają.

2
3
1
1'

Nerwowo zachował się w defensywie Łakomy i PIast wywalczył rzut rożny.