PKO Ekstraklasa: 22. kolejka
27 lut 2023 19:00
komentarz

W ostatnim meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy padły tzy gole. Derby Dolnego Śląska dla KGHM Zagłębia Lubin, które pokonało Miedź Legnica 2:1.

23
10
2
4
90+8'

Wciąż gramy. Miedź szuka remisu.

3
2
1
4
90+7'
ŻÓŁTA KARTKA
KGHM Zagłębie Lubin
4
5
2
6
90+7'
5
4
1
4
90+6'

Dziwne zachowanie bramkarza Zagłębia, który trochę się w końcówce podpalił.

3
3
4
4
3
90+5'

Zagłębie oddala grę od własnej bramki. Miedź ma ok. 120 sekund na wyrównanie.

9
1
2
4
3
90+3'

Sędzia jednak uznał gola. Miedź ma cztery minuty, aby wyrównać.

8
3
1
3
10
90+2'

Jeszcze mamy VAR. Wydaje się, że bramkarz był faulowany.

7
7
1
3
4
90+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Luciano Narsingh. Tragicznie na przedpolu zachował się bramkarz Zagłębia, który wypuścił piłkę z rąk. Po chwili dopadł do niej Narsingh i uderzył po poprzeczkę.

Miedź Legnica
10
7
3
6
15
90'

Sędzia doliczył 6 minut.

1
1
3
1
4
89'

Dośrodkował Starzyński, strzał Doleżala na korner wybił Kapino!

9
6
1
1
1
86'

Zagłębie prowadzi dwoma bramkami i ma wszystko pod kontrolą. Miedź przestała wierzyć w powodzenie.

7
5
1
3
1
83'
ZMIANA
82'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jarosław Jach. Asystował mu Filip Starzyński. Już po emocjach! Starzyński dośrodkował z rzutu wolnego, a Jach głową z czterech metrów trafił na 2:0!

27
16
5
5
6
81'
ZMIANA
80'

Kurminowski niespodziewanie uderzył przewrotką. Kapino patrzał się na piłkę, a ta go przelobowała i trafiła w poprzeczkę!

12
10
4
2
2
78'

Miedź Legnica w ataku, trochę nerwowo momentami obrona Zagłębia. Jak na razie skutecznie.

5
2
2
1
1
76'

Błąd bramkarza Zagłębia, który zderzył się z Jachem. W efekcie po rykoszecie piłka go już minęła, ale z linii wybił ją Ławniczak!

5
4
3
2
3
74'
ZMIANA
74'
ZMIANA
1
2
2
1
1
73'

Miedź, chcąc wyrównać, musi zacząć ryzykować. Zagłębie tylko na to czeka. Końcówka zapowiada się interesująco.

4
3
1
1
2
71'

Kontra Zagłębia, w decydującym momencie piłka odskoczyła Starzyńskiemu.

2
5
2
5
6
70'

Szybko płynie czas po przerwie. Miedź stara się coś zdziałać, ale nie jest w stanie zagrozić poważniej Zagłębiu.

5
6
2
3
3
68'
ZMIANA
68'
ZMIANA
66'

Po rzucie wolnym w polu karnym Zagłębia zderzyli się Drygas i Kłudka. Potrzebna będzie pomoc.

2
2
3
4
1
64'

Rajd lewą stroną Pieńki, pomocnikowi piłka odskoczyła i szansa przepadła.

3
4
1
3
3
63'

Zagłębie szuka drugiej bramki. Do dośrodkowania doszedł Jach, ale nie był w stanie uderzyć w kierunku bramki gości.

4
2
2
2
4
60'

Gra została wznowiona, ale dymy jeszcze całkowicie nie opadły.

1
1
1
58'

Przerwa w grze. Boisko w Lubinie zadymione przez kibiców. Niezbędne jest wietrzenie.

2
2
1
1
57'
ZMIANA
57'
ZMIANA
wchodzi Wchodzi
Dimitar Velkovski #19
schodzi Schodzi
1
57'

Kurminowski z lewej strony do Bohara, a ten z pola karnego okrutnie spudłował!

1
2
3
56'

Bład obrony Zagłębia, Narsingh jednak nie zdecydował się na strzał, a do dogrania nikt nie doszedł.

55'

Z dystansu słabo i niecelnie uderzył Łakomy. Nieudana próba gospodarzy.

2
1
55'

Po stracie gola Miedź starała się ruszyć do ataku. Zagłębie przejęło piłkę i stara się zwalniać tempo akcji.

2
1
1
52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kacper Chodyna. ...przy dobitce z pięciu metrów był bez szans. Piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. 1:0!

23
13
4
6
7
52'
NIESTRZELONY KARNY

Kapino odbił strzał z rzutu karnego Chodyny, ale...

6
5
1
1
2
50'

Kurminowski został przewrócony przez Niewulisa. Rzut karny dla Zagłębia!

7
3
1
3
3
48'

Z okolic pola karnego uderzył Pieńko, Kapino odbił strzał. Poprawiał Bohar, ale ze spalonego i do tego niecelnie.