PKO Ekstraklasa: 22. kolejka
24 lut 2023 18:00
komentarz

Lider PKO Ekstraklasy nie zatrzymuje się. W wyjazdowej potyczce z Jagiellonią Białystok Raków wprawdzie szybko przegrywał, ale częstochowianie byli w stanie odmienić losy gry i zwyciężyć 2:1.

41
10
3
6
9
90+3'

Ucierpiał Svarnas, Grek powoli zbiera się z murawy.

5
1
5
9
11
90+2'

Skutecznie na przedpolu Kovacević. Odważne wyjście bramkarza, który uprzedził Imaza.

29
11
3
2
6
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

13
4
3
2
15
87'

Jagiellonia stara się jeszcze coś zdziałać, ale gospodarze nie są w stanie zagrozić Rakowowi.

25
5
2
4
11
85'
Raków Częstochowa
17
8
4
3
11
84'
82'
79'
4
1
2
2
1
78'

Jagiellonia musi atakować i zacząć ryzykować. Raków cofnął się i zamierza skontrować gospodarzy.

10
2
5
2
1
75'

Gol! Strzelił Tomas Petrasek. Asystował mu Patryk Kun. A jednak Raków był w stanie zadać cios! Z lewej strony dogrywał Kun, Petrasek dołożył głowę i efektownym strzałem trafił na 2:1 dla gości!

49
19
8
14
33
75'

Dośrodkowanie z prawej strony, do piłki doszedł Svarnas. Alomerović instynktownie odił strzał z pięciu metrów!

9
4
1
1
6
73'
72'

Strzał Romanczuka, bez większego zagrożenia pod bramką Kovacevicia.

7
3
2
2
71'

Uaktywniła się Jagiellonia, goście muszą uważać w tyłach. Wchodzimy w decydujący fragment potyczki.

5
3
1
6
69'

Kolejny strzał w meczu Lopeza. Bardzo złe wykonanie, piłka poszybowała daleko od bramki.

6
5
2
12
67'
67'
67'

Imaz do Guala, ten do bramki, ale gola nie ma! Spalony! Wciąż 1:1!

13
7
3
5
11
66'

Wciąż przeważa Raków. Jagiellonia skupiona na obronie. Gospodarzy punkt satysfakcjonuje.

4
1
2
2
4
63'

Lopez na lewo do Gutkovskisa, który z pola karnego spudłował! Tragiczne wykończenie Łotysza!

8
8
2
2
9
59'

Lopez po dograniu Kuna w bramkę nie trafił. Dodatkowo był na spalonym.

7
4
1
2
6
57'

Jean Carlos sam na sam na sam z bramkarzem, ale atakowany przez obrońcę nie zdołał dobrze uderzyć. Alomerović nogami odbił piłkę!

10
4
4
1
5
57'

Raków na połowie Jagiellonii. Lider PKO Ekstraklasy uzyskał wyraźną przewagę i szuka gola na 2:1.

8
4
1
6
54'
9
10
3
1
54'
52'

Raków jest aktywniejszy w przodzie. Jagiellonia czeka na swój moment.

8
5
1
1
2
49'

Kun dośrodkował z lewej strony, Gutkovskis nie doszedł do piłki. Zabrakło dość sporo.

7
4
2
6
46'

"Szczura" z ok. 17 metrów puścił Lopez. Piłka przeleciała niedaleko bramki gospodarzy!