(0:1)
Zakończony
Legia Warszawa
komentarz

Nerwowo było w Zabrzu w sobotni wieczór. Wicelider PKO Ekstraklasy Legia Warszawa pokonał Górnika 1:0. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, a Rafał Augustyniak bez dwóch zębów.

20
12
7
9
13
90+7'

Okunuki uderzał z pola karnego, bardzo daleko od bramki Hładuna.

19
18
5
8
8
90+6'

Sześćdziesiąt sekund pozostało Górnikowi na doprowadzenie do remisu!

17
16
11
12
16
90+4'

Jeszcze starał się uderzać Podolski, Niemiec został zablokowany. Po chwili strzał Pacheco zatrzymał Hładun!

27
12
6
10
12
90+3'

Szarpana gra w końcówce. Legia sprytnie kradnie kolejne sekundy. Górnik czasu już ma niewiele.

15
9
2
11
12
90+2'
21
11
7
3
16
90'

Sędzia doliczył 7 minut.

23
8
10
1
11
90'
88'

Uderzał Jensen, piłkę jeszcze odbił obrońca. Piłka w rękach Hładuna.

13
5
3
5
9
87'

Górnik w natarciu! Zabrzanie wciąż walczą o punkt. Legia dobrze się broni.

9
4
3
4
6
83'

Uderzał Okunuki, piłka odbiła się od obrońcy, ale Hładun wybił piłkę. Po chwili niecelnie przymierzył Jensen.

13
10
10
9
9
82'

Legia w końcu pod bramką Górnika. Goście starają się zwalniać akcje. Im się nie spieszy.

14
5
4
7
11
80'
80'
79'

Janża dośrodkował z prawej strony. Augustyniak nie przejmuje się brakami w uzębieniu, wciąż jest skoncentrowany.

6
3
2
77'
11
7
6
8
5
77'

Problemy ma Carlitos. Będzie potrzebna zmiana? Hiszpan jest wściekły.

11
6
1
7
9
75'

Kwadrans do końca. Górnik w ataku, Legia stara się zwalniać tempo gry.

8
5
2
6
73'

Dadok w okolicach przedpola, ale dogranie do Olkowskiego stanowczo zbyt mocne!

6
5
5
2
12
72'
69'

Zabrzanie atakują. Legia broni się dość nerwowo. Zapowiada się ciekawa końcówka potyczki!

21
5
4
1
5
67'

Jeszcze trochę grania przed nami. Legia ma problem. Górnik poczuł, że meczu nie musi przegrać.

24
6
1
6
65'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Symulka i sędzia pokazał Josue drugą kartką w przeciągu kilku minut!

77
33
9
8
27
64'
45
23
5
4
20
63'

Po wejściu zawodnika Górnika Augustyniak stracił dwa przednie zęby!

27
9
3
5
21
62'
62'
16
3
1
1
2
61'
60'

Kapustka uderzył ponad bramką, wcześniej jednak faulowany był Dadok.

4
4
5
2
57'

Pacheco uderzył z rzutu rożnego. Obrońcy Legii są jednak czujni. Po chwili kolejna próba i znowu dobrze defensorzy gości.

13
7
6
7
10
54'

Legii udało się uspokoić zabrzan i przenieść ciężar gry na połowę gospodarzy.

12
4
4
7
13
52'

Górnik szuka wyrównania. Legia po przerwie bezbarwna z przodu.

17
6
3
2
4
49'

Kolejna próba zabrzan. Podolski szukał miejsca do strzału, nie znalazł.

8
7
4
5
3
46'

Przechwyt Pacheco, który biegł z piłką, zwiódł Kapustkę, ale jego strzał odbił Hładun.

8
6
6
2
3
czas Druga połowa
46'
komentarz

Legia prowadzi w Zabrzu po golu zdobytym przez Tomasa Pekharta.

19
8
8
23
45+5'
28
17
7
3
17
45+2'

Górnik w ataku, ale dość chaotyczne próby zabrzan.

6
8
6
6
8
45'

Sędzia doliczył 5 minut.

5
2
10
1
4
44'

Groźnie z kornera Janża. Nie miał jednak kto wbić piłki do siatki.

3
9
5
5
9
44'

Akcja zabrzan. Podolski dogrywał z prawej strony, piłkę na korner wybił Jędrzejczyk.

7
4
2
3
5
43'

Mvondo oszczędzony przez sędziego. Jedynie żółta kartka.

19
7
6
5
17
41'

Sędzia jeszcze sprawdza czy po golu ktoś, kogoś nie kopnął. Wiele lat temu, w okolicach tego miejsca na boisku pojawiły się "krety".

11
5
3
4
39'

Po bramce doszło do przepychanek. Sędzia uspokaja zawodników. Jest jeszcze kontakt z VAR-em.

17
6
3
3
11
38'

Gol! Strzelił Tomas Pekhart. Asystował mu Ernest Muci. Szybka akcja Legii, Zagranie na lewo do Muciego, a ten dośrodkował do Pekharta. Strzał napastnika odbił Bielica, ale piłka i tak wpadła do siatki 0:1!

49
25
6
13
42
37'

Miejsce przed polem karnym znalazł sobie Olkowski. Próba lewą nogą. Do szczęścia zabrakło dwóch metrów.

3
2
4
4
6
36'

Z ok. 25 metrów przymierzył Muci. Bielica był czujny i piłkę zbił na korner!

11
6
3
2
2
34'

Mocny, ale wyraźnie niecelny strzał z dystansu oddał Podolski.

7
8
5
6
7
33'
15
2
4
2
8
32'

Dadok padł w polu karnym. Sędzia nic nie widział. Dogrywał Janża.

4
7
6
1
9
30'

Kwadrans do przerwy. Twarda walka w środku pola. Niewiele uderzeń i spięć pod bramkami.

1
3
1
2
27'

Dobre tempo spotkania. Akcja za akcję. Brakuje jednak "sosu" pod bramkami.

6
3
6
1
24'

Szarżował Dadok, Hładun był szybszy i złapał piłkę na przedpolu.

8
3
3
4
4
21'

Josue z kornera na głowę Nawrockiego. Ten uderzył ponad bramką.

12
6
4
5
4
20'

Josue uderzył z rzutu wolnego, trafił jednak w mur. Goście domagali się rzutu karnego, ale sędzia był innego zdania.

9
4
2
1
8
18'

Vrhovec tuż przed polem karnym zatrzymał kontrę Legii. Pachniało czerwoną kartką.

12
5
2
5
9
15'

Odpowiedź Legii. Również z dystansu niecelnie uderzył Kapustka. Wydaje się, że pochopna decyzja.

9
7
8
5
4
14'

Kolejna akcja zabrzan. Wycofanie do Mvondo, który z ok. 20 metrów przymierzył kilka pięter ponad bramką.

9
4
3
3
4
12'

Górnik stara się wysoko atakować Legię. Goście mają problemy z wyprowadzeniem akcji.

16
7
3
1
4
9'

I jest strzał! Próba Dadoka z ok. 16 metrów. Hładun sparował piłkę.

16
7
4
2
5
9'

Wydaje się, że już pora na pierwsze strzały i okazje. Wciąż żadna z drużyn nie jest w stanie zaskoczyć rywala.

4
2
6'

Zagranie do Włodarczyka. "Nędza" junior jednak na spalonym.

4
1
1
5'

Małe zamieszanie w polu karnym Górnika. Muci starał się uderzyć, ale obrońcy gospodarzy mu to uniemożliwili.

1
2
3
1
1
3'

Rozważne pierwsze minuty w wykonaniu obu ekip. Legia przy piłce. Górnik przyczajony.

5
3
4
czas Start meczu
19:19

Mecz poprowadzi Bartosz Frankowski (Toruń).