(0:1)
Zakończony
Warta Poznań
komentarz

Widzew Łódź doznał pierwszej w 2023 roku porażki. Beniaminek PKO Ekstraklasy przegrał u siebie z Wartą Poznań 0:2. Gole dla gości zdobywali Adam Zrelak i Maciej Żurawski.

20
19
3
3
4
90+3'

Warta wysoko atakuje łodzian. Widzew już nie wierzy w możliwości zmiany wyniku.

22
9
4
3
4
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

3
3
6
4
7
90'
90'
89'

Stępiński dośrodkował z prawej strony, Juljan Shehu uderzył głową w poprzeczkę!

3
5
3
2
3
86'

Ciganiks uderzył, a może dośrodkował. Piłka poszybowała daleko od bramki.

3
1
1
83'
82'

Pawłowski na drugi metr, Letniowski w bramkę z trzech metrów!

5
6
1
3
80'

Miguel Luis uderzył płasko z dystansu. Daleko od celu.

1
1
3
1
79'

Korner dla Warty, dogranie jednak wylądowało na bocznej siatce.

1
2
1
5
3
76'

Z ostrego kąta uderzył Stępiński, w bramkę Warty nie trafił.

5
6
1
3
2
76'

Miguel Luis trafił w boczną siatkę, wcześniej na spalonym był jeden z graczy Warty.

2
2
3
1
75'

Kwadrans do końca. Bezradni są łodzianie. Nie zdziwi nas, jeśli Warta trafi po raz trzeci.

2
2
1
1
3
74'

Warta nie pozwala rozpędzić się gospodarzom. Widzew ma coraz mniej czasu na zmianę swojego smutnego losu.

4
2
1
3
72'
70'

Widzew ponownie w ataku. Łodzianie już chyba otrząsnęli się po stracie drugiej bramki.

2
3
1
4
2
83'
67'

Wydawało się, że Widzew jest blisko wyrównania. Tymczasem Warta po drugim golu ponownie gra z dużo większą pewnością siebie.

8
3
1
65'

Gol! Strzelił Maciej Żurawski. Warta czekała na swój moment i podwyższyła prowadzenie! Zagranie w pole karne do Żurawskiego, ten efektownie minął Szotę i uderzył z woleja. Piłka frunęła tam, gdzie stał bramkarz, ale Ravas przepuścił strzał! 0:2!

51
35
6
6
6
62'

Widzew cały czas w natarciu. Łodzianie szukają wyrównania. Gra toczy się na połowie Warty.

1
1
2
2
68'
59'
60'
59'

Zrelaka boli noga, za moment zejdzie z boiska.

1
1
2
5
2
57'

Warta zaczyna się bronić coraz głębiej. Widzew ruszył do ataku.

1
3
55'

Ależ pudło Terpiłowskiego z sześciu metrów! Po dograniu z lewej strony zawodni Widzewa huknął kilka pięter ponad bramką. Wyżej niż dalej, tak można wszystko podsumować.

7
5
2
5
54'

Warta po przejęciu piłki stara się długo rozgrywać swoje akcje i tym samym usypiać łodzian.

3
1
2
1
1
52'

Warta nie zamierza się tylko bronić. Dwa rzuty rożne dla gości. Jednak łodzianie cało wyszli z opresji.

1
2
49'

Pawłowski dośrodkował z rzutu rożnego. Groźne to było dogranie, ale nie miał kto wbić piłki do bramki.

1
1
1
46'

Pawłowski na przedpole do Hansena, który głową uderzył ponad poprzeczką! Widzew bliski szybkiego wyrównania po przerwie.

6
2
1
czas Druga połowa
komentarz

W Łodzi jak na razie lepsza Warta, która prowadzi po golu Zrelaka.

14
7
1
3
45+2'

Groźne dogranie wzdłuż bramki Ravasa. Ciganiks przejął piłkę przed linią bramkową i wyjaśnił niebezpieczeństwo.

5
1
3
2
45'

Sędzia doliczył 3 minuty.

3
1
3
2
2
45'

Warta skontrowała łodzian, Szczepańskiemu zabrakło dokładności.

6
1
2
1
44'

Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego. Dimitrios Stavropoulos został trafiony piłką w łokieć, ale o "jedenastce" mowy nie ma.

6
3
2
1
42'

Po kornerze Widzewowi udało się wybronić. Łodzianie odzyskali piłkę. Do przerwy pozostało niewiele czasu.

4
1
2
2
41'

Warta pod bramką łodzian. Szymonowicz składał się do strzału, został zablokowany. Będzie jednak jeszcze rzut rożny dla gości.

3
1
1
2
1
39'

Łodzianie wyprowadzali kontrę. Zabrakło dokładności. Z lewej strony rozciągnięcie na prawą i piłka została wywalona na aut.

1
1
1
38'

Słabszy fragment gry. Po bardzo dobrych dwóch kwadransach, przestało padać i baterie zawodników trochę siadły.

1
1
1
1
35'

Mniej dzieje się pod bramkami w ostatnich minutach. Widzew przeważa, ale zagrozić Warcie nie jest obecnie w stanie.

1
3
1
1
5
32'

Zrelak uderzył z rzutu wolnego. Próba z ok. 20 metrów poszybowała daleko od celu.

2
1
1
2
2
30'

Widzew przy piłce. Łodzianie jednak mają ustawioną na własnej połowie dynamicznie usposobioną drużynę Warty. Goście nie zamierzają się murować, po przejęciu piłki ruszają na bramkę rywala.

5
2
2
1
27'

Szmyt przymierzył z woleja z ok. 20 metrów. Trafił wprost w dobrze ustawionego bramkarza.

1
1
1
4
2
26'

Pawłoski uderzył z pola karnego niecelnie. Wcześniej jednak na spalonym znalazł się dogrywający Ciganiks.

3
2
1
24'

Zamieszanie pod bramką Warty. Sześć metrów przed bramką nogę dołożył Hansen, ale przestrzelił. Piłka wyszła na korner, ale po nim zagrożenia już nie było.

5
2
1
1
22'

Problemy ma Matuszewski. Przerwa w grze. Tymczasem w Łodzi zaczęło mocno padać.

2
1
4
20'

Widzew w ataku. W polu karnym starał się powalczyć Zjawiński, szybszy jednak Lis.

4
2
3
1
1
19'
4
2
2
5
17'

Warta poszła po drugą bramkę. Niewiele brakowało, aby Zrelak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

4
2
1
2
1
16'

Łodzianie pogubili się i Kun ukarany za faul.

Widzew Łódź
7
2
1
1
4
13'

Gol! Strzelił Adam Zrelak. Po analizie VAR sędzia wskazał na środek. Słowak wykorzystał dogranie z lewej strony i wpakował piłkę do bramki z sześciu metrów! 0:1!

38
23
4
6
4
12'

Mamy jeszcze analizę VAR. Tutaj trzeba wszystko dokładnie wymierzyć. Zadecydują centymetry.

9
3
6
3
5
12'

Po rzucie rożnym, wybiciu piłki i kolejnym dograniu do piłki doszedł Zrelak i wpakował do siatki. Sędzia odgwizdał spalonego, ale powrtórki pokazują, że sytuacja była stykowa!

6
5
3
10'

Z dystansu szczęścia poszukał Żyro. Piłka poszybowała tuż obok słupka! Widzew stara się dominować, Warta odgryza się gospodarzom.

6
2
3
1
1
8'

Akcja Warty przerwana. Sędzia dostrzegł spalonego. Piłka dla łodzian.

4
1
2
2
3
6'

Pawłowski uderzył z rzutu wolnego z ok. 18 metrów. Piłka otarła się jeszcze o mur i lobując Lisa odbiła się od poprzeczki. Żaden z graczy Widzewa nie był w stanie wbić pilki do siatki.

8
4
5
1
2
5'

Tymczasem pierwsza próba Widzewa. Faul przed polem karnym i kartka za faul na Kunie.

2
2
5
3
4'

Goście od początku odważnie. Goście szukają swojej szansy.

7
1
1
1
2'

Warta ruszyła odważnie. Zagranie za plecy obrońców. Z ostrego kąta uderzał Grzesik, ale w bramkę nie trafił.