Koniec meczu! Warta Poznań bardzo pewnie wygrała z Lechią Gdańsk 2:0.

1
7
7
90+4'

Kuciak ratuje Lechię przed całkowitą kompromitacją. Potężny strzał oddał Kiełb i Słowak broni w świetnym stylu!

8
3
7
2
3
90+3'
4
1
2
6
90+3'
9
1
5
90+3'

Frustracja zawodników Lechii. Wzajemne prowokacje.

1
1
2
90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

4
2
1
3
89'

Zwoliński ze strzałem desperacji. Wysoko nad bramką. Był jednak spalony.

5
4
2
1
1
86'
86'

Kiełb faulowany przez Gajosa. Rzut wolny.

5
2
2
2
3
86'

Gubi się Lechia. Nie potrafi wydostać się z własnej połowy.

10
5
1
3
4
84'

Kolejna wrzutka Pietrzaka. Nie trafił w piłkę Zwoliński, a następnie zaskoczony Friesenbichler też nie oddał strzału.

7
4
2
3
7
81'

To jest raczej gwóźdź do trumny. Nie udawało się Warcie, ale jeszcze jedna kontra przyniosła gola na 2:0. Bierna postawa obrońców Lechii, Savić strzelił mocno z piętnastu metrów i piłka wpadła do siatki!

34
23
6
8
10
80'

Kolejna kontra. Kiełb ruszył środkiem, lecz został zablokowany na dwudziestym metrze.

2
1
2
79'

Spora panika w zespole Warty. Była niezła okazja do wyjścia z kontrą, ale pospieszył się Destan i podawał niecelnie.

1
1
1
1
78'

Protestują gdańszczanie, domagając się rzutu karnego. Jeden z zawodników Warty miał być trafiony piłką w rękę.

2
3
1
1
75'

Strzał Durmusa w mur. Stavropoulos odczuł to uderzenie.

2
2
3
3
3
74'

Okazja dla gości. Friesenbichler faulowany kilka metrów przed polem karnym.

8
1
2
2
2
74'

Przekombinował w polu karnym Lechii Kiełb. Wdał się w drybling, kąt był dość ostry i jego strzał został zablokowany.

73'
73'
70'

Po centrze Pietrzaka lekki strzał głową oddał Flavio Paixao. Piłka zmierzała w kierunku bramki, ale nie mogło to zaskoczyć Lisa.

2
2
69'
1
3
69'

Faul taktyczny Miguela Luisa. Uciekł mu Friesenbichler.

1
1
69'

Kontratak Warty, ale dośrodkowanie Kiełba lepiej przemilczeć. Piłka prawdopodobnie szybuje jeszcze w okolice Poznania.

1
1
2
1
1
66'
66'
66'

Dobre piąstkowanie Kuciaka po dośrodkowaniu Kiełba z rzutu rożnego.

63'

Niezłe uderzenie Friesenbichlera zza pola karnego. Trafił czysto, ale na drodze stanął Ivanov.

1
1
62'

Zablokowane dośrodkowanie Pietrzaka i rzut rożny dla Lechii.

1
1
2
60'

Dośrodkowanie Durmusa, po którym nie trafił dobrze w piłkę Zwoliński. Trudno to nawet nazwać strzałem. Spokojna obrona Lisa.

2
2
2
57'

W dalszym ciągu obraz gry się nie zmienia. Gra toczy się na połowie Warty, jednak brakuje precyzji. Poza tym akcje Lechii toczą się w dość wolnym tempie. Gospodarze nie mają problemu, żeby się ustawić.

1
2
56'
54'
53'

Niedokładna centra Miguela Luisa z rzutu wolnego. Nikt nie trącił piłki w polu karnym.

3
3
1
3
1
51'

Ależ miał okazję Matuszewski! Po strzale Miguela Luisa piłka trafiła prosto pod jego nogi w polu karnym, nie był atakowany, ale uderzył koszmarnie, daleko od bramki.

2
3
3
1
1
50'

Lis świetnie broni strzał Durmusa z szesnastu metrów! Po chwili uderzał jeszcze z dystansu Diabate, ale został zablokowany.

2
2
49'

Warta czeka na przechwyt i szybką kontrę. Lechia stara się grać w ataku pozycyjnym, ale nie jest to jej mocna strona.

1
1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Grodzisku Wielkopolskim!

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Warta zasłużenie prowadzi z Lechią 1:0. Goście odstawiają marny teatr w defensywie, co gospodarzom odpowiada.

5
4
3
3
45+3'

Po centrze Diabate piłka trafiła w rękę interweniującego zawodnika Warty. Sędzia nie reaguje, choć goście protestują.

2
1
2
6
45+1'

Mnóstwo miejsca przed polem karnym miał Miguel Luis, ale popełnił błąd w przyjęciu piłki i jego strzał został zablokowany.

1
45'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

1
1
43'

Pograli goście na małej przestrzeni. Nieźle, w dobrym tempie. W końcu jednak Durmus strzelał niecelnie zza pola karnego.

2
1
1
40'

Lechia przy piłce, ale jej atak pozycyjny nie przynosi efektów. Warta wycofana, zabezpiecza tyły.

2
2
2
1
39'

Szymonowicz wykonał wślizg, wybił piłkę, ale po chwili trafił w nogę Diabate. Mogło to zaboleć. Sędzia nie odgwizdał jednak faulu.

2
37'

Zwija się z bólu Diabate. Potrzebna pomoc medyczna.

1
2
35'

Wrzutka Zwolińskiego, miał dużo miejsca w polu karnym Diabate, ale uderzył niecelnie.

1
1
1
33'

Diabate długo składał się do strzału zza pola karnego. Było to tak czytelne, że nie mogło zaskoczyć Warty, a poza tym zawodnik gości poślizgnął się przed kopnięciem piłki.

4
5
1
2
31'

Lechia tak rozegrała rzut rożny, że po chwili z kontrą ruszyli gospodarze. I gdyby to nie był wolny Szczepański, a ktoś bardziej dynamiczny, to mogło się to skończyć nawet sytuacją sam na sam z Kuciakiem.

2
1
3
1
1
30'

Strzał Terrazzino z dystansu, rykoszet... i Lechia ma rzut rożny.

3
1
5
5
3
29'

Naciskany Stavropoulos nie miał pomysłu na rozegranie akcji i wykopał piłkę poza boisko.

2
1
1
27'

Kompromitacja gdańskiej defensywy. Z jakiegoś powodu Lechia jest na przedostatnim miejscu w tabeli. Jeszcze było coś sprawdzane na VAR, natomiast nie było przekroczenia przepisów.

6
7
3
2
3
26'

Gol! Strzelił Kajetan Szmyt. Asystował mu Adam Zrelak.

I Warta na prowadzeniu. Lechia rozdaje prezenty niczym 24 grudnia. Najpierw błąd popełnił Abu Hanna, który wyszedł ze swojej strefy i przegrał przebitkę ze Zrelakiem. Następnie z Malocą i Bartkowskim zabawił się Szmyt, położył ich na murawie, to samo zrobił z Kuciakiem i spokojnie umieścił piłkę w siatce.

38
25
6
6
8
23'

Lechia utrzymała się przy piłce. Po centrze z lewej strony powalczył w powietrzu Zwoliński, a po chwili bardzo niecelnie strzelił Piła.

2
3
1
1
2
23'

Dobre uderzenie Kubickiego z dystansu! Lis zmuszony do interwencji, odbił piłkę do boku.

4
21'

Okazuje się, że... Słowak został nadepnięty przez Malocę, czyli kolegę z drużyny. Bolesne.

1
1
2
21'

Ależ krzyknął Kuciak. Momentalnie upadł na murawę. Gra przerwana przez sędziego.

2
20'

Strzał Miguela Luisa z narożnika pola karnego zablokowany. Po chwili poprawiał jeszcze Kościelny i piłka wyleciała poza boisko. Korner dla Warty.

4
1
1
17'

Warta miała rzut wolny z ok. dwudziestu metrów, ale Szmyt strzelił w dobrze ustawiony mur.

4
1
4
4
2
16'

Prosta strata Bartkowskiego na własnej połowie. Po chwili ratował się faulem taktycznym obrońca Lechii.

2
3
2
1
1
16'
5
3
1
1
1
15'

Lechia nieco się przebudziła i trochę swobodniej czuje się na boisku. Warta jednak nie ustaje w pressingu.

1
1
2
14'

Gra przerwana, bo w powietrznym starciu ucierpiał Zwoliński. Szymonowicz nadepnął mu na nogę ze sporym impetem, gdy upadał.

1
1
2
2
13'

Poklepali Durmus i Terrazzino przed polem karnym Warty, ale strzał Turka z dwudziestu metrów był bardzo niecelny.

2
2
1
1
11'

Dobra akcja Durmusa. Dośrodkowanie z lewej strony do Zwolińskiego, ten uciekł spod krycia, lecz po jego strzale piłka trafiła w słupek!

7
4
4
1
3
10'

Szarżował prawym skrzydłem Diabate, lecz w walce o piłkę dotknął Matuszewskiego, co ten wykorzystał i się przewrócił. Rzut wolny dla Warty.

3
1
1
3
8'

Zwoliński zgubił rywala i przedostał się w pole karne, jednak zabrakło decyzji o strzale. Przeoczył dobry moment napastnik Lechii i ostatecznie stracił piłkę.

2
3
1
1
7'

Po wrzutce Terrazzino zawodnicy Warty wyjaśnili sytuację.

6
2
1
7'

Ciekawy... centrostrzał w wykonaniu Piły. Wydawało się, że nie wyszło mu dośrodkowanie, ale piłka zmierzała pod poprzeczkę i zmuszony do interwencji został Lis. Korner dla gości.

1
1
2
1
5'

I znowu dobry pressing Warty. Kuciak zmuszony do dalekiego wybicia i piłka poza boiskiem. Źle weszli w to spotkanie przyjezdni.

6
3
1
4'

Na razie Warta z wyraźną optyczną przewagą. Lechia z problemami, by przedostać się na połowę przeciwnika.

7
3
1
1
3'

Długie podanie w kierunku Zrelaka, ale Maloca nie pozwolił opanować piłki rywalowi w polu karnym. Wybicie w aut.

4
2'

Pokazał się na prawej stronie Szmyt, ale podanie Kościelnego było za mocne i w pewnym momencie skrzydłowy Warty zrezygnował z kontynuowania akcji.

1
2
1'

Rozpoczynamy mecz Warta Poznań - Lechia Gdańsk!