PKO Ekstraklasa: 26. kolejka
31 mar 2023 18:00
komentarz

W Lubinie niedosyt. KGHM Zagłębie bezbramkowo zremisowało z Wartą Poznań. Obydwa zespoły miały w meczu swoje szanse, jednak zabrakło im skuteczności.

2
1
1
1
1
90+4'

Łakomy lobował Lisa, bramkarz zdołał wrócić i wybić piłkę na korner!

8
4
2
3
4
90+2'

Jeszcze raz Zagłębie! Strzał z pola karnego Świerczoka, odbił Lis!

10
3
3
2
3
90+1'
KGHM Zagłębie Lubin
6
1
1
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

1
2
90'

Próba Świerczoka, uderzenie z ok. 17 metrów przeleciała obok słupka!

2
2
2
89'

Zagłębie jeszcze szuka swojej szansy, ale brakuje dokładności gospodarzom.

2
1
1
2
87'

Łakomy dogrywał z kornera, piłkę wybili obrońcy. Po chwili kolejna wrzutka i defensorzy ponownie skutecznie interweniowali.

1
83'

A teraz sporo szczęścia mieli Miedziowi! Strzał Szczepańskiego wylądował na poprzeczce!

4
2
2
81'

Świerczok rozegrał piłkę z partnerem, wykorzystał błąd obrońcy. Uderzył z ok. 16 metrów pół metra obok słupka!

1
1
3
1
80'
1
1
78'

Tornike Gaprindaszwili minął w polu karnym obrońcę, ale uderzył z dwunastu metrów ponad poprzeczką!

1
1
74'

Małe piłkarskie szachy. Żadna z drużyn nie chce się odsłonić przed rywalem.

1
1
71'

Zrelak do Matuszewskiego, ten jednak z kilku metrów głową uderzył w bramkarza! To powinien być gol!

1
1
6
4
69'
68'

Szmyt w swoim stylu ruszył z piłką. Uderzył z ok. 15 metrów, ale został zablokowany!

1
1
65'

Redaktor Murawski widzi na boisku Szczepana. Być może Daniel Szczepan pojawi się w PKO Ekstraklasie w lipcu. Póki co na boisku mamy Miłosza Szczepańskiego, ale doceniamy znajomość Fortuna I ligi.

1
62'
1
62'
62'
62'

Ucierpiał Matuszewski. Rezerwowy potrzebuje pilnej pomocy medyka.

1
1
60'

Starzyński powinien uderzyć z pierwszej piłki, ale chciał ją przyjmować i ta mu odskoczyła.

1
1
59'

Mieliśmy VAR. Sędziowie sprawdzali czy Warcie nie należy się rzut karny. W końcu zdecydowano się puścić grę.

2
2
56'

Starzyński dośrodkował z kornera, Jach z trudnej pozycji uderzył, ale obok słupka.

2
1
1
1
56'

Kontra Zagłębia. Bohar w pole karne do Łakomego, strzał zablokował jednak Szymonowicz!

1
1
1
53'
53'

Ucierpiał Kiełb. Będzie konieczna zmiana.

3
1
52'

Kolejna akcja Warty, dogrywał z lewej strony Zrelak. Dioudis złapał piłkę na przedpolu.

2
2
1
49'

Nerwowo bramkarz Zagłębia. Po złym dograniu Doudisa piłkę przejął Zrelak. Strzał był jednak niecelny.

2
2
48'

Zamieszanie pod bramką lubinian. Strzał Ivanova głową zablokował Jach. Dobry początek Warty.

4
1
1
47'

Gramy dalej. Faulu w polu karnym nie było.

2
1
1
2
1
47'

Trwają analizy. Warta otrzyma rzut karny?

1
1
1
2
46'

Kopacz zahaczył Maenpę. Sędzia puścił grę, ale czeka na informację z VAR-u.

2
czas Druga połowa
komentarz

Bez goli do przerwy w Lubinie. Klarowniejsze okazje mieli gospodarze, ale zabrakło im dokładności.

3
1
3
1
1
45+2'

Niilo Maenpaa uderzył z ok. 16 metrów. Źle trafił w piłkę i ostatecznie przestrzelił.

1
1
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

2
1
1
1
44'

Słabszy fragment gry. Niewiele dzieje się w polach karnych. Zbliżamy się do przerwy.

1
42'

Najpierw skiksował Starzyński, który chciał uderzyć z dystansu z woleja. Po chwili Kłudka gonił piłkę, ale przewrócił się.

2
1
40'

Chodyna mógł się znaleźć sam naprzeciwko bramkarza. Nie zdołał jednak opanować piłki i okazja przepadła.

1
1
37'

Warta przejęła piłkę, nie ma jednak koncepcji na atak. Goście rozgrywają piłkę na własnej połowie.

1
1
34'

Luis uderzył z rzutu wolnego. Tuż obok słupka! Było bardzo groźnie pod bramką gospodarzy!

2
2
33'

Kopacz powalił Kiełba. Warta będzie wykonywała rzut wolny z lewej strony pola karnego.

2
30'

Dwa kwadranse za nami. Warta nie potrafi wrócić do stylu gry z początku meczu. To Miedziowi lepiej się prezentują.